Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο ειπα αλλα δεν θα κουραστω να το φωναζω.....κυριοι εχετε α θ λ ι ο service α θ λ ι ο.3 εβδομαδες χωρισ καμμια ενημερωση και αγνωστο το ποτε θα το παρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλή χρονιά, μιας που αναφέρθηκε το θέμα task killer σας παραθέτω για ενημέρωση ένα αρθράκι από το androidforums.com και στα αγγλικά:

http://www.droid-den.com/android-guides/android-guide-should-i-use-a-task-killer

καθώς και μεταφρασμένο στα ελληνικά (είναι λίγο αστεία η μετάφραση αλλά από το τίποτα...):

http://translate.google.gr/translate?js=n&prev=_t&hl=el&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=en&tl=el&u=http://www.droid-den.com/android-guides/android-guide-should-i-use-a-task-killer

 

Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ τον "δολοφόνο" διότι τα android διαχειρίζονται από μόνα τους την μνήμη του συστήματος δεν είναι σαν τα windows mobile που κομπλάρανε και δεν έτρεχαν εφαρμογές...

 

Να προσθέσω για τη διαχείριση μνήμης ότι τα ίδια ακριβώς για το Galaxy S ίσχύουν και για το Galaxy 3, όπως έχω γράψει στο θέμα Hacks/Root/Bελτιώσεις για το Galaxy S... (στην υπογραφή μου έχει και link)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Απάντηση στον ege

Εγώ έκανα format στην εξωτερική μνήμη από την συσκευή και τώρα λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε !!!!!!!!!!!!! :)

Ηθελα να σας ρωτήσω αν ο ερχομός απο 23-12-2010 του froyo για το galaxy S

σημαίνει κατι και για μας ?????

Υπάρχει περίπτωση να μην βγει κατι επισημο για το δικό μας ?????

Ας ελπισουμε οτι δεν ισχύει κατι τετοιο !!!!!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Υπαρχει καποιο καλο δωρεαν ελληνοαγγλικο λεξικο για το κινητο μας?

 

Tην μεταφραση του google χρησιμοποιει ενας φίλος μου. Λειτουργεί όπως στον υπολογιστή.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω 2 αποριες

 

Σχετικα με την αναβαθμιση σε froyo,σβηνονται τα δεδομενα και οι εφαρμογες που εχω?

 

Επισης σχετικα με το gps μπορω να κατεβασω τους ελληνικους χαρτες στο κινητο?Χωρις δηλαδη να μπαινω μεσω 3g?Τους εχει καποιο προγραμμα πλοηγησης?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Μολις πηρα το galaxy 3 και θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει τροπος να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη και να μπω στο ιντερνετ μεσω της adsl μου (και οχι το αντιθετο δηλ. να μπω στο ιντερνετ με το κινητο ως router)

 

Σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Χθες πριν απο 24-26 ωρες φορτισα τυχαια το κινητο μου μεσω usb υπολογιστη κι η μπαταρια μου ειναι ακομα στο 50% με λογικη χρηση ή τουλαχιστον την χρηση που εκανα παντα και κρατουσε μια μερα. Ειναι παραπανω απο αισθητη η διαφορα στην αποδοση της μπαταριας. Περιμενω να μου ξεφορτισει τελειως και να το ξαναφορτισω μεσω usb υπολογιστη για να δω αν ηταν τυχαιο ή αν βοηθησε στο να στρωσει η μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Χθες πριν απο 24-26 ωρες φορτισα τυχαια το κινητο μου μεσω usb υπολογιστη κι η μπαταρια μου ειναι ακομα στο 50% με λογικη χρηση ή τουλαχιστον την χρηση που εκανα παντα και κρατουσε μια μερα. Ειναι παραπανω απο αισθητη η διαφορα στην αποδοση της μπαταριας. Περιμενω να μου ξεφορτισει τελειως και να το ξαναφορτισω μεσω usb υπολογιστη για να δω αν ηταν τυχαιο ή αν βοηθησε στο να στρωσει η μπαταρια.

 

ευχαριστούμε για το feedback :) όντως μάλλον ισχύει, αν και δεν ξέρω τον λόγο, θα αρχίσω και εγώ να το φορτίζω έτσι.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε για το feedback :) όντως μάλλον ισχύει, αν και δεν ξέρω τον λόγο, θα αρχίσω και εγώ να το φορτίζω έτσι.

 

Θα το δοκιμασω ξανα να δω αν ισχυει! Ξεχασα να σημειωσω οτι εχω eclair κι οχι froyo.

Link to comment
Share on other sites

Χθες πριν απο 24-26 ωρες φορτισα τυχαια το κινητο μου μεσω usb υπολογιστη κι η μπαταρια μου ειναι ακομα στο 50% με λογικη χρηση ή τουλαχιστον την χρηση που εκανα παντα και κρατουσε μια μερα. Ειναι παραπανω απο αισθητη η διαφορα στην αποδοση της μπαταριας. Περιμενω να μου ξεφορτισει τελειως και να το ξαναφορτισω μεσω usb υπολογιστη για να δω αν ηταν τυχαιο ή αν βοηθησε στο να στρωσει η μπαταρια.

 

Πραγματικά, κι εγώ όταν το φορτίζω μέσω USB, δεν ξέρω γιατί, αλλά κρατάει πολύ περισσότερο. Εντωμεταξύ, άλλαξα εταιρεία κι από Wind πήγα στη Vodafone κι έχω παρατηρήσει ότι έχει αυξηθεί η διάρκεια της μπαταρίας. Μάλλον λόγω καλύτερου σήματος υποθέτω. Σκέψου, το έβγαλα από την πρίζα την προηγούμενη Παρασκευή το πρωί (31/12) και το ξαναφόρτισα χτες το βράδυ (4/1) ενώ είχε ακόμα μπαταρία, αλλά έπρεπε επειδή σήμερα έχω να κάνω ένα ταξίδι. Φαντάζομαι ότι αν βάλω το froyo, που όπως λένε τα παιδιά που το πέρασαν ότι η μπαταρία κρατάει περισσότερο, τότε θα είναι άψογο!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Θα ηθελα μια βοηθεια με το gps οποιος μπορει να μου πει που θα βρω ενα καλο προγραμμα που να δουλευει κανονικα, Πηγα να δοκιμασω το motonav αλλα δεν βλεπω ολη την οθονη, μαλλον θα ειναι για μεγαλυτερες.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Θα ηθελα μια βοηθεια με το gps οποιος μπορει να μου πει που θα βρω ενα καλο προγραμμα που να δουλευει κανονικα, Πηγα να δοκιμασω το motonav αλλα δεν βλεπω ολη την οθονη, μαλλον θα ειναι για μεγαλυτερες.

Ευχαριστω.

 

εγώ από όλα προτίμησα το ndrive.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδώ πώς να αγοράσετε ζελατίνες για το galaxy σας

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/6_PACK_LCD_SCREEN_PROTECTOR_FOR_SAMSUNG_I5800_GALAXY_3/130445259170/item

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας και καλως σασ βρηκα !

 

Μπαινω στο θεμα.. Παραγγειλα το galaxy 3 και θα το εχω τη Δευτερα.

Επειδη μου φανηκε λοιπον και λιγο δυσκολο στη χρηση του ,θα ηθελα να μαθω διαφορα tips απο εσας ,τι να κατεβασω οταν το παρω κλπ. Οτι θα θελατε να ξερετε κι εσεις οταν το πηρατε αρχικα .

Και οταν το παρω με το καλο θα σας πω κι εγω εντυπωσεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία! Θέλοντας να "αναβαθμίσω" σε smartphone αφού "κατέληξε" ηρωικά το προηγούμενο κινητό μου Nokia N73, διαβάζω τα σχετικά στο MyPhone για περίπου 1,5 μήνες (συγκρίσεις, απόψεις κλπ.), οπότε και αποφάσισα να ενδώσω στο Galaxy 3. Τον φόβο τον είχα μήπως και δεν τα καταφέρω με τη νέα τεχνολογία και το Android, αλλά χάρη σε εσάς και την ακούραστη παρέα σας, το "νίκησα" το θηρίο (γιατί μόνος μου θα είχα ηττηθεί στα σημεία...), και έτσι απλά αισθάνθηκα την ανάγκη να σας ευχαριστήσω! Είστε πραγματικά καλοί! Καλή συνέχεια σε αυτό που κάνετε με τόση αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, χρόνια πολλά σε όλους,

μπαίνω κατευθείαν στο θέμα:

 

1. Γνωρίζει κάποιος τι ρυθμίσεις πρέπει να γίνουν στο κινητό, ώστε να μην υπάρχουν καθόλου χρεώσεις για δεδομένα πέρα των κλήσεων?

 

2. Ποιός είναι ο τρόπος για να ενεργοποιηθούν τα mms στην συσκευή?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, χρόνια πολλά σε όλους,

μπαίνω κατευθείαν στο θέμα:

 

1. Γνωρίζει κάποιος τι ρυθμίσεις πρέπει να γίνουν στο κινητό, ώστε να μην υπάρχουν καθόλου χρεώσεις για δεδομένα πέρα των κλήσεων?

 

2. Ποιός είναι ο τρόπος για να ενεργοποιηθούν τα mms στην συσκευή?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

1. κατέβασε την εφαρμογή mobile data controller από το market..

2. λογικά είναι ενεργοποιημένα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Δυστυχώς είναι αδύνατο να λάβω ή να στείλω mms. Είμαι συνδρομητής στην Vodafone. Μπορεί κάποιος στο ίδιο δίκτυο να γράψει εδώ τις ρυθμίσεις του κινητού για αποστολή/λήψη mms? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το καινούριο firmware jpF.

Να υποθεσω τελικο για froyo?

Samfirmware...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...