Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την froyo jsd εχω

μα αυτο ειναι το θεμα, οτι με το nokia δεν θα μπορω να κανω κατι ουτως η αλλως οποτε θα κατσω στα αυγα μου... :lol:

ενω με το galaxy μπαινουν διαολοι μεσα στο κεφαλι μου ολη την ωρα...

 

οπως ειπα εχω jsd 2.2.1

την kitchen που μου δειχνεις την δοκιμαζα χθες το βραδι

εκανα 2 αποπειρες που συνεπαγεται 2 φλασαρισματα και στις 2 δεν μπουταρε το κινητο

μονο το εικονιδιακι της μπαταριας ειχα επιλεξει και ειχα ανεβασει το σωστο framework-res.apk

 

Τα περισσότερα από αυτά είναι για deodexed rom. Έχεις κάνει deodex την JSD?

 

Αν τελικά σουτάρεις το κινητό, στείλτο μου εμένα. :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα περισσότερα από αυτά είναι για deodexed rom. Έχεις κάνει deodex την JSD?

 

Αν τελικά σουτάρεις το κινητό, στείλτο μου εμένα. :p

 

εχω την deodexed του ramad

 

θα σε εχω υπ'οψην :cool:

 

@lakerdas

ναι το ξερω ρε γμτ, απλα λενε πολλοι οτι ειναι η καλυτερη froyo αλλα απο mods τιποτα... :mad:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες απο τη samsung που δεν ειναι περασμενες στην criskelo, δινονται σε ενα zip εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=978354 (κατω απο τη ρομ)

σε μορφη apk.. το θεμα ειναι οτι οταν πας να τις εγκαταστησεις, στις περισσοτερες μετα το "εγκατασταση", διχνει ενα πρασινο "τικ" (σαν να την εγκατεστησε. . )αλλα λεει η εφαρμογη δεν ειναι εγκατεστημενη. .

ξερει κανεις πως τις περναμε?δε μπορει να δινει τις εφαρμογες της samsung για να τις περασουμε και να μην μπαινουν!κατι κανω λαθος!(ελπιζω. . !)

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει απο juwe 4.3.1 με damian στα 1200 να παω σε κρισκελο..;

voodoo kernel εχει βγει για jvo-κρισκελο? link??:)

 

Edit: την καταληξη .md5 απο pda phone csc (απο την jvo που μολις κατεβασα) τα σβηνω για να γινουν .tar ετσι?

κανενα λινκ για κρισκελο για την jvo?:)

(κλασικα μονο instal zip from sd για να την περασω?)

 

φιλε την εβαλες τελικα....?

ειδες διαφορα...?

εγω εχω παθει πλακα μιλαμε το κινητο Π Ε Τ Α Ε Ι :blink::blink::blink:

η δε αισθηση της αφης...ειναι απιστευτη..δεν ξερω τι εχουν κανει αλλα εχουν κανει τρομερη δουλεια με την 60!!!!!

επισης απο χθες εχει update και ο οπερα...ακομη πιο σμουθ ακομα πιο τέλειος...!!!!!:)

 

edit: εγω εκανα φορματ απο recovery...και εκανα καθαρη εγκατάσταση απο πανω και υστερα ξαναπερασα ολες τις εφαρμογες απο την αρχη..με το τιτανιουμ....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

φιλε την εβαλες τελικα....?

ειδες διαφορα...?

εγω εχω παθει πλακα μιλαμε το κινητο Π Ε Τ Α Ε Ι :blink::blink::blink:

η δε αισθηση της αφης...ειναι απιστευτη..δεν ξερω τι εχουν κανει αλλα εχουν κανει τρομερη δουλεια με την 60!!!!!

επισης απο χθες εχει update και ο οπερα...ακομη πιο σμουθ ακομα πιο τέλειος...!!!!!:)

 

edit: εγω εκανα φορματ απο recovery...και εκανα καθαρη εγκατάσταση απο πανω και υστερα ξαναπερασα ολες τις εφαρμογες απο την αρχη..με το τιτανιουμ....

 

οχι μονο πεταει. . σε παει και βολτα!!! μακραν καλυτερη απο juwe!!μπορει (μαλλον δηλαδη) να παιζει ρολο και οτι εχει base rom jvo. .!

οταν εβγαινα απο μια εφαρμογη στην juwe (και στην stock jvh πριν), αν δεν περιμενα σχεδον 2 δευτερολεπτα, ειχα spikes (1 spike δηλαδη για την ακριβεια :P ) στο scrolling στις αρχικες οθονες (οχι στο μενου), επισης δεν μου κρατουσε τις ρυθμισεις εντασης του ακουστικου στην κληση μετα απο reboot (το ειχε παντα τερμα ενω φαινοταν τερμα χαμηλωμενη η ενταση και για να ξεκολλησει ηθελε μια φορα vol+),δεν μπορουσα να κατεβασω απο τον stock browser(μονο απο τον stock..) και τελος απο μνημη αστα. .

ολα αυτα λοιπον ελαβαν τελος μολις περασα την criskelo!!!

πολυ γρηγορη, δεν ειδα κανενα περιεργο ακομα (εκτος αυτο που ενεφερα με τα samsung apps),πιο ομορφη και smooth!ραμ στα 180-200!!!

quadrant με juwe και gto kernel στα 1200MhZ = ~1900

με criskelo οπως ειναι = ~1800-1850

(παντα εχω lagfix)

και παραδιδω τη σκυτάλη σε σενα να κρινεις. . !

 

Edit: πιο ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ εγκατασταση απο μενα δεν κανει κανεις πλεον. . !!:P! hard+wipe cache/dalvik, πριν το φλασαρισμα, αλλη μια φορα μετα το φλασαρισμα της επομενης base ρομ (χωρις repartition),ξανα hard++,εγκατασταση base ρομ (με repartition),ξανα hard++ και τελος περασμα της custom και wipe cache/dalvik. . . .!!!! :P

 

καθαρη???:lol::lol::lol::lol:

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

οκ χαιρομαι φιλε που εχουμε την ιδια αποψη γιατι για μια φαση νομιζα οτι ηταν ο ενθουσιασμός μου....:lol:

οπως το ειπες για την ωρα-ελπιζω να μην μας βγαλει κανενα τρελο στην συνεχεια-η καλυτερη ρομ που εχω βαλει ποτε στο κινητο....απο τοτε που το πηρα...

επισης συμφωνω και σε αυτο..(σε μενα το εκανε μερικες φορες και στην jvo)...

οταν πατουσα διαχείριση για να κλεισω καποια εφαρμογη αργουσε μερικες φορες για 2 με 3 δευτερόλεπτα τωρα...το κανει αμεσως....:)

αντε να πανε ολα καλα και στην συνέχεια....:p

Link to comment
Share on other sites

οκ χαιρομαι φιλε που εχουμε την ιδια αποψη γιατι για μια φαση νομιζα οτι ηταν ο ενθουσιασμός μου....:lol:

οπως το ειπες για την ωρα-ελπιζω να μην μας βγαλει κανενα τρελο στην συνεχεια-η καλυτερη ρομ που εχω βαλει ποτε στο κινητο....απο τοτε που το πηρα...

επισης συμφωνω και σε αυτο..(σε μενα το εκανε μερικες φορες και στην jvo)...

οταν πατουσα διαχείριση για να κλεισω καποια εφαρμογη αργουσε μερικες φορες για 2 με 3 δευτερόλεπτα τωρα...το κανει αμεσως....:)

αντε να πανε ολα καλα και στην συνέχεια....:p

 

μακαρι να μην εχουμε παρατραγουδα!

τις εφαρμογες της samsung καταφερες να τις περασεις? σχεδον ολες σε μενα βγαζουν το σφαλμα που εγραψα πιο πανω. .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ξενερωσει απιστευτα. Ειμαι εδω και πολυ καιρο με τις στοκ 2.3.3 roms jvk jvh jvo γιατι ολοι λετε οτι ειναι οι μονες που δεν εχουν bugs. Εχουν ομως τεραστιο προβλημα με τη μνημη... Δε μπορω να κρατησω ουτε μια εφαρμογη ανοιχτη! Ανοιγω το tapatalk να διαβασω μια σελιδα την αφηνω φορτωνει με gprs (χρεωνομαι) μετα μεχρι να τη διαβασω μου ερχεται ενα σμσ απανταω και μολις ξαναπαω στο tapatalk να συνεχισω τη σελιδα το προγραμμα εχει κλεισει και αρχιζει να ξαναφορτωνει. Εχω συνεχως 50-60 mb ελευθερα και δε μπορω να κανω ουτε dual-tasking... (Για multi δεν το συζηταω καν...) Υπαρχει τιποτα να κανω πριν τρελαθω και το πουλησω και παρω κανα x10 mini?
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μην εχουμε παρατραγουδα!

τις εφαρμογες της samsung καταφερες να τις περασεις? σχεδον ολες σε μενα βγαζουν το σφαλμα που εγραψα πιο πανω. .

 

δεν ασχολήθηκα καθολου...θα το δω και θα σου πω....(απλα το πηρε το ματι μου στα πεταχτά...)

ποιες ειναι αυτες αν επιτρέπεται....?

και αν δεν της βαλεις ειναι τοσο μεγαλο μείον....?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ξενερωσει απιστευτα. Ειμαι εδω και πολυ καιρο με τις στοκ 2.3.3 roms jvk jvh jvo γιατι ολοι λετε οτι ειναι οι μονες που δεν εχουν bugs. Εχουν ομως τεραστιο προβλημα με τη μνημη... Δε μπορω να κρατησω ουτε μια εφαρμογη ανοιχτη! Ανοιγω το tapatalk να διαβασω μια σελιδα την αφηνω φορτωνει με gprs (χρεωνομαι) μετα μεχρι να τη διαβασω μου ερχεται ενα σμσ απανταω και μολις ξαναπαω στο tapatalk να συνεχισω τη σελιδα το προγραμμα εχει κλεισει και αρχιζει να ξαναφορτωνει. Εχω συνεχως 50-60 mb ελευθερα και δε μπορω να κανω ουτε dual-tasking... (Για multi δεν το συζηταω καν...) Υπαρχει τιποτα να κανω πριν τρελαθω και το πουλησω και παρω κανα x10 mini?

 

δοκιμασε criskelo v60! δεν ξερω τι λενε για τις stock, παντως ΕΓΩ δεν πιστευω οτι οι custom εχουν bugs και οι stock οχι (με την jvh τα ειδα ολα).

κανε full wipe,περνα ξανα jvo με repartition και bootloaders, κανε ξανα full wipe και μετα απο cwm περνα την criskelo v60! πιστευω θα σε ικανοποιησει.

 

δεν ασχολήθηκα καθολου...θα το δω και θα σου πω....(απλα το πηρε το ματι μου στα πεταχτά...)

ποιες ειναι αυτες αν επιτρέπεται....?

και αν δεν της βαλεις ειναι τοσο μεγαλο μείον....?

 

ειναι αρκετες. βασικα 1 ηθελα, το program monitor :P!

(σορρυ για το διπλο ποστ αλλα δε μπορω να εξοικειωθω ακομα πληρως με την πολλαπλη παραθεση. . :O)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

ειναι αρκετες. βασικα 1 ηθελα, το program monitor :P!

(σορρυ για το διπλο ποστ αλλα δε μπορω να εξοικειωθω ακομα πληρως με την πολλαπλη παραθεση. . :O)

 

κανε ανζιπ το αρχειο στο πισι σου

περνα την εφαρμογη που θες στο κντ σου στην sd εννοω

με root explorer κανε move paste την εφαρμογη στο sd/system/app

 

με τον ιδιο σχεδον τροπο μπορεις να βγαλεις εφαρμογες του συστηματος που δε σ αρεσουν

πας στο sd/system/app με root explorer και κανεις delete οποιο δε θες...

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

κανε ανζιπ το αρχειο στο πισι σου

περνα την εφαρμογη που θες στο κντ σου στην sd εννοω

με root explorer κανε move paste την εφαρμογη στο sd/system/app

 

και θα δουλευουν κανονικα? (με παραξενευει γιατι ειναι σε .apk) κατι θα ξερεις ομως για να το λες! θα το δοκιμασω μετα τη φορτιση! ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

να πω κ εγω τις εντυπωσεις μου απο την καινουργια jvo που φλασαρα μολις χθες..κατ'αρχας ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους οσους βοηθησαν με τις απαντησεις τους και στα παιδια που εγραψαν τους κατατοπιστικοτατους οδηγους!απο την stock 2.2 περασα στην gb οποτε καταλαβαινετε οτι η διαφορα ειναι χαοτικη!τελειως διαφορετικο κινητο!το εκνευριστικο lag εξαφανιστηκε,smooth και πυραυλος το λειτουργικο,ο browser χιλιες φορες γρηγοροτερος,η διαχειριση μνημης υποδειγματικη,το gps απο εκει που χρειαζοταν 2-3 λεπτα για να μου δωσει στιγμα,τωρα καμια δεκαρια φορες που το δοκιμασα,κλειδωνε δορυφορους σε 3 δευτερολεπτα!αυτο που με χαλασε ειναι οτι το αγαπημενο μου navigon δεν τρεχει πλεον στην 2.6.1 εκδοση του,οποτε θα την "βολεψω" προς το παρον με το igo που λειτουργει κανονικα..επισης,πολυ σημαντικο για μενα,η αναπαραγωγη αρχειων .mkv ειναι πλεον απροβληματιστη σε σχεση με πριν που μου εκανε διαφορα "κουλα",αποσυγχρονισμο ηχου-εικονας,πιξελιασματα,εικονα χωρις ηχο κτλ..

τελος στο μειζον θεμα της μπαταριας,ειναι πολυ νωρις να πω κατι καθως χθες βραδυ φλασαρα και δεν εχω κανει ακομα ουτε 1 φορτιση..στα συν το οτι με wifi ανοιχτο και πλοηγηση για καμια ωρα,η καταναλωση ηταν πολυ μικροτερη σε σχεση με αυτην της 2.2 , στα μειον το γεγονος οτι το βραδυ το κινητο το αφησα ανοιχτο με 68% μπαταρια και το πρωι το βρηκα κλειστο κ αφου το ανοιξα η μπαταρια ειχε πεσει στο 33%.εκανα κανονικα hard reset πριν φλασαρω και factory reset απο recovery μετα..δεν ξερω τι εγινε,ελπιζω ομως να μην εχω θεμα...:O

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ξενερωσει απιστευτα. Ειμαι εδω και πολυ καιρο με τις στοκ 2.3.3 roms jvk jvh jvo γιατι ολοι λετε οτι ειναι οι μονες που δεν εχουν bugs. Εχουν ομως τεραστιο προβλημα με τη μνημη... Δε μπορω να κρατησω ουτε μια εφαρμογη ανοιχτη! Ανοιγω το tapatalk να διαβασω μια σελιδα την αφηνω φορτωνει με gprs (χρεωνομαι) μετα μεχρι να τη διαβασω μου ερχεται ενα σμσ απανταω και μολις ξαναπαω στο tapatalk να συνεχισω τη σελιδα το προγραμμα εχει κλεισει και αρχιζει να ξαναφορτωνει. Εχω συνεχως 50-60 mb ελευθερα και δε μπορω να κανω ουτε dual-tasking... (Για multi δεν το συζηταω καν...) Υπαρχει τιποτα να κανω πριν τρελαθω και το πουλησω και παρω κανα x10 mini?

 

φιλε βαλε criskelo και απο μενα.....

τωρα που το δοκιμαζα για πρωτη φορα μου κρατησε τον οπερα ανοιχτο ενω πειραζα αλλα πραγματα..!!!!

(δεν ξερω βεβαια μπορει να φταιει και το χθεσινο update της εφαρμογης θα δουμε...)...

για την ωρα το κινητο απλα παει σφαιρα.....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ίσως τελικά να πρέπει στο πίσω μέρος του μυαλού μας να σκεφτόμαστε ότι το κινητό μας καλώς η κακώς δεν είναι φτιαγμένο για ginger! διαβάζοντας τα σχόλια των συνφορορμιτων και βλέποντας και τη συμπεριφορά του δικού μου από τη μερα που του πέρασα τη ginger (τρελά σκαλωματα στις εναλλαγες των menus) αρχίζω να συνειδητοποιώ ότι οι καιροί επιτάσσουν την αντικατάσταση του galaxy..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ίσως τελικά να πρέπει στο πίσω μέρος του μυαλού μας να σκεφτόμαστε ότι το κινητό μας καλώς η κακώς δεν είναι φτιαγμένο για ginger! διαβάζοντας τα σχόλια των συνφορορμιτων και βλέποντας και τη συμπεριφορά του δικού μου από τη μερα που του πέρασα τη ginger (τρελά σκαλωματα στις εναλλαγες των menus) αρχίζω να συνειδητοποιώ ότι οι καιροί επιτάσσουν την αντικατάσταση του galaxy..

 

δεν θα συμφωνησω με κανενα απο τα παραπανω..:O τι παει να πει δεν ειναι φτιαγμενο για το κινητο μας?απο αποψη χαρακτηριστικων συστηματος,ειναι κ παραειναι!αν λαβεις δε υπ'οψιν οτι η gb φτιαχθηκε ουσιαστικα πανω στο nexus s,αδελφακι του γαλαξια μας,τοτε δεν μενουν κ πολλες αμφιβολιες..

για τα σχολια τωρα,ειναι καθαρα υποκειμενικες οι αποψεις..διαφορετικα γουστα,διαφορετικες απαιτησεις,διαφορετικα κριτηρια για τον καθενα!εξαλλου,δεν ειπε κανεις οτι υπαρχει η "απολυτη" εκδοση gb και απογοητευτηκαμε ολοι μετα!ισως(και πιθανοτατα)να βγουν αλλες εκδοσεις ακομα καλυτερες απο την τελευταια official jvo που κυκλοφορει..ουτε η πρωτη 2.2.1 δεν ηταν τοσο καλη για παραδειγμα οσο η μετεπειτα(ολλανδικη κτλ)..

τωρα για το προβλημα σου δεν εχω αποψη ομολογω μιας και ειμαι με 2.3.3 μολις απο χθες..

τελος για την αντικατασταση του galaxy,δεν βλεπω φως στον οριζοντα..με λιγοστες εξαιρεσεις(το sgs 2)..κ παλι υποκειμενικες οι αποψεις..αλλος θα σου πει,παμε αμεσως σε διπυρηνα,εγω π.χ θα σου πω:κολπα του marketing για να τα παιρνουν απο τον κοσμακι(σε συναρτηση με τις τσουχτερες τιμες)!εγω τον γαλαξια τον πηρα καινουργιο στα 350 ευρω που κυκλοφορει πλεον και πραγματικα δεν νομιζω οτι μπορουσα να κανω καλυτερη επιλογη!να πω για την οθοναρα του,για το βαρος του,για τα χαρακτηριστικα του?προσωπικα το κινητο αυτο δεν θα το αφησω μεχρι να με αφησει αυτο πρωτα!:cry:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ίσως τελικά να πρέπει στο πίσω μέρος του μυαλού μας να σκεφτόμαστε ότι το κινητό μας καλώς η κακώς δεν είναι φτιαγμένο για ginger! διαβάζοντας τα σχόλια των συνφορορμιτων και βλέποντας και τη συμπεριφορά του δικού μου από τη μερα που του πέρασα τη ginger (τρελά σκαλωματα στις εναλλαγες των menus) αρχίζω να συνειδητοποιώ ότι οι καιροί επιτάσσουν την αντικατάσταση του galaxy..

 

παιδια και εγω επιμενω....(και ημουν απο αυτους που ημουν ετοιμος να γυρισω σε 2.1.1)

δοκιμαστε την νεα criskelo!!!

εχω παθει πλακα....

αυτην την στιγμη εχω ανοιχτα opera(!!!) και tapatalk μαζι...και δουλευουν και τα 2...:blink:

επισης με πηραν τηλέφωνο ξαναγύρισα να δω αν θα τα κρατησει η θα φορτώσει τα data απο την αρχη και παραμενουν ανοιχτα στην σελιδα που τα ανοιξα!!!

 

edit...εστειλα και sms με το go sms και παραμενουν ανοιχτα και παλι...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ξενερωσει απιστευτα. Ειμαι εδω και πολυ καιρο με τις στοκ 2.3.3 roms jvk jvh jvo γιατι ολοι λετε οτι ειναι οι μονες που δεν εχουν bugs. Εχουν ομως τεραστιο προβλημα με τη μνημη... Δε μπορω να κρατησω ουτε μια εφαρμογη ανοιχτη! Ανοιγω το tapatalk να διαβασω μια σελιδα την αφηνω φορτωνει με gprs (χρεωνομαι) μετα μεχρι να τη διαβασω μου ερχεται ενα σμσ απανταω και μολις ξαναπαω στο tapatalk να συνεχισω τη σελιδα το προγραμμα εχει κλεισει και αρχιζει να ξαναφορτωνει. Εχω συνεχως 50-60 mb ελευθερα και δε μπορω να κανω ουτε dual-tasking... (Για multi δεν το συζηταω καν...) Υπαρχει τιποτα να κανω πριν τρελαθω και το πουλησω και παρω κανα x10 mini?

 

Εγώ πάντως δεν είχα ποτέ με καμία rom αυτό το πρόβλημα.Σίγουρα κάτι δεν πάει καλά. Tapatalk και sms πόση μνήμη μπορεί να τρώνε? κατέβασε ένα task killer και δες πόσες εφαρμογές είναι ανοιχτές....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μικρη βοηθεια αν ειναι ευκολο! Ειχα την 2.2.1 JS3 ολλανδικη εδω και 5 μηνες περιπου και ολα ηταν μια χαρα. Πριν τρεις μερες αντιμετωπισα ενα προβλημα και αφου εγινε factory reset κλπ στο κινητο λεω ας περασω τη νεωτερη 2.2.1 JSD JS6 απο τον οδηγο του tyxerakia. Τωρα ομως βγηκαν αλλου ειδους προβληματα. Σημερα μου εκανε 2 φορες αναγκαστικη διακοπη το handcent sms την ωρα που πηγαινα να στειλω μηνυμα, και επισης δεν μου ανοιγε το mix zing (προγραμμα αναπαραγωγης μουσικης) το οποιο ομως ανοιξε αργοτερα μονο του:blink: κι ενω χρησιμοποιουσα το ''μαμα'' mp3 player του κινητου με αποτελεσμα ξαφνικα να ακουω ταυτοχρονα δυο τραγουδια:confused:

 

Υποθετω οτι κατι δεν πηγε καλα με την συγκεκριμενη rom. Τι λετε να κανω, να την ξαναφλασαρω? Και αν θελησω να περασω παλι την παλια 2.2.1 js3 που μπορω να την βρω για να την κατεβασω?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πρόσφατα πέρασα την jsd αλλά νομίζω ότι ήρθε ώρα για 2.3.3. :pΘα ήθελα να ρωτήσω

1) ποιά είναι η έκδοση jvo που πρέπει να περάσω μετα την jsd ?

2)Χρειάζεται έκδοση με bootloaders?

3)Eίναι απαραίτητο το repartition αν την περάσω πάνω από την jsd?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μικρη βοηθεια αν ειναι ευκολο! Ειχα την 2.2.1 JS3 ολλανδικη εδω και 5 μηνες περιπου και ολα ηταν μια χαρα. Πριν τρεις μερες αντιμετωπισα ενα προβλημα και αφου εγινε factory reset κλπ στο κινητο λεω ας περασω τη νεωτερη 2.2.1 JSD JS6 απο τον οδηγο του tyxerakia. Τωρα ομως βγηκαν αλλου ειδους προβληματα. Σημερα μου εκανε 2 φορες αναγκαστικη διακοπη το handcent sms την ωρα που πηγαινα να στειλω μηνυμα, και επισης δεν μου ανοιγε το mix zing (προγραμμα αναπαραγωγης μουσικης) το οποιο ομως ανοιξε αργοτερα μονο του:blink: κι ενω χρησιμοποιουσα το ''μαμα'' mp3 player του κινητου με αποτελεσμα ξαφνικα να ακουω ταυτοχρονα δυο τραγουδια:confused:

 

Υποθετω οτι κατι δεν πηγε καλα με την συγκεκριμενη rom. Τι λετε να κανω, να την ξαναφλασαρω? Και αν θελησω να περασω παλι την παλια 2.2.1 js3 που μπορω να την βρω για να την κατεβασω?

μαλλον κατι δενε γινε καλα στην εγκατασταση

κανε ενα wipe data και λογικα θα στρωσουν ολα

παιδιά πρόσφατα πέρασα την jsd αλλά νομίζω ότι ήρθε ώρα για 2.3.3. :pΘα ήθελα να ρωτήσω

1) ποιά είναι η έκδοση jvo που πρέπει να περάσω μετα την jsd ?

2)Χρειάζεται έκδοση με bootloaders?

3)Eίναι απαραίτητο το repartition αν την περάσω πάνω από την jsd?

 

1) εννοεις με ποιο csc? οποιο και να βαλεις το ιδιο ειναι για σενα

2) ναι

3) ναι

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Περασα την criscelo και ολα φαινονται καλα. Δεν μου εκλεισε τον browser τουλαχιστον που δοκιμασα. Μια ερωτηση μονο. Ειναι λιγο θαμπα τα γραμματα στο μενου και στις ρυθμισεις πχ, η αρχισαν να κουραζονται τα ματια μου και τα βλεπω εγω θαμπα? Παντως μου φαινεται σαν να εχει χαμηλοτερη αναλυση η οθονη...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, υπαρχει γνησια 2.3 για την ελλαδα ?

 

καλημερα

τι εννοεις γνησια?υπαρχουν επισημες τζιντερ αλλα οχι για ελλαδα ελλαδα λογικα αν κρινω το ποτε ηρθε το φρογιο θα την περιμενεις μετα τον αυγουστο-σεπτεβριο

αν το προβλημα σου ειναι τα ελληνικα υπαρχουν σε ολες τις τζιντερ ελληνικα μονο στο μενου ομως

αν θες να περασεις ελληνικα πληκτρολογια πρεπει να ρουταρεις τη συσκευη σου και με μια απλη αναζητηση σ αυτο το φορουμ θα βρεις ελληνικο swype και πληκτρολογιο samsung

αλλιως περιμενε για την επισημη μετα το καλοκαιρι...

Link to comment
Share on other sites

Περασα την criscelo και ολα φαινονται καλα. Δεν μου εκλεισε τον browser τουλαχιστον που δοκιμασα. Μια ερωτηση μονο. Ειναι λιγο θαμπα τα γραμματα στο μενου και στις ρυθμισεις πχ, η αρχισαν να κουραζονται τα ματια μου και τα βλεπω εγω θαμπα? Παντως μου φαινεται σαν να εχει χαμηλοτερη αναλυση η οθονη...

 

Είναι το sharpness fix. Στους περισσότερους αρέσει περισσότερο έτσι. Αν θες βάλε cfroot ή supercurio kernel που μοιάζει περισσότερο με τον υπάρχοντα darkcore,θα χάσεις όμως bln και μερικά άλλα ίσως. Και απεμεργοποίησε lagfix αν έκανες και θα πας σε cfroot.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...