Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γνωριζει κανεις τα βηματα για να βαλω την deodexed jvo...;

αυτην την στιγμη ειμαι με odex jvo + supercurio kernel...

 

Ακριβώς η ίδια με το να βάζεις οποιαδήποτε custom. Βάζεις το αρχείο στην sd και εγκαθιστάς από cwm. Φυσικά απενεργοποιείς οποιοδήποτε lagfix πρώτα.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακριβώς η ίδια με το να βάζεις οποιαδήποτε custom. Βάζεις το αρχείο στην sd και εγκαθιστάς από cwm. Φυσικά απενεργοποιείς οποιοδήποτε lagfix πρώτα.

 

σε ευχαριστω, διοτι αλλου διαβαζω οτι γινεται με odin κι αλλου με cwm...κατι τελευταιο, για να την βαλω πρεπει να βαλω τον cf-root kernel ή και με τον supercurio που εχω τωρα ειμαι κομπλε...;

edit: την περασα τελικα μεσω cwm χωρις κανενα προβλημα...

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εχω την jvo με cfroot αλλα εχω μερικα προβληματα,μπορω να βαλω αλλο kernel και πως γινεται και κατα δευτερων θα λυθουν προβληματα οπως οτι μου κανει fc στα μηνυματα

και σ'ενα εορτολογιο και το χειροτερο σημερα δεν μπορουσαν να με παρουν τηλεφωνο γιατι εδειχνε κατηλημενο,χωρις να μιλαω.την ρομ την εχω βαλειι 2 φορες συμφωνα με τις οδηγιες σας.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχω την jvo με cfroot αλλα εχω μερικα προβληματα,μπορω να βαλω αλλο kernel και πως γινεται και κατα δευτερων θα λυθουν προβληματα οπως οτι μου κανει fc στα μηνυματα

και σ'ενα εορτολογιο και το χειροτερο σημερα δεν μπορουσαν να με παρουν τηλεφωνο γιατι εδειχνε κατηλημενο,χωρις να μιλαω.την ρομ την εχω βαλειι 2 φορες συμφωνα με τις οδηγιες σας.ευχαριστω

 

Hard reset εχεις κανει? Kernel αλλο μπορεις να βαλεις ναι. Οι κερνελς περνιουνται απο το cwm. Οδηγιες και πληροφοριες για τον καθενα στο xda.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιζει ομως ρόλο και τι ρομ εχει το κινητο σου.Διαβασα πιο πίσω οτι η 2.3.3 γενικα εχει θεματάκια με την μπαταρια.Κατι τετοιο ισχυει?Σημερα πχ 1 και 20 ακριβώς το μεσημερι,ηταν φορτισμένο 100%.Εκανα 10 λεπτα τηλεφωνα το πολυ,5 μυνηματα,μιση ωρα ιντερνετ,5 λεπτα gps Πλοηγηση, και ολες τις υπολοιπες ωρες σε αναμονη.Τώρα μετα απο 11ωρες ειμαι στο 76%.Πως σας φαίνεται?πολύ ή λίγο;

 

την jvo 2.3.3 εχω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι διαφορες εχει η deodexed jvo με την κανονικη;αξιζει ο κοπος να την περασουμε πανω απο την jvo;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

εκανα αναβαθμηση σε 2.3.3 jvo μεσω του odin απο τον οδηγο που εχουμε στο forum και το κινητο μου κολλησε στην αρχικη εικονα samsung galaxy s. τι κανουμε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι διαφορες εχει η deodexed jvo με την κανονικη;αξιζει ο κοπος να την περασουμε πανω απο την jvo;

Κάποια mods/themes προυποθέτουν deodexed rom, είτε αυτή είναι custom, είτε είναι επίσημη.

Edited by Tyxerakias

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

εκανα αναβαθμηση σε 2.3.3 jvo μεσω του odin απο τον οδηγο που εχουμε στο forum και το κινητο μου κολλησε στην αρχικη εικονα samsung galaxy s. τι κανουμε;

 

ξαναμπες σε download mode και ξαναφλασαρε.. αν δουλεψει πες μας να συνεχισουμε..

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

εκανα αναβαθμηση σε 2.3.3 jvo μεσω του odin απο τον οδηγο που εχουμε στο forum και το κινητο μου κολλησε στην αρχικη εικονα samsung galaxy s. τι κανουμε;

 

Όταν λες κόλλησε; Την πρώτη φορά θέλει μέχρι και 5 λεπτά για να μπει, γιατί εγκαθιστά από πίσω όλα αυτά που χρειάζεται... Κάνε λίγη υπομονή.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

το ξαναπροσπαθησα και παλι μου κολλαει στην αρχικη οθονη

 

Για πόση ώρα; Αν είναι για πάνω από 5 λεπτά, γράψε μας τι είχες πριν ακριβώς, τι είχες κάνει με το προηγούμενo firmware, και πώς έκανες την αναβάθμιση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ειχα τη 2.2.1 jpy και την ειχα φλασαρει μεσω του kies patcher. πηγα να αναβαθμισω τη συσκευη σε 2.3.3 μεσω του odin και φαινεται οτι μου κολλησε το κινητο
Link to comment
Share on other sites

ειχα τη 2.2.1 jpy και την ειχα φλασαρει μεσω του kies patcher. πηγα να αναβαθμισω τη συσκευη σε 2.3.3 μεσω του odin και φαινεται οτι μου κολλησε το κινητο

 

Έκανες repartition στην αναβάθμιση;

Δοκίμασε να μπεις σε recovery mode και να κάνεις wipe, πριν δοκιμάσεις κάτι άλλο.

Αν και πάλι δε λες πόση ώρα έχει κολλησει στο S.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

δεν εκανα repartition στην αναβαθμιση. wipe πως κανουμε γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικος

κανα 15λεπτο περιμενω

Link to comment
Share on other sites

δεν εκανα repartition στην αναβαθμιση. wipe πως κανουμε γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικος

κανα 15λεπτο περιμενω

 

Το πρωτο πραγμα που λεει στον λεπτομερεστατο οδηγο του Αλεξ ειναι το τιακρισμα του repartition. Αν δεν ειμαστε και πολυ σχετικοι οπως λες δεν πειραζουμε...Εισαι αλλος ενας τυχερος που του δουλευει το download mode και ευτυχως μπορεις να ξαναφλασαρεις. Στο recovery μπαινεις με vol up+home button+power button και θα δεις τις επιλογες για wipe. Φλασαρε, αστο στην ησυχια του και αλλη φορα διαβασμα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

μα στον οδηγο λεει να μην τικαρουμε το repartition γι' αυτο δεν το τικαρα. παντα μιλαω για τη jvo Edited by butcher13
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες γιατι δεν φλασαρετε παντα με τικαρισμενο το repartition???

κακο ΔΕΝ κανει και θα ειστε και καλυμενοι σε περιπτωση οπου χρειαζεται ;)

εγω παντα με repartition φλασαρω και δεν αντιμετωπισα κανενα, μα κανενα προβλημα και εχω φλασαρει απειρες φορες, πραγματικα :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες γιατι δεν φλασαρετε παντα με τικαρισμενο το repartition???

κακο ΔΕΝ κανει και θα ειστε και καλυμενοι σε περιπτωση οπου χρειαζεται ;)

εγω παντα με repartition φλασαρω και δεν αντιμετωπισα κανενα, μα κανενα προβλημα και εχω φλασαρει απειρες φορες, πραγματικα :lol:

 

και εγω παντα με repartition φλασαρω και bootloaders.. δεν ειχα ποτε θεμα με το φλασαρισμα καποιας ρομ (εξαιρουνται οι custom και τα modακια..:lol:)

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες γιατι δεν φλασαρετε παντα με τικαρισμενο το repartition???

κακο ΔΕΝ κανει και θα ειστε και καλυμενοι σε περιπτωση οπου χρειαζεται ;)

εγω παντα με repartition φλασαρω και δεν αντιμετωπισα κανενα, μα κανενα προβλημα και εχω φλασαρει απειρες φορες, πραγματικα :lol:

 

την ιδια ακριβως στρατηγικη ακολουθω κι εγω Bill κι εχω το κεφαλι μου ησυχο...σημερα ας πουμε φλασαρα 3φορες ολες με repartition...:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σ'αυτήν την περίπτωση κανονικά δε θα είχε πρόβλημα χωρίς repartition... απλά μάλλον είχε σκουπίδια η JPY, ή δεν έκανες format και factory reset πριν, ή κάτι πήγε στραβά, μάλλον λόγω της προηγούμενης αναβάθμισης μέσω Kies. Η JVO είναι πλήρης, οπότε το repartition δε θα πειράξει τίποτα, δοκίμασε πάλι κάνοντάς το.

 

Edit: Sorry, εννοούσα JVO.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

οταν λες την jpo ποια εννοεις; γιατι επρεπε πριν να κανω factory reset; Βλεπω την jvo και την jvh

 

μπορει να μου πει καποιος απο που μπορω να κατεβασω firmwares για το galaxy μηκως και καταφερω να το ξεμπρικαρω;

Edited by saliez
Συνένωση μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος απο που μπορω να κατεβασω firmwares για το galaxy μηκως και καταφερω να το ξεμπρικαρω;

 

http://www.samfirmware.com/ Γιατι ομως δεν μπορεις απο αυτα που εχουμε εδω? Δοκιμασες ξανα με repartition κλπ?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

μολις εφαγα μεγα ξενερωμα. . με simply 3.6.1 , εκανα instal το swype του αλεξ και οταν ανοιγα το κινητο δεν υπηρχε swype.. το εκανα 2 φορες και τιποτα.. περασα και το themed που ειχε αναιβασει ο lakerdas αν θυμαμαι καλα και αρχισαν τα ρεσταρτ χωρις να ξεκιναει.. τωρα βλεπω οτι ανοιξε μετα απο 5 6 ρεσταρτ (δεν θα αντεχα και αλλα φλασαρισματα..) αλλα παλι swype δεν εχει μπει.. τι συμβαινει ρε φουστη μου? τωρα με το update ειπα στρωσαν ολα, αλλα παλι κουλά εχω..
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...