Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε το καινούριο firmware jpF.

Να υποθεσω τελικο για froyo?

Samfirmware...

 

Εμενα γιατι δεν μου το εμφανιζει ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Δυστυχώς είναι αδύνατο να λάβω ή να στείλω mms. Είμαι συνδρομητής στην Vodafone. Μπορεί κάποιος στο ίδιο δίκτυο να γράψει εδώ τις ρυθμίσεις του κινητού για αποστολή/λήψη mms? Ευχαριστώ.

 

Οι ρυθμίσεις για τα mms της vodafone, cosmote και wind εδώ http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το καινούριο firmware jpF.

Να υποθεσω τελικο για froyo?

Samfirmware...

 

δεν ξέρω αν είναι η τελική.

 

Εμενα γιατι δεν μου το εμφανιζει ?

 

http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i5800.htm

Link to comment
Share on other sites

έχουμε κανένα νέο για το firmware?

 

το πέρασα. καλό και σταθερό είναι..

Link to comment
Share on other sites

το πέρασα. καλό και σταθερό είναι..

υπάρχει τρόπος να μάθουμε αν ειναι το τελικό. και κάτι ακόμα. το τελευταλιο firmware που έχω είναι το I5800XXJPB. Έχω ένα θέμα όμως. μετά από κάθε κλήση δείχνει τη μπαταρία κατω από 10% μπορεί και από το 100%. Μετά από reboot η στάθμη επανέρχεται. Σε επόμενες εκδόσεις λύνεται αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να μάθουμε αν ειναι το τελικό. και κάτι ακόμα. το τελευταλιο firmware που έχω είναι το I5800XXJPB. Έχω ένα θέμα όμως. μετά από κάθε κλήση δείχνει τη μπαταρία κατω από 10% μπορεί και από το 100%. Μετά από reboot η στάθμη επανέρχεται. Σε επόμενες εκδόσεις λύνεται αυτό το πρόβλημα?

 

δεν ξέρω αν είναι η τελική αλλά είναι κοντά. έχει λυθεί μου φαίνεται το θέμα της μπαταρίας που η υπήρχε στην I5800XXJPB. σου προτείνω να την βάλεις.

I5800XXJPF κωδικός: samfirmware.com

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κύριλε. Ποιο tar αρχείο καρφώνω στο Odin για να περάσει το καινούργιο firmware? Mην κάνω καμιά πατάτα και το κάψω το μηχάνημα ;)
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κύριλε. Ποιο tar αρχείο καρφώνω στο Odin για να περάσει το καινούργιο firmware? Mην κάνω καμιά πατάτα και το κάψω το μηχάνημα ;)

 

καλησπέρα φίλε μου. :)

 

ΟΔΗΓΙΕΣ:

είναι οι ίδιες με το πρώτο ποστ. απλά

στο βήμα 5) κατεβάζεις το αρχείο I5800XXJPF, το αποσυμπιέζεις και μέσα έχει ένα φάκελο με 4 αρχεία.

δεν τικάρεις το one package και επιλέγεις ένα ένα τα αρχεία:

BOOT: I5800XXJPF-REV02-Bootloader-low-CL794643.tar.md5

PHONE: I5800XXJP4_PHONE.tar.md5

PDA: I5800XXJPF-REV02-PDA-CL794643.tar.md5

CSC: I5800OXXJPF-CSC-MULTI-OXX.tar.md5

 

κάνε factory reset πριν και μετά το upgrade.. :)

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Να' σαι καλά φίλτατε για την γρήγορη απάντηση και για τις συμβουλές. Εργοστασιακή επανεκίνηση έχω ήδη κάνει την απάντηση σου περίμενα για να φλασάρω. Τα λέμε σε κανα 20λεπτό. :)
Link to comment
Share on other sites

Να' σαι καλά φίλτατε για την γρήγορη απάντηση και για τις συμβουλές. Εργοστασιακή επανεκίνηση έχω ήδη κάνει την απάντηση σου περίμενα για να φλασάρω. Τα λέμε σε κανα 20λεπτό. :)

 

οκ φίλε :) ότι άλλο χρειαστείς πες μου. τα λέμε σε 20'

Link to comment
Share on other sites

Exω θέμα με το Odin. Κρασάρει συνέχεια και δεν με αφήνει να περάσω τα αρχεία. Βγάζει θέμα με image path και μετά βγάζει κάτι Γιαπωνέζικα. Γ@μ&τ* ....
Link to comment
Share on other sites

Exω θέμα με το Odin. Κρασάρει συνέχεια και δεν με αφήνει να περάσω τα αρχεία. Βγάζει θέμα με image path και μετά βγάζει κάτι Γιαπωνέζικα. Γ@μ&τ* ....

 

και εμένα μου κράσαρε 1-2 φορές.. κάνε ένα restart το pc μήπως φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

και εμένα μου κράσαρε 1-2 φορές.. κάνε ένα restart το pc μήπως φτιάξει

 

Εκανά και restart το pc. Εχει θέμα μου φαίνεται με το αρχείο phone.....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εκανά και restart το pc. Εχει θέμα μου φαίνεται με το αρχείο phone.....:mad:

 

και εμένα μου κράσαρε. δοκίμασε να τικάρεις το one package και να το ξετικάρεις, και ξαναδοκίμασε το phone :P

Link to comment
Share on other sites

και εμένα μου κράσαρε. δοκίμασε να τικάρεις το one package και να το ξετικάρεις, και ξαναδοκίμασε το phone :P

 

Reset time τικάρω καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Reset time τικάρω καθόλου?

 

μόνο auto reboot και protect ops :)

 

πάτα start και μην αγγίζεις καθόλου το κινητό πριν γράψει το odin pass!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν το βλέπω καθόλου να γίνεται.... Θα το δω το θέμα.

 

γ@μώ το odin.... δεν γίνεται ακόμα να επιλέξεις τα 4 αρχεία?

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε, έχεις καμιά ενημέρωση για το πότε θα κυκλοφορήσει η επίσημη froyo για το κινητό μας;
Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε, έχεις καμιά ενημέρωση για το πότε θα κυκλοφορήσει η επίσημη froyo για το κινητό μας;

 

όχι αλλά δεν πρέπει να βρισκόμαστε μακριά. πάντως η μ@λακία είναι ότι ακόμα και αν κυκλοφορήσει στο εξωτερικό πχ τον φεβρουάριο, σε εμάς θα έρθει μετά από κάνα μήνα. έτσι έγινε στο Galaxy s... Ελπίζω να μην γίνει το ίδιο και στο Galaxy 3

Link to comment
Share on other sites

γ@μώ το odin.... δεν γίνεται ακόμα να επιλέξεις τα 4 αρχεία?

 

Mπα ρε το μπ@στ@ρδ0 μου έχει βγάλει την ψυχή. Αφου όταν το εκκινώ μου βγάζει αυτό το μήνυμα που λέω παραπάνω για το image path. Το βγάζει και σε σένα?

Link to comment
Share on other sites

Mπα ρε το μπ@στ@ρδ0 μου έχει βγάλει την ψυχή. Αφου όταν το εκκινώ μου βγάζει αυτό το μήνυμα που λέω παραπάνω για το image path. Το βγάζει και σε σένα?

 

όχι δεν μου το βγάζει.

ξανακατέβασε το μήπως ξεσαλέψει: http://www.megaupload.com/?d=LAR0QQI3

 

Υ.Γ: πάω να δω ταινία τα λέμε σε κάνα 2ωρο..

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν μου το βγάζει.

ξανακατέβασε το μήπως ξεσαλέψει: http://www.megaupload.com/?d=LAR0QQI3:worry:

 

Υ.Γ: πάω να δω ταινία τα λέμε σε κάνα 2ωρο..

 

Kαλημέρα Κύριλλε. Το λινκ δεν δουλευει, αλλά δεν πειράζει. Θα κάνω αναβάθμιση από άλλο PC, γιατί μάλλον το δικό μου κάποια ασυμβατότητα έχει με το ODIN. Ειδωμεν σε λίγη ώρα.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους τους εορταζόμενους Πέδες μπαίνω κατευθείαν στο θέμα χτες ολοκλήρωσα την δεύτερη φόρτιση στο galaxy μου και σήμερα μου λέει ότι πάλη θέλει φόρτιση παίζει κάτι με των φορτιστή μήπως και δεν την παλεύει ? η φταίει η μπαταρία .μήπως να Πάο να Πάρο έναν φορτιστή ? Έχουμε κάτι για αυτό το θέμα ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...