Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα πληρώσεις να σου περάσουν τα ελληνικά στο nokia care (τουλάχιστον μέχρι χθες αυτό ίσχυε).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια βοήθεια θέλω,έκανα αναβάθμιση κ έχασα τα ελληνικά αν πάω σε ένα nokia care θα μπορέσουν να μου τα ξαναπερασουν;;

Καλορίζικο.

Το κινητό σου είναι παρά-εισαγωγής και γι' αυτό έχασες τα Ελληνικά. Το πέρασμα των Ελληνικών κοστίζει 16€ και είναι άσχετο με την εγγύηση. Βέβαια μπορείς να το κάνεις και μόνος σου αν ακολουθήσεις τον οδηγό [ΟΔΗΓΟΣ] Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^3.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

 

πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο ενα htc wildfire σε ενα c7;

 

παραθετω ξανα την ερωτηση μου καθως κανεις δεν απαντησε!!:(

Link to comment
Share on other sites

παραθετω ξανα την ερωτηση μου καθως κανεις δεν απαντησε!!:(

 

Περνατες στο outlook στον υπολογιστή σου και μετά κάνε sync με το C7

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

απο το πρωι, δεν ανοιγει η καμερα παιδια..ειτε απο το κουμπι ληψης φωτογραφιας, ειτε κι αν παω απο τις εφαρμογες καμερα. η χρηση δευτερης καμερας λειτουργει κανονικα. επαθα ζημια?? καμια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις,τι ακριβως κανει η επιλογη, στην διαμορφωση του προφιλ "εφε τρισδιαστατων ηχων κλησης"??

 

Και κατι αλλο,...., καποια φορα μου ετυχε, ενω με καλουσε καποιος αριθμος, κατι πατησα κ με πηγε στην δημιουργια μηνυματος με ενα προκαθορισμενο μηνυμα τυπου "θα σε παρω σε λιγο,κλπ" .Ξερει κανεις πως γινεται αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τον απέρριψες και το κινητό εστειλε αυτό το μήνυμα.

Υπάρχει στις ρυθμίσεις αυτή η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

απο το πρωι, δεν ανοιγει η καμερα παιδια..ειτε απο το κουμπι ληψης φωτογραφιας, ειτε κι αν παω απο τις εφαρμογες καμερα. η χρηση δευτερης καμερας λειτουργει κανονικα. επαθα ζημια?? καμια ιδεα??

 

κανεις??:(:(:(

ξερετε ποσο ειναι η εγγυηση και αν το καλυπτει??

Link to comment
Share on other sites

κανεις??:(:(:(

ξερετε ποσο ειναι η εγγυηση και αν το καλυπτει??

 

Η εγγύησή του είναι δύο χρόνια φίλε μου και σίγουρα σε καλύπτει ακόμη.

 

Το ίδιο έκανε και σε μένα χθες με τη βοηθητική κάμερα για βιντεοκλήσεις και σήμερα με την κύρια κάμερα.... WTF?

 

Googling... Μάλλον είναι σύνηθες πρόβλημα με το module της κάμερας...

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Cseries/C7-Secondary-camera-problem/td-p/958015

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μη μου δουλευε η βοηθητικη, το θεμα ειναι οτι δεν ανοιγει η κυρια καμερα γμτ..

 

ε μη το σκεφτεσαι.

γρηγορα για σερβις.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο σέρβις το κινητό μου. Μου λέει ότι μάλλον είναι από πέσιμο...

Του ζήτησα να βρει έστω και μια αμυχή στο κινητό... Από ****** είναι έπρεπε να του απαντήσω... Nokia uncare...

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

να κάνω μία ερώτηση . φίλος του έφεραν ένα

Nokia c7 από Αυστρία αλλά όταν πάει να βάλει

κάρτα σιμ δεν την δέχετε και δεν την αναγνωρίζει .

μάλλον είναι κλειδωμένο στον πάροχο της Αυστρίας.

υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσει ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μία ερώτηση . φίλος του έφεραν ένα

Nokia c7 από Αυστρία αλλά όταν πάει να βάλει

κάρτα σιμ δεν την δέχετε και δεν την αναγνωρίζει .

μάλλον είναι κλειδωμένο στον πάροχο της Αυστρίας.

υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσει ?

 

να κανει μια ερωτηση πρωτα σε καποιο Νοκια Care

αλλιως εδω

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλέφωνο. Λένε ότι το τηλέφωνο θα βγει εκτός εγγύησης!!!! Φυσικά, μετά από αρκετά ^&@$%!@% μου είπαν ότι θα το ξαναδούν...

Το τηλέφωνο δεν είχε πέσει... Πάντα σε θήκη... Τι να πω...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλέφωνο. Λένε ότι το τηλέφωνο θα βγει εκτός εγγύησης!!!! Φυσικά, μετά από αρκετά ^&@$%!@% μου είπαν ότι θα το ξαναδούν...

Το τηλέφωνο δεν είχε πέσει... Πάντα σε θήκη... Τι να πω...

 

τι σημαινει θα το ξαναδουν;και για ποιο λογο βγαινει εκτος εγγυησης;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ότι είναι χτυπημένο... Είπε όμως ότι θα κανει ότι μπορεί για να το περάσει στην εγγύηση...
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Ότι είναι χτυπημένο... Είπε όμως ότι θα κανει ότι μπορεί για να το περάσει στην εγγύηση...

 

παραξενα πραγματα. δηλαδη θα σου κανει και χαρη ας πουμε παροτι δεν φταις πουθενα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν είχε πέσει ποτέ, δεν είχε το παραμικρό. Επίσης, του ανέφερα ότι βρήκα τουλάχιστο 3-4 σελίδες στο δίκτυο όπου αναφέρουν το ίδιο θέμα... να νεκρώνουν οι κάμερες του κινητού.

Θα πάρει δύο εβδομάδες τουλάχιστο η επισκευή μου είπε. Είδωμεν.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδια,

 

 

Εχω ενα C7 το οποιο πρεπει να ητανε ιταλικο αλλα ειχε ελληνικα οταν το πηρα ,

 

τελοσπαντων εγω τους τελευταιους μηνες ζω στην αγγλια λογω μεταπτυχιακου και μπηκα στο

 

πειρασμο να το αναβθμισω σε αννα . εκτοτε το κινητο εχασε την ελληνικη γλωσσα , προσπαθησα

 

να το κανω debrand σε ελληνικο με κατι προγραμματα ξερετε αλλα δε δουλευουν με αυτο ουτε το firmware υπαρχει.

 

Τσπ τη παλευα με αγγλικα αλλα κανα δεκαημερο μου βγαζει οταν παω να ανοιξω το nokia maps (gps) οτι πρεπει να αποσυνδεσω το καλωδιο. Καλώδιο δεν είναι φυσικά συνδεδεμένο , δοκίμασα να επαναεγκαταστήσω το λογισμικό αλλά το πρόβλημα δε λύνεται.

 

 

ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

 

 

Εχω επίσης ενα νοκια E5 αγγλικό O2 και θέλω πρώτα να το ξεκλειδώσω και να το κάνω ελληνικό σε δεύτερο πλάνο.

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ . ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΝΟΚΙΑΔΕΣ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!

 

usb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

 

el05171 για άλλο μπήκα να ρωτήσω αλλά μιας και αυτό που αναφέρεις μου έχει τύχει άκου (η μάλλον διάβασε) πως το έλυσα, ψάχνωντας λίγο στο google:

Συνέδεσα το κινητό με το καλώδιο σε mass storage mode και από γραμμή εντολών windows έτρεξα το chkdsk /F για το δίσκο που αντιπροσώπευε την μνήμη μαζικής αποθήκευσης του κινητού, απαντώντας Yes σε ότι έβγαζε.

Μετά πήγα στο φάκελο cities κι απο εκεί μέσα έσβησα ότι φάκελο ή αρχείο ξεκινούσε με lock, κατι σαν lock_maps και τέτοια. Και έπαιξε μια χαρά!

 

Και τώρα στο δικό μου θέμα. Θέλω να κάνω hard reset τη συσκευή.

Τις εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες μέσα (και που έχω αγοράσει απο το ovi) πως τις κάνω backup;

Από ότι είδα έχει backup το nokia suite, δουλεύει για τις εφαρμογες, το έχει δοκιμάσει κανείς;

Μήπως πάρει backup έτσι όμως και τα προβλήματα που έχω για τα οποία και θέλω να κάνω το hard reset;

Link to comment
Share on other sites

Δύο εβδομάδες κι ακόμη κανένα νέο από το service της Nokia.... Για να δούμε.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ενός φίλου το τηλέφωνο όταν θέλει να βάλει καινούρια επαφή,ή να βάλει το ξυπνητήρι, πατά επάνω στο πληκτρολόγιο αλά δεν παίρνει τους αριθμούς τι ενέργειες μπορώ να κάνω
Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσε κι η τρίτη εβδομάδα χωρίς το C7. Κανονικά δεν έπρεπε να μου δώσουν μια συσκευή αντικατάστασης (όχι ότι δεν έχω κινητά... αλλά ένα 700άρι με Belle δε θα ήταν άσχημο)...
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...