Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας ,

[ ψάχνοντας για βοήθεια κατέληξα εδώ ... ]

 

Πρόσφατα πέρασα στο κινητό μου [ xperia x8 ] ένα Custom Kernel χρησιμοποιώντας τον παρακάτω οδηγό που βρήκα στο myphone

 

http://adf.ly/PsV9p

 

Επίσης έκανα και εγκατάσταση το rom το οποίο περιέχεται στο συγκεκριμένο Post.

Στην αρχή όλα δούλευαν τέλεια , το κινητό πήγαινε σφαίρα , αλλά περνώντας ο καιρός διαπίστωσα ότι η μπαταρία καταναλωνόταν απίστευτα γρήγορα και πολλές φόρες πατώντας το κουμπί Home το κινητό "πάγωνε" και έκανε μόνο του Reboot.

 

Εάν είναι δυνατόν θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο link στο οποίο να μπορώ να βρω το Stock Kernel καθώς βέβαια και το Stock rom για το μοναδικό Xperia X8 :D

 

[ Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο μέρος για αυτή τη δημοσίευση αλλά πιστεύω πως εδώ σίγουρα θα βρω απάντηση ] Ευχαριστώ !

Edited by nomikab
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ,

[ ψάχνοντας για βοήθεια κατέληξα εδώ ... ]

 

Πρόσφατα πέρασα στο κινητό μου [ xperia x8 ] ένα Custom Kernel χρησιμοποιώντας τον παρακάτω οδηγό που βρήκα στο myphone

 

http://adf.ly/PsV9p

 

Επίσης έκανα και εγκατάσταση το rom το οποίο περιέχεται στο συγκεκριμένο Post.

Στην αρχή όλα δούλευαν τέλεια , το κινητό πήγαινε σφαίρα , αλλά περνώντας ο καιρός διαπίστωσα ότι η μπαταρία καταναλωνόταν απίστευτα γρήγορα και πολλές φόρες πατώντας το κουμπί Home το κινητό "πάγωνε" και έκανε μόνο του Reboot.

 

Εάν είναι δυνατόν θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο link στο οποίο να μπορώ να βρω το Stock Kernel καθώς βέβαια και το Stock rom για το μοναδικό Xperia X8 :D

 

[ Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο μέρος για αυτή τη δημοσίευση αλλά πιστεύω πως εδώ σίγουρα θα βρω απάντηση ] Ευχαριστώ !

 

 

stock kernel : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24110061&postcount=1

stock rom: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=29907849&postcount=5

 

γιατι ομως να πας παλι σε stock?

για την μπαταρια φορτισε την 100% --->μπες σε recovery--->advance--->wipe battery stats

 

σου προτεινω αυτη την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486

με ενα απο τους 3 custome kernels αφου εχεις ξεκλειδωτο bl.

δεν ξερω σιγουρα επειδη εγω δν μπορω να περασω καποιον αλλο kernel ενας απο τους 3 μαζι με την gdx θα κανει το κινητο αγνοριστω.ψαξε λιγακι σε προηγουμενα post και θα καταλαβεις!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι ομως να πας παλι σε stock?

για την μπαταρια φορτισε την 100% --->μπες σε recovery--->advance--->wipe battery stats

 

σου προτεινω αυτη την ρομ http://forum.xda-developer....php?t=1188486

με ενα απο τους 3 custome kernels αφου εχεις ξεκλειδωτο bl.

 

Εννοείτε πως θα το δοκιμάσω ... ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

τα greeklish τέλος λέμεεεεεεε

έχω και εγώ ένα x8 που όμως το έκανα αναβαθμίσει froyo 2.1

μετά από έναν ιο που είχε φάει (μάλλον) όταν άνοιγε έκλεινε αμέσως...

οποτε εγώ πάτησα το πλήκτρο (πίσω) για να μπω στις ρυθμίσεις και είπα να ψαχτώ εκεί μέσα

έκανα διαγραφή τα system κτλ... και τώρα όταν ανοίγει με δείχνει Sony Ericsson και δεν ανοίγει καθόλου ούτε μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις το σύνδεσα στο pc και δεν μου το εμφανιζει πείτε μου τι να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

τα greeklish τέλος λέμεεεεεεε

έχω και εγώ ένα x8 που όμως το έκανα αναβαθμίσει froyo 2.1

μετά από έναν ιο που είχε φάει (μάλλον) όταν άνοιγε έκλεινε αμέσως...

οποτε εγώ πάτησα το πλήκτρο (πίσω) για να μπω στις ρυθμίσεις και είπα να ψαχτώ εκεί μέσα

έκανα διαγραφή τα system κτλ... και τώρα όταν ανοίγει με δείχνει Sony Ericsson και δεν ανοίγει καθόλου ούτε μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις το σύνδεσα στο pc και δεν μου το εμφανιζει πείτε μου τι να κάνω.

 

επαναφορα με sus ή pc companion

 

για ιο λιγο δυσκολο.αφου εκανες φορματ τ system διεγραψες το λογισμικο αρα πως να ανοιξει το κινητο!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εβαλά στο xperia x8 mou android 4

καντε τα ελληνικα ........http://speech.ilsp.gr/greeklish/ οποιος σεν μπορει να γραφει ελληνικα το λινκ ειναι μετατροπεας.

 

Greeklish

 

βγαλε την μπαταρια .και μολις το συνδεσεις πατα το πισω μεχρι να αναψει το πρασινο λαμπακι.στο pc companion τραβα επιδιορθωση λογισμικου και σου λεει τι να κανεις!!!!

 

https://www.google.gr/search?q=pc+companion&um=1&ie=UTF-8&hl=el&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=uGS0UePOAcmvOZHTgeAD&biw=1280&bih=961&sei=wmS0UZ-_JsHZPN-sgYAL#facrc=_&imgrc=Ag9SxmnLIo4ajM%3A%3BmFtTl0aY0dxdiM%3Bhttp%253A%252F%252F2.bp.blogspot.com%252F_M9lUhQmeTu0%252FTFg3J94IyLI%252FAAAAAAAAAAM%252FjGl9egsnojc%252Fs1600%252Fminiproupdate.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fxperiaminipro.blogspot.com%252F%3B781%3B454

Greeklish

 

καντε τα ελληνικα ........http://speech.ilsp.gr/greeklish/ οποιος σεν μπορει να γραφει ελληνικα το λινκ ειναι μετατροπεας.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος πως βγαζουμε τις διαφημησεις απο το κινητο τωρα που εβαλα την android 4?
Link to comment
Share on other sites

αυτο με την μπαταρια το εχω δοκιμασει και δεν εχει γινει τιποτα...

αυτο με TO pc companion αφου δεν με το αναγνωριζει ο υπολογιστεις οταν το συνδεω δεν με βγαζει καμια ειδοποιηση οτι εχω συνδεσει κατι ............ πως θα μπορεσω να το κανω???

δεν ανοιγει καθολου... μενει απλα στην εικονα sony ericsson αι απο εκει και περα δεν γινετε τιποτα οσο και να παταω το πληκτρο πισω

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την μπαταρια το εχω δοκιμασει και δεν εχει γινει τιποτα...

αυτο με TO pc companion αφου δεν με το αναγνωριζει ο υπολογιστεις οταν το συνδεω δεν με βγαζει καμια ειδοποιηση οτι εχω συνδεσει κατι ............ πως θα μπορεσω να το κανω???

δεν ανοιγει καθολου... μενει απλα στην εικονα sony ericsson αι απο εκει και περα δεν γινετε τιποτα οσο και να παταω το πληκτρο πισω

 

 

 

ανοιγεις το pc companion.και κανε οτι κανει στο videaki .με κλειστο το κινητο οταν ερθει η στιγμη θα το καταλαβεις θα στο πει προσπαθησε να το συνδεσεις στο πψ να το ανοιξεις και να πατας συνεχεια το πισο μεχρι να αναψει πρασινο λαμπακι

μετα κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

οκ το εκανα και (δουλευει)

το θεμα τωρα ειναι οτι δουλευει μονο οταν το εχω στον φορτιστη

οταν το βγαζω απο τον φορτιστη δουλευει μονο 3 δευτερολεπτα και μετα κληνει...

Link to comment
Share on other sites

οκ το εκανα και (δουλευει)

το θεμα τωρα ειναι οτι δουλευει μονο οταν το εχω στον φορτιστη

οταν το βγαζω απο τον φορτιστη δουλευει μονο 3 δευτερολεπτα και μετα κληνει...

 

να ζησεις να την θυμασαι... με γεια την καινουρια μπαταρια κατα 99,9%

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έλεγα και εγώ μέχρι που χθες ανακάλυψα πως όταν πετάω το πλήκτρο για κλείδωμα και βγάλω μετά τον φορτιστι δεν με κάνει επανεκκίνηση , μέχρι που να ξαναξεκλειδωσω το κινητό και τότε πάλι σβήνει..

Επίσης η μπαταρία δεν είναι φουσκομενη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
σε ενα φιλο μου βγαζει το παρακατω μυνημα x8 << Υπηρξε μη αναμεμενη διακοπη της εφαρμογης αρχικη οθονη ( διαδικασια com.sonyericsson.comhomescreen >. .Τι ειναι αυτο ; ακριβως; τι μπορω να κανω για να το φτιαξω; μου ειπε οτι δεν λειτουργει το κουμπι για να μπεις στο μενου και μονο εαν το πατησεις σταθερα βγαζει τις εφαρμογες που εχεις ανοιξει..δηλαδη η διαχειρηση εργασιων . Δοκιμασε να κανει αναβαθμιση και του εβγαλε μυνημα οτι καποια εφαρμογη δημιουργει προβλημα στην αναβαθμιση οποτε δεν μπορουσε να κανει κατι. Του ειπα να πατησει επιλογες και να παει στις ρυθμισεις μετα στις εφαρμογες και να σβησει ολες τις εφαρμογες και μετα να ξανα προσπαθησει δεν το δοκιμασε αλλα δεν ξερω εαν του λεω το σωστο του εχει τυχει κανενος αυτο; μπορουμε να κανουμε hard reset στην συσκευη και μετα να κανουμε αναβαθμιση; ή οχι; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου, εχω το xperia x8, το εχω ενημερωσει με την 2.1 εκδοση και στο μαρκετ δεν υπαρχει το instagram, μπηκα απο το pc με το gmail και λεει δεν γινεται στο κινητο αυτο η εγκατασταση, απο καποιους ακουσα οτι το ιnstagram ξεκιναει απο την εκδοση 2.2 δε ξερω αν αληθευει. Θελω καποιος να με βοηθησει, να με δοσει μερικα βηματα για να εγκαταστησω το ινσταγραμ στο xperia x8. :!: :)

 

γεια σου κι σε εσενα..λοιπον 1ο βημα που πρεπει να κανεις ειναι να ροοταρεις το κινητο και 2ον να του περασεις μια ρομ πανω απο 2.2+ και μετα εισαι ετοιμος να το περσεις και το instagram. :)

 

σε ενα φιλο μου βγαζει το παρακατω μυνημα x8 << Υπηρξε μη αναμεμενη διακοπη της εφαρμογης αρχικη οθονη ( διαδικασια com.sonyericsson.comhomescreen >. .Τι ειναι αυτο ; ακριβως; τι μπορω να κανω για να το φτιαξω; μου ειπε οτι δεν λειτουργει το κουμπι για να μπεις στο μενου και μονο εαν το πατησεις σταθερα βγαζει τις εφαρμογες που εχεις ανοιξει..δηλαδη η διαχειρηση εργασιων . Δοκιμασε να κανει αναβαθμιση και του εβγαλε μυνημα οτι καποια εφαρμογη δημιουργει προβλημα στην αναβαθμιση οποτε δεν μπορουσε να κανει κατι. Του ειπα να πατησει επιλογες και να παει στις ρυθμισεις μετα στις εφαρμογες και να σβησει ολες τις εφαρμογες και μετα να ξανα προσπαθησει δεν το δοκιμασε αλλα δεν ξερω εαν του λεω το σωστο του εχει τυχει κανενος αυτο; μπορουμε να κανουμε hard reset στην συσκευη και μετα να κανουμε αναβαθμιση; ή οχι; .

 

 

ναι ειναι συμβαινει πολλες φορες αυτο φιλε μου..λοιπον το καλυτερο που εχει να κανει ειναι να κατεβασει την εφαρμογη στο pc του , να την εκαταστησει και στην συνεχεια να ακολουθησει τις σαφεις οδηγιες του προγραμματος..http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

 

2η λυση: (οπου εγω αυτο εκανα) επειδη εγω δεν χρησιμοποιουσα ποτε την αρχικη της σονυ και εβαζα launcher's μπορει να κατεβασει μια και αν για καλη του τυχη εχει στη γραμμη εργασιων ανοιγμενο κανεναν "file manager" να περασετε στο κιν την εφαρμογη launcher (κατεβαζοντας την απο το ιντερνετ στο pc πρωτα)

 

ελπιζω να βοηθησα.. :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι συμβαινει πολλες φορες αυτο φιλε μου..λοιπον το καλυτερο που εχει να κανει ειναι να κατεβασει την εφαρμογη στο pc του , να την εκαταστησει και στην συνεχεια να ακολουθησει τις σαφεις οδηγιες του προγραμματος..http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

 

2η λυση: (οπου εγω αυτο εκανα) επειδη εγω δεν χρησιμοποιουσα ποτε την αρχικη της σονυ και εβαζα launcher's μπορει να κατεβασει μια και αν για καλη του τυχη εχει στη γραμμη εργασιων ανοιγμενο κανεναν "file manager" να περασετε στο κιν την εφαρμογη launcher (κατεβαζοντας την απο το ιντερνετ στο pc πρωτα)

 

ελπιζω να βοηθησα.. :)

 

αφου βγαζει μυνημα οτι δεν μπορει να γινει αναβαθμιση οποτε τι διαφορετικο πρεπει να κανω; για να πετυχει;.

οσο για την δευτερη λυση επειδη δεν καταλαβα μπορει να μου τα εξηγησεις πιο αναλυτικα;. διοτι απο οτι φαινεται στην δευτερη λυση τον βλεπω!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αφου βγαζει μυνημα οτι δεν μπορει να γινει αναβαθμιση οποτε τι διαφορετικο πρεπει να κανω; για να πετυχει;.

οσο για την δευτερη λυση επειδη δεν καταλαβα μπορει να μου τα εξηγησεις πιο αναλυτικα;. διοτι απο οτι φαινεται στην δευτερη λυση τον βλεπω!.

 

κατεβασε το "seus" οπου θα το βρεις ευκολα απο το ιντερνετ και ετσι θα γινει..ΟΧΙ απο το pc companion(το ξερω οτι δεν κανει αναβαθμιση απο το pc compainion.)

 

2η λυση πρωτα απολα να δει αν στις διεργασιες που εχει ανοιχτα αν εχει κανενα "file manager" ανοιχτο (π.χ. Linda manager , astro file manager k.a)

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! εχω στα χερια μου ενα κινητο xperia x8 (οχι το δικο μου) το οποιο ειναι σχεδον οπως αγοραστηκε, δηλαδη δεν εχει launcher, custom rom κλπ.. μονο handcent sms και μια δυο αλλες εφαρμογες. λοιπον το προβλημα ειναι οτι σημερα ολη μερα καθε φορα που παει στις επαφες ή στο πληκτρολογιο για να καλεσει ενα νουμερο με το που παταει το κουμπι για κληση ασπριζει η οθονη για 2-3 δευτερολεπτα κι επειτα γυρναει πισω στην οθονη που ηταν πριν (πληκτρολογιο δηλαδη ή επαφες). τι μπορει να φταιει και τι μπορει να γινει? εχει κανεις καμια ιδεα? ουσιαστικα ετσι που ειναι δε μπορει να καλεσει!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! εχω στα χερια μου ενα κινητο xperia x8 (οχι το δικο μου) το οποιο ειναι σχεδον οπως αγοραστηκε, δηλαδη δεν εχει launcher, custom rom κλπ.. μονο handcent sms και μια δυο αλλες εφαρμογες. λοιπον το προβλημα ειναι οτι σημερα ολη μερα καθε φορα που παει στις επαφες ή στο πληκτρολογιο για να καλεσει ενα νουμερο με το που παταει το κουμπι για κληση ασπριζει η οθονη για 2-3 δευτερολεπτα κι επειτα γυρναει πισω στην οθονη που ηταν πριν (πληκτρολογιο δηλαδη ή επαφες). τι μπορει να φταιει και τι μπορει να γινει? εχει κανεις καμια ιδεα? ουσιαστικα ετσι που ειναι δε μπορει να καλεσει!

 

1ον ας το κλεισει και το ξανανοιξει. ισως και να εχει κολλισει....

2ον αλλιως κανε μια ενημερωση μεσω pc companion(θα το βρεις ευκολα στο google) ή μεσω seus. ΠΑΝΤΑ ΠΑΙΡΝΩΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ BACKUP!

 

ελπιζω να βοηθησα ,περιμενω να μ πεις τι εγινε. :)

Edited by mpa3

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

1ον ας το κλεισει και το ξανανοιξει. ισως και να εχει κολλισει....

2ον αλλιως κανε μια ενημερωση μεσω pc companion(θα το βρεις ευκολα στο google) ή μεσω seus. ΠΑΝΤΑ ΠΑΙΡΝΩΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ BACKUP!

 

ελπιζω να βοηθησα ,περιμενω να μ πεις τι εγινε. :)

 

πετυχε!! :) σ'ευχαριστουμε πολυυυ! βεβαια συνεχιζω να μη καταλαβαινω γιατι κολλησε και μας εβαλε σ'αυτη τη διαδικασια αλλα αφου εφτιαξε αυτο μετραει. κατι ακομα, τα πληκτρα (κουμπι ενεργοποιησης, και τα 3 κατω απ την οθονη) κολλανε λιγο. βασικα εχουν μαζεψει σκονες κλπ. αν ανοιγα το μπροστινο καπακι και το καθαρισω λες να ειναι ενταξει? αν υπαρχει καποιο βιντεο...

Link to comment
Share on other sites

πετυχε!! :) σ'ευχαριστουμε πολυυυ! βεβαια συνεχιζω να μη καταλαβαινω γιατι κολλησε και μας εβαλε σ'αυτη τη διαδικασια αλλα αφου εφτιαξε αυτο μετραει. κατι ακομα, τα πληκτρα (κουμπι ενεργοποιησης, και τα 3 κατω απ την οθονη) κολλανε λιγο. βασικα εχουν μαζεψει σκονες κλπ. αν ανοιγα το μπροστινο καπακι και το καθαρισω λες να ειναι ενταξει? αν υπαρχει καποιο βιντεο...

 

τιποτα..πραγματικα χαρα μου να βοηθαω οσους εχουν προβληματα:D:D.2ον για τα πληκτρα που λες πιστευω πως ναι οκ θα ειναι μετα..(αλλα προσεχε πολυ κατα το ανοιγμα)Ψαξε καλου - κακου ενα βιντεο στο youtube να δεις πως ανοιγει.

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου εσβησε κατα την διαδικασια του bootloader unlock και δεν αναβει καθολου ουτε ανταποκρινετε,δοκιμασα να το κανω update αλλα τιποτα.Αυτο ηταν? χαλασε?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου εσβησε κατα την διαδικασια του bootloader unlock και δεν αναβει καθολου ουτε ανταποκρινετε,δοκιμασα να το κανω update αλλα τιποτα.Αυτο ηταν? χαλασε?

 

δοκιμασε να το κανεις με το seus..αν και νομιζω πως ηρθε η ωρα του. :(:cry:

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου εσβησε κατα την διαδικασια του bootloader unlock και δεν αναβει καθολου ουτε ανταποκρινετε,δοκιμασα να το κανω update αλλα τιποτα.Αυτο ηταν? χαλασε?

 

Ανοιξε το καπακι και θα γραφει καπου XXWXX πχ 11W12.Άμα γράφει 11W29 και πάνω δηλαδή 11W29/11W30/11W31/11W32 κ.ο.κ ΔΕΝ μπορούσες να το ξεκλειδωσεις και δεν μπορεις να το επαναφέρεις με software.Ελπίζω να βοήθησα.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...