Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, αλλά έχει άλλο bug η JVP, στέλνει στο αλφάβητο GSM ακαταλαβίστικα τα μηνύματα και δε θέλω να χρησιμοποιήσω ούτε το handcent ούτε το go sms κι επίσης δε θέλω να το βάλω στο αυτόματο και να στέλνω μηνύματα μόνο με 70 χαρακτήρες. Δε μπορεί να βγει μια άρτια rom; Αμάν πια! Τώρα είμαι με την JVH αλλά ενώ δεν παρουσιάζει το drain battery, γενικά όμως καταναλώνει στις εφαρμογές περισσότερη μπαταρία απ' ό,τι η JV8. Και στο GPS δε λειτουργεί η πυξίδα, ούτε και αναγνωρίζει το κινητό το kies. Παρόλα αυτά για την ώρα η JVH πιστεύω ότι από τις υπόλοιπες stock gingerbread είναι η καλύτερη.

 

 

Από όσο θυμάμαι, αυτο με τους 70 χαρακτήρες και τα ???????? το έκανε σε ΟΛΕΣ τις ρομ, απο 2.1 eclair έως και την 2.3.4 το ξέρω καλά αυτο καθώς τα sms και τα mail είναι ο μόνος τρόπος επικοινωνίας μου...

είχα ξενερώσει όταν πήρα το SGS και είδα οτι πάνω απο 70 γιόκ... καθώς προερχόμουν απο Ν97 (εκεί έφαγα άλλο ξενέρωμα)

θα συμφωνήσω μαζί σου ότι είναι απαράδεκτο το συγκεκριμένο bug, πόσο δύσκολο ήταν (είναι) για αυτούς να βάλουν στην "μανίσια" εφαρμογή την περιορισμένη υποστήριξη χαρακτήρων όπως είναι στα sybian της Νοκια

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα.Εχω την JPY περασμενη με Kies patcher και θα ηθελα να περασω μια official gingerbread 2.3.3, 2.3.4 η οποια να εχει η να μπορει να παρει ελληνικα και ελληνικο πληκτρολογιο και swype.. Εφοσον υπαρχει μπορει να περαστει με kies patcher και αυτη?..αν δεν γινεται μπορειτε να μου δειξετε με ποιον αλλο τροπο μπορω να την περασω..ευχαριστω πολυ..
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τη δοκίμασα και πράγματι έχεις δίκιο για τη διαχείριση μνήμης της JVO αλλά είχε και πάλι αυτό το θέμα με το αλφάβητο GSM που με ξενερώνει απόλυτα, το ίδιο δηλαδή πρόβλημα που αναφέρω πάνω και για την JVP. Γι' αυτό και την απέρριψα. Τώρα χρησιμοποιώ την JVH με autokiller και τουλάχιστον από διαχείριση μνήμης βρίσκομαι σε καλά επίπεδα. Πάντως έχω βαρεθεί να δοκιμάζω όλες τις stock gingerbread και να μη με ικανοποιεί πλήρως καμιά. Καμιά τους δεν κάνει τα εξυπακουόμενα.

 

Autokiller+JVH δεν ειναι και ο καλυτερος συνδυασμος. Αν και γενικοτερα δεν πρεπει να χρησιμοποιουμε τετοιου ειδους εφαρμογες. Αληθεια, σου μενει καμια εφαρμογη ανοιχτη...; Διοτι εαν ολη την ωρα τις κλεινει, ειναι χειροτερο διοτι ετσι καταναλωνει ασκοπα πορους. Θεωρω, απο την στιγμη που δουλευει απροβληματιστα ακομα και με λιγη διαθεσιμη ραμ, πρεπει να αφηνουμε το συστημα να δουλευει οπως εκεινο θελει.

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι, αυτο με τους 70 χαρακτήρες και τα ???????? το έκανε σε ΟΛΕΣ τις ρομ, απο 2.1 eclair έως και την 2.3.4 το ξέρω καλά αυτο καθώς τα sms και τα mail είναι ο μόνος τρόπος επικοινωνίας μου...

είχα ξενερώσει όταν πήρα το SGS και είδα οτι πάνω απο 70 γιόκ... καθώς προερχόμουν απο Ν97 (εκεί έφαγα άλλο ξενέρωμα)

θα συμφωνήσω μαζί σου ότι είναι απαράδεκτο το συγκεκριμένο bug, πόσο δύσκολο ήταν (είναι) για αυτούς να βάλουν στην "μανίσια" εφαρμογή την περιορισμένη υποστήριξη χαρακτήρων όπως είναι στα sybian της Νοκια

 

Εμένα αυτό δε μου συνέβαινε ούτε με τις 2.1, 2.2, ούτε με την 2.2.1 αλλά ούτε και τώρα με την JVH. Πρώτη φορά αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα με την JVO και την JVP. Από την αρχή που αγόρασα το κινητό διάβαζα εδώ μέσα παιδιά να έχουν πρόβλημα με το αλφάβητο GSM στις εκδόσεις 2.1, 2.2 και 2.2.1 και μου έκανε εντύπωση, γιατί ούτε μια φορά με αυτές τις πρώτες εκδόσεις δε μου παρουσιάσε αυτό το πρόβλημα. Πρώτη φορά μου το παρουσίασε όταν πριν λίγο καιρό έβαλα την JVO κι έπειτα την JVP. Και με εκνευρίζουν πολύ οι εφαρμογές handcent και go sms και οι παρόμοιες. Θέλω να γράφω μηνύματα σωστά με το μανίσιο πρόγραμμα μηνυμάτων του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό δε μου συνέβαινε ούτε με τις 2.1, 2.2, ούτε με την 2.2.1 αλλά ούτε και τώρα με την JVH. Πρώτη φορά αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα με την JVO και την JVP. Από την αρχή που αγόρασα το κινητό διάβαζα εδώ μέσα παιδιά να έχουν πρόβλημα με το αλφάβητο GSM στις εκδόσεις 2.1, 2.2 και 2.2.1 και μου έκανε εντύπωση, γιατί ούτε μια φορά με αυτές τις πρώτες εκδόσεις δε μου παρουσιάσε αυτό το πρόβλημα. Πρώτη φορά μου το παρουσίασε όταν πριν λίγο καιρό έβαλα την JVO κι έπειτα την JVP. Και με εκνευρίζουν πολύ οι εφαρμογές handcent και go sms και οι παρόμοιες. Θέλω να γράφω μηνύματα σωστά με το μανίσιο πρόγραμμα μηνυμάτων του κινητού.

 

Παρ'όλα αυτά, το go sms είναι σαφώς ανώτερο από το μανίσιο πρόγραμμα. Που είναι κι αυτό ένα ακόμα πρόγραμμα (mms.apk).

 

re: προβλήματα διαχείρισης, δοκιμάστε κι αυτό εδώ από τον juwe.

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=617444&d=1307374292

φλασάρεται με cwm.

Κλείστε πρώτα το autokiller (απενεργοποιήστε το), καθώς και τα tweaks του chainfire, αν έχετε.

Αν δεν ικανοποιηθείτε, απλά σβήστε το αρχείο /system/etc/init.d/S97ramscript .

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παρ'όλα αυτά, το go sms είναι σαφώς ανώτερο από το μανίσιο πρόγραμμα. Που είναι κι αυτό ένα ακόμα πρόγραμμα (mms.apk).

 

Αλεξ, εαν το διαγραψουμε και βαλουμε ως default το go sms θα υπαρξει προβλημα...;εννοω λογω ελλειψης της stock εφαρμογης, μην τυχον και υπαρξουν παρενεργειες.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παρ'όλα αυτά, το go sms είναι σαφώς ανώτερο από το μανίσιο πρόγραμμα. Που είναι κι αυτό ένα ακόμα πρόγραμμα (mms.apk).

 

Τυχεράκια, αν εγκαταστήσω το go sms μπορώ μετά με το titanium να σβήσω το μανίσιο πρόγραμμα μηνυμάτων του κινητού; Κι αν ναι ποια αρχεία να διαλέξω από το titanium να σβήσω για να είμαι σίγουρος ότι δεν έσβησα άλλα αντί άλλων; Δε θέλω να σβήσω αρχεία που θα κάνουν ζημιά στη λειτουργία του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ, εαν το διαγραψουμε και βαλουμε ως default το go sms θα υπαρξει προβλημα...;εννοω λογω ελλειψης της stock εφαρμογης, μην τυχον και υπαρξουν παρενεργειες.

 

Τυχεράκια, αν εγκαταστήσω το go sms μπορώ μετά με το titanium να σβήσω το μανίσιο πρόγραμμα μηνυμάτων του κινητού; Κι αν ναι ποια αρχεία να διαλέξω από το titanium να σβήσω για να είμαι σίγουρος ότι δεν έσβησα άλλα αντί άλλων; Δε θέλω να σβήσω αρχεία που θα κάνουν ζημιά στη λειτουργία του κινητού.

 

Nαι, υπάρχει περίπτωση να κάνει παρενέργειες σε άλλες εφαρμογές, κυρίως λόγω του touchwiz. Γιατί να το βγάλετε; Αν το αντικαταστήσετε στη μπάρα εφαρμογών, και κλείσετε από τις ρυθμίσεις όλες τις ειδοποιήσεις, είναι σα να μην υπάρχει. Και ο χώρος που πιάνει στο /system είναι μηδαμινός.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Nαι, υπάρχει περίπτωση να κάνει παρενέργειες σε άλλες εφαρμογές, κυρίως λόγω του touchwiz. Γιατί να το βγάλετε; Αν το αντικαταστήσετε στη μπάρα εφαρμογών, και κλείσετε από τις ρυθμίσεις όλες τις ειδοποιήσεις, είναι σα να μην υπάρχει. Και ο χώρος που πιάνει στο /system είναι μηδαμινός.

 

Ωραία Άλεξ. Οπότε απενεργοποιούμε τις ειδοποιήσεις του μαμίσιου προγράμματος κι έχουμε στην κάτω μπάρα της οθόνης αναμονής το εικονίδιο του go sms και δεν ασχολούμαστε καθόλου με το μαμίσιο πρόγραμμα μηνυμάτων. Ευχαριστούμε! Να σου κάνω και μια ερωτησούλα ακόμη; Τελικά ποια είναι καλύτερη ρομ, η JVO ή η JVP; Εννοώ από κατανάλωση μπαταρίας, από διαχείριση ρομ κι επίσης αν λειτουργεί η πυξίδα στο GPS της JVP. Α, και κάτι ακόμα: το go sms υπάρχει κάπου και σε ελληνική έκδοση; Γιατί στο market το βρήκα σε άλλες γλώσσες και κυρίως στα αγγλικά. Δεν είναι ότι δεν καταλαβαίνω τα αγγλικά, έχω το proficiency. Απλά θέλω το κινητό μου να λειτουργεί σε όλα του στα ελληνικά για το ****το της υπόθεσης.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλεξ, εαν το διαγραψουμε και βαλουμε ως default το go sms θα υπαρξει προβλημα...;εννοω λογω ελλειψης της stock εφαρμογης, μην τυχον και υπαρξουν παρενεργειες.

 

Τυχεράκια, αν εγκαταστήσω το go sms μπορώ μετά με το titanium να σβήσω το μανίσιο πρόγραμμα μηνυμάτων του κινητού; Κι αν ναι ποια αρχεία να διαλέξω από το titanium να σβήσω για να είμαι σίγουρος ότι δεν έσβησα άλλα αντί άλλων; Δε θέλω να σβήσω αρχεία που θα κάνουν ζημιά στη λειτουργία του κινητού.

 

Με το SystemApp Remover μπορείτε να το κάνετε disable (όχι απεγκατάσταση) και να δείτε πως θα συμπεριφερθεί η συσκευή με την εφαρμογή σαν να μην υπάρχει. Δοκιμάστε το λίγες μέρες έτσι και παρατηρήσετε προβλήματα το κάνετε πάλι enable. Αλλιώς... μπορείτε και απεγκατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραία Άλεξ. Οπότε απενεργοποιούμε τις ειδοποιήσεις του μαμίσιου προγράμματος κι έχουμε στην κάτω μπάρα της οθόνης αναμονής το εικονίδιο του go sms και δεν ασχολούμαστε καθόλου με το μαμίσιο πρόγραμμα μηνυμάτων. Ευχαριστούμε! Να σου κάνω και μια ερωτησούλα ακόμη; Τελικά ποια είναι καλύτερη ρομ, η JVO ή η JVP; Εννοώ από κατανάλωση μπαταρίας, από διαχείριση ρομ κι επίσης αν λειτουργεί η πυξίδα στο GPS της JVP. Α, και κάτι ακόμα: το go sms υπάρχει κάπου και σε ελληνική έκδοση; Γιατί στο market το βρήκα σε άλλες γλώσσες και κυρίως στα αγγλικά. Δεν είναι ότι δεν καταλαβαίνω τα αγγλικά, έχω το proficiency. Απλά θέλω το κινητό μου να λειτουργεί σε όλα του στα ελληνικά για το ****το της υπόθεσης.

 

To go sms pro (που είναι τζάμπα), έχει ελληνικά στις ρυθμίσεις. Απλά κατέβασέ το από το market.

Όσο για τις roms... δεν έχω άποψη προσωπική, γιατί δεν έχω βάλει την JVP ακόμα. Απ'αυτά που διαβάζω έχει προβληματάκια, ίσως γι'αυτό δεν είναι επίσημη ακόμα. Απ'ότι καταλαβαίνω θα είναι σαν την JVK, κάτι ενδιάμεσο. Απ'την άλλη έχουν κάνει καλή δουλειά με την ταχύτητα. Καλύτερα ας πει κάποιος που έχει δοκιμάσει και τις 2.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εχω την JPY περασμενη με Kies patcher και θα ηθελα να περασω μια official gingerbread 2.3.3, 2.3.4 η οποια να εχει η να μπορει να παρει ελληνικα και ελληνικο πληκτρολογιο και swype.. Εφοσον υπαρχει μπορει να περαστει με kies patcher και αυτη?..αν δεν γινεται μπορειτε να μου δειξετε με ποιον αλλο τροπο μπορω να την περασω..ευχαριστω πολυ..

 

 

To kies patcher δεν υφίσταται πια...

 

Δες εδώ έχει ότι θα χρειαστείς.

καλό είναι να ρίχνουμε μια αναζήτηση πρώτα καθώς αυτό που ζητάς έχει απαντηθεί πάμπολες φορές και βρίσκεται στους οδηγούς της παρούσας ενότητας

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.... στο δημοψήφισμα για την καλύτερη rom βλεπω πως ειναι του darky πρωτη. Να φανταστω πως οι περισσοτεροι που ψηφισαν darky θα αναφερονται στις εκδοσεις 9.5..δηλαδη σε froyo και οχι για την gingerbread. Η 10 του darky δεν νομιζω να ειναι η καλυτερη για gingerbread (ή μηπως κάνω λαθος?) Μήπως να κάναμε δυο δημοψηφισματα... ενα για froyo και ενα για gingerbread ή δεν υπάρχει λογος λέτε? :X

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Με το SystemApp Remover μπορείτε να το κάνετε disable (όχι απεγκατάσταση) και να δείτε πως θα συμπεριφερθεί η συσκευή με την εφαρμογή σαν να μην υπάρχει. Δοκιμάστε το λίγες μέρες έτσι και παρατηρήσετε προβλήματα το κάνετε πάλι enable. Αλλιώς... μπορείτε και απεγκατάσταση.

 

 

Να συμπληρώσω κι εγώ που το είχα αφαιρέσει, εάν το απεγκαταστήσετε ΔΕΝ θα μπορείτε να στέλνετε MMS...

 

Τώρα το έχω απλά απενεργοποιήσει, το έχω εξαφανίσει και από τις εφαρμογές (χρησιμοποιώ go sms και go launcher) και όλα τέλεια.:)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ωραία Άλεξ. Οπότε απενεργοποιούμε τις ειδοποιήσεις του μαμίσιου προγράμματος κι έχουμε στην κάτω μπάρα της οθόνης αναμονής το εικονίδιο του go sms και δεν ασχολούμαστε καθόλου με το μαμίσιο πρόγραμμα μηνυμάτων. Ευχαριστούμε! Να σου κάνω και μια ερωτησούλα ακόμη; Τελικά ποια είναι καλύτερη ρομ, η JVO ή η JVP; Εννοώ από κατανάλωση μπαταρίας, από διαχείριση ρομ κι επίσης αν λειτουργεί η πυξίδα στο GPS της JVP. Α, και κάτι ακόμα: το go sms υπάρχει κάπου και σε ελληνική έκδοση; Γιατί στο market το βρήκα σε άλλες γλώσσες και κυρίως στα αγγλικά. Δεν είναι ότι δεν καταλαβαίνω τα αγγλικά, έχω το proficiency. Απλά θέλω το κινητό μου να λειτουργεί σε όλα του στα ελληνικά για το ****το της υπόθεσης.

 

Κατεβασε το απο το μαρκετ και μολις επιλεξεις απο ρυθμισεις τα ελληνικα, θα σου ζητησει να κατεβασεις ενα μικρο πακετακι ελληνικων. Κατεβαζεις και αυτο και εισαι ετοιμος.

 

@spysot Οι custom ειναι τοσες πολλες και οι εκδοσεις τους ακομα περισσοτερες (βλεπε criskelo που βγαζει 3 εκδοσεις μεσα σε 2 μερες) οποτε θεωρω οτι δεν εχει και πολυ νοημα αυτο το poll.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Nαι, υπάρχει περίπτωση να κάνει παρενέργειες σε άλλες εφαρμογές, κυρίως λόγω του touchwiz. Γιατί να το βγάλετε; Αν το αντικαταστήσετε στη μπάρα εφαρμογών, και κλείσετε από τις ρυθμίσεις όλες τις ειδοποιήσεις, είναι σα να μην υπάρχει. Και ο χώρος που πιάνει στο /system είναι μηδαμινός.

πως το κανεις αυτο αν επιτρεπεται....?

εγω go sms χρησιμοποιω αλλα κατω στην μπαρα βγαινει το εικονιδιο του στοκ sms.....:blink:

δεν ηξερα οτι υπαρχει ρυθμιση για να το αλλαξεις....αυτο....

Link to comment
Share on other sites

πως το κανεις αυτο αν επιτρεπεται....?

εγω go sms χρησιμοποιω αλλα κατω στην μπαρα βγαινει το εικονιδιο του στοκ sms.....:blink:

δεν ηξερα οτι υπαρχει ρυθμιση για να το αλλαξεις....αυτο....

πως ακριβως το βρισκεις....?

 

Μπες στις εφαρμογές, σε οποιαδήποτε σελίδα τους, και πάτα το αριστερό κάτω κουμπί, και επεξεργασία. Μετά τράβα από τη μπάρα ότι θες προς τα πάνω, και βάλε από τις εφαρμογές όποια θες στη μπάρα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μπες στις εφαρμογές, σε οποιαδήποτε σελίδα τους, και πάτα το αριστερό κάτω κουμπί, και επεξεργασία. Μετά τράβα από τη μπάρα ότι θες προς τα πάνω, και βάλε από τις εφαρμογές όποια θες στη μπάρα.

 

μαλιστα....:)

πο πο πο δεν ηξερα καν οτι γινοταν αυτο.....:p

thanks για την απάντηση.....:)

οποτε δεν ξανασχολουμαι με την στοκ εφαρμογη για sms ποτε ξανα..δεν υπαρχει και λογος άλλωστε....:)

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα....:)

πο πο πο δεν ηξερα καν οτι γινοταν αυτο.....:p

thanks για την απάντηση.....:)

οποτε δεν ξανασχολουμαι με την στοκ εφαρμογη για sms ποτε ξανα..δεν υπαρχει και λογος άλλωστε....:)

 

Δε μπορώ να μην το σχολιάσω, το να φλασάρουμε καθε 2 μέρες άλλη rom και να κάνουμε τα πιο advanced tweaks χωρίς να ξέρουμε βασικά κόλπα του κινητού είναι κάπως αστείο... :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα....:)

πο πο πο δεν ηξερα καν οτι γινοταν αυτο.....:p

thanks για την απάντηση.....:)

οποτε δεν ξανασχολουμαι με την στοκ εφαρμογη για sms ποτε ξανα..δεν υπαρχει και λογος άλλωστε....:)

 

Αγαπητε φιλε οπως βλεπεις καμια φορα λιωνουμε το κινητο στο φλασαρισμα και μας διαφευγουν λεπτομερειες που κανονικα θα ανακαλυπταμε απο την πρωτη μερα αγορας του κινητου:lol:

 

edit - Τωρα προσεξα το ολοιδιο σχολιο που εκανε ο Αλεξ. Σορρυ...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να μην το σχολιάσω, το να φλασάρουμε καθε 2 μέρες άλλη rom και να κάνουμε τα πιο advanced tweaks χωρίς να ξέρουμε βασικά κόλπα του κινητού είναι κάπως αστείο... :p

 

Αγαπητε φιλε οπως βλεπεις καμια φορα λιωνουμε το κινητο στο φλασαρισμα και μας διαφευγουν λεπτομερειες που κανονικα θα ανακαλυπταμε απο την πρωτη μερα αγορας του κινητου:lol:

 

edit - Τωρα προσεξα το ολοιδιο σχολιο που εκανε ο Αλεξ. Σορρυ...

 

:lol::lol::lol::lol:

παιδια ουτε καν πηγε το μυαλο μου ποτε οτι μπορει να αλλαξουν τα εικονίδια......

λεω αυτα μια ζωη εκει θα ειναι....επαθα σοκ τωρα....:p

χαχαχαχα καηκε και το κεφαλι μας απο τα φλασαρισματα οχι μονο το κινητο...χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

ποση ωρα κανει να σβησει το κιτρινο για να βγει το pass? στα μηνυματα βγαζει.....setup connection

eimai sta 5' ειναι φυσιολογικο?

 

Όχι... βγάλε μπαταρία, αποσύνδεσέ το, βάλτο σε download mode πάλι, κλείσε το Odin ξανάνοιξέ το και ξαναδοκίμασε. Δεν έχει αρχίσει καν η διαδικασία. Τι προσπαθείς να βάλεις τελικά;

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

οκ θα το αποσυνδεσω αλεξ

υποψιν ξερω να φλασαρω

θελω να βαλω την JVH JV3 JPO

 

Α οκ. Που τη βρήκες; Από samfirmware? Γιατί δε βάζεις τη JVI που είναι και πιο καινούρια;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...