Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περασα και εγω την belle στο c7 της γυναικας μου αλλα εχω καποια θεματακια με το wifi και θα ηθελα να μαθω αν εχετε παρατηρησει και εσεις κατι.

Πρωτα απο ολα βαζω τον κωδικο του ρουτερ του σπιτιου μου αλλα δεν τον κραταει στην μνημη το c7 και ετσι καθε φορα που θελω να συνδεθω πρεπει να βαζω ξανα και ξανα το password.επισης εχω παρα πολλες αποσυνδεσεις.

Εχετε και εσεις τιποτα τετοια θεματα?

 

δεν ανεφερε κανενας αντιστοιχο προβλημα. Κανε χαρντ φορματ στο κινητο και ξαναδοκιμασε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περασα και εγω την belle στο c7 της γυναικας μου αλλα εχω καποια θεματακια με το wifi και θα ηθελα να μαθω αν εχετε παρατηρησει και εσεις κατι.

Πρωτα απο ολα βαζω τον κωδικο του ρουτερ του σπιτιου μου αλλα δεν τον κραταει στην μνημη το c7 και ετσι καθε φορα που θελω να συνδεθω πρεπει να βαζω ξανα και ξανα το password.επισης εχω παρα πολλες αποσυνδεσεις.

Εχετε και εσεις τιποτα τετοια θεματα?

Μου έκανε και εμένα πρόβλημα στο wifi του C7 της γυναίκας μου (:D)

Το φλάσαρα από Anna σε Belle και μου δημιουργήθηκε αυτο ακριβώς. Τις περισσότερες φορές δεν έβλεπε κάν το δίκτυό μου ενώ έβλεπε τα γειτονικά!

Το έλυσα αλλάζοντας το channel στο router! (παλαβό αλλά δούλεψε!)

Από το 8 στο 7 και εδώ και 3 μέρες δεν έχω κανένα πρόβλημα!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, 2η μερα με belle μεσω καταστηματος νοκια και ολα προς το παρον μοιαζουν ροδινα! Αυτο που μου λειπει (ή δεν μπορώ να βρω εγώ) ειναι ο τερματισμος διεργασιων-εφαρμογων που τρεχουν στο παρασκηνιο. Εχετε καποια καλη εφαρμογη να προτεινετε? Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, 2η μερα με belle μεσω καταστηματος νοκια και ολα προς το παρον μοιαζουν ροδινα! Αυτο που μου λειπει (ή δεν μπορώ να βρω εγώ) ειναι ο τερματισμος διεργασιων-εφαρμογων που τρεχουν στο παρασκηνιο. Εχετε καποια καλη εφαρμογη να προτεινετε? Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

APP STOP....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, 2η μερα με belle μεσω καταστηματος νοκια και ολα προς το παρον μοιαζουν ροδινα! Αυτο που μου λειπει (ή δεν μπορώ να βρω εγώ) ειναι ο τερματισμος διεργασιων-εφαρμογων που τρεχουν στο παρασκηνιο. Εχετε καποια καλη εφαρμογη να προτεινετε? Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

το c7 δεν εχεις; πατας παρατεταμενα το κουμπι του μενου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες έφαγα μισό απόγευμα περνώντας Nokia care suite σε δύο laptops και στα δύο να μην γίνεται σωστά η εγκατάσταση...

Τέλος πάντων, πέρασα την έκδοση 5 της Suite για να μου βγάλει ότι το RM-675 (C7-00) ΔΕΝ υποστηρίζεται.

Μου έμεινε ο σταθερός. Να του περάσω το Φοίνικα; Να κάνω τη διαδικασία μέσω αυτού;

Θέλω Belle τώρα, αλλιώς περνώ την κάρτα στο iphone ή στο N9 και γεια σας...

 

Πέρασα τον Φοίνικα στο ένα laptop, μου βγάζει ότι δεν αναγνωρίζει καλά το product, δε βγάζει Life-timer γιατί δεν διαβάζει λέει το κινητό.

Γράφω product codes για να κατεβάσω firmware, μου λέει ότι δεν υποστηρίζει utf8...

Συνδέω στην τελική το N9 για να το φλασάρω και να μειωθεί η κατανάλωση κι αυτό... μου λέει όταν ψάχνω για availiability ότι δεν αναγνωρίζει τους utf8, ότι να'ναι... Οι οδηγοί που αναρτώνται είναι λίγο ελλιπείς, έως πολύ θα έλεγα... Και έχω φλασάρει στο παρελθόν το 5800 που από Ρωσικό έγινε Ελληνικό μια χαρά, άρα κάτι ξέρω... Απλά κάτι δεν πάει καλά και δεν βλέπω και βοήθεια...

Where is everybody?

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

και εγώ προσπαθώ να περάσω σε belle και δεν μπορεί η συσκευή να περάσει από την δεύτερη φάση στην τελική βγάζοντας error χωρίς κάποιον κωδικό

η συσκευή είναι Αγγλική και είναι C7 RM-675

 

τελικά πέρασε με Φοίνικα

πάρα πολύ καλή η αναβάθμιση πραγματικά η συσκευή ανανεώθηκε

Edited by esykas
φοίνιξ
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη αναβάθμιση, πραγματικά νιώθω λες και άλλαξα κινητό από θέμα user friendlyness και eye candy.
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση έβαλα κάρτα 32GB και βγάζει ότι είναι κλειδωμένη :wacko:

η κάρτα δεν είναι κλειδωμένη από μένα ποτέ!!!

υπάρχει κάποιος κωδικός όπως τα 0000 δια πάσα νόσο

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη αναβάθμιση, πραγματικά νιώθω λες και άλλαξα κινητό από θέμα user friendlyness και eye candy.

 

Μόνο για το δικό μου Product Code δε βγήκε λοιπόν;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για το δικό μου Product Code δε βγήκε λοιπόν;

 

το καλο πραγμα αργει. οταν θα την περασεις θα δεις οτι αξιζε η αναμονη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το καλο πραγμα αργει. οταν θα την περασεις θα δεις οτι αξιζε η αναμονη

 

Πέρασα Belle σε δύο 500άρια συναδέλφων ενώ στο δικό μου δεν βγήκε ακόμη (και μου αρέσει που έλεγαν ότι το 500 ΔΕΝ θα πάρει Belle). Εν τω μεταξύ, δεν μπορώ να κάνω αλλαγή Product Code με το Phoenix...

Αν μπορείς να στείλεις με pm λίγο τα βήματα, γιατί αυτοί οι οδηγοί που βρήκα εδώ είναι λίγο ελλιπείς...

ΘΕΛΩ BELLE ΤΩΡΑ!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

@deadp Το forum των οδηγών είναι ανοιχτό για συζητήσεις.Αν έχεις εντοπίσει κάποιο λάθος ή κάτι το οποίο πιστεύεις ότι χρειάζεται βελτίωση-αλλαγή μπορείς να γράψεις την γνώμη σου εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιησει τον παλλομενο φωτισμο σε κατασταση αναμονης για τις ειδοποιησεις,αλλα αναβει συνεχεια χωρις να εχω καποια κληση ή μηνυμα...Αυτο μετα τη Belle.Καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιησει τον παλλομενο φωτισμο σε κατασταση αναμονης για τις ειδοποιησεις,αλλα αναβει συνεχεια χωρις να εχω καποια κληση ή μηνυμα...Αυτο μετα τη Belle.Καμια λυση?

 

αν στειλεις sms και εχεις αναφορα μηνυματος,αναβοσβηνει. μηπως ειναι αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι,εχς σβησει ο,τι αναφορα υπηρχε και παλι αναβοσβηνει,χωρις να εχς αλλη ειδοποιηση...

 

δεν εννοω να σβησεις τις αναφορες παραδοσης.

εννοω απλα να εχεις ενεργοποιημενη την επιλογη αναφορα παραδοσης μηνυματων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, είμαι finally belled and whistled...

1. Από Rose θέμα στην Anna, υπάρχει μόνο το Evolve στην Belle. Δεν είναι πολύ φωτεινό όμως... Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με την Rose;

2. Όταν πηγαίνω "κλήση", εκεί που έγραφα γράμματα και πρότεινε ονόματα η συσκευή, τώρα δεν το κάνει. Απενεργοποίησα κάτι κατά λάθος;

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά...Έχω κι εγώ το C7 και έχω μια απορία..Την πρώτη φορά που το πήρατε πόσο το φορτίσατε; :cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά...Έχω κι εγώ το C7 και έχω μια απορία..Την πρώτη φορά που το πήρατε πόσο το φορτίσατε; :cry:

 

οσο χρειαζοταν για να φορτιστει πληρως η μπαταρια του. περιπου μιαμιση ωρα δηλαδη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου...:) Και κάτι τελευταίο σχετικό με την μπαταρία...Άμα το πειράζω αρκετά είναι περίεργο που μου κρατάει 2 μέρες;
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου...:) Και κάτι τελευταίο σχετικό με την μπαταρία...Άμα το πειράζω αρκετά είναι περίεργο που μου κρατάει 2 μέρες;

 

αμα το πειραζεις αρκετα. 2 μερες ειναι πολυ καλα. εξαρταται βεβαια τι ακριβως εννοεις οταν λες πειραγμα?

ιντερνετ?μουσικη?παιχνιδια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...