Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι soft brick το κάνω και μονος :)! Για hardware εννοουσα!

Το ξέρω ότι στη samsung θα το στείλουν και αυτοί, απλά φοβάμαι μήπως μου επιστρέψουν άλλο η κανένα μεταχειρισμένο-παραεισαγωγής-προπαραγωγής.. Ολα τα περιμένω μετα από αυτά που άκουσα..!

Φτου φτου μην το ματιάσω! :lol:!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Α, τωρα γιαυτο δεν μπορω να σου εγγυηθω τιποτα...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες έχουμε καμιά πληροφορία για τις ακόλουθες ROM και τα CSC's που βγήκαν στο samfirmware;

ΕUROPE

Α. Ι9000XWJVH (CSC = I9000PROJV3 )

PROVIDER

Β. I9000NEJVD (CSC = I9000H3GJV6 )

Γ. I9000XWJVH (CSC = I9000O2UJV3 )

 

Ουσιαστικά στις XWJVH αλλάζει μόνο το CSC, στην μεν unbranded είναι PRO και στην άλλη O2U(προφανώς από την Ο²; ). PRO for what?

 

H JVD με CSC H3G από ποιόν provider είναι; (H3G Ιταλία μεριά; )

Από τι βλέπω έχουνε τις ίδιες base οπότε είναι όπως λες και μόνο σου για branded συσκευές.

Οπότε μάλλον αδιάφορες πρέπει να είναι :p

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Από τι βλέπω έχουνε τις ίδιες base οπότε είναι όπως λες και μόνο σου για branded συσκευές.

Οπότε μάλλον αδιάφορες πρέπει να είναι :p

 

H NEJVD θεωρείται προγενέστερη της JVO;

Link to comment
Share on other sites

H NEJVD θεωρείται προγενέστερη της JVO;

 

Όχι την ίδια ημερομηνία έχουνε από τι βλέπω, jvh/jvo/jvd

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

γιατι ημουν πολυ σιγουρος Παρη οτι η ρομ εγκατασταθηκε πολυ καλα...βρηκα τελικα την ακρη απο το cwm και ξαναεβαλα πλεον την criskelo αλλα με tw3 αυτη την φορα και απλα φυσαει η συσκευη...το επομενο φλασαρισμα ναι θα ειναι deodexed jvo...μια ερωτηση ομως: για να βαλεις deodexed πρεπει να εχεις cwm recovery 2e σωστα...;

Φλασαρεις κανονικα απο odin Ηρακλη οπως ακριβως με τη stock και εισαι κομπλε.Εγω τωρα απο προχθες μου την εδωσε και αλλαξα με κατι ταρζανιες το code απο KOR σε EUR, μου εβαλε και τα apn της wind αυτοματα και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρεις κανονικα απο odin Ηρακλη οπως ακριβως με τη stock και εισαι κομπλε.Εγω τωρα απο προχθες μου την εδωσε και αλλαξα με κατι ταρζανιες το code απο KOR σε EUR, μου εβαλε και τα apn της wind αυτοματα και ολα καλα.

 

Το sales code η το product code Παρη?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ως προς το odin που λέγατε, νομίζω πως όταν επιλέγεται και το repartition κάνει format και mount σε rfs.

Το έχω κάνει και μετά είχα κανονικό και καθαρό rfs.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ως προς το odin που λέγατε, νομίζω πως όταν επιλέγεται και το repartition κάνει format και mount σε rfs.

Το έχω κάνει και μετά είχα κανονικό και καθαρό rfs.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

εννοειται οτι το γυρναει σε rfs αν γινει επιτυχως το φλασαρισμα...

φανταζεσαι να φλασαρες μια στοκ ρομ και να κρατουσε το fs σε sxt4??? :lol::lol:

ειναι λιγο παραλογο :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

E ναι, αυτό λέω. Επειδή αναφέρθηκε οτι πρώτα απενεργοποιούμε το lagfix. Εντάξει όταν υπάρχει δυνατότητα οκ, αλλά όταν κάτι πήγε στραβά και υπάρχει corrupted fs ή είναι bricked όντας σε ext4, δεν τρέχει κάτι, odin+repartition και όλα οκ. Χάνεις βέβαια εφαρμογές κτλ αλλά μικρό το τίμημα.
Link to comment
Share on other sites

Το sales code η το product code Παρη?

 

το product code Παναγιωτη.Περασα υο φακελο EUR στο συστημα και το ενεργοποιησα με το nitrality

Link to comment
Share on other sites

ZSJV5, ZWJV4 και DDJV6 προστέθηκαν ετοιμάζομαι να αλλάξω την JVO. Για να δουμε με ποια άραγε?
Τι κινητό έχω; Ένα που παίρνει και τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες...τελικα αντιμετωπιζω προβλημα παλι με την jvo...:mad::mad::mad:

τραβαει κολληματα το κινητο με το που ανοιγω μια εφαρμογη μετα που βγαινω laggαρει για 2 δευτερολεπτα κι αυτο το κανει με οτιδηποτε κι αν ανοιξω...μπαινω δηλαδη στις ρυθμισεις και μετα που επιστρεφω στην αρχικη οθονη laggαρει για λιγο και μετα ειναι οκ...αν μετα ξαναανοιξω οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη μου κανει τα ιδια...την εχω φλασαρει δυο φορες με 1.wipe data, 2.wipe cache, 3.wipe dalvik, 4. odin + repartition...να σημειωσω οτι εχω supercurio voodoo kernel αλλα τα ιδια κολπακια μου εκανε και με τον cf-root...καμια λυση να μου προτεινει κανεις...;

ειναι και περιοδο εξεταστικης ρε γ#μ#&*...!!

 

thanks:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες...τελικα αντιμετωπιζω προβλημα παλι με την jvo...:mad::mad::mad:

τραβαει κολληματα το κινητο με το που ανοιγω μια εφαρμογη μετα που βγαινω laggαρει για 2 δευτερολεπτα κι αυτο το κανει με οτιδηποτε κι αν ανοιξω...μπαινω δηλαδη στις ρυθμισεις και μετα που επιστρεφω στην αρχικη οθονη laggαρει για λιγο και μετα ειναι οκ...αν μετα ξαναανοιξω οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη μου κανει τα ιδια...την εχω φλασαρει δυο φορες με 1.wipe data, 2.wipe cache, 3.wipe dalvik, 4. odin + repartition...να σημειωσω οτι εχω supercurio voodoo kernel αλλα τα ιδια κολπακια μου εκανε και με τον cf-root...καμια λυση να μου προτεινει κανεις...;

ειναι και περιοδο εξεταστικης ρε γ#μ#&*...!!

 

thanks:)

 

Ηρακλή τα ίδια μου κάνει και εμένα! Όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά σίγουρα ενοχλητικό laggάρισμα στις εναλλαγές των menus. Δοκίμασε πάντως με cf-root τα τρία πρώτα tweaks ενεργοποιημένα καθώς και το VM : Swappiness.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ηρακλή τα ίδια μου κάνει και εμένα! Όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά σίγουρα ενοχλητικό laggάρισμα στις εναλλαγές των menus. Δοκίμασε πάντως με cf-root τα τρία πρώτα tweaks ενεργοποιημένα καθώς και το VM : Swappiness.

 

Τασο, την εχω βαλει 3 φορες μεχρι τωρα...στις δυο τελευταιες μου τα κανει...την πρωτη φορα ηταν αψογη σε ολα...οποτε, νομιζω οτι δεν ειναι bug της ρομ...απλα κατι αλλο μαλλον συμβαινει :wacko:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τασο, την εχω βαλει 3 φορες μεχρι τωρα...στις δυο τελευταιες μου τα κανει...την πρωτη φορα ηταν αψογη σε ολα...οποτε, νομιζω οτι δεν ειναι bug της ρομ...απλα κατι αλλο μαλλον συμβαινει :wacko:

 

Ε, τότε μείνε με τα laggαρίσματα μέχρι το τέλος της εξεταστικής και μετά το ξανασκαλίζεις!!! :p

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ε, τότε μείνε με τα laggαρίσματα μέχρι το τέλος της εξεταστικής και μετά το ξανασκαλίζεις!!! :p

 

μπα χλωμο ;) μου την δινει να βλεπω οτι κατι δεν δουλευει σωστα...θα ψαχτω λιγο παραπανω επι του θεματος αλλα, μαλλον επιστροφη στην jvh ή js8 μου μυριζεται...:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε τα ποτελέσματα των νέων rom.

εβαλες καμια καινουργια...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Και εγω είχα αυτό το σύντομο λαγκαρισμα μετα απο εξοδο απο μια εφαρμογή.. Με cf kernel και με voodoo+ λαγκφιξ..

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εβαλες καμια καινουργια...;

 

Τις κατέβασα αλλά δεν έκανα καμία εγκατάσταση. Θα δοκιμάσω την ZWJV4 το απόγευμα

Τι κινητό έχω; Ένα που παίρνει και τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω είχα αυτό το σύντομο λαγκαρισμα μετα απο εξοδο απο μια εφαρμογή.. Με cf kernel και με voodoo+ λαγκφιξ..

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

εχω την υπονοια οτι απο τοτε που ειχα την criskelo + tw4 αρχισανε οι παραξενιες...οταν ημουν στην αρχη με stock jvo δουλευε μια χαρα...μετα που εβαλα την criskelo και την εβγαλα δυο φορες και παρεμενα παλι με jvo, απο τοτε παρατηρω τα κολληματα ( στην εναλλαγη των οθονων )...εκτος κι αν ειναι τυχαιο..:rolleyes:.

Τις κατέβασα αλλά δεν έκανα καμία εγκατάσταση. Θα δοκιμάσω την ZWJV4 το απόγευμα

 

περιμενουμε εντυπωσεις σου...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

την ειχα δει προχτες στο xda ειχε αρκετα καλα στοιχεια

δες εδω

 

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=30834

 

Καλησπέρα!Froyo ή gingerbread ειναι η ρομ αυτη?

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

εχω την υπονοια οτι απο τοτε που ειχα την criskelo + tw4 αρχισανε οι παραξενιες...οταν ημουν στην αρχη με stock jvo δουλευε μια χαρα...μετα που εβαλα την criskelo και την εβγαλα δυο φορες και παρεμενα παλι με jvo, απο τοτε παρατηρω τα κολληματα ( στην εναλλαγη των οθονων )...εκτος κι αν ειναι τυχαιο

 

Εγω τα είχα αυτά τα προβλήματα προτου φλασαρω κάποια custom. Είχα φλασαρει μονο jvh και jvo..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισης χτες βγηκε και αυτη η ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=992251

 

τρεμουν τα χερια μου να την βαλω,αλλα δεν ξερω ακομα.Πρέπει να περιμένω να δω εντυπώσεις.Παντως μου αρεσει πολυ στα χρωματάκια που εχει το μενου

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...