Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-01


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ φοράω BETA Belle καιρό τώρα και το κινητό πετάει. Ναι, θέλει ένα σκρολάρισμα την πρώτη φορά στο μενού για να ξελαγκάρει, αλλά, μετά ΠΕΤΑΕΙ . Και η αυτονομία είναι βελτιωμένη . Η Άννα φυσικά και ΔΕΝ δημιουργεί προβλήματα και ΔΕΝ είναι λογικό να περιμένεις την belle. Από κει και πέρα , φυσικά και είναι επιλογή σου . Η μόνη διαφορά που ίσως δημιουργούσε ο δυνατότερος CPU είναι στο Pinch to zoom των φωτογραφιών , γιατί κακά τα ψέματα, κάνει κάτι αιώνες να τις καθαρίσει όταν ζοομάρεις.

 

beta belle???Που την βρηκες αυτην???Στο navifirm?Γιατι δεν εχει τιποτα εκει!Εχει ελληνικα?Σου βγαζει προβληματα πουθενα?Θελω να την βαλω και γω τωρα...:p

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 874
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

beta belle???Που την βρηκες αυτην???Στο navifirm?Γιατι δεν εχει τπτ εκει!Εχει ελληνικα?Σου βγαζει προβληματα πουθενα?Θελω να την βαλω και γω τωρα...:p

 

στο Ν8 μου, :) οχι στο C6-01 :) . Αλλά και να είχε γιατί να μπλέκεις? αφού η official απέχει 3-4-5 βδομάδες :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

στο Ν8 μου, :) οχι στο C6-01 :) . Αλλά και να είχε γιατί να μπλέκεις? αφού η official απέχει 3-4-5 βδομάδες :)

 

ααα λεω και γω!Ναι δικιο εχεις.Αν και σιγουρα ειναι πολυς περισσοτερος καιρος που θα περιμενουμε αλλα τελος παντων...

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...υπάρχει περίπτωση να μην μου βγάζει ελληνικό ota update λόγω παραεισαγωγής και διαφορετικού product code??? αν ναι τι κανω σε αυτή την περίπτωση??? έχω την ελληνική anna 022.014

και επισης όταν σβήσει το κινητό μετά δεν ανάβει...νεκρώνει...βρήκα ένα τρόπο μεσω του usb και το επανέφερα...λογικά λόγω software δεν συμβαίνει αυτό???

Edited by Eldir

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ενα βημα (αυριο δλδ) πριν την αγορα του C6-01. να του κανω ενημερωση λογισμικου σε anna η να περιμενω την bele???

 

ακυρο παιδια...τελικα το βημα εγινε για το Samsung Galaxy S Plus :lol: αν εκανα καλα θα δειξει η πορεια.Ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

Καταλαθος διεγραψα μια συζητηση και μου εσβησαν ολα τα μηνυματα απο ενα προσωπο. Ξερετε αν μπορω και πως να τα επαναφερω ξανα??
Link to comment
Share on other sites

Καταλαθος διεγραψα μια συζητηση και μου εσβησαν ολα τα μηνυματα απο ενα προσωπο. Ξερετε αν μπορω και πως να τα επαναφερω ξανα??
όχι.......
Link to comment
Share on other sites

ακυρο παιδια...τελικα το βημα εγινε για το Samsung Galaxy S Plus :lol: αν εκανα καλα θα δειξει η πορεια.Ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Το S+ δεν ξέρω αν θα αναβαθμιστεί σε ICS αλλά το C6-01 σίγουρα θα παει σε belle άρα από αυτής της πλευράς τουλάχιστον μάλλον δεν έκανες καλά ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παιδιά, απέκτησα το κινητό αλλά είναι παραεισαγωγής. Ξέρω ότι αν κάνω αναβάθμιση λογισμικού μέσω υπολογιστή θα χάσω τα ελληνικά, οπότε δεν το δοκιμάζω καν. Πήγα να κάνω ΟΤΑ αναβάθμιση αλλά ενώ μου δείχνει ότι υπάρχει ενημέρωση, όταν το επιλέγω μου λέει ότι θα πρέπει να την κάνω μέσω υπολογιστή. Τι να κάνω; Επίσης κι εσάς ο ισοσταθμιστής έχει μόνο κάποιοες προεπιλεγμένες ρυθμίσεις και δε μπορέιτε να δημιουργήσετε τον δικό σας προγραμματισμό;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απευθυνθείς σε κάποιο επίσημο service με χρέωση γύρω στα 15 ευρώ αποκτώντας έτσι και εγγύηση για το software.

Άλλη λύση είναι να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^3

Η μη δυνατότητα ρύθμισης του ισοσταθμιστή είναι χαρακτηριστικό των symbian ^3 συσκευών και δεν είναι η μόνη έλλειψη από το πρόγραμμα αναπαραγωγής μουσικής συγκριτικά με τα 5th edition.Έχει μια παράδοση η Nokia από την εποχή ακόμα του 6600 σχεδόν σε κάθε επόμενη έκδοση symbian να αφαιρεί και από κάτι.Το γιατί ίσως μόνο αυτοί να γνωρίζουν.

Μια πολύ καλή λύση για να μπορούμε να δημιουργήσουμε δικές μας ρυθμίσεις στον ισοσταθμιστή έχει δοθεί από την nektaria εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3402146#post3402146

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απευθυνθείς σε κάποιο επίσημο service με χρέωση γύρω στα 15 ευρώ αποκτώντας έτσι και εγγύηση για το software.

Άλλη λύση είναι να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^3

Η μη δυνατότητα ρύθμισης του ισοσταθμιστή είναι χαρακτηριστικό των symbian ^3 συσκευών και δεν είναι η μόνη έλλειψη από το πρόγραμμα αναπαραγωγής μουσικής συγκριτικά με τα 5th edition.Έχει μια παράδοση η Nokia από την εποχή ακόμα του 6600 σχεδόν σε κάθε επόμενη έκδοση symbian να αφαιρεί και από κάτι.Το γιατί ίσως μόνο αυτοί να γνωρίζουν.

Μια πολύ καλή λύση για να μπορούμε να δημιουργήσουμε δικές μας ρυθμίσεις στον ισοσταθμιστή έχει δοθεί από την nektaria εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3402146#post3402146

 

Ευχαριστώ πολύ! Τηλεφώνησα σε κατάστημα Νόκια και μου είπαν ότι κοστίζει 16 ευρώ. Απλά μου είπαν ότι καλύτερο θα ήταν να περιμένω την έκδοση Belle η οποία θα έρθει σε 3-4 εβδομάδες και να μη βάλω την Άννα. Αν και η εργοστασιακή του έκδοση δε μου φαίνεται άσχημη, είναι ίδια με την 5th Edition που έχω συνηθίσει, αλλά χωρίς κολλήματα και αργοπορίες.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω το product code της συσκευής και αν θέλω να περάσω ελληνικά με το phoenix τι product code πρέπει να βάλω;
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω το product code της συσκευής και αν θέλω να περάσω ελληνικά με το phoenix τι product code πρέπει να βάλω;

Πληκτρολόγησε τον κωδικό *#0000# στην οθόνη αναμονής και θα σου εμφανίσει το product code. Επίσης αναγράφεται και από την μπαταρία, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3349364#post3349364.

 

Τα Ελληνικά product codes θα τα βρεις στο πρώτο μήνυμα του παρόντος θέματος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω το product code της συσκευής και αν θέλω να περάσω ελληνικά με το phoenix τι product code πρέπει να βάλω;

 

δεν βάζεις στο phoenix καποιο product code,δεν γίνεται ν τ αλλάξεις..απλά φλασάρεις το ελληνικό firmware που κατέβασες απ το navifirm

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγησε τον κωδικό *#0000# στην οθόνη αναμονής και θα σου εμφανίσει το product code. Επίσης αναγράφεται και από την μπαταρία, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3349364#post3349364.

Τα Ελληνικά product codes θα τα βρεις στο πρώτο μήνυμα του παρόντος θέματος.

Ευχαριστώ!

δεν βάζεις στο phoenix καποιο product code,δεν γίνεται ν τ αλλάξεις..απλά φλασάρεις το ελληνικό firmware που κατέβασες απ το navifirm

Με μπέρδεψε αυτό το πρώτο post:Για να το πετύχουμε αυτό, θα χρειαστεί να κατεβάσουμε το Phoenix το οποίο θα χρησιμοποιήσουμε για να φλασάρουμε την συσκευή επιλέγοντας το product code που περιέχει την ελληνική γλώσσα

Επειδή δεν έχω το κινητό αλλά το είχα δώσει δώρο δεν ξέρω τι product code έχει και δεν θέλω να βρεθούν προ εκπλήξεως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...προσπαθώ να δώ μία ταινία στο κινητό αλλα τους υπότιτλους μου τους βγάζει αλλαμπουρνεζικα...(είναι παραεισαγωγής, με περασμένα ελληνικά) ξέρει κανείς κάποια λύση???? ευχαριστώ

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

ανοίγεις τους υποτίτλους στον υπολογιστή με το σημειωματάριο και πατάς αποθήκευση ως . αλλάζεις την κωδικοποίηση απο ΑΝΖΙ σε unicode , απλά θα πρεπει η ταινια και οι υπότιτλοι να εχουν ακριβώς την ιδια ονομασία( εκτός φυσικά απο την κατάληξη πχ mp4 , srt κ.τ.λ. )
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισε κάποιος πρόβλημα με το μικρόφωνο; Εδώ και λίγες μέρες το μικρόφωνο παραμορφώνει πολύ..δεν καταλαβαίνει ο άλλος..Σκέφτηκα το μήπως φταίει το σήμα γιατί δεν το κάνει πάντα..αλλά είναι full.
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει το συγκεκριμένο κινητό και ψήνομαι να το αποκτήσω, μόνο που θα ήθελα να το αναβαθμίσω σε Belle... Πότε αναμένεται να γίνει αυτό;; Υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορήσουν συσκευές με ενσωματωμένη belle από την αρχή ή θα χρειαστεί να το αναβαθμίσω αμέσως μετά την αγορά;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βγηκε και τια το c6-01 επισημα.Ωραια αλλα νταξει στην ταχυτητα δεν βλεπω διαφορες....απλα δεν τρωει κολληματα.Για να ανοιξει κανει πολυ περισσοτερο απο την αννα
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασες με φοίνικα με refurbish? Έκανες hard-reset? Ετοιμάζομαι για φοίνικα σε 2'!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Οχι φοινικα δεν το εμποστευομαι!Nokia care suite και εκανα product code change και εβαλα το ελληνικο.

 

 

alex, καλημερα.

 

για εξηγησε πως το εκανες, γιατι δεν εχω ελληνικο product code, και αν το κανω μεσω suite θα χαθουν τα ελληνικα.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και απο εμένα. Προσφατα αναβαθμιστηκα στην belle. Οι πρωτες εντυπωσεις γενικά είναι καλές (πιο λειτουργικο περιβαλλον, ευχρηστες οθονες, ευληξια wifi και οθόνης διαχειρισης), ωστόσο εκεινο που μου εκανε μαλλον (αρνητικη) εντυπωση ειναι το γεγονος πως οτι εφαρμογες υπαρχουν στο C μετα την αναβαθμιση δεν υπαρχουν στην Belle (κατι που δεν γινοταν στην αναβαθμιση σε anna). Ειναι οντως απαραδεκτο γιατι χρειαζεται να τα περασεις ολα παλι απο την αρχη, εκτος και αν υπαρχει αλλος τροπος που δεν εχω βρει ακομα..

 

Ευχαριστω.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...