Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο καθένας κρίνεται από τα γραφόμενά του.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι το λάθος μου;Ο άλλος έλεγε ότι υποστηρίζω τη wind.Τώρα την κοσμοτε;;........

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν πιστεύεις ότι έχει πρόβλημα στην Κερατέα;;Όταν ξαναπάω θα βγάλω βιντεο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να είμαι αρνητικός αλλά αυτή δεν είναι η παλιά vodafone.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να είμαι αρνητικός αλλά αυτή δεν είναι η παλιά vodafone.

 

Το τελευταιο 2μηνο εχει γινει αυτο το χαλι. Πιο πριν στο 4G εβγαζε 100mbps και στο 3G αγγιζε τα 30. Ημουν σιγουρος οτι αν μπλεξει με την εταιρεια του πισινου θα παθαινε ζημια και οντως ετσι εγινε.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει ούτε η wind ούτε η cosmote για την εξέλιξη αυτήν στην εταιρία. Όσο για τα παιδιά που την υποστηρίζουν δεν έχω κανένα θέμα με κανένα. Όποιος θέλει πιστεύει ότι θέλει.

 

Προσωπικά πλέον θα κάνω ακριβώς το ίδιο και στις 3 εταιρίες γιατί πολύ ψηλά τον έχουνε τον αμανέ. Οι άλλοι έχουν απεριόριστα και εμείς εδώ παρότι πληρώνουμε τον κούκο αηδόνι έχουνε βουλιάξει όλες με λίγο παραπάνω πληθυσμό λόγο εορτών σε κάποια σημεία.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Να πάρει... Εκείνη η εταιρία του πισινου, κρατάει "πίσω" το φανταστικό, "super wow" δίκτυο της Vodafone... Ενώ αν δεν είχε μπλέξει μαζί της, η Vodafone τώρα θα είχε 500 Mbps στο κάθε κατσικοχωρι, μαζί με VoLTE-VoWiFi και καμία μετάπτωση σε EDGE... Επίσης, θα είχε και σήμα για ομιλία μέσα στα κτίρια, στο κέντρο της Αθήνας και άλλων πόλεων... :rolleyes:

 

Ακου επιδει λες πολλα. Τυγχανει καθε χρονο να γυριζω την Ελλαδα για καποιες συναυλιες που παρακολουθω, οπου και αν εχω παει και στο τελευταιο χωριο ποτε δεν ειχα θεμα με Voda εστω H+ στο 12Mbps το ειχα. Ακομα και απο την cosmote ειχε καλυτερη καληψη. Εχω παντα δυο MiFi μαζι μου ενα Cosmote & ενα Vodafone. Το κινητο μου cosmote.

Τωρα οσο για την εταιρεια του πισινου δε μπαινω στη διαδικασια να συζητησω, γελανε και τα δεντρα. Αν κρινω ειδικα απο εδω στη Ναξο την αναβαθμιση που εκαναν αστοοοοοοοοοοοοοοοοο σου λεω αστοοοοοοοοοοοοο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.speedtest.net/android/2800385118.png

Στη πόλη της Νάξου, με 4 μπαρες 4G. Τραγωδία απλά, και είναι ενα 2μηνο πάνω κάτω που πάει έτσι. Δεν ήταν παλιά έτσι.

Χάλια όντως, δήλωσε βλάβη αν δεν το χεις κάνει ηδη

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Χάλια όντως, δήλωσες βλάβη?

 

Οχι μωρε. Αυτες οι μετρησεις ειναι απ το MiFi. Τωρα το τελευταιο 2μηνο εχει γινει αυτο και μονο μεσα στην πολη. Στα χωρια δεν εχω θεμα. Πιστευω θα το φτιαξουν, πριν σου κεω δεν επεφτα κατω απο 95Mbps. Αν και το H+ τους ειναι απλα τελειο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια μην τρελαίνεστε ανάλογα την περιοχή είναι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω δεν ξέρω αν έχετε γράψει σχετικά με αυτό το θέμα αλλά η vf έχει καλό σήμα στο Πήλιο γενικά Γιατί πρόκειται να ταξιδέψω στα Χάνια και θα ήθελα να ξέρω σε ποιες μπάντες παίζει εκεί πάνω για να πάρω την κατάλληλη συσκευή

Μήπως ξέρετε ;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω δεν ξέρω αν έχετε γράψει σχετικά με αυτό το θέμα αλλά η vf έχει καλό σήμα στο Πήλιο γενικά Γιατί πρόκειται να ταξιδέψω στα Χάνια και θα ήθελα να ξέρω σε ποιες μπάντες παίζει εκεί πάνω για να πάρω την κατάλληλη συσκευή

Μήπως ξέρετε ;

 

Κρητη μια χαρα ειναι,εχει απο κοινου δικτυο με τη Wind.Οποτε μια χαρα σημα θα εχεις στα Χανια.Οσο για το Πηλιο,τα παιδια γραφουν.Μια χαρα 3G/4G απ οτι λενε.Επισης σε κατι χωρια ειχε θεμα και κολλησε πανω στη κεραια της Wind.Η συσκευη σου φροντισε να εχει τις εξης μπαντες:

2G:900Mhz,1800Mhz

3G:900Mhz,2.100Mhz

4G:B20/800mhz,B3/1800Mhz και

B7/2600mhz

Στο 3G παιζει και στα 900 εκτος απο την 2100.Κυριως στην επαρχια το κανει,π.χ πελλοποννησος.Για το 4G η Vodafone παιζει στα 1800mhz.Αλλα με το κοινο δικτυο που κανει απο κοινου με τη Wind,παιζει και στα 800mhz οπου ειναι η βασικη μπαντα της Wind.Η 2600 σπανιως θα τη δεις,μονο σε μεγαλες πολεις και σε μερη με μεγαλη κινηση.Επειδη πλεον υπαρχουν και κινητα που δεν εχουν την 800αρα ή την B20 για το 4G θα ξεκαθαρισω κατι.Καταρχας η B20 εχει ενα καλο,καλυπτει ανετα δυσκολα σημεια,υπογεια και εσωτερικους χωρους.Αλλα το κακο ειναι οτι χωρις αυτη θα εχεις θεματα.Θα εισαι χωρις 4G οταν οι αλλοι θα εχουν.Θα εισαι με Gprs ή Edge οταν δεν θα εχεις 3G εκει που θα εισαι και ο αλλος θα εχει 4G.Θεματα εχουν τα κινητα απο κινα.

Οτι συσκευη παρεις απο εδω,θα την εχει εκτος απο σκρουτζομαγαζα που φερνουν κινητα τα οποια δεν εχουν την 800αρα και αυτες ειναι κινεζικες εκδοσεις.Π.χ.Η Xiaomi εχει κινητα που εχουν την B20.Ειναι International Version.Η OnePlus επισης το ιδιο.Στο σπιτι εχω Xiaomi που δεν εχει την B20 για το 4G.Εχω μεσα Wind μαζι με Vodafone.Η Vodafone εχει 4G,απλα σε καποια σημεια και σε εσωτερικους χωρους δεν εχει ενω το iPhone εχει.

Με τη Wind το ακριβως αναποδο και το επιβεβαιωνει και γνωστος.4G με το κυαλι βλεπεις ειδικα στην επαρχια.

Η δικια μου γνωμη θα ηταν να εχει η συσκευη ολες τις μπαντες,ειδικα στο 4G.Μονο καλο θα ειναι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω δεν ξέρω αν έχετε γράψει σχετικά με αυτό το θέμα αλλά η vf έχει καλό σήμα στο Πήλιο γενικά Γιατί πρόκειται να ταξιδέψω στα Χάνια και θα ήθελα να ξέρω σε ποιες μπάντες παίζει εκεί πάνω για να πάρω την κατάλληλη συσκευή

Μήπως ξέρετε ;

Σε ολο τον Νομο Χανιων εχει αψογο 3G & 4G.

Κρητη μια χαρα ειναι,εχει απο κοινου δικτυο με τη Wind.Οποτε μια χαρα σημα θα εχεις στα Χανια.Οσο για το Πηλιο,τα παιδια γραφουν.Μια χαρα 3G/4G απ οτι λενε.Επισης σε κατι χωρια ειχε θεμα και κολλησε πανω στη κεραια της Wind.Η συσκευη σου φροντισε να εχει τις εξης μπαντες:

2G:900Mhz,1800Mhz

3G:900Mhz,2.100Mhz

4G:B20/800mhz,B3/1800Mhz και

B7/2600mhz

Στο 3G παιζει και στα 900 εκτος απο την 2100.Κυριως στην επαρχια το κανει,π.χ πελλοποννησος.Για το 4G η Vodafone παιζει στα 1800mhz.Αλλα με το κοινο δικτυο που κανει απο κοινου με τη Wind,παιζει και στα 800mhz οπου ειναι η βασικη μπαντα της Wind.Η 2600 σπανιως θα τη δεις,μονο σε μεγαλες πολεις και σε μερη με μεγαλη κινηση.Επειδη πλεον υπαρχουν και κινητα που δεν εχουν την 800αρα ή την B20 για το 4G θα ξεκαθαρισω κατι.Καταρχας η B20 εχει ενα καλο,καλυπτει ανετα δυσκολα σημεια,υπογεια και εσωτερικους χωρους.Αλλα το κακο ειναι οτι χωρις αυτη θα εχεις θεματα.Θα εισαι χωρις 4G οταν οι αλλοι θα εχουν.Θα εισαι με Gprs ή Edge οταν δεν θα εχεις 3G εκει που θα εισαι και ο αλλος θα εχει 4G.Θεματα εχουν τα κινητα απο κινα.

Οτι συσκευη παρεις απο εδω,θα την εχει εκτος απο σκρουτζομαγαζα που φερνουν κινητα τα οποια δεν εχουν την 800αρα και αυτες ειναι κινεζικες εκδοσεις.Π.χ.Η Xiaomi εχει κινητα που εχουν την B20.Ειναι International Version.Η OnePlus επισης το ιδιο.Στο σπιτι εχω Xiaomi που δεν εχει την B20 για το 4G.Εχω μεσα Wind μαζι με Vodafone.Η Vodafone εχει 4G,απλα σε καποια σημεια και σε εσωτερικους χωρους δεν εχει ενω το iPhone εχει.

Με τη Wind το ακριβως αναποδο και το επιβεβαιωνει και γνωστος.4G με το κυαλι βλεπεις ειδικα στην επαρχια.

Η δικια μου γνωμη θα ηταν να εχει η συσκευη ολες τις μπαντες,ειδικα στο 4G.Μονο καλο θα ειναι.

 

Α ναι εχουν κανει κοινο δικτυο; Τοτε πως στο νοτιοτερο σημειο του Ν.Χανιων στη Σουγια η εταρεια του ανεμου εχει μονο GPRS ενω η Voda H+ τις ταξεως του 12Mbps? (Στη Σουγια 3G δεν εχει ουτε καν η Cosmote)

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ολο τον Νομο Χανιων εχει αψογο 3G & 4G.

 

 

Α ναι εχουν κανει κοινο δικτυο; Τοτε πως στο νοτιοτερο σημειο του Ν.Χανιων στη Σουγια η εταρεια του ανεμου εχει μονο GPRS ενω η Voda H+ τις ταξεως του 12Mbps? (Στη Σουγια 3G δεν εχει ουτε καν η Cosmote)

 

Θυμισε μου,αμα το κοινο δικτυο ειναι και για το 3G.Γιατι ξερω οτι για 4G ειναι σιγουρα.Δευτερον η Vodafone στο Πηλιο,στη Συκη μονο H+ εχει.Η εταιρεια του ανεμου παιζει με 4G στα 800mhz με 40Mbps Download.Εδω στη Καρολου Ντηλ στο κεντρο της Θεσσαλονικης εχει 4G στην 800 και δεν πιανει καθολου.Ενω αν παω στην Αγιας σοφιας εξω απο τη Μητροπολη ειναι τελειο το σημα.Αλλη εχει 4G 800/2600.Αμα μπω σε μαγαζι,η Vodafone μονο Edge εχει με σημα καμπανα.Η αλλη εχει 4G,οριακο αλλα το κραταει.Οσες φορες δοκιμασα να το κρατησω το εχανε.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ακου επιδει λες πολλα. Τυγχανει καθε χρονο να γυριζω την Ελλαδα για καποιες συναυλιες που παρακολουθω, οπου και αν εχω παει και στο τελευταιο χωριο ποτε δεν ειχα θεμα με Voda εστω H+ στο 12Mbps το ειχα. Ακομα και απο την cosmote ειχε καλυτερη καληψη. Εχω παντα δυο MiFi μαζι μου ενα Cosmote & ενα Vodafone. Το κινητο μου cosmote.

Τωρα οσο για την εταιρεια του πισινου δε μπαινω στη διαδικασια να συζητησω, γελανε και τα δεντρα. Αν κρινω ειδικα απο εδω στη Ναξο την αναβαθμιση που εκαναν αστοοοοοοοοοοοοοοοοο σου λεω αστοοοοοοοοοοοοο.

 

Κι εγώ έχω SIM και από τις 3 εταιρίες και βλέπω... Αλλά δε μπορώ να καταλάβω, τι σχέση έχει η WIND, με το ότι η Vodafone έχει βλάβη στην περιοχή σου; :wacko: ;)

Link to comment
Share on other sites

Θυμισε μου,αμα το κοινο δικτυο ειναι και για το 3G.Γιατι ξερω οτι για 4G ειναι σιγουρα.Δευτερον η Vodafone στο Πηλιο,στη Συκη μονο H+ εχει.Η εταιρεια του ανεμου παιζει με 4G στα 800mhz με 40Mbps Download.Εδω στη Καρολου Ντηλ στο κεντρο της Θεσσαλονικης εχει 4G στην 800 και δεν πιανει καθολου.Ενω αν παω στην Αγιας σοφιας εξω απο τη Μητροπολη ειναι τελειο το σημα.Αλλη εχει 4G 800/2600.Αμα μπω σε μαγαζι,η Vodafone μονο Edge εχει με σημα καμπανα.Η αλλη εχει 4G,οριακο αλλα το κραταει.Οσες φορες δοκιμασα να το κρατησω το εχανε.

 

Η μια ανακρίβεια μετά την άλλη. Πάμε άλλη μία: ΔΕΝ είναι κοινό το LTE. Κατά δεύτερον, αναφέρεσαι στο Πήλιο χωρίς να το έχεις γυρίσει. Ναι, δεν αμφισβητώ ότι στην Συκή (αλήθεια,ξέρεις προς τα πού πέφτει; ) έχει βάλει LTE η Wind. Αυτό την καθιστά super duper σε όλο το Πήλιο; έχεις ιδέα πώς είναι οι άλλες 2 σε LTE/UMTS στο Πήλιο;

 

Ναι, ξέρω, έχεις θέμα στην Καρόλου Ντηλ και στο ασανσέρ του σπιτιού σου και όποτε γίνεται handover οφείλεται αποκλειστικά σε χωρητικότητα.

 

Και ναι, όσο και να χτυπιέστε, για να μη χάσετε κλήσεις ή VF θα σας πετάει εύκολα σε 2G. Αν κάποιου τον βολεύει μένει, αν όχι φεύγει και πάει αλλού να τον κρατάει ο πάροχός του σε LTE με -120 dBm στάθμη και θόρυβο στον Θεό. Απλά ενδέχεται να χάνει κλήσεις. Επιλέγεις και παίρνεις.

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

Κρητη μια χαρα ειναι,εχει απο κοινου δικτυο με τη Wind.Οποτε μια χαρα σημα θα εχεις στα Χανια.Οσο για το Πηλιο,τα παιδια γραφουν.Μια χαρα 3G/4G απ οτι λενε.Επισης σε κατι χωρια ειχε θεμα και κολλησε πανω στη κεραια της Wind.Η συσκευη σου φροντισε να εχει τις εξης μπαντες:

2G:900Mhz,1800Mhz

3G:900Mhz,2.100Mhz

4G:B20/800mhz,B3/1800Mhz και

B7/2600mhz

Στο 3G παιζει και στα 900 εκτος απο την 2100.Κυριως στην επαρχια το κανει,π.χ πελλοποννησος.Για το 4G η Vodafone παιζει στα 1800mhz.Αλλα με το κοινο δικτυο που κανει απο κοινου με τη Wind,παιζει και στα 800mhz οπου ειναι η βασικη μπαντα της Wind.Η 2600 σπανιως θα τη δεις,μονο σε μεγαλες πολεις και σε μερη με μεγαλη κινηση.Επειδη πλεον υπαρχουν και κινητα που δεν εχουν την 800αρα ή την B20 για το 4G θα ξεκαθαρισω κατι.Καταρχας η B20 εχει ενα καλο,καλυπτει ανετα δυσκολα σημεια,υπογεια και εσωτερικους χωρους.Αλλα το κακο ειναι οτι χωρις αυτη θα εχεις θεματα.Θα εισαι χωρις 4G οταν οι αλλοι θα εχουν.Θα εισαι με Gprs ή Edge οταν δεν θα εχεις 3G εκει που θα εισαι και ο αλλος θα εχει 4G.Θεματα εχουν τα κινητα απο κινα.

Οτι συσκευη παρεις απο εδω,θα την εχει εκτος απο σκρουτζομαγαζα που φερνουν κινητα τα οποια δεν εχουν την 800αρα και αυτες ειναι κινεζικες εκδοσεις.Π.χ.Η Xiaomi εχει κινητα που εχουν την B20.Ειναι International Version.Η OnePlus επισης το ιδιο.Στο σπιτι εχω Xiaomi που δεν εχει την B20 για το 4G.Εχω μεσα Wind μαζι με Vodafone.Η Vodafone εχει 4G,απλα σε καποια σημεια και σε εσωτερικους χωρους δεν εχει ενω το iPhone εχει.

Με τη Wind το ακριβως αναποδο και το επιβεβαιωνει και γνωστος.4G με το κυαλι βλεπεις ειδικα στην επαρχια.

Η δικια μου γνωμη θα ηταν να εχει η συσκευη ολες τις μπαντες,ειδικα στο 4G.Μονο καλο θα ειναι.

 

Το ξερεις οτι το κοινο δικτυο βασιζεται κυριως στο διτκυο της Vodafone? Η Vodafone ειχε ηδη την καλυψη 3G που βλεπεις.

Οποτε το οτι εχει δικτυο, δεν οφειλεται στο κοινο διτκυο, αλλα το αναποδο.

 

Βαλε και το γεγονος οτι ειναι πιο καλορυθμισμενο το δικτυο και δεν φτανει μεχρι τα -1500db για να κανει handover.

Link to comment
Share on other sites

Οι άλλες 2 εταιρίες, κρατάνε σταθερά το 3G/4G ακόμα και με 2 σκάλες σήμα και σερφαρεις με άνεση. Αν πέσει στη 1 σκάλα, τότε μπορεί να σε γυρίσουν "μία τεχνολογία" πιο κάτω, που θα πιάνει καλύτερα.

 

Η Vodafone ακόμα και με ΦΟΥΛ σήμα 4G, ακόμα και στο κέντρο της Αθήνας, σε γυρνάει συνεχώς σε 3G και EDGE, με αποτέλεσμα να σέρνεται και να σου σπάει τα νεύρα... Αν αυτό λέγεται "καλορυθμισμένο" δίκτυο, τότε εγώ δουλεύω στη NASA... :lol:

 

Δεν έχω κάτι προσωπικό με τη Vodafone, ούτε υποστηρίζω καμία εταιρεία. Αλλά οι αλήθειες να λέγονται. Όχι μόνο 60αρια speedtests, όπου πιάνει...

Link to comment
Share on other sites

Οι άλλες 2 εταιρίες, κρατάνε σταθερά το 3G/4G ακόμα και με 2 σκάλες σήμα και σερφαρεις με άνεση. Αν πέσει στη 1 σκάλα, τότε μπορεί να σε γυρίσουν "μία τεχνολογία" πιο κάτω, που θα πιάνει καλύτερα.

 

Η Vodafone ακόμα και με ΦΟΥΛ σήμα 4G, ακόμα και στο κέντρο της Αθήνας, σε γυρνάει συνεχώς σε 3G και EDGE, με αποτέλεσμα να σέρνεται και να σου σπάει τα νεύρα... Αν αυτό λέγεται "καλορυθμισμένο" δίκτυο, τότε εγώ δουλεύω στη NASA... :lol:

 

Δεν έχω κάτι προσωπικό με τη Vodafone, ούτε υποστηρίζω καμία εταιρεία. Αλλά οι αλήθειες να λέγονται. Όχι μόνο 60αρια speedtests, όπου πιάνει...

 

Σόρρυ που θα σου το πω, αλλά μάλλον φταίει κάτι άλλο. Εγώ όπου κι αν έχω πάει, με τη συσκευή που έχω ως avatar (Galaxy Note 3) δεν έχω τέτοια θέματα. Πριν κάτι μήνες που έτυχε να τα έχω σε 2 περιοχές του Πηλίου,το ανέφερα και μετά από λίγες μέρες διορθώθηκαν. Αυτό μπορεί να ήταν και τυχαίο βέβαια, ωστόσο το αναφέρω εδώ. Οπότε ίσως φταίει κάτι άλλο και όχι το δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ που θα σου το πω, αλλά μάλλον φταίει κάτι άλλο. Εγώ όπου κι αν έχω πάει, με τη συσκευή που έχω ως avatar (Galaxy Note 3) δεν έχω τέτοια θέματα. Πριν κάτι μήνες που έτυχε να τα έχω σε 2 περιοχές του Πηλίου,το ανέφερα και μετά από λίγες μέρες διορθώθηκαν. Αυτό μπορεί να ήταν και τυχαίο βέβαια, ωστόσο το αναφέρω εδώ. Οπότε ίσως φταίει κάτι άλλο και όχι το δίκτυο.

 

Το έχω ξαναπεί, πως το έχω δοκιμάσει σε 5 διαφορετικές συσκευές και πάλι τα ίδια έκανε. Σε νησιά του Αιγαίου, στη Λακωνία (κάπως λιγότερο) και (πάρα πολύ) στην Αθήνα. Ίσως όταν βλέπει κίνηση στο 4G, ακόμα και 20 Mbps να πιάνει, σε ρίχνει σε παλιότερη τεχνολογία, για να μπουκώσει περισσότερο αυτές. Φανταστική ρύθμιση. :lol:

 

Στα σχεδόν 4 χρόνια που έχω Vodafone, έχω αλλάξει 2 φορές SIM (οπότε δε φταίει αυτή) και επίσης αναφέρουν εδώ μέσα το ίδιο πρόβλημα με εμένα, συνδρομητές που έχουν iPhone... Ούτε με αυτά δεν παίζει καλά η Vodafone; :wacko:

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε παιδια τα hangover σε Η και Ε δεν ειναι

θέμα συσκευής, είναι θέμα Configuration δικτύου και είναι συχνότατο φαινόμενο, σε σημείο σπαστικό για τους χρήστες ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, σας Λυπάμαι όσους έχετε τέτοια θέματα:p φαίνεται είμαι τυχερός και δεν μου το κάνει πουθενά αυτό :lol: αλλάξτε δίκτυο τότε, είναι μαζοχισμός να γκρινιάζετε σε ένα τυχάρπαστο φόρουμ που δεν πρόκειται καμιά εταιρία να κάτσει να ασχοληθεί
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...