Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

C7 Euro 1 Alps.

Φυσικά χάθηκαν τα ελληνικά (αφού έχει σαν κύρια γλώσσα τα γερμανικά) και τα πέρασα έπειτα με phoenix.

 

Ερώτηση: μπορεί κανείς μέσω phoenix να περάσει μόνο τη γλώσσα χωρίς να επανεγκαταστήσει το λειτουργικό με το ανάλογο product code?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: μπορεί κανείς μέσω phoenix να περάσει μόνο τη γλώσσα χωρίς να επανεγκαταστήσει το λειτουργικό με το ανάλογο product code?

 

νομιζω οτι γινεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Cosmote C7-00... no update yet...... :p

 

Πέρνα το balkans με το φοίνικα.

 

Μην περιμένετε ΟΤΑ όσοι έχετε παραεισαγωγής. Αν θυμάμαι καλά, έχει ειπωθεί ότι η Belle δεν πρόκειται να δοθεί με OTA.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα το balkans με το φοίνικα.

 

Δεν το αλλάζω, είναι η κύριά μου συσκευή και δεν το πειράζω σε θέμα software... (έχουμε το N9 για πειράματα)...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την ανυπομονησία μου, πέρασα την belle χτες το πρωί μέσω nokia suite και το τηλέφωνό μου έμαθε ουγγρικά!:blink: Ευτυχώς μετά βρήκα τα αγγλικά και κάπως ησύχασα.

Το απόγευμα με καθαρό μυαλό, διάβασα με προσοχή εδώ στο φόρουμ για την εισαγωγή των ελληνικών μέσω φοίνικα και όλα πήγαν ρολόι.

 

Απο κει και πέρα έχω μια ερώτηση: Πάνω στην μπάρα των ειδοποιήσεων υπάρχει ένα "κουμπί" που λέγεται σύνδεση δεδομένων. Τι ακριβώς είναι αυτό? Aφορά στο διαδίκτυο ή έχει σχέση με nfc ή συνδέσεις με pc κτλ?

Edited by alsthom
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την ανυπομονησία μου, πέρασα την belle χτες το πρωί μέσω nokia suite και το τηλέφωνό μου έμαθε ουγγρικά!:blink: Ευτυχώς μετά βρήκα τα αγγλικά και κάπως ησύχασα.

Το απόγευμα με καθαρό μυαλό, διάβασα με προσοχή εδώ στο φόρουμ για την εισαγωγή των ελληνικών μέσω φοίνικα και όλα πήγαν ρολόι.

 

Απο κει και πέρα έχω μια ερώτηση: Πάνω στην μπάρα των ειδοποιήσεων υπάρχει ένα "κουμπί" που λέγεται σύνδεση δεδομένων. Τι ακριβώς είναι αυτό? Aφορά στο διαδίκτυο ή έχει σχέση με nfc ή συνδέσεις με pc κτλ?

 

εχει σχεση με την συνδεση του κινητου σου στο ιντερνετ μεσω του δικτυου και οχι μεσω wi fi

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: μπορεί κανείς μέσω phoenix να περάσει μόνο τη γλώσσα χωρίς να επανεγκαταστήσει το λειτουργικό με το ανάλογο product code?

 

balkans - phoenix - update software και οχι refurbish...

Link to comment
Share on other sites

χωρις να ειμαι σιγουρος, νομιζω οτι με την αναβαθμιση εχει βελτιωθει και η διαρκεια της μπαταριας
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

εχω στο c7 anna balkans και κατεβασα την belle απο navifirm και δεν την βλεπει το phoenix την εχω βαλει C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\rm-675 τι να κανω? επισησ προσεξα οτι δεν εχει το μεγαλο αρχειο emmc.fpsx που θα το βρω?

ευχαριστω

Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πρωί πέρασε η belle και στο δικό μου (γερμανικό product code, οπότε έβαλα την balkans).

Εντυπώσεις....

 

Τι μου άρεσε:

Άλλο τηλεφωνο, εντελώς άλλο λέμε. Πιο γρήγορο από πριν και πιο «εμφανίσημο»! Ίσως βοήθησε που τα έσβησα όλα κι έκανα refurbish.

Εμφανώς πιο γρήγορος internet browser!

Για τα ενδότερα δεν έχω ακόμα άποψη...

 

Τι θα μου λείψει:

Υπόλοιπο χρόνου βίντεο ή υπολοίπο φωτογραφιών στην μνήμη για την κάμερα.

Εμφάνιση όγκου δεδομένων αναλυτικά για wifi και 3G στο μητρώο (όπως στην προ-anna εποχη).

Δυνατότητα συνδεσης on demand στο internet, χωρίς να χρειάζεται να πατήσεις το κουμπί από το ανδροιδοtaskbar.

Δυνατότητα απομόνωσης των widget από το internet ξεχωριστά απο τις υπόλοιπες εφαρμογες.

Υποφάκελοι, μου αρέσει η οργάνωση!

(μια επιφύλαξη, μήπως τα παραπάνω είναι χωμένα κάπου και δεν τα βρίσκω, αμα ξέρει κανείς ας πει!)

 

Και κάτι που μου φαίνεται bug αλλά ίσως φταίει το δίκτυο οπότε μιλάμε για feature! Στις 4 κλήσεις που έκανα. αφού περασα την belle, έγινε κόκκινο το μεσαίο πλήκτρο (ναι, το άσπρο του μενου, έγινε κόκκινο!) και απορρίφθηκαν οι 2. Κι άλλες φορές μου έχουν απορριφθεί κλήσεις αλλά κόκκινο το πλήκτρο;;;

Link to comment
Share on other sites

balkans - phoenix - update software και οχι refurbish...

 

OK!!!

Όλα καλά παίδες!!!Το'χω 2 μέρες με balkans μέσω Φοίνικα και τρέχει "νεράκι"!

 

Πολύ καλό το Belle:

1) ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ το οτι ΚΛΕΙΝΕΙ το wifi άμεσα και δε μου σπάει τα νεύρα

2) ΕΥΧΡΗΣΤΗ η αναζήτηση των επαφών "αφαιρόντας" γράμματα

3) ΚΑΛΕΣ οι περισσότερες οθόνες... (χρειαζόμουν 4, πλέον χρησιμοποιώ 5 και καλό είναι που έχω αν χρειαστεί δυνατότητα και για 6η...)

4) ΒΟΛΙΚΗ η καινούρια εμφάνιση των widgets και των εικονιδίων

 

...μια χαρά δλδ!!!

 

Ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ σας για την βοήθεια... ;)

Link to comment
Share on other sites

OK!!!

Όλα καλά παίδες!!!Το'χω 2 μέρες με balkans μέσω Φοίνικα και τρέχει "νεράκι"!

 

Πολύ καλό το Belle:

1) ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ το οτι ΚΛΕΙΝΕΙ το wifi άμεσα και δε μου σπάει τα νεύρα

2) ΕΥΧΡΗΣΤΗ η αναζήτηση των επαφών "αφαιρόντας" γράμματα

3) ΚΑΛΕΣ οι περισσότερες οθόνες... (χρειαζόμουν 4, πλέον χρησιμοποιώ 5 και καλό είναι που έχω αν χρειαστεί δυνατότητα και για 6η...)

4) ΒΟΛΙΚΗ η καινούρια εμφάνιση των widgets και των εικονιδίων

 

...μια χαρά δλδ!!!

 

Ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ σας για την βοήθεια... ;)

Τα δεδομένα σου, ρυθμίσεις κλπ επανέρχονται όλα μετά από το nokia suite (με restore) ή πρέπει να τα ξαναστήσεις όλα;

Υποθέτω ότι οι εφαρμογές χάνονται έτσι;

Εχω φλασάρει προχθές το C6-01 ενός φίλου αλλά ήθελε μόνο τις επαφές. Το C7 το έχει η σύζυγος οπότε είναι πιο...ευαίσθητο το θέμα!

Έλεγα να περιμένω μερικές μέρες να βγεί επίσημα η αναβάθμιση και στο δικό μου product code.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

OK!!!

Όλα καλά παίδες!!!Το'χω 2 μέρες με balkans μέσω Φοίνικα και τρέχει "νεράκι"!

 

Πολύ καλό το Belle:

1) ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ το οτι ΚΛΕΙΝΕΙ το wifi άμεσα και δε μου σπάει τα νεύρα

2) ΕΥΧΡΗΣΤΗ η αναζήτηση των επαφών "αφαιρόντας" γράμματα

3) ΚΑΛΕΣ οι περισσότερες οθόνες... (χρειαζόμουν 4, πλέον χρησιμοποιώ 5 και καλό είναι που έχω αν χρειαστεί δυνατότητα και για 6η...)

4) ΒΟΛΙΚΗ η καινούρια εμφάνιση των widgets και των εικονιδίων

 

...μια χαρά δλδ!!!

 

Ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ σας για την βοήθεια... ;)

διαφωνω στο μεγεθος των widgets. με την αννα ειχα ολα τα μειλ σε μια σελιδα και τωρα χωρανε μονο δυο σε καθε αρχικη οθονη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

διαφωνω στο μεγεθος των widgets. με την αννα ειχα ολα τα μειλ σε μια σελιδα και τωρα χωρανε μονο δυο σε καθε αρχικη οθονη

 

μμμ... δε θα διαφωνούσα μαζί σου...

πόσο δύσκολο θα ήταν να σου έδιναν τη δυνατότητα να μπορείς να ρυθμίσεις το μέγεθος των εικονιδίων και των widgets ή τουλάχιστον να σου δίνουν τη δυνατότητα επιλογής ανάμεσα σε 2-3 μεγέθη ανα widget??? :rolleyes:

Edited by amaidonis
Link to comment
Share on other sites

μμμ... δε θα διαφωνούσα μαζί σου...

πόσο δύσκολο θα ήταν να σου έδιναν τη δυνατότητα βα μπορείς να ρυθμίσεις το μέγεθος των εικονιδίων και των widgets ή τουλάχιστον να σου δίνουν τη δυνατότητα επιλογής ανάμεσα σε 2-3 μεγέθη ανα widget??? :rolleyes:

 

SPB SHELL!!!!!

Link to comment
Share on other sites

SPB SHELL!!!!!

 

δε λέω... ΑΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ! :rolleyes:

Προτιμώ όμως να μένω στα "original" UI όσο μπορώ... εντάξει... "θα ζήσουμε" και με τα υπάρχοντα...!!! ;)

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

δε λέω... ΑΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ! :rolleyes:

Προτιμώ όμως να μένω στα "original" UI όσο μπορώ... εντάξει... "θα ζήσουμε" και με τα υπάρχοντα...!!! ;)

 

Ευχαριστώ!

 

δεν νομιζω να βαλω belle, anna και spb... :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κατασκευή της κάρτας sim είναι απαράδεκτη. Δεν είχα πρόβλημα με τη microsim και τον αντάπτορα έως τώρα ούτε σε iphone 3gs, nokia e72, Lg Optimus 7, HTC chacha. Την έβαλα για λίγο στο C7 για να δω τη Belle. εκτός του ότι η Belle ΔΕΝ υπάρχει ακόμη, η microsim ΔΕΝ βγαίνει με τίποτε από το κινητό. Απαράδεκτη η υποδοχή, πολύ στενή, δοκίμασα με καρφίτσες, συνδετήρες, λεπτά πλαστικά, δε βγαίνει με τίποτε. Μάλλον πάω για αποσυναρμολόγηση σε nokia care, γ@μώ το .... μου.

Και ποιος πάει ως τα Γιαννιτσά για αυτό το λόγο μέσα στα χιόνια...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η υποδοχή, πολύ στενή, δοκίμασα με καρφίτσες, συνδετήρες, λεπτά πλαστικά, δε βγαίνει με τίποτε.

 

Πραγματι η υποδοχη ειναι μαυρα χαλια, 2 φορες προσπαθησα να βγαλω την καρτα SIM.Προσπαθησα με συνδετηρα και ειχε ως συνεπεια να χαλασω την καρτα κ να γρατσουνισω την υποδοχη του κινητου εντονα.Απο τοτε δεν την εχω ξανα αγγιξει ποτε....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κατασκευή της κάρτας sim είναι απαράδεκτη. Δεν είχα πρόβλημα με τη microsim και τον αντάπτορα έως τώρα ούτε σε iphone 3gs, nokia e72, Lg Optimus 7, HTC chacha. Την έβαλα για λίγο στο C7 για να δω τη Belle. εκτός του ότι η Belle ΔΕΝ υπάρχει ακόμη, η microsim ΔΕΝ βγαίνει με τίποτε από το κινητό. Απαράδεκτη η υποδοχή, πολύ στενή, δοκίμασα με καρφίτσες, συνδετήρες, λεπτά πλαστικά, δε βγαίνει με τίποτε. Μάλλον πάω για αποσυναρμολόγηση σε nokia care, γ@μώ το .... μου.

Και ποιος πάει ως τα Γιαννιτσά για αυτό το λόγο μέσα στα χιόνια...

 

Θα συμφωνούσα απόλυτα μαζί σου,αν στο βιβλίο οδηγιών δεν αναφερόταν ότι δεν πρέπει να χρησιμοποιούμε την συσκευή με κάρτα microsim και αντάπτορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνούσα απόλυτα μαζί σου,αν στο βιβλίο οδηγιών δεν αναφερόταν ότι δεν πρέπει να χρησιμοποιούμε την συσκευή με κάρτα microsim και αντάπτορα.

 

Σωστή η παρατήρησή σου.

Κατάφερα να την βγάλω με μαχαίρι. Δοκίμασα χωρίς ανταπτοράκι, αλλά με το κομμάτι της sim που περίσσεψε όταν την έκοψα.

Έκανα τη δουλειά μου μια χαρά. Κι όντως έτσι δουλεύει επίσης και στα άλλα μου κινητά. Ευχαριστώ.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την belle στο c7 της γυναικας μου αλλα εχω καποια θεματακια με το wifi και θα ηθελα να μαθω αν εχετε παρατηρησει και εσεις κατι.

Πρωτα απο ολα βαζω τον κωδικο του ρουτερ του σπιτιου μου αλλα δεν τον κραταει στην μνημη το c7 και ετσι καθε φορα που θελω να συνδεθω πρεπει να βαζω ξανα και ξανα το password.επισης εχω παρα πολλες αποσυνδεσεις.

Εχετε και εσεις τιποτα τετοια θεματα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...