Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω το εκανα αλλη μια φορα στα 748 γιατι ειχα ξεχασει να κλεισω τις backround εφαρμογες..Ουτε οταν εκανα το τεστ στα 806 δεν ειχα κλεισει τις εφαρμογες..Και οριστε το αποτελεσμα στα 748..
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι,περιπου ειναι ιδιες στις επιδοσεις στα benchmarks.Αυτο ομως που παρατηρησα οταν ειχα βαλει την GingerDX-v031b-shakira σε συνδυασμο με τον alfs SDE final,ειναι πιο αργη η ρομ και στα benchmarks και στην γενικοτερη συμπεριφορα του κινητου(εναλλαγη κυριων οθονων,αποκριση,εικονες,ανοιγμα αρχειων κτλ.)Ενω η Shin ειναι ταχυτατη σε ολα σε σχεση με την dx.Ο Αlfs sde final ειναι ο καλυτερος κερνελ,εχω δοκιμασει ολους τους alfs στην GingerDX-v031b-shakira και στη Shin engine,και ετρεξα benchmarks.Ο Alfs SDE final,κανει μπαλα το κινητο μας..Κανεις nAa δεν ειναι καλυτερος απο τον χειροτερο alfs.. Edited by AndroX
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιααααα!!! ελπιζω να ειστε ολοι καλα! λοιπον σαν εκσυγχρονισμενος ανθρωπος και εγω αποφασισα να κανω την ενσυρματη συνδεση του internet μου ασυρματη......το προβλημα μου ομως ειναι πως το κινητο μου δεν βρισκει το νεο μου δικτυο....εχετε να μου προτεινετε κατι? (να επισυμανω πως και ο υπολογιστης μου δεν το βρισκει ενω ολα τα υπολοιπα το ανιχνευουν tablet κινητα συγγενων κλπ...)

ευχαριστω για το χρονο σας και θα περιμενω καποια λυση στο προβλημα μου αν γνωριζετε κατι! :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις πως προσπαθεις να συνδεσεις το κινητο με το ασυρματο router και δεν μπορεις?Αν ναι,δοκιμασε να διαγραψεις ολα τα δικτυα του κινητου που ειχες μπει νωριτερα και κανε scan παλι για να ξαναεντοπισει τα διαθεσιμα που βρισκονται γυρω σου..
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιααααα!!! ελπιζω να ειστε ολοι καλα! λοιπον σαν εκσυγχρονισμενος ανθρωπος και εγω αποφασισα να κανω την ενσυρματη συνδεση του internet μου ασυρματη......το προβλημα μου ομως ειναι πως το κινητο μου δεν βρισκει το νεο μου δικτυο....εχετε να μου προτεινετε κατι? (να επισυμανω πως και ο υπολογιστης μου δεν το βρισκει ενω ολα τα υπολοιπα το ανιχνευουν tablet κινητα συγγενων κλπ...)

ευχαριστω για το χρονο σας και θα περιμενω καποια λυση στο προβλημα μου αν γνωριζετε κατι! :)

 

 

Δοκιμασε μια να αλλαξεις καναλι στο router!

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση ρε παιδιά?Έβαλα την 031 shakira stock και μόλις πάω να μπώ στο Play store μου λέει οτι η συσκευή δεν έχει λογαριασμό . Καμία λύση?
Link to comment
Share on other sites

Ναι.Υπαρχει μια πολυ απλη λυση...Δημιουργησε εναν λογαριασμο! :D
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

παω να δημιουργήσω όταν ανοιγώ το Play store και με πετάει στην αρχική οθόνη του κινητού.

 

Τα gapps απλα τα πετάω χύμα στην sd?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Kανε ενα reboot και ξαναδοκιμασε,αλλιως μπες στο cwm και πατα wipe dalvik cache.
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Τελικά τα gapps ήθελαν εγκατάσταση και όλα είναι σούπερ τώρα. Άλκη είχες δίκιο. Είμαι άσχετος:wacko::wacko: (Πάει σφαίρα η 031 GDX ή εμένα μου φαίνεται επιδή είχα μείνει στην 026 GDX???)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Πήρα στα χέρια μου ένα X8 προσωρινά και του πέρασα με τη μία την GingerDX v31.

 

H μέρα με τη νύχτα, σε σχέση με την παλιά μαμίσια 2.1 που φόραγε. Πολύ πιο smooth και απο UI προφανώς καλύτερη.

Σημειωτέον την πέρασα με Stock Kernel.

 

Θα τα λεμε λιγο πιο συχνά λοιπόν και σε αυτό το threat :)

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Που να δεις διαφορά και με custom kernel! Ακόμα καλύτερα!

 

Σταματα να ξινεις πληγες..χαχαχαχα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Σταματα να ξινεις πληγες..χαχαχαχα :cry:

 

:lol::lol:

Ντάξει, τι να κάνουμε τώρα; Κάποιοι είμαστε τυχεροί!:p

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Ντάξει, τι να κάνουμε τώρα; Κάποιοι είμαστε τυχεροί!:p

 

Χα έλα που εμείς δεν είμαστε :P 11W36 :(

 

Ήδη με την ROM έχει πολύ διαφορά. Βέβαια έχω τρελό πρόβλημα με τη κατανάλωση (4-5 ώρες με χρήση...)

Έχει απαρατηρήσει κανείς αντίστοιχο θέμα με την συγκεκριμένη rom?

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν ειχα στοκ κερνελ στο χ8,πηγαινε μεχρι 724 mhz με overclock.Οταν το ξεκλειδωσα (11w19 ειναι το δικο μου) και εβαλα nAa kernel ή Alfs,το κινητο μου απο τοτε ανεβαινει 825 mhz χωρις να τρωει κολληματα η reboot.Γενικα οταν εγκαταστησεις custom kernel,προτεινω Alfs_SDE_Final,το κινητο εχει γενικα πολυ ανωτερες επιδοσεις.Και φυσικα η διαχειρηση της μπαταριας ειναι πολυ καλυτερη.....Το θεμα ειναι να μην το hardbrickαρεις...
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι εννοείς με τη χρήση. Βαριά, μέτρια;;

 

Πολύ βαριά. Σκέψου πως αυτές τις 4-5 ώρες του πέρασα τη rom, flashαρα τις gapps και το ρύθμιζα. Δηλαδή 4-5 ώρες φουλ ανοιχτή οθόνη, wifi να δουλεύει πυρετωδώς και πείραγμα συνέχεια.

 

Αλλα και πάλι... είναι δυνατόν? Με την stock όσο και αν το έλιωνα, ένα 8-10 ωρο θα το έβγαζε.

Τώρα μπήκα στο menu "Performance" και επέλεγα προφιλ και καλα οικονομικό για τη μπαταρία. Αλλά νομιζω λαγκάρει λίγο..

 

Τέσπα, δεν μπορώ να περιμένω και πολλά από 600 MHz :P απλά κουβέντα να γίνεται.. :cool:

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ βαριά. Σκέψου πως αυτές τις 4-5 ώρες του πέρασα τη rom, flashαρα τις gapps και το ρύθμιζα. Δηλαδή 4-5 ώρες φουλ ανοιχτή οθόνη, wifi να δουλεύει πυρετωδώς και πείραγμα συνέχεια.

 

Αλλα και πάλι... είναι δυνατόν? Με την stock όσο και αν το έλιωνα, ένα 8-10 ωρο θα το έβγαζε.

Τώρα μπήκα στο menu "Performance" και επέλεγα προφιλ και καλα οικονομικό για τη μπαταρία. Αλλά νομιζω λαγκάρει λίγο..

 

Τέσπα, δεν μπορώ να περιμένω και πολλά από 600 MHz :P απλά κουβέντα να γίνεται.. :cool:

 

Εμενα θελει καθε μερα φορτισει..Λιγο φατσοβιβλιο,λιγο ιντερνετ wifi ή ενεργα δεδομενα,πειραγμα...εεε η μπαταρια τα φτυνει αμεσως δηλαδη αν ειναι 50% σε μιση μια ωρα ανετα εχει φτασει στο 13%

 

Τελευταια μου κολαει αρκετα εως βασανιστηκα ο holo launcher και παθαινει και fc.γιατι.εχετε να μου προτεινετε κανα αλλο καλυτερο?

 

****σας φθωνω εσας με unlock bootloader xaxaxaxa

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχει μικρή μπαταρία. Είναι λογικό με τέτοια χρήση να τελειώνει τόσο γρήγορα!

 

Υπαρχει στην αγορα μπαταριες για το χ8 μεγαλυτερης αποθηκευτηκης ενεργειας? (οχι κινεζικες :p)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...