Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια Πολλά, μια ερώτηση γιατί δεν συγχρονίζει τις ομάδες από το λογαριασμό της google? (firm. JG8)

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οντος αυτο που δν εχει το "ς" ειναι μεγαλο προβλημα... :wacko:

τα 3g που τα εχουμε κλειστα για να μην μας τρωει μπαταρια που μας χρειαζονται ακριβως αφου δν εχουμε καμερα για βιντεοκληση????

 

μου φαίνεται στο internet μέσω 3g...

 

Χρόνια Πολλά, μια ερώτηση γιατί δεν συγχρονίζει τις ομάδες από το λογαριασμό της google? (firm. JG8)

 

Ευχαριστώ

 

καλησπέρα, δεν ξέρω σορρυ :/

Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται στο internet μέσω 3g...

 

 

 

καλησπέρα, δεν ξέρω σορρυ :/

Στο Galaxy S με 2.2.1 τα συγχρονίζει (τα συγχρόνιζε και με πιο παλιές εκδόσεις froyo), απλώς δεν θυμάμαι τί έκανε σε τόσο παλιά version και δεν θέλω να το πειράξω γιατί είναι της γυναίκας μου.

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν μου έκανε κόλπα σαν κι εσένα, αναγκάστηκα να το κάνω reset. Μόνο έτσι λύθηκε το πρόβλημα. Πριν το κάνεις όμως, περίμενε μήπως κάποιος άλλος σου προτείνει κάτι διαφορετικό, κάποια άλλη λύση. ;)

 

Δεν παίζει να κάνω reset σε αυτή τη φάση τουλάχιστον....

 

Το android manager wifi που προτεινε ο φιλος mojilla22 είναι καλό, αλλά αυτό που με απασχολεί είναι το πως θα κάνω αναβάθμιση, ΌΤΑΝ και ΑΝ βγει το froyo.....

Link to comment
Share on other sites

Εγω εγκατεστησα το Double twist και αφησα ενεργοποιημενη την επιλογη Auto usb drive στις ρυθμισεις του. τοτε σε KIES Mode η συσκευη συνδεεται με το Κιες αλλα μπορω να κανω μονο συνχρωνισμος επαφων, τα αλλα σε mass storage mode αλλα οχι με το Κιες. Η αλλη επιλογη ειναι να το φορμαρεις το κινητο αλλα δεν το δοκιμασα ακομα αυτο.

Ποσταρε τα αποτελεσματα απο τις δοκιμες σου.

 

To Κιες τελικα δουλευει πληρως βλεπει και την καρτα και την εσωτερικη μνημη, και τραβαει φωτο, μουσικη βιντεο για αποθηκευση με δυο κλικ. Ολα αυτα σε Κιες mode.

Απενεργοποιησα το Doiuble twist usb mount, απεγκατεστησα το Smart keyboard και κατι αλλες εφαρμογες , δεν θυμαμαι μου την ειχε δωσει, και δουλεψε οταν εκανα για 5τη φορα το 7284.

Τελικα ο Κυριλλος ειχε παλι δικιο.

Μετα απο λιγο αρχισε να μπερδευεται απο τον υπολογηστη εξαφανιστικαν οι φωτο που ειχε αποθηκευσει, η συσκευη κολλαγε και την επανεκηνισα και μετα ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ το κΙΕς. Απιστευτο, τελειως ασταθη λειτουργια

Edited by mojilla22
Link to comment
Share on other sites

To Κιες τελικα δουλευει πληρως βλεπει και την καρτα και την εσωτερικη μνημη, και τραβαει φωτο, μουσικη βιντεο για αποθηκευση με δυο κλικ. Ολα αυτα σε Κιες mode.

Απενεργοποιησα το Doiuble twist usb mount, απεγκατεστησα το Smart keyboard και κατι αλλες εφαρμογες , δεν θυμαμαι μου την ειχε δωσει, και δουλεψε οταν εκανα για 5τη φορα το 7284.

Τελικα ο Κυριλλος ειχε παλι δικιο.

Μετα απο λιγο αρχισε να μπερδευεται απο τον υπολογηστη εξαφανιστικαν οι φωτο που ειχε αποθηκευσει, η συσκευη κολλαγε και την επανεκηνισα και μετα ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ το κΙΕς. Απιστευτο, τελειως ασταθη λειτουργια

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους με υγεία και αγάπη!

 

Εμένα δεν μου αναγνώριζε το Kies το galaxy μέχρι που αναβαθμισα το Kies στην τελευταία version!

 

Από τότε συνδέεται με την μία (τουλάχιστον μέχρι σήμερα)! :-)

 

Αυτα!

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα γαλαξιες...χρονια πολλα και καλα σε εσας και στις οικογενειες σας.Υ.Σ. Μην διανοηθει κανεις να παει σερβις.....(κυριλλε 3η εβδομαδα και ακομα περιμενω...):mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα!θα υπαρξει αλλη αναβαθμιση για 2.2 απο το samfirmware ή περιμενουμε την επισημη πλεον?υπάρχει στα πλανα να παρουμε gingerbread?

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα γαλαξιες...χρονια πολλα και καλα σε εσας και στις οικογενειες σας.Υ.Σ. Μην διανοηθει κανεις να παει σερβις.....(κυριλλε 3η εβδομαδα και ακομα περιμενω...):mad::mad:

 

αχ αυτή η samsung...

 

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα!θα υπαρξει αλλη αναβαθμιση για 2.2 απο το samfirmware ή περιμενουμε την επισημη πλεον?υπάρχει στα πλανα να παρουμε gingerbread?

 

η επόμενη που θα βγει παίζει να είναι πολύ κοντά στην τελική, μπορεί να είναι και η τελική!! :) για gingerbread δεν νομίζω. ίσως 2.2.1!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως για Gignerbread κι εγω χλωμο το κοβω. Προσωπικα εχω ηδη αρχισει να ψαχνομαι στο πως να χτισω ROM απο τον πηγαιο κωδικα κατευθειαν για Samsung κινητα, ομως δεν βρισκω κατι. Λογικα το θεμα θα κολλαει στο packaging και στο πως ανεβαινει η rom στο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα στους γαλαξολαγνους συμφορουμιτες

αντιμετωπιζω το εξης προβλημα

μετα απο πολυ ξυλο και 2 επανεγκατατασεις λειτουργικου στο pc

διαπιστωσα οτι οι drivers που προτεινει η MS brickαρουν το pc!

20070813082717640_Samsung_USB_Driver_Installer

Ισως καποια κομπλα με καποιο αλλο προγραμμα? ασυμβατοτητα με usb controller?

δεν ξερω τι να πω αλλα ξερω οτι εφαγα τρελλη ταλαιπωρια μεχρι να εντοπισω τι εφταιγε... (WIN 7X64 Ult.Eng)

 

anyway

δοκιμασα το τελευταιο KIES και πεταει το κλασσικο service initially ktl error

καμια 10ρια φορες σε καθε εκκινηση και ΔΕΝ συνδεεται με το κινητο!

με το *#7284# επελεξα pda και στις δυο επιλογες και παλι τπτ.

εβγαλα την καρτα και παλι κρεμμαει στο σταδιο connecting

 

Δοκιμασα και το samsung PC Studio

συνδεεται κανονικα για μεταφορα αρχειων κτλ

αλλα βρισκει στο τηλεφωνο σαν unregistered και ετσι δεν επιτρεπει επιλογη του Upgrade mobile phone!

 

Καμια αλλη ιδεα για καμια πληρη σουιτα διαχειρισης για επαφες, αρχεια και φυσικα ευκολη αναβαθμιση firmware?

www.slackerxl.com Custom PC Creations
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του φόρουμ. Σημερα αγόρασα και εγώ το galaxy 3 καθώς πολλοί φίλοι με συμβούλευσαν ότι είναι πολύ καλή συσκευή. Μία ερώτηση θλελω να κάνω. Πως μπορούμε να αποφύγουμε χρεώσεις δικτύου από εφαρμογές κλπ. Μπορώ να το κάνω να συνδέεται μόνο μέσω wifi? Διάβασα κάποιες λύσεις σε προηγούμενες σελίδες αλλά θα ήθελα κάτι σίγουρο. Ευχαριστώ πολύ για τον χώρο σας και ευχομαι καλές γιορτές σε όλους.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του φόρουμ. Σημερα αγόρασα και εγώ το galaxy 3 καθώς πολλοί φίλοι με συμβούλευσαν ότι είναι πολύ καλή συσκευή. Μία ερώτηση θλελω να κάνω. Πως μπορούμε να αποφύγουμε χρεώσεις δικτύου από εφαρμογές κλπ. Μπορώ να το κάνω να συνδέεται μόνο μέσω wifi? Διάβασα κάποιες λύσεις σε προηγούμενες σελίδες αλλά θα ήθελα κάτι σίγουρο. Ευχαριστώ πολύ για τον χώρο σας και ευχομαι καλές γιορτές σε όλους.

 

Κατέβασε από το ΜΑΡΚΕΤ το Mobile Data Controller. Κόβει το Internet Μέσω του παρόχου σου 100% ;)

Link to comment
Share on other sites

απο οτι παρατηρησα ειναι απλο on/off!!εξαιρετικά απλο. Ευχαριστώ. Τωρα ήρθε η ωρα να διαβάσω σελίδα σελίδα το forum γιατι η συσκευή με έχει καταπλήξει!
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα το δοκιμάσω το βράδυ και θα σου πω :) (ο επεξεργαστής πρέπει να είναι αρκετός. το psp έχει επεξεργαστή 333mhz και παίζουν ρολόι τα παιχνίδια!)

Χρόνια Πολλά

 

Φίλε kyrillos13 πως πήγε η δοκιμή. Tι έγινε τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια hard reset πως γινεται?Ευχαριστω πολυ

 

τι ακριβως κανει το hard reset;ειναι η ιδια λειτουργια οπως να κλεινεις και να ανοιγεις ξανα το τηλεφωνο;

 

διαφωτιστε με τον ασχετο...

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως κανει το hard reset;ειναι η ιδια λειτουργια οπως να κλεινεις και να ανοιγεις ξανα το τηλεφωνο;

 

διαφωτιστε με τον ασχετο...

 

καλησπέρα. το hard reset σημαίνει ότι κάνεις reset με την έννοια ότι, μόλις κάνεις hard reset διαγράφονται όλα τα δεδομένα σου και το τηλέφωνο είναι άδειο και καινούριο σαν όταν το αγόρασες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. το hard reset σημαίνει ότι κάνεις reset με την έννοια ότι, μόλις κάνεις hard reset διαγράφονται όλα τα δεδομένα σου και το τηλέφωνο είναι άδειο και καινούριο σαν όταν το αγόρασες.

 

σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κλειδωσω για να μην εχει προσβαση αλλος μονο στα μηνηματα π.χ. η στο υλικο μου???

οχι το γενικο κλειδωμα αλλα μονο σε 2-3 κατηγοριες ξερει κανεις???

ευχαριστωωωωω

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κλειδωσω για να μην εχει προσβαση αλλος μονο στα μηνηματα π.χ. η στο υλικο μου???

οχι το γενικο κλειδωμα αλλα μονο σε 2-3 κατηγοριες ξερει κανεις???

ευχαριστωωωωω

Ψαξε να βρεις στο market την εφαρμογη Lock

Για μενα ειναι πολυ καλη .Κλειδωνεις οποιες εφαρμογες θελεις εσυ.Σιγουρα υπαρχουν και αλλες.Με μια μικρη αναζητηση στο market θα βρεις αρκετες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα.νεπς κατοχος και εγω και ευχαριστημενος.αν βρω χρονο θα γραψω και εντυπωσεις σε σχεση με wm που ειχα απο το 2006.ενα προβλημα που εχω ειναι με την καρτα. sim που ειναι δευτετη φορα.σε 3.μερες.που φαινεται να την χανει.βρεθηκε λυση?

σχετικα με φωνητικες κλησεις απο την 2.2 περιμενουμε?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω πάει μέχρι στιγμής σε 5 καταστήματα Γερμανός και όλοι μου λένε ότι το galaxy 3 δεν υπάρχει στο κατάστημα κ ότι σταμάτησαν να τους το στέλνουν..ισχύει κάτι τέτοιο???
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω πάει μέχρι στιγμής σε 5 καταστήματα Γερμανός και όλοι μου λένε ότι το galaxy 3 δεν υπάρχει στο κατάστημα κ ότι σταμάτησαν να τους το στέλνουν..ισχύει κάτι τέτοιο???

 

μπορεί να σταμάτησαν να τους το στέλνουν γιατί σε λίγο θα βγει η 2.2 και θέλουν μάλλον η καινούρια παραλαβή να έρχεται με 2.2..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε...αν μάθεις κάτι νεώτερο σε παρακαλώ ενημέρωσε με...το ψάχνω εδώ και μια βδομάδα το κινητό...αξίζει ε??
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε...αν μάθεις κάτι νεώτερο σε παρακαλώ ενημέρωσε με...το ψάχνω εδώ και μια βδομάδα το κινητό...αξίζει ε??

 

αξίζει. εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος. γιατί δεν κοιτάς και σε καταστήματα όπως σε Πλαίσιο κλπ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...