Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πρέπει να έχει χώρο στο /system, καθάρισε τίποτα από το /system/app

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορει να μου πει καποιος απο που μπορω να κατεβασω firmwares για το galaxy μηκως και καταφερω να το ξεμπρικαρω;
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να έχει χώρο στο /system, καθάρισε τίποτα από το /system/app

 

τωρα που το εκλεισα κανει παλι ρεσταρτ απο μονο το αλλα δε βλεπω να ανοιγει αυτη τη φορα. .

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος απο που μπορω να κατεβασω firmwares για το galaxy μηκως και καταφερω να το ξεμπρικαρω;

Κοτζάμ επισημασμένο ολόκληρο θέμα έχουμε, δεν το βλέπεις; :lol:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882

τωρα που το εκλεισα κανει παλι ρεσταρτ απο μονο το αλλα δε βλεπω να ανοιγει αυτη τη φορα. .

recovery --> wipe it

Αν δεν βρέξεις **** δεν τρως ψάρι νικολάκη.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

recovery --> wipe it

Αν δεν βρέξεις **** δεν τρως ψάρι νικολάκη.

 

πως ανοιξε πριν και τωρα οχι ο οικος ανοχης? 1 και μονο φορα να ανοιξει θελω οπως πριν για να περασω τη ρομ και να βγαλω το lagfix ρε γμτ. .

δεν αντεχω αλλα φλασαρισματα για αυτη τη βδομαδα..:cry:

Link to comment
Share on other sites

mount usb storage κανω κανονικα. εβαλα τη ρομ μεσα.. το θεμα ειναι πως να βγαλω το lagfix απο τον gto rc2 τωρα. .

 

 

edit:sorry για το double.. δε βλεπω απ'τα νευρα

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος απο που μπορω να κατεβασω firmwares για το galaxy μηκως και καταφερω να το ξεμπρικαρω;

 

Δες σε παρακαλώ αυτό το ποστ και σε πιο ποστ απαντάει. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3664201#post3664201 Φυσικά είναι στην αμέσως προηγούμενη σελίδα. Δηλαδή ήμαρτον ρε παιδιά ορισμένες φορές. Δεν είναι service της samsung εδώ να μπαίνουμε, να ποστάρουμε και να έρχεται η απάντηση εξ ουρανού. Ας σεβαστούμε τους συμφορουμίτες μας (και κάποιον που στο κάτω κάτω προσπαθεί να μας βοηθήσει).

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

μολις μου κολλησε και μενα για κανενα τεταρτο στο "S" οταν πηγα να βαλω το θεμα του PaulDiddy αλλα ξαναφλασαρα με odin κι ολα καλα...:)

τελικα αυτα τα θεματα ειναι μεγαλη ιστορια...:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

μολις μου κολλησε και μενα για κανενα τεταρτο στο "S" οταν πηγα να βαλω το θεμα του PaulDiddy αλλα ξαναφλασαρα με odin κι ολα καλα...:)

τελικα αυτα τα θεματα ειναι μεγαλη ιστορια...:rolleyes:

 

True. Απο τις 10 (χοντρικα) φορες που πηγα να περασω θεμα, τις 6 εχει κολλησει.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εχω βρει σε διάφορα sites θέματα για το Galaxy S, όμως για να τα εγκαταστησω χρειάζεται να εχω deodexed ROM.. Αν φτιάξω μια custom ROM από την Doc's Kitchen (εχει την JVH, με την οποία είμαι τώρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος) θα είναι deodexed και θα μπορώ να εγκαταστησω διάφορα themes και mods; Θα διαφέρει σε κάτι η συγκεκριμένη Rom από τη stock JVH; Επίσης είδα ότι στην kitchen μπορώ να συνδυασω τη JVH με modem τησ JVO. Όσοι έχετε JVO είστε ευχαριστημένοι από την ποιτητα του σηματος (gps, Wifi κλπ..);
Link to comment
Share on other sites

True. Απο τις 10 (χοντρικα) φορες που πηγα να περασω θεμα, τις 6 εχει κολλησει.

 

Εγω απο τις 5 φορες,κολλησα στις 4ις παρολο που εγραφε οτι τα θεματα καναν στην jvh που εχω.Οποτε εφόσον δεν υπάρχει πουθενά κατατοπιστικός οδηγος στα ελληνικα σχετικα μετα θεματα,καλυτερα να μεινουμε ετσι,και να περιμενουμε αλλη ρομ με πιο όμορφο μενού.

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εχω βρει σε διάφορα sites θέματα για το Galaxy S, όμως για να τα εγκαταστησω χρειάζεται να εχω deodexed ROM.. Αν φτιάξω μια custom ROM από την Doc's Kitchen (εχει την JVH, με την οποία είμαι τώρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος) θα είναι deodexed και θα μπορώ να εγκαταστησω διάφορα themes και mods; Θα διαφέρει σε κάτι η συγκεκριμένη Rom από τη stock JVH;

 

Ναι θα μπορεις, καθως αυτες οι rom ειναι deodexed. Απλως εχε υποψη σου πως καποια themes θελουν συγκεκριμενες εκδοσεις rom για να δουλεψουν. Αν και συνηθως αυτο αναγραφεται καπου.

H rom που θα φτιαξεις θα διαφερει απο την stock ναι. Βασικοτερο σημειο θα ειναι o kernel. Αλλα πειραματισου, δεν εχεις να χασεις τιποτα. Βεβαια παρε και ενα backup πρωτα.

Οσον αφορα το modem δεν εχω αποψη :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να με βοηθήσει λίγο.Αν θέλω να πάω σε criskelo v65 από simply 3.5 απλά κάνω hard reset και τα σχετικά και μετά κάνω απλά εγκατάσταση το zip και ξανά reset ή πρέπει πρώτα να περάσω official jvo και μετά cf-root και μετά εγκατάσταση του criskelo.zip? Edited by ntragas
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να με βοηθήσει λίγο.Αν θέλω να πάω σε criskelo v65 από simply 3.5 απλά κάνω hard reset και τα σχετικά και μετά κάνω απλά εγκατάσταση το zip και ξανά reset ή πρέπει πρώτα να περάσω official jvo και μετά cf-root και μετά εγκατάσταση του criskelo.zip?

 

Από Recovery κάνεις wipe data/factory reset + wipe cache + wipe dalvik(advanced) και κάνεις install κανονικά όποια 2.3.3 rom θες

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου πρεπει να εχει παθει κατι. πρεπει να εχει αρρωστησει. πρεπει να εχει καποια αγιατρευτη ασθενεια !!!!

πριν 3 μερες ειπα να ξηλωσω μερικες μαμα εφαρμογες απο το κινητο, γιατι πρωτον δεν τις χρειαζομουν και δευτερον καποιες ετρεχαν συνεχεια απο μονες τους στο background Και μου επαιζαν τα νευρα. ξηλωσα λοιπον κατι social hub, friends widget, κ.τ.λ.

καπου λοιπον διαβασα οτι καλο ειναι αν θελουμε να αφησουνε το κινητο το βραδυ να φορτισει, να το βαλουμε σε flight mode.

το εβαλα σε λειτουργια πτησης και το φορτισα. η αληθεια ειναι οτι εκεινη τη μερα και την επομενη δεν το δουλεψα πολυ γιατι ειχα βαθμολογησεις και υποχρεωσεις και δεν το ζορισα καθολου.

με ανοιχτο wifi παντα οποτε ειμαι σπιτι, και 3g ενεργο οποτε ειμαι εξω, με συγχρονισμους ανοιχτους κανονικα, το σημα σε auto, κ.τ.λ, χωρις auto refresh σε facebook & twitter, και με λειτουργια πτησης το βραδυ που κοιμαμαι, αυτη την στιγμη το κινητο μου εχει μπαταρια 42% μετα απο :

3 μερες 11 ωρες και κατι λεπτα !!!!

 

Ξερετε τι πιστευω οτι εγινε ? μολις εφερα το galaxy s II στο σπιτι, φοβηθηκε το γαλαξιακι μου και μου κανει κολπα η μπαταρια για να μην το αλλαξω !!!!

χαχαχχααχ :lol: :lol: :lol: :lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καπου λοιπον διαβασα οτι καλο ειναι αν θελουμε να αφησουνε το κινητο το βραδυ να φορτισει, να το βαλουμε σε flight mode.

γιατί σε flight mode και όχι κλειστό;

Link to comment
Share on other sites

γιατί σε flight mode και όχι κλειστό;

 

1) Γιατί όταν είναι κλειστό δεν λειτουργεί το ξυπνητήρι και μερικοί το χρειάζονται για να ξυπνήσουν.

2) Γιατί σε flight mode δεν καταναλώνει καθόλου μπαταρία το radio του λειτουργικού που είναι και αυτό που διαχειρίζεται το σήμα του κινητού.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλή εβδομάδα!Tα στοιχέια του τηλεφωνου μου είναι αυτα.

PDA: I9000XWJVΗ

Phone: I9000XXJVΟ

CSC: I9000ΧEEJV3

θέλω να σιγουρευτω αν το Gps μου δουλευει καλα.Εχω μετρησει πόση ωρα κάνει να λοκαρει δορυφόρους,και θελει 18 δευτερολεπτα περιπου.Περίπου τοσο κανει οσες φορές το εχω μετρήσει.Ειναι πολυ ή λιγο?Εβγαλα δυο Photos για να μεσα απο το μενου του ndrive για να μου πείτε πως το βέπετε το σημα.

[ATTACH]20737[/ATTACH] [ATTACH]20738[/ATTACH]

 

 

Eιναι καλά ή εχει κλειδωσει σε λιγους δορυφόρους?

Επισης ειναι φυσικο που στην πλοηγηση και με το Ndrive και με το sygic,οταν στριβω ο χαρτης αργει να γυρισει και να ισιώσει προς την κατευθυνση που εστριψα;κανει 6-7 δευτερολεπτα περιπου.Εχει να κανει αυτο στο οτι δεν κλειδώνω σε πολλους δορυφορους ή ειναι φυσικο?απο την αλλη μπορω να περασω αλλο Modem χωρις να πειραχτεί η ρομ;και αν ναι πιο είναι το καλυτερο για Ελλαδα;Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα,εχω φάει ολο το νετ να βρω απαντησεις και δεν τα εχω καταφέρει!

Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

οσοι ειστε με jvo+speedmod kernel k15h-t4 για πειτε εντυπωσεις...σε σχεση με supercurio voodoo και cf-root...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

οσοι ειστε με jvo+speedmod kernel k15h-t4 για πειτε εντυπωσεις...σε σχεση με supercurio voodoo και cf-root...;

 

Τον περασα χθες Ηρακλη και δεν προλαβα να το ζορισω πολυ το κινητο. Επισης δεν ενεργοποιησα lagfix κλπ. Μεχρι στιγμης μου φαινεται σιγουρα πιο smooth απο οταν το ειχα με το cf-root, αλλα περιμενω να του περασω ακομα λιγες εφαρμογες και να το λειτουργησω λιγες μερες. Για τη μπαταρια δεν μπορω να σου πω ακομα, αλλα ειναι εμφανης η βελτιωση της ευκρινειας της οθονης. Σε σχεση με τον cf-root ειναι σιγουρα πιο καλος.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Τον περασα χθες Ηρακλη και δεν προλαβα να το ζορισω πολυ το κινητο. Επισης δεν ενεργοποιησα lagfix κλπ. Μεχρι στιγμης μου φαινεται σιγουρα πιο smooth απο οταν το ειχα με το cf-root, αλλα περιμενω να του περασω ακομα λιγες εφαρμογες και να το λειτουργησω λιγες μερες. Για τη μπαταρια δεν μπορω να σου πω ακομα, αλλα ειναι εμφανης η βελτιωση της ευκρινειας της οθονης. Σε σχεση με τον cf-root ειναι σιγουρα πιο καλος.

οκ Παναγιωτη, να σε ρωτησω κατι αλλο, πριν βαλεις cf root μηπως ειχες χρησιμοποιησει καθολου τον supercurio kernel μιας και ο cf root κατα τους περισσοτερους δεν ειναι κι οτι καλυτερος για την jvo τουλαχιστον...ειμαι με supercurio τωρα και θα με ενδιεφερε παρα πολυ ( οπως και αλλους φανταζομαι) μια τετοιου ειδους συγκριση :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου πρεπει να εχει παθει κατι. πρεπει να εχει αρρωστησει. πρεπει να εχει καποια αγιατρευτη ασθενεια !!!!

πριν 3 μερες ειπα να ξηλωσω μερικες μαμα εφαρμογες απο το κινητο, γιατι πρωτον δεν τις χρειαζομουν και δευτερον καποιες ετρεχαν συνεχεια απο μονες τους στο background Και μου επαιζαν τα νευρα. ξηλωσα λοιπον κατι social hub, friends widget, κ.τ.λ.

καπου λοιπον διαβασα οτι καλο ειναι αν θελουμε να αφησουνε το κινητο το βραδυ να φορτισει, να το βαλουμε σε flight mode.

το εβαλα σε λειτουργια πτησης και το φορτισα. η αληθεια ειναι οτι εκεινη τη μερα και την επομενη δεν το δουλεψα πολυ γιατι ειχα βαθμολογησεις και υποχρεωσεις και δεν το ζορισα καθολου.

με ανοιχτο wifi παντα οποτε ειμαι σπιτι, και 3g ενεργο οποτε ειμαι εξω, με συγχρονισμους ανοιχτους κανονικα, το σημα σε auto, κ.τ.λ, χωρις auto refresh σε facebook & twitter, και με λειτουργια πτησης το βραδυ που κοιμαμαι, αυτη την στιγμη το κινητο μου εχει μπαταρια 42% μετα απο :

3 μερες 11 ωρες και κατι λεπτα !!!!

 

Ξερετε τι πιστευω οτι εγινε ? μολις εφερα το galaxy s II στο σπιτι, φοβηθηκε το γαλαξιακι μου και μου κανει κολπα η μπαταρια για να μην το αλλαξω !!!!

χαχαχχααχ :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Αντώνη (ή κάποιος άλλος καλός - φανταστικός συμφορουμίτης :lol::p). Αυτό ακριβώς θέλω να κάνω και εγώ στο δικό μου.

Θυμίστε μου ρε παιδιά με ποιόν file explorer - πρόγραμμα γίνεται αυτό? (με τον Astra αν θυμάμαι καλά?)

Και ποιές - κατά τη γνώμη σας - εφαρμογές δεν χρειαζόμαστε ειδικά από αυτές που τρέχουν στο παρασκήνιο?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη (ή κάποιος άλλος καλός - φανταστικός συμφορουμίτης :lol::p). Αυτό ακριβώς θέλω να κάνω και εγώ στο δικό μου.

Θυμίστε μου ρε παιδιά με ποιόν file explorer - πρόγραμμα γίνεται αυτό? (με τον Astra αν θυμάμαι καλά?)

Και ποιές - κατά τη γνώμη σας - εφαρμογές δεν χρειαζόμαστε ειδικά από αυτές που τρέχουν στο παρασκήνιο?

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι με την εφαρμογή sgs tools από το μάρκετ.είναι δωρεάν. Το καλό είναι ότι σου κάνει backup ότι απεγκαταστήσεις, οπότε αν κάτι πάει στραβά ή το θελήσεις πίσω, έχεις δυνατότητα επιστροφής.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι με την εφαρμογή sgs tools από το μάρκετ.είναι δωρεάν. Το καλό είναι ότι σου κάνει backup ότι απεγκαταστήσεις, οπότε αν κάτι πάει στραβά ή το θελήσεις πίσω, έχεις δυνατότητα επιστροφής.

 

επισης, Αντωνη και με το titanium δεν γινεται...; μπορεις να πεις μερικες εφαρμογες συστηματος που δεν υπαρχει προβλημα να αφαιρεθουν...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

οκ Παναγιωτη, να σε ρωτησω κατι αλλο, πριν βαλεις cf root μηπως ειχες χρησιμοποιησει καθολου τον supercurio kernel μιας και ο cf root κατα τους περισσοτερους δεν ειναι κι οτι καλυτερος για την jvo τουλαχιστον...ειμαι με supercurio τωρα και θα με ενδιεφερε παρα πολυ ( οπως και αλλους φανταζομαι) μια τετοιου ειδους συγκριση :)

 

Ναι, ο cf root δεν ειναι και οτι καλυτερο το διαπιστωσα κι εγω. Τον supercurio δεν τον ειχα δοκιμασει οχι. Παντως ο speedmod ειναι σιγουρα πανω απο τον cf root, αυτο μπορω να στο εγγυηθω.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...