Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Desire HD


tron13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεσα σε 18 ωρες ηδη μου λεει χαμηλη μπαταρια αλλα θα περιμενω να στρωσει . btw τελικα η οθονη ειναι για κλαμματα τελικα εχω κακομαθει απο την retina και την s-amoled και μου φαινεται κατωτερη των δυο αρκετα πιο κατωτερη ...

 

btw κατι κουλο χθες το βραδυ ενω επεστρεφα σπιτι μου εβαλα ακουστικα να ακουσω μουσικη με τερμα την ενταση και το srs ενεργοποιημενο η ποιοτητα η ενταση τα παντα ολα ηταν για κλαμματα απογοητευτηκα και σημερα βαζω παλι τα ακουστικα και με ξεκουφανε :S Ακριβως ιδιες ρυθμισεις ακουστικα κλπ κλπ .

 

Σκεφτομαι σοβαρα να γυρισω στο γαλαξια παλι αλλα θα δω θα μεινω λιγο καιρο ακομα μαζι του :)

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεσα σε 18 ωρες ηδη μου λεει χαμηλη μπαταρια αλλα θα περιμενω να στρωσει . btw τελικα η οθονη ειναι για κλαμματα τελικα εχω κακομαθει απο την retina και την s-amoled και μου φαινεται κατωτερη των δυο αρκετα πιο κατωτερη ...

 

btw κατι κουλο χθες το βραδυ ενω επεστρεφα σπιτι μου εβαλα ακουστικα να ακουσω μουσικη με τερμα την ενταση και το srs ενεργοποιημενο η ποιοτητα η ενταση τα παντα ολα ηταν για κλαμματα απογοητευτηκα και σημερα βαζω παλι τα ακουστικα και με ξεκουφανε :S Ακριβως ιδιες ρυθμισεις ακουστικα κλπ κλπ .

 

Σκεφτομαι σοβαρα να γυρισω στο γαλαξια παλι αλλα θα δω θα μεινω λιγο καιρο ακομα μαζι του :)

 

Αυτά είναι.

 

Αυτά φοβάμαι στην μετάβαση σε κινητό που σκέφτομαι να κάνω... Έχω καλομάθει με τα iPhones. :p

 

Αν έχεις τη συσκευή του avatar σου, σου φαίνονται πολλά τα 6 κατοστάρικα για αυτή τη συσκευή;

 

Αυτήν ακριβώς την συσκευή έχω. :p

 

Εχω συνηθίσει με την Apple οτι είναι ακριβή και οτι οι άλλοι είναι φθηνοί για αυτο ξαφνιάζομαι. :O

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια 700 κατοσταρικα εκαναν παντα τα κορυφαια htc,φτηνα ποτε ηταν?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια 700 κατοσταρικα εκαναν παντα τα κορυφαια htc,φτηνα ποτε ηταν?

 

Εγώ μιλάω για την σύγκριση iPhone vs others.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην λεμε υπερβολες!!!Η οθονη ειναι κατωτερη του iphone 4 εννοειτε αλλα δεν την βλεπω κατωτερη του απλου desire!!!Και τα εχω διπλα διπλα,και μαλιστα εχω το derire με την amoled οθονη.Τον ηχο του θα τον χαρακτηριζα 1-2 κλικ κατω απο το desire.Τωρα οσον αφορα την μπαταρια ειμαι ευχαριστημενος σε σχεση με το απλο desire.Τα εχω βγαλει απο την φορτιση ταυτοχρονα(στις 11 το πρωι) πληρως φορτισμενα και με τις ιδιες συνθηκες

ανοικτο συνεχεια το wifi και σερφαρισμα περιπου 2 ωρες συνεχομενα

ομιλια και απο τα 2 κινητα 30 λεπτα ακριβως(πανω κατω μερικα δεπτερολεπτα)

1 ωρα σερφαρισμα μεσω gprs/HSDPA(οφειλω να πω οτι το HD ειχε πιο σταθερο 3G σημα!) παιζοντας ikariam

και τελος εννοειτε πως και οι 2 συσκευες συνδεδεμενες με facebook & twitter ωστε να κατεβαζουν συνεχως νεα και ιδιο επιπεδο φωτεινοτητας οθονης

το απλο desire μολις μου εδειξε ενδειξη για μπαταρια στο 5% ενω το desire HD ακομα δεν μου εδειξε ουτε την ειδοποιηση για το 15%

οποτε 1 εχω να πω,πως ειναι αρκετα καλυτερη!!!!Και το Desire HD εχει φορτιστει μονο 2 φορες,αρα εχει και αλλα περιθωρια στρωσιματος!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω και γω μια ερωτηση....εστω πως ανεβαζοντας την φωτεινοτητα της οθονης στο μεγαλυτερο επιπεδο ειναι παρομοια με αυτες των retina και s-amoled...απο καταναλωση τι γινεται(αναλογικα παντα)?? Εχω την εντυπωση πως οι amoled οθονες καταναλωνουν λιγοτερη ενεργεια... Edited by tsifsta
Link to comment
Share on other sites

από ποιο κατάστημα έγινε όλο αυτό?:wacko:

 

απο digital master....ασε δεν θελω να τον ξερω το τυπο....αντιεπαγγελματιεσ...τι να πω ρε ασχετοι...

 

Πω-πω. :O

 

Απο εσάς που το έχετε, πόσο σας κρατάει η μπαταρία και με τι χρήση (στο περίπου);

 

παιαδες παιζω ολη μερα ειναι πολυ καλυτερο απο το προκταοχο του.....το κινητο φυσαει...οτι καινουργιο βλεπω το λεω....συνδεουμε το κινητο με usb και δινει πλεον 5 επιλογες...περναει ιντερνετ μεσα απο το καλωδιο, δηλαδη εισαι καπου με λαπτπο και δεν εχει wifi βαλε το κινητο...σουπερ

 

η μπαταρια σηκωνει ακομα πολυ βελτιωση...καθως και η οθονη του....2 level πιο κατω απο ιφονε4 και 1level απο desire....

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

 

η μπαταρια σηκωνει ακομα πολυ βελτιωση...καθως και η οθονη του....2 level πιο κατω απο ιφονε4 και 1level απο desire....

 

Η οθόνη του είναι χειρότερη από το HD 2?

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι χειρότερη από το HD 2?

 

αυτο δεν μπορω να το απαντησω γιατι δεν εχω πιασει παρα μονο μια φορα το hd2...οποτε θα ειναι πολυ αυθερετο να πω το οτιδηποτε...μιλαω παντα μεταξυ απλου desire iphone4 αυτα δλδ που εχω δει και εχω επεξεργαστει....γενικα σε 2 σημεια πασχει και μονο...οθονη και μπαταρια....ολα τα αλλα ειναι πολυ πιο πανω απο το σουπερ...αμα δειτε επαννεκινηση θα σαλταρετε....

Edited by re33m
Link to comment
Share on other sites

Και δε μου λετε ρε παιδια! Εγω που τωρα εχω sonyericsson w715 και εχω αποφασισει να παρω το desire HD, θα απογοητευτω απο την οθονη του;;; Να σημειωσω οτι δεν εχω δει ουτε galaxy s, ουτε απλο desire. Πολυ λιγο εχω δει το iphone4 στα ραφια. Λοιπον θα απογοητευτω απο την οθονη;
Link to comment
Share on other sites

να απαντησω για να μην παρω καποιο στο λαιμο μου...

η οθονη του δεν ειναι ολες τις ωρες ασχημη....στον ηλιο δεν το δοκιμασα ακομα γιατι πολυ αππλα δεν εχουμε ηλιο στο ηρακλειο 4 μερες τωρα!!!

το βραδυ ειναι ωραιο, στα παιχνιδια ειναι φοβερο.angry birds τα σπαει.

εχει κορυφαιο μεγεθος....ειναι κορυφη τελος

Link to comment
Share on other sites

Και δε μου λετε ρε παιδια! Εγω που τωρα εχω sonyericsson w715 και εχω αποφασισει να παρω το desire HD, θα απογοητευτω απο την οθονη του;;; Να σημειωσω οτι δεν εχω δει ουτε galaxy s, ουτε απλο desire. Πολυ λιγο εχω δει το iphone4 στα ραφια. Λοιπον θα απογοητευτω απο την οθονη;

τα παιδια λενε για την οθονη του σε σχεση με το τελειο. οταν το παρεις αφου δεν θα εχει προηγουμενη εμπειρια απο hi end τηλεφωνο θα σου φενεται το ΤΕΛΕΙΟ. βουρ στον πατσα!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες για μενα το μονο που χρειαζεται το hd ειναι μια καλη ρομ senseless κατα προτιμιση και oc kernel δε ξερω γιατι ομως αυτο που επιασα σημερα ηταν αρκετα πιο αργο απο το desire που ειχα, κατα τα αλλα ειναι πολυ καλη η συσκευη. Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω γιατι ομως αυτο που επιασα σημερα ηταν αρκετα πιο αργο απο το desire που ειχα, κατα τα αλλα ειναι πολυ καλη η συσκευη.

 

Υποθέτω ότι το έχει φίλος σου. Πες του να ενεργοποιήσει την επιλογή "USB Debugging" στις ρυθμίσεις και να κάνει επανεκκίνηση. Λογικά θα πάρει τα πάνω του το κινητό.

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλου ειναι,θα του πω να το κανει,εχεις δοκιμασει καποιο oc kernel να μας πεις εντυπωσεις φιλε pHuNky?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μόλις μου ήρθε απο HTC το DesireHD και το HTC Trophy Windows 7 (spark), τα έχω μόλις 5 λεπτάκια στα χέρια μου!

 

Μια 1η γνώμη:

 

Λίγο μεγάλο (περισσότερο απο το επιτρεπτό)

Χάλια οθόνη (ευκρίνια, αλίωση οθόνης...)

 

Θα βγάλω αργότερα πολλές φωτογραφίες που θα συγκρίνω τα 2 Desire να το δείτε

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

30/11 το φέρνει το πλαίσιο...Τελική ημερομηνία...

Αν και ειμαι γαυρος σε ...παω πολυ με τη πληροφορια που εδωσες!;)

Link to comment
Share on other sites

Χάλια οθόνη (ευκρίνια, αλίωση οθόνης...)

 

 

Αναφερεσαι στη οθονη του Desire???Οταν λες χαλια τι ακριβως εννοεις γιατι ειναι πολυ βαρυ για τετοια συσκευη να εχει κακη οθονη...

Link to comment
Share on other sites

Αναφερεσαι στη οθονη του Desire???Οταν λες χαλια τι ακριβως εννοεις γιατι ειναι πολυ βαρυ για τετοια συσκευη να εχει κακη οθονη...

Μιλάω για την οθόνη του desire HD (σε σχέση με το παλιό Desire)

 

σε 10 λεπτά χρήσης, με έχει ενοχλήσει πραγματικά πάρα πολύ η έλειψη κάποιου trackball (οπτικού ή μη)

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος τα πρωτα desire(απλα) ειχαν βγει με amoled, αυτο απο πια παρτιδα ειναι? Αν παντως και τα δυο ειναι με slcd το HD υστερει πραγματικα:(...
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλου ειναι,θα του πω να το κανει,εχεις δοκιμασει καποιο oc kernel να μας πεις εντυπωσεις φιλε pHuNky?

 

Τρέχω τον Supercharged στα 1,53GHz, και είναι στα8ερότατος και σε χαμηλές θερμοκρασίες ο CPU μέχρι στιγμής.

Διαφορές να πω την αλήθεια δεν έχω δει γιατί το κινητό είναι ήδη αρκετά γρήγορο. Μονο στα benchmarks φαίνεται (~2800-2900 @ Quadrant), οπότε δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει πραγματικά τον κόπο!

 

Απ'ότι φαίνεται σηκώνει και πολύ παραπάνω καθώς το "αδελφάκι" μας Desire Z έφτασε με Custom Kernel τα 1,9Ghz, από stock 800MHz. :)

Edited by pHuNkY
HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τισ πληροφοριες phunky,ειμαι 50-50 να το παρω ...

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...