Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, Χρόνια Πολλά σε όλους.

Καλές γιορτές ;)

 

:offtopic: Είναι offtopic, το ξέρω, αλλά κάπου πρέπει να πούμε κι ένα χρόνια πολλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρόνια Πολλά με Υγεία!

 

έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με τα ακουστικά του Galaxy 3. Η γυναίκα μου άνοιξε το κινητό πριν 2 ημέρες και από την αρχή τα ακουστικά δεν ακουγόντουσαν καλά σε MP3 ή radio (χρειάζετια να "παιξεις" με το βύσμα για να έχεις στερεοφωνικό ήχο). Επιπρόσθετα στις τηλεφωνικές κλήσεις μέσω ακουστικών δεν ακούγεται τπτ.

 

Λέω να πάω service και να ζητήσω άμεση αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά με Υγεία!

 

έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με τα ακουστικά του Galaxy 3. Η γυναίκα μου άνοιξε το κινητό πριν 2 ημέρες και από την αρχή τα ακουστικά δεν ακουγόντουσαν καλά σε MP3 ή radio (χρειάζετια να "παιξεις" με το βύσμα για να έχεις στερεοφωνικό ήχο). Επιπρόσθετα στις τηλεφωνικές κλήσεις μέσω ακουστικών δεν ακούγεται τπτ.

 

Λέω να πάω service και να ζητήσω άμεση αντικατασταση.

 

Σε πολλούς παρουσιάστηκε πρόβλημα με τα ακουστικά. Διάβασε το thread από την αρχή και θα δεις τί έχουν πει κι οι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και έβαλα την JPA αλλά βλέπω ότι είτε τρέξω GpsOpt είτε όχι, δεν έχει καμιά διαφορά. Με τα χίλια ζόρια βρίσκει δορυφόρους, και με άλλα χίλια ζόρια τους λοκάρει. Άραγε η JPB έχει καλύτερη συμπεριφορά στο θέμα gps?

 

εγώ με JPA είμαι και λοκάρει σε κάνα 2λεπτο. η JPB έχει καλύτερο gps αλλά η μπαταρία είναι χάλια.

Χρόνια Πολλά :)

 

Παιδιά, Χρόνια Πολλά σε όλους.

Καλές γιορτές ;)

 

:offtopic: Είναι offtopic, το ξέρω, αλλά κάπου πρέπει να πούμε κι ένα χρόνια πολλά.

 

Χρόνια Πολλά :) άντε ας ελπίσουμε με το νέο έτος να μην μας γκαστρώσει η sammy μέχρι να βγάλει την τελική froyo.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα! Χρονια πολλα, καλες γιορτες!

Απουσιασα για καιρο απο το θεμα λογω του οτι μου ειχαν κλεψει το Galaxy 3 πριν κανα 2μηνο. Προχθες πηρα ξανα το ιδιο.

 

Κυριλλε η μπαταρια με JPA απ'οτι ειδα σου κραταει περιπου 2 μερες με τι χρηση ομως; Εχεις αλλαξει τιποτα ρυθμισεις οπως το 3G σε 2G;

Link to comment
Share on other sites

Αντε μάγκες χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία πάνω απ' όλα. Οτι επιθυμήτε. Οσόν αφορα το κινητό μας, αντέ και με το επίσημο froyo να γουστάρουμε. Χρόνια πολλά και σε όλους όσους γιορτάζουν αύριο την ονομαστική τους εορτή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα! Χρονια πολλα, καλες γιορτες!

Απουσιασα για καιρο απο το θεμα λογω του οτι μου ειχαν κλεψει το Galaxy 3 πριν κανα 2μηνο. Προχθες πηρα ξανα το ιδιο.

 

Κυριλλε η μπαταρια με JPA απ'οτι ειδα σου κραταει περιπου 2 μερες με τι χρηση ομως; Εχεις αλλαξει τιποτα ρυθμισεις οπως το 3G σε 2G;

 

Καλησπέρα. Γαμώτο ρε φίλε τι ατυχία που στο έκλεψαν, γ@μώ τους αλλοδαπούς! Εγώ το έχω κλειστό το 3g αλλά με την JPA μου κρατάει 10-20% περισσότερο απ' ότι μου κράταγε με 2.1 :) άντε σε λίγο καιρό να βγει η επόμενη froyo.. το σίγουρο είναι ότι θα δεις ένα νέο κινητό μόλις βάλεις την JPA..

 

Χρόνια Πολλά, Καλή Χρονιά :)

 

 

Αντε μάγκες χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία πάνω απ' όλα. Οτι επιθυμήτε. Οσόν αφορα το κινητό μας, αντέ και με το επίσημο froyo να γουστάρουμε. Χρόνια πολλά και σε όλους όσους γιορτάζουν αύριο την ονομαστική τους εορτή.

 

Χρόνια Πολλά και σε σένα φίλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους!

Ξερει κανεις καποια voip sip app που να λειτοργει σε 2.1 η αν κανεις root JPA λειτουργουν?

Εκτος του Skype που λειτουργει καλα αλλα δεν περνει sip το Fring και αλλα ποθ δοκιμασα λειτουργουν μεν, δηλ.καλει , χτυπαει το αλλο τιλ., δεν ακουγεται ομος τιποτα, δεν λαμβανει δεν στελνει ηχο.

Κατα τα αλλα η συνδεση usb στην αρχη λειτουργουσε [πληρως μεσω KIES δηλ. επαφες αυτοματο κατεβασμα φωτο, μουσικη, κλπ., τωρα μονο τις επαφες σε KIES mode και τα αλλα σε Storage mode μεσω win explorer και ενναλακτικα android wifi manager με wifi και doubletwist σε usb. Αλλα το να εχεις 3 εφαρμογες οταν η οριτζιναλ τα εκανε απο μονη της ειναι λιγο βλακωδεις. Καμμια λυση στο θεμα της συνδεσης με υπολογηστη?

Και τελος πως μπορει κανεις να εξαιρεσει ενα φακελλο στην καρτα να μην περιλαμβανεται στην σαρωση πολυημεσων, ειδη καποια music players winamp , cube, κλπ, δεν σ'αφηνουν να ορισεις ενα φακελλο μουσικης και ετσι ακοθω φωνες απο το MLS Destinator , τραγουδι και μετα "στριψε δεξια στην διασταυρωση".

 

Κατοχος samsung galaxy s3 ενα μηνα και περιμενω το παγομενο γιαουρτι....

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους!

Ξερει κανεις καποια voip sip app που να λειτοργει σε 2.1 η αν κανεις root JPA λειτουργουν?

Εκτος του Skype που λειτουργει καλα αλλα δεν περνει sip το Fring και αλλα ποθ δοκιμασα λειτουργουν μεν, δηλ.καλει , χτυπαει το αλλο τιλ., δεν ακουγεται ομος τιποτα, δεν λαμβανει δεν στελνει ηχο.

Κατα τα αλλα η συνδεση usb στην αρχη λειτουργουσε [πληρως μεσω KIES δηλ. επαφες αυτοματο κατεβασμα φωτο, μουσικη, κλπ., τωρα μονο τις επαφες σε KIES mode και τα αλλα σε Storage mode μεσω win explorer και ενναλακτικα android wifi manager με wifi και doubletwist σε usb. Αλλα το να εχεις 3 εφαρμογες οταν η οριτζιναλ τα εκανε απο μονη της ειναι λιγο βλακωδεις. Καμμια λυση στο θεμα της συνδεσης με υπολογηστη?

Και τελος πως μπορει κανεις να εξαιρεσει ενα φακελλο στην καρτα να μην περιλαμβανεται στην σαρωση πολυημεσων, ειδη καποια music players winamp , cube, κλπ, δεν σ'αφηνουν να ορισεις ενα φακελλο μουσικης και ετσι ακοθω φωνες απο το MLS Destinator , τραγουδι και μετα "στριψε δεξια στην διασταυρωση".

 

Κατοχος samsung galaxy s3 ενα μηνα και περιμενω το παγομενο γιαουρτι....

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Αν κατάλαβα καλά το kies δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο? πάτα εκεί που παίρνεις τηλέφωνο *#7284# και εκεί που λέει usb πήγαινε το από pda σε Modem και μετά πάλι pda.

τώρα για τις εξαιρέσεις που λες ξέρω μόνο για εικόνες που φτιάχνεις ένα αρχείο .nomedia (ή κατεβάζεις το nomedia manager από το market) και το βάζεις στο φάκελο που θες και δεν στα βγάζει στο gallery. δεν ξέρω αν λειτουργεί και για ήχους.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Έχει καταφέρει κανείς από εσάς να τρέξειεπιτυχώς rom στο psx4droid? Εγώ έχω την εφαρμογή με το bios μέσα, τρέχει κανονικά η εφαρμογή, βλέπει τα roms που είναι σε iso μορφή αλλά όποιο rom και να διαλέξω μου βγάζει μαύρη οθόνη και μετά με γυρνάει στο αρχικό μενού επιλογής rom. Να φανταστώ ότι ο επεξεργαστής δεν είναι αρκετός?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Έχει καταφέρει κανείς από εσάς να τρέξειεπιτυχώς rom στο psx4droid? Εγώ έχω την εφαρμογή με το bios μέσα, τρέχει κανονικά η εφαρμογή, βλέπει τα roms που είναι σε iso μορφή αλλά όποιο rom και να διαλέξω μου βγάζει μαύρη οθόνη και μετά με γυρνάει στο αρχικό μενού επιλογής rom. Να φανταστώ ότι ο επεξεργαστής δεν είναι αρκετός?

 

Καλησπέρα, θα το δοκιμάσω το βράδυ και θα σου πω :) (ο επεξεργαστής πρέπει να είναι αρκετός. το psp έχει επεξεργαστή 333mhz και παίζουν ρολόι τα παιχνίδια!)

Χρόνια Πολλά

Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερωτησουλα παιδες.Οταν γραφω μηνυμα και εχω το 3χ4 πληκτρολογιο υπαρχει τροπος να βαζω τελικο σιγμα? "ς" Γιατι στο 3χ4 βλεπω μονο το "σ".ετσι αναγκαζομαι να γυρναω σε landscape ωστε να μου βγαζει το qwerty για να βαζω το τελικο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Αν κατάλαβα καλά το kies δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο? πάτα εκεί που παίρνεις τηλέφωνο *#7284# και εκεί που λέει usb πήγαινε το από pda σε Modem και μετά πάλι pda.

τώρα για τις εξαιρέσεις που λες ξέρω μόνο για εικόνες που φτιάχνεις ένα αρχείο .nomedia (ή κατεβάζεις το nomedia manager από το market) και το βάζεις στο φάκελο που θες και δεν στα βγάζει στο gallery. δεν ξέρω αν λειτουργεί και για ήχους.

 

:)

 

Ευχαριστω για την ταχυτατη απαντηση. Το θεμα με την μουσικη ληθηκε με την εφαρμογη που ειπες, Studiokuma.nomedia κανει ακριβως αυτο.

Το θεμα με το Κιεσ μεταλαχτηκε, ενω πριν οταν συνεδεα το τηλ., σε Κιες Mode μπορουσα να κανω μονο συγχωνισμος επαφων, ο υπολογηστης και το Κιες δεν ειχαν προσβαση στην μνημη SD, και εαν το συνεδεα σε λειτουργια Mass storage το pc το εβλεπε σαν μνημη αλλα το Κιες τιποτα.

Τωρα το Κιες σε συνδεση Κιες mode, παει να συνδεθει αλλα βγαζει απλως ενα μηνημα και τιποτα, αλλα το pc εχει προσβαση στην καρτα, σαν συσκευη μουσικης, το κιες τιποτα.

Σε λειτουργια Music player pc βλεπει, Κιες ζιταει να το γυρισω σε Κιες mode, σε λειτουργια Mass storage το pc το βλεπει χωρις να εχω προσβαση, Κιες τιποτα.

Εννοειται οτι τα εχω εππανεκινησει ολα μερικες φορες.

Πριν οταν εκανα την συνδεση μποροθσα να χρησιμοποιω την συσκευη , εκτος της καρτας που απενεργοποιουνταν τωρα κλειδωνει οταν βαζω το καλωδιο.

Με το Fring και τα αλλα voip ξερει κανεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την ταχυτατη απαντηση. Το θεμα με την μουσικη ληθηκε με την εφαρμογη που ειπες, Studiokuma.nomedia κανει ακριβως αυτο.

Το θεμα με το Κιεσ μεταλαχτηκε, ενω πριν οταν συνεδεα το τηλ., σε Κιες Mode μπορουσα να κανω μονο συγχωνισμος επαφων, ο υπολογηστης και το Κιες δεν ειχαν προσβαση στην μνημη SD, και εαν το συνεδεα σε λειτουργια Mass storage το pc το εβλεπε σαν μνημη αλλα το Κιες τιποτα.

Τωρα το Κιες σε συνδεση Κιες mode, παει να συνδεθει αλλα βγαζει απλως ενα μηνημα και τιποτα, αλλα το pc εχει προσβαση στην καρτα, σαν συσκευη μουσικης, το κιες τιποτα.

Σε λειτουργια Music player pc βλεπει, Κιες ζιταει να το γυρισω σε Κιες mode, σε λειτουργια Mass storage το pc το βλεπει χωρις να εχω προσβαση, Κιες τιποτα.

Εννοειται οτι τα εχω εππανεκινησει ολα μερικες φορες.

Πριν οταν εκανα την συνδεση μποροθσα να χρησιμοποιω την συσκευη , εκτος της καρτας που απενεργοποιουνταν τωρα κλειδωνει οταν βαζω το καλωδιο.

Με το Fring και τα αλλα voip ξερει κανεις τιποτα?

Ξαναενεργοποισα το Doubletwist και εφτιαξε οπως ηταν πριν. Τελικα ειναι χαλια απο θεμα συνδεσεων, δεν υπαρχει ενα συστημα που να τα αυτοματοποιηει ολα , συνχρονισμος στην συνδεση και στην usb και sthn bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και παλι σε ολους!

 

Λοιπον, σημερα προσπαθησα να βαλω την JPA Froyo στο Galaxy 3. Το κινητο το φλασαρα επιτυχως αλλα δεν ξεκινουσε με τιποτα, κολλουσε στο λογοτυπο της Samsung.

 

Ετσι αποφασισα να φλασαρω την JPB και τελικα τα καταφερα, ομως ειχα καποια θεματακια. Για παραδειγμα η εφαρμογη των sms κρασαρε συνεχως. Επιπλεον ειδα την μπαταρια μου απειλητικα να πεφτει, ετσι αποφασισα να γυρισω το κινητο μου στο αρχικο του firmware, ακολουθωντας πιστα τις οδηγιες του kyrillos13. Μου πηρε ωρες ομως να το κανω γιατι ειτε το κινητο δεν συνδεοταν με το kies ειτε διαφορα αλλα μικροπροβληματακια με το εκαστοτε firmware. Τελικα μετα απο ωρες καταφερα να φλασαρω το αρχικο firmware της Cosmote.

 

kyrillos13 εισαι θεουλης, πραγματικα εχεις συνεισφερει τα μεγιστα στο forum! Διχως τον οδηγο σου θα ειχα μεινει σε ενα ξενο firmware διχως ελληνικο πληκτρολογιο οπως και στο παλιο μου galaxy3 που μου το κλεψανε.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους!

 

Έχω ένα πρόβλημα σύνδεσης του κινητού με το Samsung Kies.

Όταν το συνδέω στον υπολογιστή και επιλέγω στο κινητό Επιλογή Λειτουργίας USB => Samsung Kies στο κινητό μου εμφανίζει την ένδειξη "Συνδέθηκε" ενώ στο Kies "Connecting the Device .... Please wait.... " .

Τί φταιει?

Την ρύθμιση με το *#7284# την έχω κάνει ,χωρίς αποτέλεσμα. Στο debbuging mode μπορώ να επιλέξω τη λειτουργία USB κάρτας κανονικά.

 

Καμιά ιδέα??

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους!

 

Έχω ένα πρόβλημα σύνδεσης του κινητού με το Samsung Kies.

Όταν το συνδέω στον υπολογιστή και επιλέγω στο κινητό Επιλογή Λειτουργίας USB => Samsung Kies στο κινητό μου εμφανίζει την ένδειξη "Συνδέθηκε" ενώ στο Kies "Connecting the Device .... Please wait.... " .

Τί φταιει?

Την ρύθμιση με το *#7284# την έχω κάνει ,χωρίς αποτέλεσμα. Στο debbuging mode μπορώ να επιλέξω τη λειτουργία USB κάρτας κανονικά.

 

Καμιά ιδέα??

 

Ευχαριστώ!!

 

Βγάλε τη microSD από το τηλέφωνο και προσπάθησε ξανά. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Nope !!

Still Connecting the device......

Τι στο καλό??

 

Εμένα όταν μου έκανε κόλπα σαν κι εσένα, αναγκάστηκα να το κάνω reset. Μόνο έτσι λύθηκε το πρόβλημα. Πριν το κάνεις όμως, περίμενε μήπως κάποιος άλλος σου προτείνει κάτι διαφορετικό, κάποια άλλη λύση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους!

 

Έχω ένα πρόβλημα σύνδεσης του κινητού με το Samsung Kies.

Όταν το συνδέω στον υπολογιστή και επιλέγω στο κινητό Επιλογή Λειτουργίας USB => Samsung Kies στο κινητό μου εμφανίζει την ένδειξη "Συνδέθηκε" ενώ στο Kies "Connecting the Device .... Please wait.... " .

Τί φταιει?

Την ρύθμιση με το *#7284# την έχω κάνει ,χωρίς αποτέλεσμα. Στο debbuging mode μπορώ να επιλέξω τη λειτουργία USB κάρτας κανονικά.

 

Καμιά ιδέα??

 

Ευχαριστώ!!

 

Εγω εγκατεστησα το Double twist και αφησα ενεργοποιημενη την επιλογη Auto usb drive στις ρυθμισεις του. τοτε σε KIES Mode η συσκευη συνδεεται με το Κιες αλλα μπορω να κανω μονο συνχρωνισμος επαφων, τα αλλα σε mass storage mode αλλα οχι με το Κιες. Η αλλη επιλογη ειναι να το φορμαρεις το κινητο αλλα δεν το δοκιμασα ακομα αυτο.

Ποσταρε τα αποτελεσματα απο τις δοκιμες σου.

Link to comment
Share on other sites

Και πολυ καλο μαλιστα , ειναι το Android manager wifi, κανεις εγκατασταση και στο τηλ., και στο PC, και ακολοθθεις τις οδηγιες. Τα κανει ολα , επαφες , μουσικη, εφαρμογες κλπ, αλλα λογο του ασυρματου ειναι λιγο αργο.

Επισης το Winamp kanei sync me Wifi μονο μουσικη, και Double twist se Usb για μουσικη και φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Γιατι μερικες φορες οταν παω να περασω ενα φακελο/αρχειο μεγεθους ας πουμε 80mb και πανω απο το pc στο κινητο τρωει συχνα πυκνα κολληματα στην φαση απομενουν 26 ημερες κτλ κτλ?και οντως αργει πολυ οταν το κανει αυτο.Ενω απο ενα στικακι ξερω γω για να το περασω στο pc το ιδιο φακελο/αρχειο το ξεπεταει σε 1 λεπτο ας πουμε.

Και κατι ακομη που ρωτησα και πιο πανω.Οταν γραφω μηνυμα και εχω το 3χ4 πληκτρολογιο υπαρχει τροπος να βαζω τελικο σιγμα? "ς" Γιατι στο 3χ4 βλεπω μονο το "σ".ετσι αναγκαζομαι να γυρναω σε landscape ωστε να μου βγαζει το qwerty για να βαζω το τελικο.

Α και κατι ακομη :) Προσπαθω να κανω install το Nfs shift το οποιο ειναι ενα .apk(40mb) . Το εχω βαλει στην sd αλλα οταν παω να το εκτελεσω για κανω την εγκατασταση μου λεει οτι δεν εχω αρκετο χωρο.Εχω 113mb στο τηλ και αλλα 5,5Gb στην sd.Καμια ιδεα plz?

Ευχαριστω πολυ.

Edited by AdeLaiN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Γιατι μερικες φορες οταν παω να περασω ενα φακελο/αρχειο μεγεθους ας πουμε 80mb και πανω απο το pc στο κινητο τρωει συχνα πυκνα κολληματα στην φαση απομενουν 26 ημερες κτλ κτλ?και οντως αργει πολυ οταν το κανει αυτο.Ενω απο ενα στικακι ξερω γω για να το περασω στο pc το ιδιο φακελο/αρχειο το ξεπεταει σε 1 λεπτο ας πουμε.

Και κατι ακομη που ρωτησα και πιο πανω.Οταν γραφω μηνυμα και εχω το 3χ4 πληκτρολογιο υπαρχει τροπος να βαζω τελικο σιγμα? "ς" Γιατι στο 3χ4 βλεπω μονο το "σ".ετσι αναγκαζομαι να γυρναω σε landscape ωστε να μου βγαζει το qwerty για να βαζω το τελικο.

Α και κατι ακομη :) Προσπαθω να κανω install το Nfs shift το οποιο ειναι ενα .apk(40mb) . Το εχω βαλει στην sd αλλα οταν παω να το εκτελεσω για κανω την εγκατασταση μου λεει οτι δεν εχω αρκετο χωρο.Εχω 113mb στο τηλ και αλλα 5,5Gb στην sd.Καμια ιδεα plz?

Ευχαριστω πολυ.

 

λοιπόν για τα κολλήματα και το πληκτρολόγιο δεν ξέρω.

αλλά το nfs shift δεν παίζει στο κινητό μας λόγω του επεξεργαστή (που δεν είναι για 3d gaming) και της κάρτας γραφικών...

Χρόνια Πολλά..

Link to comment
Share on other sites

οντος αυτο που δν εχει το "ς" ειναι μεγαλο προβλημα... :wacko:

τα 3g που τα εχουμε κλειστα για να μην μας τρωει μπαταρια που μας χρειαζονται ακριβως αφου δν εχουμε καμερα για βιντεοκληση????

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...