Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έβαλα 2.3.4 όλα ok ,

έβαλα το supercurio ολα οκ,

 

γιατί δεν είμαι root??

 

edit:μου το λέει το titanium backup

 

γιατι, την εφαρμογη superuser δηλαδη δεν σου την δειχνει...;:O

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

γιατι, την εφαρμογη superuser δηλαδη δεν σου την δειχνει...;:O

ναι μου την δείχνει

αι το CVM & Tweaks

αλλα αυτά τα 2 δεν δουλεύουνε

Edited by onoff
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το galaxy s και δεν του εχω κανει το παραμικρο ειναι οπως το αγορασα.Εκδοση kernel:2.6.32.9,Εκδοση φασματος:I9000XXJPY.Μπορω να του βαλω την καινουργια εκδοση 2.3.4 μεσο odin;Και απο που μπορω να την κατεβασω;Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το galaxy s και δεν του εχω κανει το παραμικρο ειναι οπως το αγορασα.Εκδοση kernel:2.6.32.9,Εκδοση φασματος:I9000XXJPY.Μπορω να του βαλω την καινουργια εκδοση 2.3.4 μεσο odin;Και απο που μπορω να την κατεβασω;Ευχαριστω

 

Καινουργιο το αγορασες φιλε μου...;και απο που..;

Διοτι η ρομ που φορας ειναι η επισημη Αγγλικη 2.2.1

 

edit: @onoff

το cwm λογικα πρεπει να δουλευει, τα tweaks σβηστο απο το system/app μεσω root explorer.

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

το tweak manager βγαζει

"A CF-Root kernel and superuser access is required for tweak manager!"

 

ειδες το edit απο πανω...;:O

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια μερα τρέχω την 2.3.4 οποτε το θεωρω χρησιμο να μεταφερω τις πρώτες μου εντυπώσεις απο την εν λογω ρομ. Η εγκατασταση ακολουθηθηκε απο cf root το οποιο εγκατεστησε το cmw και το tweaks.

Η ταχυτητα του κινητου δεν μου φαινεται να εχει βελτιωθει σε σχεση με την 2.2.1. Για την μπαταρια ακομα επιφυλάσσομαι. Μου αρεσει η μαυρη μπαρα της τζιντζερ, καθως και τα στατιστικα χρησης της μπαταριας....Το gps και η πυξιδα δουλευουν οπως και πριν, ενω εγκατασταθηκε και το swype. Υπαρχει ελληνικο μενου αλλα οχι ελληνικη γραφή. Η πλοηγηση ηταν αψογη στη 2.2.1 και δεν παρατηρω καποια αλλαγή τώρα...ΑΛΛΑ

1. Το bluetooth του κινητου στην αρχη δεν δουλευε και αποφασισε να δουλεψει μετα απο 3-4 επανεκκινήσεις. Τωρα δουλευει, και συνδεεται κανονικα στο handsfree μου, αλλα 3-4 φορες ενω εδειχνε να ειναι συνδεδεμενο, δεν εστελνε ηχο στο ακουστικο. Ακομα και οταν εσβηνα το ακουστικό, το κινητό εξακολουθούσε να το βλέπει συνδεδεμένο. Συνδεόταν ξανα κανονικά μονο μετα απο επανεκκίνηση...

2. Χρησιμοποιώ launcher pro (επαγγελματίας εκτοξευτής), και αρκετές φορες μετα απο περιστροφή της οθόνης, η οθόνη έμενε μάυρη και φαινόταν μόνο μια σειρά με τα εικονίδια στο dock. Αν πατήσω το μενου και μπω στα προγράμματα και ξαναβγώ όλα καλά.

3. Στη γκαλερί των φωτογραφιών το σκρολάρισμα είναι πολύ jerky και ψιλό αργό, αρκετά χειρότερο απο της 2.2.1. Παρόλα αυτά η μεγέθυνση των φωτογραφιών δεν παρουσιάζει το φαινόμενο της απώλειας ποιότητας. Το quickpic θαυμάσιο.

4. Ο browser μου έκλεισε σε άσχετη στιγμή σε ελαφριά σελίδα.

5. 2 φορές δεν μου έδειχνε το σήμα του 3g οποτε δεν ειχα δεδομένα (σε περιοχή που πάντα είχα data). To θέμα λυνόταν μετα απο επανεκκίνηση.

6. Εν ωρα συνομιλίας, έπεσε η γραμμή, το κινητό εμφανισε μηνυμα σφάλματος (force close android operation, η καπως έτσι) και έμεινε χωρίς σήμα για 1 λεπτό περίπου. Το ίδιο έγινε και άλλες 3-4 φορές μετά από κλήση που έκανα εγώ.

Δεν ξέρω αν κάτι απο αυτά τα εχει αντιμετωπίσει και αλλος με την ίδια ρομ. Κατα τη γνωμη μου ειναι πολύ σημαντικά σφάλματα όλα αυτά τα που γράφω, αλλά κρατάω και μια πισινή γιατι το cfroot επεμβάινει με κάποια tweaks που ισως να προκαλούν αστάθεια (τα εχω απενεργοποιήσει όλα για να δω αλλά παλι μου εκανε καποια κουλά). Κρατάω και μια δέυτερη πισινή γιατί πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο να μην έκατσε καλά η ρομ. Εγώ καλού κακού τα γραφω για να ακούσω και άλλες γνώμες. Αν συνεχίσει η κατάσταση και δω οτι μονο εγω εχω τετοια θεματα, τοτε θα κανω ενα restore, και αν παλι δεν δω φως θα ξαναφλασάρω. Το θεμα ειναι οτι δεν θελω τωρα να παω σε 2.2.1 γιατι το κινητο ειναι πολύ sleek με αυτήν την άτιμη τη μαυρη μπαρα:)

6.

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο το αγορασες φιλε μου...;και απο που..;

Διοτι η ρομ που φορας ειναι η επισημη Αγγλικη 2.2.1

 

edit: @onoff

το cwm λογικα πρεπει να δουλευει, τα tweaks σβηστο απο το system/app μεσω root explorer.

ναι κανούργιο το πήρα από easy buy world

το 2.2.1 που είχα το έκανε από το κίες

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο το αγορασες φιλε μου...;και απο που..;

Διοτι η ρομ που φορας ειναι η επισημη Αγγλικη 2.2.1

 

edit: @onoff

το cwm λογικα πρεπει να δουλευει, τα tweaks σβηστο απο το system/app μεσω root explorer.

 

Καινουργιο απο την kinitomania.Παντως σαν γλωσσα μεσα ειχε την πορτογαλικη :)Απο που θα κατεβασω την σωστη να του βαλω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εβαλα την jvp χθες αλλα την νιωθω πιο αργη απο την jvh και με ψιλοκολληματα,ειχα ανεβασει και μηνυμα το πρωι που περιεγραφα τι εγινε χθες με το odin,αναγνωριζε 2 συσκευες αντι για 1,μου απαντησε ο Τυχερακιας σε αυτο,λεω να ξαναφλασαρω μηπως δεν εκατσε καλα η ρομ,απλα κανω την διαδικασια απο την αρχη η γυρναω σε αλλη ρομ και ξαναφλασαρω;Την sim αν δεν την βγαλω πειραζει;Θα κανω factory reset-hard reset πριν και μετα.Δεν εκανα repartition αφου δεν ειναι αναγκαιο.
Link to comment
Share on other sites

ναι κανούργιο το πήρα από easy buy world

το 2.2.1 που είχα το έκανε από το κίες

σε σενα αναφερεται μονο το edit :lol::lol::lol:

Καινουργιο απο την kinitomania.Παντως σαν γλωσσα μεσα ειχε την πορτογαλικη :)Απο που θα κατεβασω την σωστη να του βαλω;

 

απο το samfirmware.com, θελει λογαριασμο, κανε ειναι δωρεαν.

Πληκτρολογησε στον dialer *2767*4387264636# και πες τi p.code σου γραφει,διοτι για να εχεις εγγυηση πρεπει να ειναι αγγλικο.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

σε σενα αναφερεται μονο το edit :lol::lol::lol:

 

 

απο το samfirmware.com, θελει λογαριασμο, κανε ειναι δωρεαν.

Πληκτρολογησε στον dialer *2767*4387264636# και πες τi p.code σου γραφει,διοτι για να εχεις εγγυηση πρεπει να ειναι αγγλικο.

 

GT-I9000HKYTPH

Link to comment
Share on other sites

GT-I9000HKYTPH

Ειναι πορτογαλικο το τηλεφωνο. Πολλα καταστηματα φερνουν παραεισαγωγης. Τωρα με τη ρομ που εχει μεσα δεν εχει εγγυηση νομιζω.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

GT-I9000HKYTPH

 

μηπως εννοεις αυτο..;

GT-I9000HKATPH

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πορτογαλικο το τηλεφωνο. Πολλα καταστηματα φερνουν παραεισαγωγης. Τωρα με τη ρομ που εχει μεσα δεν εχει εγγυηση νομιζω.

 

Το θεμα ειναι τωρα τι να κανω ,να του βαλω την 2.3.4 η να το αφησω οπως ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι τωρα τι να κανω ,να του βαλω την 2.3.4 η να το αφησω οπως ειναι;

Αν σε ενδιαφερει η εγγυηση, οποια απο τις 2 και να βαλεις δεν θα εχεις εγγυηση. Η 2.3.4 ειναι σιγουρα ανωτερη απο την JPY, αλλα αν θελεις μπορεις να κατσεις λιγο με αυτην και να μαθεις το κινητο καλυτερα και φλασαρεις οταν διαβασεις καλ οδηγους κλπ.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφερει η εγγυηση, οποια απο τις 2 και να βαλεις δεν θα εχεις εγγυηση. Η 2.3.4 ειναι σιγουρα ανωτερη απο την JPY, αλλα αν θελεις μπορεις να κατσεις λιγο με αυτην και να μαθεις το κινητο καλυτερα και φλασαρεις οταν διαβασεις καλ οδηγους κλπ.

 

Το ειχα παρει και παλια το κινητο και το ειχα αλλαξει πολλες φορες rom μεσο odin.Αλλα τωρα δεν πολυ θυμαμαι.Βασικα δεν θυμαμαι τι τσεκαρω στο odin:O

Link to comment
Share on other sites

Οχι οτι εγραψα ειναι:)

 

Οκ, μικρη σημασια εχει. Θα σε συμβουλευα λοιπον, να κανεις αυτο ακριβως που σου προτεινει ο Παναγιωτης, ωστε διαβαζοντας προσεχτικα τους οδηγους να βαλεις οποια ρομ θελεις.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα παρει και παλια το κινητο και το ειχα αλλαξει πολλες φορες rom μεσο odin.Αλλα τωρα δεν πολυ θυμαμαι.Βασικα δεν θυμαμαι τι τσεκαρω στο odin:O

Τοτε πας στους οδηγους στην κεντρικη σελιδα και διαβαζεις προσεκτικα και εξονυχιστικα. Αν δεν καταλαβαινεις κατι εδω ειμαστε.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Βλέπετε κάποια διαφορά στην jvp με ενεργοποιημένο το Lag fix με supercurio?Το ενεργοποίησα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν άλλαξε κάτι

στην συμπεριφορά του κινητού μου.Μήπως η διαφορά είναι μόνο στα benchmarks?

Link to comment
Share on other sites

Βλέπετε κάποια διαφορά στην jvp με ενεργοποιημένο το Lag fix με supercurio?Το ενεργοποίησα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν άλλαξε κάτι

στην συμπεριφορά του κινητού μου.Μήπως η διαφορά είναι μόνο στα benchmarks?

 

Εγω το εχω ενεργοποιημενο και ουσιαστικα αυτο που αλλαζει ειναι οτι ανοιγει πιο γρηγορα η συσκευη και εγκαθιστανται πιο γρηγορα οι εφαρμογες. Δεν εχω παρατηρησει αλλου διαφορες.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...