Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοω πως επειδη ειχα στειλει αυτη την εντολη πριν 1 μηνα περιπου και σε 1 βδομαδα ληγει το πακετο δεν πιστευω να μου ανανεωσουν αυτοματα.

ε στείλε ενα se100 off να σαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Θα φαίνονται όταν εξαντλήσετε τα ενσωματωμένα mb που έχετε λογικά. Γιατί πρώτα καταναλώνονται αυτά και μετά αρχίζει η προσφορά με τα 1,5gb
Link to comment
Share on other sites

Θα φαίνονται όταν εξαντλήσετε τα ενσωματωμένα mb που έχετε λογικά. Γιατί πρώτα καταναλώνονται αυτά και μετά αρχίζει η προσφορά με τα 1,5gb
στα καρτοκινητά πρώτα καταναλωνονται τα δωρεάν 1.5GB (τα οποία δεν φαίνονται πουθενά) και μετά τα πακέτα
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν βαλω το 'chat me olous' που ειναι 1 ευρω για μια εβδομαδα gia 30 mb, θα εχω 1,5 giga για ολο τον αυγουστο?
ναι.......
Link to comment
Share on other sites

Έχει περιρισμό στο VOIP ( Skype κ.τ.λ.) Κατά τα άλλα μια χαρά δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

Παιδες διαβασα οτι η vodafone μπλοκαρε το viber..

ειναι αληθεια ?

γιατι πραγματικα δεν θελω να το πιστεψω αυτο το πραγμα...

Link to comment
Share on other sites

Αλλήθεια είναι , το Viber δεν περνάει , μόνο με web.session δουλεύει σε φωνή
Link to comment
Share on other sites

Η vodafone στην Καλαμάτα πετάει!! Μου έκανε τρελή εντύπωση ότι δίνει ταχύτητες 5-6Mbps ακόμα και σε περιοχές έξω από την πόλη με πολύ τουρισμό τώρα το καλοκαίρι! (Αλμυρός - Μικρή Μαντίνεια)
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Έχει περιρισμό στο VOIP ( Skype κ.τ.λ.) Κατά τα άλλα μια χαρά δουλεύει
Είδα στα ψιλά γράμματα οτι VoIP υποστηρίζει μόνο στα πακέτα mobile internet με όγκο 10Gb και άνω... Ελπίζω οι ταχύτητες κατά τα άλλα μεταξύ καρτοinternet και mobile internet να μην έχουν διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Αλλήθεια είναι , το Viber δεν περνάει , μόνο με web.session δουλεύει σε φωνή

 

ούτε via vpn? :mad:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και πώς το φτιάχνεις αυτό το vpn;;
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

http://www.speedtest.net/result/2106560275.png

 

Χάλια οι ταχύτητες στο Πήλιο τις τελευταίες μέρες...

Η WIND μου δίνει 2.6Mbps, η Cosmote 500kbps και ενώ η Vodafone μου έδινε το ίδιο με τη Wind έχει πέσει πολύ τις τελευταίες ημέρες...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ σήμερα έκανα ενα τεστ επειδη ειναι δωρεαν και εχω με vf ~1mbps και 162ms προς την Αθηνα (στον server της), οχι οτι πηγαινε πολυ παραπανω τις προηγουμενες ημερες (2-3mbps) αλλα ειχε μια μειωση...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ σήμερα έκανα ενα τεστ επειδη ειναι δωρεαν και εχω με vf ~1mbps και 162ms προς την Αθηνα (στον server της), οχι οτι πηγαινε πολυ παραπανω τις προηγουμενες ημερες (2-3mbps) αλλα ειχε μια μειωση...

 

Εμένα που μου έδινε 6-6.5Mbps τι να πω! Το RTT έχει αυξηθεί πάρα πολύ...φτάνει και τα 300ms από 90-110ms.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου έδινε 6-6.5Mbps τι να πω! Το RTT έχει αυξηθεί πάρα πολύ...φτάνει και τα 300ms από 90-110ms.

 

Καλα έπεσε ΤΟΣΟ πολύ; :wacko: Στην περιοχή μου δεν ειναι απο τις δυνατες η vf. Η cosmote μια ζωη τα πηγαινε καλυτερα...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου έδινε 6-6.5Mbps τι να πω! Το RTT έχει αυξηθεί πάρα πολύ...φτάνει και τα 300ms από 90-110ms.

 

Δεν ξέρω για τις τελευταίες μέρες (δεν έχω δει διαφορά) αλλά υπάρχει εμφανής πτώση στις ταχύτητες το τελευταίο τρίμηνο. Στην Αθήνα στις περισσότερες περιοχές η cosmote είναι καλύτερη (έστω και με μικρή διαφορά) και στην επαρχία είναι στα περισσότερα μέρη στα ίδια επίπεδα, όταν λίγους μήνες πριν η vodafone ήταν αιώνες μπροστά. Κάτι δεν πάει καλά. Και δεν μπορώ να φανταστώ τι είναι. Κρίμα πάντως γιατι η κάλυψη πλέον είναι πολύ καλή...

Link to comment
Share on other sites

ΣEPΦAPETE EΛEYΘEPA 1-31/8.EΠIΠΛEON TΩN MB TOY ΠAKETOY ΣAΣ EXETE ΔΩPEAN AΠEPIOPIΣTO MOBILE INTERNET ME ΠOΛITIKH OPΘHΣ XPHΣHΣ 1,5GB.ΠΛHPOΦOPIEΣ 1392 & VODAFONE.GR

 

6 Αυγουστου

 

 

Και σημερα στο 1284 μου λεει:

 

VODAFONE: ΣAΣ YΠOΛEIΠONTAI 21 MB OΓKOY ΔEΔOMENΩN AΠO TO ΣYNOΛO TΩN 30 MB ΓIA XPHΣH INTERNET ΣTO KINHTO ΣAΣ EΩΣ KAI 14/08

 

Σαν να μην ειχε την προσφορα και να ειχα τελειωσει απλα τα 100mb του πακετου μου... Τι θα γινει δλδ θα με χρεωσουν ενω υπαρχει η προσφορα....

Link to comment
Share on other sites

Λάθος του 1284. Αν παρατηρήσεις δεν σε χρεώνει

 

Μα μεσω 1284 υποτιθεται οτι ενημερωνεσαι και τεσταρεις αποκληση απο τις εφαρμογες μετρησης δεδομενων.

Link to comment
Share on other sites

Μα αν κάνεις χρήση και ελέγξεις μετα το υπόλοιπο πάλι θα δεις πως δεν έχει αλλάξει.

 

Το πακετι που εχω εχει 100mb οπου η εταιρια σου λεει οταν τελειωσεις πως σου δινει αλλα 30mb με καποια ευρω χρεωση. Τι θεμα ειναι οτι απο την στιγμη που ειμαι στον Αυγουστο δςν θα επρεπε καν να το εμφανισει και να μου στειλει το μηνυμα που μου εστειλε στις 6/8 εκτος και αν εκεινη την μερα εφαγα 1.5gb και δεν το πηρα γραμμη...

 

 

Στην τελικη εγω αυτο που θελω ειναι να μην δω χρεωση για κατι που εχουν σε προσφορα και να χει το νου του ο καθενας να κραταει κανα μηνυμα σαν αποδεικτικο.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που αν κάνεις χρήση βλέπεις ότι το υπόλοιπο που σου εμφανίζει το 1284 δεν αλλάζει σημαίνει ότι καταναλώνεις τα ΜΒ της προσφοράς. Από εκεί και πέρα ΑΝ δεις στο λογαριασμό εν τέλει ότι έχεις χρεωθεί παραπάνω τότε παίρνεις το 13830 και σου πιστώνουν τη διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...