Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ ίντερνετ(!),ελάχιστη μουσική και λίγο εφαρμογές...Και γενικό πείραγμα...

 

2 μερες ειναι παρα πολυ καλα. εμενα μετα απο χρηση ενος χρονου δεν κραταει παραπανω απο μια μερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα,πολύ ωραία...Ευχαριστώ και πάλι.. Ωραίο κινητό!

 

Θελω να μου πειτε γιατι σχεδον ολες οι εφαρμογες απαιτουν συνδεση στο ιντερνετ; Δηλαδη δεν οφελουν οταν εισαι εξω χωρις προσβαση.Επισης γιατι δεν μπορω να βαλω στην μουσικη μου τα κομματια που ειναι στην καρτα μνημης;

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα,πολύ ωραία...Ευχαριστώ και πάλι.. Ωραίο κινητό!

 

Θελω να μου πειτε γιατι σχεδον ολες οι εφαρμογες απαιτουν συνδεση στο ιντερνετ; Δηλαδη δεν οφελουν οταν εισαι εξω χωρις προσβαση.Επισης γιατι δεν μπορω να βαλω στην μουσικη μου τα κομματια που ειναι στην καρτα μνημης;

 

πως θα ανανεωθουν τα δεδομενα του καιρου πχ αν δεν συνδεθει στο ιντερνετ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.Επισης γιατι δεν μπορω να βαλω στην μουσικη μου τα κομματια που ειναι στην καρτα μνημης;

 

Από τις επιλογές του Music Player, διάλεξε "ανανέωση βιβλιοθήκης". Θα προστεθούν όλα τα καινούργια κομμάτια...

 

Το πρόβλημα που είχα, μετά από 2 επανεκκινήσεις, λύθηκε από μόνο του...

Πάντως, μου δίνει μια αίσθηση ότι το κινητό "ζορίζεται" σε σχέση με την Anna (π.χ. στο ρολάρισμα στον κατάλογο επαφών κολλάει)...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

πως θα ανανεωθουν τα δεδομενα του καιρου πχ αν δεν συνδεθει στο ιντερνετ;

Δεν λέω τέτοιου είδους εφαρμογές.Λέω π.χ. παιχνίδια. Άμα δεν είμαι συνδεδεμένος δεν μπορώ να παίξω.

Link to comment
Share on other sites

Από τον καιρό που έκανα αναβάθμιση σε belle το κινητό παρουσιάζει κάποια κολλήματα-παγώματα. Στην αρχή δεν έδωσα σημασία, αλλά το κακό παραέγινε. Τι πρέπει να κάνω για να έρθει στα ίσια του?

Σε πρώτη φάση έκανα hard reset, αλλά και πάλι παγώνει σε μερικά σημεία, που παλιότερα δεν πάγωνε...

Να σημειώσω ότι έκανα restore μετά το hard reset αλλά πέρασα μόνο επαφές , εικόνες και μουσική...

Για πείτε ρε παιδιά την διαδικασία!

Link to comment
Share on other sites

Από τον καιρό που έκανα αναβάθμιση σε belle το κινητό παρουσιάζει κάποια κολλήματα-παγώματα. Στην αρχή δεν έδωσα σημασία, αλλά το κακό παραέγινε. Τι πρέπει να κάνω για να έρθει στα ίσια του?

Σε πρώτη φάση έκανα hard reset, αλλά και πάλι παγώνει σε μερικά σημεία, που παλιότερα δεν πάγωνε...

Να σημειώσω ότι έκανα restore μετά το hard reset αλλά πέρασα μόνο επαφές , εικόνες και μουσική...

Για πείτε ρε παιδιά την διαδικασία!

 

 

Να ξαναπεράσεις την belle.Ίσως να μην "έκατσε" καλά.

Link to comment
Share on other sites

όταν είναι να γίνει αναβάθμιση πρέπει η κάρτα sim να βγει απο το τηλέφωνο?

Όχι γιατί να βγει? Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στο να κάνεις αναβάθμιση με την κάρτα sim μέσα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ με cosmote έκανα αναβάθμιση πριν μία εβδομάδα χωρίς πρόβλημα, μέσα από την ovi suite.

Έχω όμως ένα πρόβλημα το τηλέφονο κάθε φορά που ξεκινάει μου ζητάει κωδικό ασφαλείας, έχοντας απενεργοποιήση να ζητάει αριθμό Pin αυτό είναι το μόνο που μου ζητάει και εγώ του δείνω 1, αν και δοκίμασα και 12345, 1234, ή 0000 γιατί δεν θημάμαι ποιός είναι ο αριθμός ασφαλείας της Nokia, λέει ότι είναι λάθος αλλά το κινητό ξεκινάει κανονικά.

Μήπως ξέρει κάποιος κάτι πάνω σε αυτό.

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

έκανα την αναβάθμιση, πηγαίνει καλά, αλλά δεν υπάρχουν ελληνικά, το τηλέφωνο το είχα πάρει από το multirama και έχει γερμανικο product code,που θα τα βρω να τα κατεβάσω??
abacab
Link to comment
Share on other sites

έκανα την αναβάθμιση, πηγαίνει καλά, αλλά δεν υπάρχουν ελληνικά, το τηλέφωνο το είχα πάρει από το multirama και έχει γερμανικο product code,που θα τα βρω να τα κατεβάσω??

 

ειναι παραεισαγωγης. Θελει περασμα ελληνικων μεσω φοινικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τον φοίνικα που τον βρίσκω?

 

πληκτρολογεις στο γκουγκλ και βρισκεις χιλιαδες σελιδες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πληκτρολογεις στο γκουγκλ και βρισκεις χιλιαδες σελιδες

ευχαριστώ, το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι πέταξε τα πάντα σε ένα φάκελλο η Belle, εκείνο που έφτιαξε επιτέλους είναι όταν γράφεις μηνύματα.....το πληκτρολόγιο (η προηγούμενη έκδοση πριν την Belle & Anna ήταν άστα να πάνε.........)

abacab
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα με εμένα, δηλαδή μετά από την αναβάθμιση σε Belle να μου ζητάει το κινητό μετά από κάθε εκκίνηση αριθμό ασφαλείας, & αφού του δώσω κάποιο νούμερο να λέει λάθος κωδικός αλλά να ξεκινάει κανονικά, χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα με εμένα, δηλαδή μετά από την αναβάθμιση σε Belle να μου ζητάει το κινητό μετά από κάθε εκκίνηση αριθμό ασφαλείας, & αφού του δώσω κάποιο νούμερο να λέει λάθος κωδικός αλλά να ξεκινάει κανονικά, χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Ηλίας

 

εκανες επανεγκατασταση λογισμικου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα αλλά σκέφτομαι να το πάω σε νοκιαστορ για να κάνει σωστή εγγατάσταση αφού τα σβήσει όλα, σε προηγούμενη αναβάθμιση έκανα το ίδιο και το λειτουργικό θα έλεγα δούλεψε τέλεια σε σχέση με την αναβάθμιση που έκανα εγώ μέσω οβι.

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα αλλά σκέφτομαι να το πάω σε νοκιαστορ για να κάνει σωστή εγγατάσταση αφού τα σβήσει όλα, σε προηγούμενη αναβάθμιση έκανα το ίδιο και το λειτουργικό θα έλεγα δούλεψε τέλεια σε σχέση με την αναβάθμιση που έκανα εγώ μέσω οβι.

Ηλίας

 

ειναι ισως η καλυτερη λυση.αλλα και η επανεγκατασταση δεν ειναι δυσκολη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα με εμένα, δηλαδή μετά από την αναβάθμιση σε Belle να μου ζητάει το κινητό μετά από κάθε εκκίνηση αριθμό ασφαλείας, & αφού του δώσω κάποιο νούμερο να λέει λάθος κωδικός αλλά να ξεκινάει κανονικά, χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Ηλίας

 

Το ίδιο ακριβώς έπαθα και εγώ, ούτε που ξέρω τι ήταν αυτός ο κωδικός που ζήταγε, πάντως Pin δεν είναι. Παρ'όλα αυτά, πήγα στις ιδιότητας ασφαλείας του κινητου, όπου υπάρχει η δυνατότητα απενεργοποίησης αυτού του κωδικού και δεν με ξανενόχλησε ποτέ το συγκεκριμμένο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς έπαθα και εγώ, ούτε που ξέρω τι ήταν αυτός ο κωδικός που ζήταγε, πάντως Pin δεν είναι. Παρ'όλα αυτά, πήγα στις ιδιότητας ασφαλείας του κινητου, όπου υπάρχει η δυνατότητα απενεργοποίησης αυτού του κωδικού και δεν με ξανενόχλησε ποτέ το συγκεκριμμένο θέμα.

 

 

Πως ακριβως το εκανες αυτο?Πηγαινω στις ρυθμισεις ασφαλειας αλλα δεν εχει να επιλεξω να μη ζηταει τον κωδικο.Εχει ηδη εναν κωδικο εκει κρυπτογραφημενο...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς έπαθα και εγώ, ούτε που ξέρω τι ήταν αυτός ο κωδικός που ζήταγε, πάντως Pin δεν είναι. Παρ'όλα αυτά, πήγα στις ιδιότητας ασφαλείας του κινητου, όπου υπάρχει η δυνατότητα απενεργοποίησης αυτού του κωδικού και δεν με ξανενόχλησε ποτέ το συγκεκριμμένο θέμα.

 

Και εγώ προσπάθησα να βάλω κωδικό ασφαλείας από το μενού του τηλεφώνου, αλλά δεν τον παίρνει πιθανόν να κλείδωσε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...