Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω έχω δει 1000αρα, όχι κινέζικη, πιο παλιά αλλά δε θυμάμαι που! Πρέπει να είχε αγοράσει κάποιος από εδώ μια...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομίζω έχω δει 1000αρα, όχι κινέζικη, πιο παλιά αλλά δε θυμάμαι που! Πρέπει να είχε αγοράσει κάποιος από εδώ μια...

 

Aφού η μαμίσια (σύμφωνα με gsmarena) είναι 1200 mAh...

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι 700 αλλά μπορεί να κάνω και λάθος..

 

ΕDIT: Δικό μου λάθος. 1200 είναι η μπαταρία του x8.

Κώστα δες στο ebay μήπως βρεις κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι 700 αλλά μπορεί να κάνω και λάθος..

 

ΕDIT: Δικό μου λάθος. 1200 είναι η μπαταρία του x8.

Κώστα δες στο ebay μήπως βρεις κάτι..

 

Θα κοιτάξω, αν και το κινητό θα το έχω για κανα 2μηνο μόνο, μέχρι να πάρω επιδότηση και καινούριο.

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Να και κάποια νέα για τη v032 και για κάποια ακόμα πραγματάκια!

Hey folks

We've been quite silent recently and it was caused by few things. First of all, few words about v032. We're still working on in, but it's really difficult thing to force libaudio to work. The fact that we have minimal experience with porting libs doesn't help So we're open for suggestions to make our little ROM work on great 2.6.32 kernel.

 

Second thing. I'm in the middle of process of transferring all our downloads from Mediafire to goo.im. Mediafire treated me really bad recently and I don't want to deal with them anymore. I'm tired of false accusations from their side. So bye bye Mediafire, welcome goo.im. All our future releases will be hosted either on GCode and goo.im. We have some serious JellyBean and Key Lime Pie plans (not for X8, sorry ) So keep in touch

 

The third and probably the most important thing. We have our website now. You can find it on http://team-fun.eu (someone registered teamfun.eu ) We'll be using it as a platform to spread some news, and for some fun things. Hopefully you all will participate to make it alive. It cost us a bit, so every financial help would be highly appreciated and rewarded I'm taking down download links from post #2 and move everything to our website. Post 2 will have some basic info when I'll completely remove Mediafire.

 

Stay in touch and have some serious fun with our little creations.

 

Cheers!

Tom

Link to comment
Share on other sites

Να θυμήσω ότι έχω παρατηρήσει μεγάλη διαφορά στην μπαταρία όταν το βγάζω απο το φορτιστή με 99% φόρτιση σε σχέση με όταν γράφει φορτίστηκε!

Απο 99 σε 100% κάνει περίπου 25 λεπτά.

 

Εχω την 031 GDX και θα ήθελα πολύ να βάλω πληκτρολόγιο κινητού και όχι QWERTY για τα μηνύματα . Ξέρει κανείς αν γίνεται? Το έχω ψάξει και δεν έχει να το αλλάξω.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά

ρύθμισις-γλώσσα και πληκτρολόγιο-ρυθμισεις πληκτρολογιου-τυποι πληκτρολογιου-συμπαγες QWERTY

Edited by yo_rover
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδωσα το κινητο μου το χ8 στον ξαδελφο μου να το κανει αναβαθμιση ... και το χαλασε ... τι να του πεις... τελος παντων... Δν ανοιγει καθολου ουτε φορτιζει ... το εδωσα σε ενα καταστημα μηπως φτιαχνεται αλλα μου ειπαν οτι δεν γινεται και αν θυμαμαι καλα μου ειπαν καηκε η μητρικη η κατι τετοιο και δεν συμφαιρει να επισκευαστει.... αν υπαρχει καποιος που να εχει να μου προτινει κατι οπως αγορα ανταλακτικων απο ιντερνετ η κατι που μου ξεφευγει γτ ειμαι και λιγο ασχετος :P ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

πρώτα δοκίμασε αν γίνετε κάτι με το seus , μετά αν είναι στην εγγύηση (2 χρονια νομίζω) να το πας από κι που το πήρες και ίσος στο κάνουν , αν δεν γίνετε τίποτα ... http://www.ebay.com/itm/Sony-Ericsson-XPERIA-X8-Black-Red-Unlocked-Smartphone-/200912442229?pt=Cell_Phones&hash=item2ec7509375

http://www.ricardo.gr/buy/stathera-kinita-tilefona/kinita-tilefona/sony/sony-xperia-x8-black/v/an707390618/

Edited by yo_rover
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάψει πλακέτα, το SUS δε κάνει τίποτα. Και αν το πάει στο service, ακόμα και να είναι στην εγγύηση, δε πρόκειται να του το φτιάξουν εκτός αν σκεφτεί κάποια ΠΟΛΥ καλή δικαιολογία να τους πει για το πως νέκρωσε το κινητό..
Link to comment
Share on other sites

Tziolas,αν δεν γινεται κατι με SEUS οπως σου λενε τα παιδια εδω,και εχει παθει hard brick το κινητο,κοινως τα γκαγκαρωσε η πλακετα,δεν μπορεις να κανεις τιποτα.Περυσι που επαθα το ιδιο και ειχα και εγγυηση,δεν μου το εφτιαξαν καθως πλεον η ερικσον εχει ξυπνησει και ξερει οτι παιζουμε με τον bootloader.Αναγκαστηκα να βρω καινουρια πλακετα απο ενα μικρο καταστημα(50 ευρω την αγορασα)και την τοποθετησα μονος.Για να στο φτιαξουν στην ερικσον,δηλαδη να σου αλλαξουν πλακετα,ασχετως οτι εχεις εγγυηση,θα σου ζητησουν γυρω στα 70-80 ευρω+30 ευρω μονο για να το ελεγξουν αρχικα.Εγω περυσι εδωσα 30 ευρω που μου το ανοιξαν,και μου ζητουσαν και 110 ευρω για να μου βαλουν νεα πλακετα.Σε καθε περιπτωση δεν αξιζει να το φτιαξεις,εκτος αν βρεις μια μεταχειρισμενη πλακετα γυρω στο 15ευρο.Οτι αλλο θες ρωτα.
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φαίνεται η Locksreen; Άλλαξα εικονίδια στη status bar, εικονίδια μέσα στη status bar (δε μπορώ να τα πάρω σε ss) και γραμματοσειρά. Αν θέλετε το zipακι για να τα βάλετε και εσείς πείτε το να σας το στείλω. Το μόνο θέμα είναι με τη γραμματοσειρά όπου κάποια γράμματα στα ελληνικά τα βγάζει σαν κουτάκια και δυστυχώς πρέπει να το γυρίσω στα αγγλικά. Προφανώς είναι θέμα κωδικοποίησης. Αν έχει να προτείνει κάποιος λύση ας τη πει! Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φαίνεται η Locksreen; Άλλαξα εικονίδια στη status bar, εικονίδια μέσα στη status bar (δε μπορώ να τα πάρω σε ss) και γραμματοσειρά. Αν θέλετε το zipακι για να τα βάλετε και εσείς πείτε το να σας το στείλω. Το μόνο θέμα είναι με τη γραμματοσειρά όπου κάποια γράμματα στα ελληνικά τα βγάζει σαν κουτάκια και δυστυχώς πρέπει να το γυρίσω στα αγγλικά. Προφανώς είναι θέμα κωδικοποίησης. Αν έχει να προτείνει κάποιος λύση ας τη πει!

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=31591&stc=1&d=1365670247

 

no image :confused:

Link to comment
Share on other sites

http://s22.postimg.org/clpscsof5/screenshot_20130411_114053.png

 

Τι να πω... Περίεργο.

Τώρα;; Για να ακούσω γνώμες!

μπραβο σου.πολυ ομορφο.πως τ εφτιαξες?το zip?

Link to comment
Share on other sites

μπραβο σου.πολυ ομορφο.πως τ εφτιαξες?το zip?

 

Ευχαριστώ πολύ Κώστα! Είναι φτιαγμένο στην UOT KITCHEN! Πολύ χρήσιμο προγραμματάκι για να αλλάζεις εμφανισιακά το κινητό!

Το zipακι είναι δοκιμασμένο για στη Gingerdx v031b με Alfs v09c. Δε ξέρω πως θα λειτουργήσει σε διαφορετικούς συνδιασμούς. Βέβαια μπορείτε να μου δώσετε το framework.res.apk και το systemUI.apk της rom που χρησιμοποιείται, να σας φτιάξω ένα zipακι και να το φλασάρετε. Θα το ανεβάσω αλλά κλασσικά αν το δοκιμάσετε δεν έχω κάποια ευθύνη για ότι συμβεί στο κινητό! Προτείνω να πάρετε οπωσδήποτε ένα backup πριν κάνετε οτιδήποτε.

 

Το zipακι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

το περασα.δεν εχει νομιζω προβληματα ακομα που εχω stock.πολυ ομορφο μονο η γραμματασειρα εχει προβλημα οπως ανεφερες..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, λόγω στρατού πήρα απο την αδελφή μου το ταπεινό X8 και θέλω να το σενιάρω.

Πήγε για service γιατί είχε κάποια θέματα, πλέον όλα μια χαρά, με stock 2.1 πάνω.

Λέω να βάλω μια 16GB Class 10, να το rootαρω και να περάσω μια καλή 2.3 rom.

Έχετε να προτείνετε κάποια καλή rom?

 

:)

Link to comment
Share on other sites

GingerDx. Αν μπορείς να βάλεις και custom kernel, Alfs v09c..

 

Συμπληρώνω: Μόνο αν βάλεις Custom Kernel να αλλάξεις ROM. Γνώμη μου.

 

Έχω δοκιμάσει πολλές, ανάμεσα τους και την GDX που είναι ομολογουμένως η καλύτερη, και με Stock Kernel η μπαταρία κρατάει maximum 5-6 ώρες.

 

Και φταίει η Rom, όχι η συσκευή, γιατί με την stock rom Κρατουσε μια μέρα. Χρήση ίδια...

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, λόγω στρατού πήρα απο την αδελφή μου το ταπεινό X8 και θέλω να το σενιάρω.

Πήγε για service γιατί είχε κάποια θέματα, πλέον όλα μια χαρά, με stock 2.1 πάνω.

Λέω να βάλω μια 16GB Class 10, να το rootαρω και να περάσω μια καλή 2.3 rom.

Έχετε να προτείνετε κάποια καλή rom?

 

:)

GingerDx. Αν μπορείς να βάλεις και custom kernel, Alfs v09c..

 

Εγώ προσωπικά προτιμάω τον nAa...!

 

Εργονομία

Με χρήση: 12-15 ώρες.

Χωρίς Χρήση: 15-22 ώρες.

 

Προτιμάω τον συγκεκριμένο kernel γιατί κατά την άποψή μου επικοινωνεί καλά με τα app2sd scripts, τα οποία με την internal storage που έχει το κινητό ΠΡΟΦΑΝΩΣ και θα χρειαστείς!

 

Cheers,

Moul.

Edited by Moulwxtos

Sony Xperia x8

Kernel: 2.6.29.6-nAa-14 Custom Gingerbread kernel / Rom: GingerDX v.030

LG P769 Optimus L9

Kernel : Stock / Rom : Stock JB v20C / (Unlocked Bootloader & Rooted)

Link to comment
Share on other sites

Με στοκ κερνελ,εκτος απο ginger,μπορεις να δοκιμασεις και μια froyo ή floyo.
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...