Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-01


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υποθέτω ότι με το phinix μπορεις να φλασάρεις την προηγούμενη έκδοση του s^3 (pr1.2 νομίζω)

 

με τον φοινικα τα πάντα κάνεις! :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 874
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ fishfemale για τις κατατοπιστικές απαντήσεις. Δυστυχώς το θέμα με το μέγεθος των πλήκτρων είναι που με ενοχλεί περισσότερο καθότι έχουμε μεγάλα δάκτυλα :) Όσον αφορά το μενού του ημερολογίου εννοώ οτι το παλιό ήταν πιο περιγραφικό, δηλ. εκεί που τώρα υπάρχουν οι ώρες έναρξης και λήξης, στο παλιό υπήρχε τίτλος "ώρες έναρξης και λήξης", και όχι "σκέτα" οι ώρες όπως είναι τώρα. Πιστεύω πως είναι θέμα συνήθειας αυτό.

Οκ, κατανοητό αυτό με την amoled οθόνη.

Το ερώτημα είναι εάν μπορώ να βγάλω την anna και να πάω πίσω. Κατάστημα της arvato μου είπαν οτι δεν γίνεται. Με αρκετό googling πάλι είδα οτι δεν γίνεται. Το περίεργο είναι οτι μετα από σχετικό email στην νοκια αγγλιας, μου απάντησαν οτι γίνεται και το παραθέτω αυτολεξί : "Thank you for contacting Nokia Careline. You have stated on your email that you like to restore the original software of your Nokia C6-01 for you do not like the Symbian Anna update. We apologise for the inconvenience this issue may have caused you. Please be advised that Nokia does not have downgrading of software. However, you may bring the device to the nearest Nokia Care Point and have it reflash. In addition, a back up is highly recommended since reflashing will permanently erase device memory including user data." Το θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να μην έχεις την δυνατότητα να αφαιρέσεις ένα πρόγραμμα το οποίο μάλιστα σου εμφανίζεται στην αρχική σελίδα της νοκια ως σημαντική ενημέρωση λογισμικού (δηλ. απλά κάνε την, έχει ελεγχθεί, λύνει πολλά bugs), χωρίς φυσικά να αναφέρει πουθενά οτι αυτή η έκδοση δεν αφαιρείται, στην εύλογη περίπτωση που εσένα μπορεί να μην σε ικανοποιεί...

 

Κατανοητές οι παρατηρήσεις σου και δεν διαφωνώ πουθενά.

Ξέχασα να σου πω σχετικά με το πληκτρολόγιο, να δεις μήπως θα σε βόλευε το Swype.

Όπως ανέφεραν τα παιδιά πιο πάνω, υπάρχουν κάποιοι πλάγιοι τρόποι να ξαναβάλεις την προηγούμενη έκδοση μόνος σου, με τον ίδιο τρόπο που σου ανέφεραν στο email. Πιστεύω πως κάποιος που έχει ασχοληθεί με φλασάρισμα κινητών γενικότερα, θα μπορέσει να σε βοηθήσει να γυρίσεις στην αρχική έκδοση, αλλά φυσικά πάντα υπάρχει ο κίνδυνος κάτι να μη γίνει σωστά...

Εγώ δεν έχω ασχοληθεί σχετικά, οπότε δεν έχω έγκυρη άποψη επί του θέματος. Ελπίζω να τα καταφέρεις :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

λίγο παράλογο όμως ν θες ν βάλεις την παλιά εκδοση γι αυτό το λογο :S πιστεύω πως οι βελτιώσεις της άννα είναι πιο σημαντικές απ αυτό και δεν αξίζει τον κόπο
Link to comment
Share on other sites

λίγο παράλογο όμως ν θες ν βάλεις την παλιά εκδοση γι αυτό το λογο :S πιστεύω πως οι βελτιώσεις της άννα είναι πιο σημαντικές απ αυτό και δεν αξίζει τον κόπο

 

άλλωστε υπάρχουν και 2 εφαρμογές που μεγαλώνουν τα γράμματα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ποιες? απο το καταστημα?

 

ναι, δεν θυμάμαι ονόματα όμως. Το ένα έχει μέσα στο όνομα του το συνθετικό magnifier αν δεν κάνω λάθος. Μπές στο thread με εφαρμογές και ρώτα, 100% θα ξέρουν να σου πουν. Με την καμία δεν σου συνιστώ να το κάνεις downgrade σε PR1.1/1.2 . Άλλωστε η Belle τον φεβρουάριο έρχεται.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ναι, δεν θυμάμαι ονόματα όμως. Το ένα έχει μέσα στο όνομα του το συνθετικό magnifier αν δεν κάνω λάθος. Μπές στο thread με εφαρμογές και ρώτα, 100% θα ξέρουν να σου πουν. Με την καμία δεν σου συνιστώ να το κάνεις downgrade σε PR1.1/1.2 . Άλλωστε η Belle τον φεβρουάριο έρχεται.

psiloc font magnigier

Link to comment
Share on other sites

άλλωστε υπάρχουν και 2 εφαρμογές που μεγαλώνουν τα γράμματα.

 

Βασικά το παιδί έχει πρόβλημα με το μέγεθος των πλήκτρων και όχι των γραμμάτων...

 

ποιες? απο το καταστημα?

psiloc font magnigier

 

Αυτό υπάρχει ήδη στην συσκευή μας, και η ενεργοποίηση γίνεται δωρεάν, το δοκίμασα αν και δεν το χρειάζομαι.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το παιδί έχει πρόβλημα με το μέγεθος των πλήκτρων και όχι των γραμμάτων...

 

 

 

 

Αυτό υπάρχει ήδη στην συσκευή μας, και η ενεργοποίηση γίνεται δωρεάν, το δοκίμασα αν και δεν το χρειάζομαι.

 

Ετσι ακριβώς όπως τα λες είναι fishfemale! Το θέμα το έχω με τα πλήκτρα, όχι με τα γράμματα. Ας ελπίσουμε η νέα έκδοση λογισμικού να κάνει κάτι σε αυτό το θέμα....Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια gerstavros2 και SaintPetrouil, και επί την ευκαιρία Καλές Γιορτές σε όλους!!!

Edited by camel555
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα.!ενω εχω κλειστο το κινητο ξυπναω την επομενη ημερα και μου λεει συνδεθηκες στο ιντερνετ με χρεωση 1Ε πρεπει καπως να σταματησω να μπαινει μονο του στο νετ ξερεις καποιος πως?
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα.!ενω εχω κλειστο το κινητο ξυπναω την επομενη ημερα και μου λεει συνδεθηκες στο ιντερνετ με χρεωση 1Ε πρεπει καπως να σταματησω να μπαινει μονο του στο νετ ξερεις καποιος πως?

 

Πήγαινε στον Γερμανό και πες τα παιδιά εκεί για το προβλημά σου. Το είχε και ο γιος μου και στέλνοντας ένα μήνυμα το ακύρωσαν το internet.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα.!ενω εχω κλειστο το κινητο ξυπναω την επομενη ημερα και μου λεει συνδεθηκες στο ιντερνετ με χρεωση 1Ε πρεπει καπως να σταματησω να μπαινει μονο του στο νετ ξερεις καποιος πως?

 

Αν έχεις περασμένη την Anna, δοκίμασε αυτό:

Μενού -> Ρυθμίσεις -> Συνδεσιμότητα -> Ρυθμίσεις ->

και στη χρήση δεδομένων (δεύτερη και τρίτη επιλογή) επέλεξε "μόνο WLAN".

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μηπως εχει περασει κανεις την εφαρμογη tapatalk?

 

Αν δεν κάνω λάθος, η tapatalk δεν υποστηρίζει πια τις Symbian συσκευές... Αν βρεις την εφαρμογή, εγκαθίσταται κανονικά, αλλά δεν συνδέεται με το δίκτυο. Τουλάχιστον έτσι γινόταν όταν την είχα δοκιμάσει πριν καιρό, τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://store.ovi.com/content/22647 υπάρχει εδώ,αλλά δυστυχώς δεν συνδέεται στους servers της εταιρίας,λες και θα παθαιναν τίποτα αν άφηναν την πρόσβαση -.-
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ενα βημα (αυριο δλδ) πριν την αγορα του C6-01. να του κανω ενημερωση λογισμικου σε anna η να περιμενω την bele???
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ενα βημα (αυριο δλδ) πριν την αγορα του C6-01. να του κανω ενημερωση λογισμικου σε anna η να περιμενω την bele???

 

μα γιατί να μην του κάνεις σε άννα? δεν θα σε εμποδίσει αυτό στο να περάσεις την belle μετά

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

επιδει και ενα αλλο παιδι 2 σελιδες πιο πισω που εκανε την τελευταια ενημερωση τις anna ειδε καποια προβληματακια.ολοι περιμενετε την belle να αντικαταστησει την anna Edited by xetec13
Link to comment
Share on other sites

επιδει και ενα αλλο παιδι 2 σελιδες πιο πισω που εκανε την τελευταια ενημερωση τις anna ειδε καποια προβληματακια.ολοι περιμενετε την belle να αντικαταστησει την anna

 

μια χαρά είναι η αννα,του έχω αλλάξει τα φώτα και πετάει;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση?Ξερει κανεις αν ο επεξεργαστης του κινητου θα υπερχρονιστει με την belle στην κανονικη του συχνοτητα που ναι γυρω στα 780mhz?Για να τρεχει καλυτερα το λειτουργικο καθως φαινεται πιο απαιτητικο...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση?Ξερει κανεις αν ο επεξεργαστης του κινητου θα υπερχρονιστει με την belle στην κανονικη του συχνοτητα που ναι γυρω στα 780mhz?Για να τρεχει καλυτερα το λειτουργικο καθως φαινεται πιο απαιτητικο...

εδώ λενε όλοι ότι ειναι πιο γρήγορο απ την anna,γιατί λες ότι ειναι πιο απαιτητικο? άσε τον επεξεργαστή στην ησυχεία του να μας βγάζει το κινητο 2 μερες μ την μινιατούρα μπαταρία του:p

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια το προτιμω λιγο γρηγοροτερο (γιατι τωρα ειναι.....)παρα να κραταει η μπαταρια του μια ωρα παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια το προτιμω λιγο γρηγοροτερο (γιατι τωρα ειναι.....)παρα να κραταει η μπαταρια του μια ωρα παραπανω.

 

εγώ φοράω BETA Belle καιρό τώρα και το κινητό πετάει. Ναι, θέλει ένα σκρολάρισμα την πρώτη φορά στο μενού για να ξελαγκάρει, αλλά, μετά ΠΕΤΑΕΙ . Και η αυτονομία είναι βελτιωμένη . Η Άννα φυσικά και ΔΕΝ δημιουργεί προβλήματα και ΔΕΝ είναι λογικό να περιμένεις την belle. Από κει και πέρα , φυσικά και είναι επιλογή σου . Η μόνη διαφορά που ίσως δημιουργούσε ο δυνατότερος CPU είναι στο Pinch to zoom των φωτογραφιών , γιατί κακά τα ψέματα, κάνει κάτι αιώνες να τις καθαρίσει όταν ζοομάρεις.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...