Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

<<Κινέζος>> είναι το συγκεκριμένο κατάστημα,μακριά.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάρε το από Ελληνικό κατάστημα.

Να γνωρίζεις ότι το κανονικό Nokia C7 ΔΕΝ παίρνει δύο κάρτες. Έχει άλλα καλά όμως.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω ενα c7 με εκδοση anna 022.014.προσπαθω να κανω αναβαθμιση μεσω wifi over the air και δεν μου βγαζει τιποτα.Τι συμβαινει πως μπορω να βαλω τη belle? Mεσω usb η να περιμενω καλυτερα για ασυρματα???
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μέσω υπολογιστή,λογικά θα πρέπει να εμφανίζεται.Έτσι και αλλιώς μέσω υπολογιστή προτείνεται να γίνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μέσω υπολογιστή,λογικά θα πρέπει να εμφανίζεται.Έτσι και αλλιώς μέσω υπολογιστή προτείνεται να γίνει.

 

τα δεδομενα θα σβηστουν γιατι με wifi οχι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αν θα χαθεί η γλώσσα σε περίπτωση που η συσκευή είναι παραεισαγωγής,τότε ναι χάνεται.Διαφορετικά δεν χάνεται τίποτα,ένα back up όμως καλό είναι να γίνεται πάντα.Επίσης πρέπει να έχεις υπόψην σου ότι πιθανόν κάποιες εφαρμογές δεν θα δουλεύουν λόγο συμβατότητας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θέλω να αγοράσω καινούρια μπαταρία για το Nokia C7 μου. Είναι δυνατόν να αγοράσω μπαταρία μεγαλύτερης ισχύος από 1200 mAh (BL-5K); Με την υπάρχουσα μπαταρία δε βγάζω ούτε μέρα αν κάνω μέτρια χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω καινούρια μπαταρία για το Nokia C7 μου. Είναι δυνατόν να αγοράσω μπαταρία μεγαλύτερης ισχύος από 1200 mAh (BL-5K); Με την υπάρχουσα μπαταρία δε βγάζω ούτε μέρα αν κάνω μέτρια χρήση.

 

εξ αρχης συνεβαινε αυτο η μετα απο καποιο διαστημα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

 

έχω ένα c7 με σπασμένη οθόνη και digitizer.

μου προτείνετε κάποιο φθηνό και καλό μαγαζί για επισκευή γιατί η nokia θέλει κοντά 200 €!

στο amazon βρίσκω τα ανταλλακτικά για να την κάνω μόνος μου την δουλεία αλλά δεν ξέρω τι ποιότητας είναι, εκτός αν προτείνετε και για αυτό κάτι...

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου, είναι εύκολο να το κάνεις. Δες και στο youtube, πρέπει να έχει οδηγούς για την αλλαγή.

Στο 5800 εγώ την έχω κάνει δύο φορές σε δύο διαφορετικές συσκευές, σε άλλο κινητό δεν έτυχε "ατύχημα"....

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

εξ αρχης συνεβαινε αυτο η μετα απο καποιο διαστημα?

 

Εξ'αρχής, αναλόγως της χρήσης. Μερικές ημέρες του κάνω πιο βαριά χρήση και φυσικά τότε πέφτει πολύ η μπαταρία, οπότε δε νομίζω να είναι θέμα μπαταρίας. Απλώς αναρωτιέμαι μήπως υπάρχουν μπαταρίες για τη συσκευή που διαρκούν περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου, είναι εύκολο να το κάνεις. Δες και στο youtube, πρέπει να έχει οδηγούς για την αλλαγή.

Στο 5800 εγώ την έχω κάνει δύο φορές σε δύο διαφορετικές συσκευές, σε άλλο κινητό δεν έτυχε "ατύχημα"....

 

και εγώ αυτό λέω να κάνω.

προβληματίζομαι όμως επειδή οι οθόνες που βρίσκω είναι lcd και όχι amoled...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά!

Μια ερώτηση.

Σε περίπτωση που έχουμε ξεχάσει κωδικό ασφαλείας πρέπει να περάσουμε το firmware από την αρχή με phoenix;

Ή Υπάρχει και κάποια άλλη λύση;;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα!

 

υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες ρυθμισεις που πρεπει να γινουν στο κινητο για να μπορεσει να συνδεθει στο internet μεσω παροχου κινητης (cosmote); θελει καποιο πακετο ρυθμισεων κλπ;

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτό λέω να κάνω.

προβληματίζομαι όμως επειδή οι οθόνες που βρίσκω είναι lcd και όχι amoled...

 

όχι LCD. Μόνο amoled για C7. Τέλος. Θα σου τρώει την μπαταρία σε 1 ώρα με LCD.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα σε ολους , εχω το C7 2 χρονια περιπου απο τοτε που κυκλοφορησε και μπορω να πω ειμαι πολυ ικανοποιημενος , απλα απο τοτε που εκανα την αναβαθμιση σε symbian Belle παρατηρησα πως εχει επηρεασει το σημα στο τηλεφωνο ειτε το εχω στο 3G ειτε σε GSM , και μαλιστα εβαλα και αλλη καρτα sim διαφορετικης εταιρειας και παλι ειδα οτι υπαρχει θεμα , μηπως κανεις αλλος αντιμετοπιζει ιδιο προβλημα ? ξερετε αν μπορω να κανω κατι ? Προκαταβολικα ευχαριστω !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

μολις απέκτησα το κινητο αυτο σε μεταχειρισμένο, αλλά μου φαίνεται απίστευτο να μην εχει autofocus ολοκληρη καμερα 8mpixel. κατα τ αλλα φαινεται πολύ καλό και εύχρηστο, το πληρωσα επιπλεον 30 ευρώ, δίνοντας ανταλλαγή το motorola ZN5(τώρα εκτιμώ τα 5 mpixel του) και το samsung galaxy pocket.

 

ελπίζω το βίντεο του να είναι πιο ικανοποιητικό.

 

από αύριο θα το συνδεσω και με τον υπολογιστή για τυχόν αναβάθμιση.

 

το led φόρτισης επανω και το ρολογάκι αναλογικό (πως απενεργοποιείται?) όλα τα λεφτά !

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τελευταία αναβάθμιση στο κινητό που αξίζει τον κόπο;
Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω μόνο, Quickoffice, OneNote, Lync, που κατεμέ αν και τα κατέβασα, δεν αξίζουν αφού δεν τα χρησιμοποιώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα παρω το κινητό από ένα φίλο και θέλω να ρωτήσω να δουλεύουν καλά τα widgets και αν έχει εφαρμογές για social καταστάσεις και φυσικά αν υπάρχει πλούσια εναλλαγή θεμάτων...
Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει τα πάντα και η έκδοση λιγισμικού είναι 29/7/2012 με symbian belle refresh, αρα υπάρχει νεώτερη? Θέλω να μου πείτε που θα βρώ widget για το καιρό όπως το htc ή τουλάχιστον να έχει εφε...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
γειας σας παιδια να κανω μια ερωτηση για ποιο λογο στο nokia suite για την αναβαθμηση λογισμικου δεν μου εμφανιζει το καινουργιο που βρηκε παρα μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση πρεπει να καμω κατι αλλο ???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...