Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια!

ξαφνικα το κινητο οποτε κανω σιγαση κανει respring μονο του τι φταιει?

σιγουρα δεν ειναι καποιο tweak και σιγουρα δεν εχει γινει κατι δλδ πεσιμο κτλ!

καμια ιδεα?

εχω κανει reset power+home button

εχω κανει restart δεν θελω να κανω hard reset οποτε ακουω ιδεεσ αν και δεν βλεπω να μην το κανω τελικα....

 

??????

 

Εάν η συςκευη σου είναι jailbroken δυστυχώς θα πρέπει να κάνεις restore και setup ad new για να αποκλείσεις οποιοδήποτε software πρόβλημα. Εάν συνεχιστεί τότε θα πρέπει να απευθυνθείς σε τεχνικό καθώς ενδέχεται να βραχυκυκλώνει η καλώδιο ταινία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εάν η συςκευη σου είναι jailbroken δυστυχώς θα πρέπει να κάνεις restore και setup ad new για να αποκλείσεις οποιοδήποτε software πρόβλημα. Εάν συνεχιστεί τότε θα πρέπει να απευθυνθείς σε τεχνικό καθώς ενδέχεται να βραχυκυκλώνει η καλώδιο ταινία.

 

δεν ειναι το ανοιξα ολα καλα!και το volume buttons k to mute διακοπτακι ολα καλα!

εκανα delete οτι tweak εχει να κανει με τον ηχο ειχα 4 και τραβηξα και ενα soft reset και ολα καλα ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι το ανοιξα ολα καλα!και το volume buttons k to mute διακοπτακι ολα καλα!

εκανα delete οτι tweak εχει να κανει με τον ηχο ειχα 4 και τραβηξα και ενα soft reset και ολα καλα ευχαριστω!

 

Παρακαλώ :)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ, ΖΩ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

ΧΘΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΛΑΘΗ ΚΩΔΙΚΩΝ ΕΙΣΟΔΟΥ:wacko: ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑ ΤΟ I PHONE 4 ΠΟΥ ΕΧΩ

ΕΧΑΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΦΩΤΟ ΕΠΑΦΕΣ ΚΛΠ

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΜΕΣΩ ITUNE ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΤΙ

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ΤΙ ΝΑΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΛΕΛΘΟΥΝ???

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ, ΖΩ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

ΧΘΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΛΑΘΗ ΚΩΔΙΚΩΝ ΕΙΣΟΔΟΥ:wacko: ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑ ΤΟ I PHONE 4 ΠΟΥ ΕΧΩ

ΕΧΑΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΦΩΤΟ ΕΠΑΦΕΣ ΚΛΠ

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΜΕΣΩ ITUNE ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΤΙ

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ΤΙ ΝΑΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΛΕΛΘΟΥΝ???

 

Καλησπέρα φίλε μου, είδα καθυστερημένα το μήνυμά σου. Τις φωτογραφίες ίσως τις έχεις χάσει εάν δεν έχει ενεργοποιήσει το iClioud photo library. ,'Ομως οι επαφές σου βρίσκονται στο iCloud δεν χάνονται. http://www.icloud.com

 

Θα πρέπει να βάλεις τη συσκευή σου σε DFU Mode για να μπορέσεις να την επαναφέρεις. Λεπτομέρειες στο σύνδεσμο που ακολουθεί.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388613

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λαθος, το iOS 7 δεν επιτρέπει το upload των φωτογραφιών στο iCloud. αν κάνω κάπου λάθος διορθώστε με γιατί το χρειάζομαι κι εγώ αλλά νομίζω ότι είναι μόνο για iOS 8+..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα βοηθεια...??

μπορει καποιος με jailbreak να μου στειλει αυτο??

System/Library/Frameworks/MediaToolbox.framework/N92 ή Ν90/SystemSoundMaximumVolume.plist

 

ευχαριστω!

Edited by msound
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα,

 

πηρα ενα μεταχειρισμενο 4αρι, μπορειτε να μου πειτε μεχρι ποια εκδοση λογισμικου μπορει να αναβαθμιστει;

 

κι αν εχουν παρουσιαστει προβληματα στις νεοτερες μεχρι που μπορουμε να το αναβαθμισουμε (αν γινεται βεβαια αυτο);

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

πηρα ενα μεταχειρισμενο 4αρι, μπορειτε να μου πειτε μεχρι ποια εκδοση λογισμικου μπορει να αναβαθμιστει;

 

κι αν εχουν παρουσιαστει προβληματα στις νεοτερες μεχρι που μπορουμε να το αναβαθμισουμε (αν γινεται βεβαια αυτο);

 

ευχαριστω

Δοκίμασε για ενημέρωση λογισμικού και οτι σου βγάλει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

πηρα ενα μεταχειρισμενο 4αρι, μπορειτε να μου πειτε μεχρι ποια εκδοση λογισμικου μπορει να αναβαθμιστει;

 

κι αν εχουν παρουσιαστει προβληματα στις νεοτερες μεχρι που μπορουμε να το αναβαθμισουμε (αν γινεται βεβαια αυτο);

 

ευχαριστω

 

Αν εισαι στην 6 αφησε το εκει ειναι πολυ καλυτερα δουλευει μια χαρα η συσκευη.

Η τελευταία όμως ειναι η 7.1.2 η οποία δεν κανει για την συσκευη θα σε κανει να το βαρεθεις αμέσως και να μην θελεις να το δουλευεις.

Πηγαινε Ρυθμισεις/Γενικα/Πληροφοριες και εκει καπου στην μεση θα λεει σε ποια εκδοση εισαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω και εγώ ένα 4αρι που το έχω δώσει στη μητέρα μου και έχει την 5.1.1 έκδοση. Γενικά δεν κάνει απαιτητική χρήση κλπ ούτε τότε θα βολέψει η 7.1.2; Τι προτείνετε ; Πως μπορώ να κάνω φορματ και να ξανά μείνει στην 5.1.1 ;
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ ένα 4αρι που το έχω δώσει στη μητέρα μου και έχει την 5.1.1 έκδοση. Γενικά δεν κάνει απαιτητική χρήση κλπ ούτε τότε θα βολέψει η 7.1.2; Τι προτείνετε ; Πως μπορώ να κάνω φορματ και να ξανά μείνει στην 5.1.1 ;

 

Καλησπέρα φίλε μου, Ρυθμίσεις > Γενικά > Επαναφορά > Περιεχόμενα και ρυθμίσεις. Η συσκευή θα διαγραφει πλήρως, αλλά θα παραμείνει στην υπάρχουσα έκδοση. Βέβαια θα συμβούλευα να αναβαθμίσεις τη συσκευή στο iOS 7.1.2 καθώς συμπεριλαμβάνει όλα τα χαρακτηριστικά ασφαλείας και συγχρονισμού, plus το ανασχεδιασμένο interface. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ ένα 4αρι που το έχω δώσει στη μητέρα μου και έχει την 5.1.1 έκδοση. Γενικά δεν κάνει απαιτητική χρήση κλπ ούτε τότε θα βολέψει η 7.1.2; Τι προτείνετε ; Πως μπορώ να κάνω φορματ και να ξανά μείνει στην 5.1.1 ;

 

Άφησε το έτσι μόνο τηλέφωνα μηνύματα και λίγο ίντερνετ μια χαρά τα κάνει.

Αν δεν είναι jailbreak μέσα από την συσκευή μπορείς να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου δεν θα αλλάξει έκδοση όπως είναι θα μείνει

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα φίλε μου, Ρυθμίσεις > Γενικά > Επαναφορά > Περιεχόμενα και ρυθμίσεις. Η συσκευή θα διαγραφει πλήρως, αλλά θα παραμείνει στην υπάρχουσα έκδοση. Βέβαια θα συμβούλευα να αναβαθμίσεις τη συσκευή στο iOS 7.1.2 καθώς συμπεριλαμβάνει όλα τα χαρακτηριστικά ασφαλείας και συγχρονισμού, plus το ανασχεδιασμένο interface. :)

 

Ξέχασες να πεις ότι θα τρώει και την διπλάσια μπαταρία και θα κολλάει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι jb το κινητό . Αλλά αν κολλάει περισσότερα καλύτερα σε αυτή την έκδοση που την έχει συνηθίσει κιόλας :P απλά με jb τι μπορώ να κάνω ;
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Είναι jb το κινητό . Αλλά αν κολλάει περισσότερα καλύτερα σε αυτή την έκδοση που την έχει συνηθίσει κιόλας :P απλά με jb τι μπορώ να κάνω ;

 

Τι θέλεις να κάνεις?

Μην κάνεις επαναφορά από την συσκευή με τίποτα θα κολλήσει το τηλέφωνο και μετά αναγκαστικά θα πας για restore

Άφησε το έτσι μια χαρά είναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να κάνεις?

Μην κάνεις επαναφορά από την συσκευή με τίποτα θα κολλήσει το τηλέφωνο και μετά αναγκαστικά θα πας για restore

Άφησε το έτσι μια χαρά είναι

Επειδη ψιλό κολλάει λίγο και τώρα έλεγα για κάνα φορματ αλλά άμα ειναι χειρότερα ας το αφήσω έτσι όπως ειναι !

Σασ ευχαριστώ και τους δύο πάντως ! :)

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ψιλό κολλάει λίγο και τώρα έλεγα για κάνα φορματ αλλά άμα ειναι χειρότερα ας το αφήσω έτσι όπως ειναι !

Σασ ευχαριστώ και τους δύο πάντως ! :)

 

Υπαρχει τροπος να κανεις και επαναφορα κι ας εισαι με jailbreak αλλα δεν θυμαμαι ακριβως ισως καποιος αλλος μπορει να μας πει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας να προτείνει εφαρμογή gps - χάρτες free αξιόπιστο και δωρεάν ή έστω κάποιας μικρής αξίας ????

 

 

Here maps απο Nokia... Δουλεύει καλα offline ειναι δωρεαν να το κατεβασεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.Θελω να παρω ενα 4αρι στην γυναικα μου...μεταχειρισμενο... αξιζει? θα μπορει να κατεβαζει καμια εφαρμογη facebook, viber?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.Θελω να παρω ενα 4αρι στην γυναικα μου...μεταχειρισμενο... αξιζει? θα μπορει να κατεβαζει καμια εφαρμογη facebook, viber?

 

φιλε μου καλησπερα.. το 4αρι στη συγκεκριμενη εποχη δεν συμφερει...αφου θες Iphone κοιτα για 5αρι , 5c ή 5s... θα δωσεις κατι παραπανω απο το 4αρι αλλα πολυ καλυτερες συσκευες και σε βαθος χρονου....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.Θελω να παρω ενα 4αρι στην γυναικα μου...μεταχειρισμενο... αξιζει? θα μπορει να κατεβαζει καμια εφαρμογη facebook, viber?

Αν αν θες να σε χωρίσει, πάρε της το.:lol:

 

Κοίτα από 5 και πάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Φίλη μου έκανε απόκρυψη εφαρμογής, και τώρα δεν ξέρει πώς θα την επαναφέρει.

Δυστυχώς είναι μακριά και δεν μπορώ να δω το τηλέφωνο, και η ίδια δεν μπορεί να με διαφωτίσει ιδιαίτερα.

Το μόνο πού μπορεί να μού πει είναι ότι η συσκευή είναι iPhone 4 και την πήρε μεταχειρισμενη. Ίσως είναι jailbreak. Δεν ξέρει να μού πει....

Έχει κανείς ιδέα τι έχει κάνει και πώς διορθώνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Φίλη μου έκανε απόκρυψη εφαρμογής, και τώρα δεν ξέρει πώς θα την επαναφέρει.

Δυστυχώς είναι μακριά και δεν μπορώ να δω το τηλέφωνο, και η ίδια δεν μπορεί να με διαφωτίσει ιδιαίτερα.

Το μόνο πού μπορεί να μού πει είναι ότι η συσκευή είναι iPhone 4 και την πήρε μεταχειρισμενη. Ίσως είναι jailbreak. Δεν ξέρει να μού πει....

Έχει κανείς ιδέα τι έχει κάνει και πώς διορθώνεται;

 

Για ποια εφαρμογή πρόκειται; Μήπως έκανε απόκρυψη από τους περιορισμούς, Ρυθμίσεις > Γενικά > Περιορισμοί;

Link to comment
Share on other sites

Για ποια εφαρμογή πρόκειται; Μήπως έκανε απόκρυψη από τους περιορισμούς, Ρυθμίσεις > Γενικά > Περιορισμοί;

 

Σ'ευχαριστώ πολύ. Θα το μεταφέρω.

Το Viber είναι η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια μιας και εφτασε προσφατα στα χέρια μου ενα iphone 4 απο ενα ξαδερφο τσαμπα θελω να σας ρωτήσω αν έχει ασχοληθει κανεις με το να αλλαξει το digiter και το κουμπι μονος του αν τα κατάφερε ; ειχε καποιον οδηγο που συμβουλευτηκε και απο που παραγγειλε τα ανταλακτικα ?? Απο καποια video που εχω παρακολουθησει δεν φαινεται αρκετα δυσκολο τι λετε ??

ΖΤΕ v967s

ONDA V975M rozak v 2.0.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...