Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-01


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε Belle και παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα:!:

πλέον δεν πειτουργεί σωστά το μεσαίο πλαινό κουμπί που ενεργοποιεί το κλείδωμα-ξεκλειδωμα.

Πιο συγκεκριμένα μια δουλεύει με ένα απλό σύρσιμο και μια θέλει να το πατήσεις πολλές φορές για να κλειδώσει ή να ξεκλειδώσει το τηλέφωνο:wacko:

Τί γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 874
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε Belle και παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα:!:

πλέον δεν πειτουργεί σωστά το μεσαίο πλαινό κουμπί που ενεργοποιεί το κλείδωμα-ξεκλειδωμα.

Πιο συγκεκριμένα μια δουλεύει με ένα απλό σύρσιμο και μια θέλει να το πατήσεις πολλές φορές για να κλειδώσει ή να ξεκλειδώσει το τηλέφωνο:wacko:

Τί γίνεται;

 

Δεν έχω διαβάσει από άλλο χρήστη να έχει τέτοιο πρόβλημα... Μήπως το ότι πέρασες την Belle είναι τυχαίο και οφείλεται αλλού; Στην αίσθηση το νιώθεις ίδιο όπως και πριν;

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει από άλλο χρήστη να έχει τέτοιο πρόβλημα... Μήπως το ότι πέρασες την Belle είναι τυχαίο και οφείλεται αλλού; Στην αίσθηση το νιώθεις ίδιο όπως και πριν;

Σκέφθηκα και εγώ τη πιθανή βλάβη, αλλά έγινε αμέσως μόλις αναβάθμισα το firmware :confused:

Το ίδιο πρόβλημα διάβασα και σε μερικά άλλα post στο Internet . . .

Η αίσθηση, από πλευράς μηχανισμού, φαίνεται εντάξει.

Το πρόβλημα είναι σαν να δίνει την εντολή κλειδώματος συροντας τον δικόπτη και στην συνέχεια την αναιρεί μόνο του:wacko:

Σκεφτόμουν να γυρίσω πίσω στην Anna. Γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν να γυρίσω πίσω στην Anna. Γίνεται;

 

Με επίσημο τρόπο δεν γίνεται απ' ότι ξέρω. Κάπου έχω διαβάσει ότι αυτό γίνεται μ' ένα πρόγραμμα που λέγεται Scandinavia, αλλά δεν έχω ασχοληθεί σχετικά και δεν ξέρω λεπτομέρειες. Ψάξε το, προφανώς όμως θέλει λίγο μελέτη το θέμα για να δεις τι πρέπει να κάνεις και πως.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτό εμένα το βγάζει απ όταν βγήκε η επίσημη belle. κάτι επαγγελματικές εφαρμογές είναι
Link to comment
Share on other sites

Oταν το εγγατεστησα ειχα ελευθερα 340mb.Τωρα που το απεγγατεστησα εχω 325!!!!!Γιατι????Πως μπορω να το απεγγαταστησω πληρως???Το ψαξα απο εκει που εχει ολα τα εγγατεστημενα προγραμματα.Οτι ειχε σχεση μ αυτο το βγαλα αλλα παλι δεν σβηνεται εντελως και δεν μπορω να βρω που ειναι!Ξερει κανεις τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Oταν το εγγατεστησα ειχα ελευθερα 340mb.Τωρα που το απεγγατεστησα εχω 325!!!!!Γιατι????Πως μπορω να το απεγγαταστησω πληρως???Το ψαξα απο εκει που εχει ολα τα εγγατεστημενα προγραμματα.Οτι ειχε σχεση μ αυτο το βγαλα αλλα παλι δεν σβηνεται εντελως και δεν μπορω να βρω που ειναι!Ξερει κανεις τι να κανω??

επανακίνηση στο κινητο ίσως,κι αν πάλι δεν ελευθερωθεί ο χώρος ψάξε για microsoft με το xlpore κι αρχισε να σβήνεις:p:p (καλύτερα άστο, δεν νομίζω να χεις τόσο πρόβλημα με τον χώρο,άδειο το χεις:p)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ψαξει αλλα τπτ!Το ξερω απλα δεν θελω να χει τιποτα βλακειες μεσα γι αυτο το λεω...
επανακίνηση έκανες? τώρα το τι έχει βάλει μέσα η microsoft κανεις δεν το ξέρει:p
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση για τα κοινωνικά δίκτυα και πλέον τα widget για twitter και facebook φαίνονται πιο εύχρηστα.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκανα επανεκκινηση αλλα τιποτα....Και ενω η αναβαθμιση ηατν 28mb οταν παω τωρα να την ξανακανω λεει οτι ειναι 17!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα επανεκκινηση αλλα τιποτα....Και ενω η αναβαθμιση ηατν 28mb οταν παω τωρα να την ξανακανω λεει οτι ειναι 17!!!!

μισό να ψάξω τι άλλα βάζει η αναβάθμιση να σου πω να τα βγάλεις

Βγήκε αναβάθμιση για τα κοινωνικά δίκτυα και πλέον τα widget για twitter και facebook φαίνονται πιο εύχρηστα.

την εφαρμογή για facebook την έχουν φτιάξει καθόλου που ναι μαύρα χάλια,δεν δείχνει τις ειδοποιήσεις και συνδέεται και μονη της στο facebook ενώ την έχεις κλεισει και δεν έχεις το widget?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα επανεκκινηση αλλα τιποτα....Και ενω η αναβαθμιση ηατν 28mb οταν παω τωρα να την ξανακανω λεει οτι ειναι 17!!!!

η αναβαθμιση βαζει κι ενα PixiEnablersNOCS.σβήστο

Link to comment
Share on other sites

την εφαρμογή για facebook την έχουν φτιάξει καθόλου που ναι μαύρα χάλια,δεν δείχνει τις ειδοποιήσεις και συνδέεται και μονη της στο facebook ενώ την έχεις κλεισει και δεν έχεις το widget?

 

Δεν γνωρίζω μια και δεν έχω facebook για να δοκιμάσω, πάντως η έκδοση είναι η 1.5.215 που νομίζω πως είναι η πιο πρόσφατη, οπότε πολύ πιθανό να έχουν διορθωθεί τα τυχόν προβλήματα της προηγούμενης.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, με την belle εχω δει βελτίωση στην διάρκεια της μπαταρίας, μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο?? Γιατί ήταν ίσως το μεγαλύτερο μειονέκτημα του κινητού, η διάρκεια της μπαταρίας του.

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, με την belle εχω δει βελτίωση στην διάρκεια της μπαταρίας, μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο?? Γιατί ήταν ίσως το μεγαλύτερο μειονέκτημα του κινητού, η διάρκεια της μπαταρίας του.

 

Έχω προσέξει κι εγώ βελτίωση, ίσως να κάνει καλύτερη διαχείριση της ενέργειας. Γιατί όμως χαρακτηρίζεις μειονέκτημα την διάρκεια μπαταρίας του; Μάλλον αναφέρεσαι στη μικρή της χωρητικότητα, γιατί η διάρκειά της είναι πολύ καλή για τέτοιας χωρητικότητας μπαταρία. Με υπερβολικό σκάλισμα κρατάει πάνω από 2 μέρες, και με μέτρια χρήση έχω ξεπεράσει τις 4. Σκέψου μόνο ότι άλλα κινητά με μεγαλύτερη χωρητικότητα μπαταρίας χρειάζονται κάθε βράδυ φόρτιση, τουλάχιστον απ' ότι έχω διαβάσει εδώ στο myphone...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσέξει κι εγώ βελτίωση, ίσως να κάνει καλύτερη διαχείριση της ενέργειας. Γιατί όμως χαρακτηρίζεις μειονέκτημα την διάρκεια μπαταρίας του; Μάλλον αναφέρεσαι στη μικρή της χωρητικότητα, γιατί η διάρκειά της είναι πολύ καλή για τέτοιας χωρητικότητας μπαταρία. Με υπερβολικό σκάλισμα κρατάει πάνω από 2 μέρες, και με μέτρια χρήση έχω ξεπεράσει τις 4. Σκέψου μόνο ότι άλλα κινητά με μεγαλύτερη χωρητικότητα μπαταρίας χρειάζονται κάθε βράδυ φόρτιση, τουλάχιστον απ' ότι έχω διαβάσει εδώ στο myphone...

 

Σίγουρα αναφέρομαι στη μικρή χωρητικότητα, αλλά και στη διάρκεια. Αυτές τις διάρκειες που αναφέρεις δεν τις έβλεπα ούτε και με μόνιμη εξοικονόμηση ενέργειας, μόνο τώρα κάτι πάει να γίνει...εννοείται πάντα με εξοικονόμηση ανοιχτή. Βέβαια σε γενικές γραμμές μιλάω αρκετά.

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αναφέρομαι στη μικρή χωρητικότητα, αλλά και στη διάρκεια. Αυτές τις διάρκειες που αναφέρεις δεν τις έβλεπα ούτε και με μόνιμη εξοικονόμηση ενέργειας, μόνο τώρα κάτι πάει να γίνει...εννοείται πάντα με εξοικονόμηση ανοιχτή. Βέβαια σε γενικές γραμμές μιλάω αρκετά.

 

Κατάλαβα τότε πως το εννοείς, αφού κάνεις αρκετή χρήση όπως λες. Πάντως έχει αναφερθεί και σε άλλες συσκευές που αναβαθμίστηκαν σε Belle ότι έχουν μια βελτίωση στην αυτονομία τους :)

Την εξοικονόμηση ενέργειας, δεν την χρησιμοποίησα ποτέ. Βέβαια παίζει μεγάλο ρόλο και η χρήση που κάνει ο καθένας.

Edited by fishfemale

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω παρατηρήσει βελτίωση στην διάρκεια της μπαταρίας κατά μιά περίπου μέρα, δηλ. με μέτρια χρήση κρατά πλέον περίπου 4 ημέρες (με χρήση πάντα του εργοστασιακού screen saver)....:happy:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

τρομάζω :blink::wacko::worry: εγώ με άννα μου κραταγε κανα διήμερο,και τώρα με belle με το ζόρι μιάμιση μέρα..τι λετε???
Link to comment
Share on other sites

τρομάζω :blink::wacko::worry: εγώ με άννα μου κραταγε κανα διήμερο,και τώρα με belle με το ζόρι μιάμιση μέρα..τι λετε???
Αν χρησιμοποιείς μη εργοστασιακό screen saver όπως π.χ. το screen lock άλλαξέ το στο εργοστασιακό (μεγάλο ρολόι). Με το συγκεκριμένο (screen lock) επειδή κρατιόταν συνέχεια έντονα φωτεινό δεν κράταγε το τηλ. πάνω από 1,5 μέρα. Το άλλαξα και πλέον έχω μεγάλους χρόνους αυτονομίας.
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς μη εργοστασιακό screen saver όπως π.χ. το screen lock άλλαξέ το στο εργοστασιακό (μεγάλο ρολόι). Με το συγκεκριμένο (screen lock) επειδή κρατιόταν συνέχεια έντονα φωτεινό δεν κράταγε το τηλ. πάνω από 1,5 μέρα. Το άλλαξα και πλέον έχω μεγάλους χρόνους αυτονομίας.

εννοείται ότι στην αναμονή το κινητό το χω ρυθμίσει να σβήνει εντελώς η οθόνη!:p και φωτεινότητα στο ελάχιστο.επίσης δεν έχω widgets που χρησιμοποιούν ίντερνετ,ούτε emails κλπ που κάνουν ανανέωση. αποκλείεται 3-4 μέρες,καθόλου δεν το χρησιμοποιείτε??:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...