Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν900 (Γενικός Σχολιασμός)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγα την παπατζα το Ovi Store... δηλαδη μεσω του app manager δεν βρισκεις ο,τι σου κανει κεφι?

Αναφερομαι κυρίως σε παιχνίδια που θέλουν αγορά, καθώς δεν διαθέτω πιστωτική/χρεωστική (και ούτε σκοπεύω να βγάλω :p ), ενω στα symbian αν είναι μέχρι ενα ποσό το αγοράζεις και μεσω sms.

 

 

οσο για το Ovi Maps, σε καταλαβαινω , εχεις ενα δικιο αλλα στο φιναλε μπορεις να το αγορασεις (την πλοηγηση εννοω) δεν ειναι ακριβη.

Στην καλυτερη περιπτωση μπορεις να βαλεις και αλλο προγραμμα πως το Sygic που ειναι δωρεαν.

Όπως ανέφερα παραπάνω δεν διαθέτω πιστωτική/χρεωστική, και δυστυχώς δεν έχει κανένας συγγενής/γνωστός μου. Εdit: και όσα δωρεάν δοκίμασα δεν τα κατάφερα να τα δουλέψω... Αισθάνθηκα τόσο χαζός που σκέφτηκα να το πουλήσω!

 

Πιστευω πως το Ν900 ειναι απο μονο του υπερπληρες... του λειπουν 2-3 πινελιες που ,ποιος ξερει, μπορει να ερθουν στο μελλον.

Σε αυτες τις 2-3 πινελιές αναφερόμουν :)

 

Μη μου πεις για MMS και τετοια γιατι ενταξει...ποιος #%&@$ για τα MMS

Μα γιατί! Ξες πόσα MMS έχω στείλει απο τότε που πήρα το n900? 0! Χαχαχα, δεν με νοιάζουν τα MMS. Αν τα βάλουν δεν θα πω "τι κάθονται και κάνουν", αλλα και να μην τα βάλουν το ίδιο μου είναι ;)

Edited by liogr

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 539
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω τοτε ειμαι ακομη πιο ασχετος που το πηρα 297€?!:p Δηλαδη τα κινητα πανε με τιμη αναλογα με τον χρηστη , ποσο βαθεια τσεπη εχει ή το iq του;

 

Ναι πανε αναλογα με τον χρηστη !!! Και γι'αυτο υπαρχουν τα low-end , midle-end και τα hi-end devices :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ναι πανε αναλογα με τον χρηστη !!! Και γι'αυτο υπαρχουν τα low-end , midle-end και τα hi-end devices :happy:
Και δεν μπορει ενας high end χρηστης να κανει χρηση μιας low end συσκευης και το αναποδο;:p Ειναι και οικονομικο το θεμα. μπορει να ξερω να χειριστω το Ν900 σαν να ηταν προεκταση του χεριου μου μολις το βγαλω απο το κουτι, αλλα να μην εχω να διαθεσω ενα μισθο για ενα τηλεφωνο... Εγω χαιρομαι που επεσε η τιμη του γιατι με αυτα που προσφερει μου ξεκαθαρισε το τοπιο για το αν θα επρεπε να στραφω σε ενα android των 300€. Σε αυτη την τιμη δεν χωραει επιλογη αλλης συσκευης για εμενα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Και δεν μπορει ενας high end χρηστης να κανει χρηση μιας low end συσκευης και το αναποδο;:p Ειναι και οικονομικο το θεμα. μπορει να ξερω να χειριστω το Ν900 σαν να ηταν προεκταση του χεριου μου μολις το βγαλω απο το κουτι, αλλα να μην εχω να διαθεσω ενα μισθο για ενα τηλεφωνο... Εγω χαιρομαι που επεσε η τιμη του γιατι με αυτα που προσφερει μου ξεκαθαρισε το τοπιο για το αν θα επρεπε να στραφω σε ενα android των 300€. Σε αυτη την τιμη δεν χωραει επιλογη αλλης συσκευης για εμενα.

 

Ενας χρηστης hi-end συσκευης μπορει να κανει χρηση μιας low-end συσκευεις αλλα οχι το αναποδο :) ξερεις το γιατι ? Δεν ειναι θεμα τσεπης αλλα ειναι θεμα λιτουργιας φιλε μου ;) και πως θα ξερεις να χειριζεσε το Ν900 σαν τν προεκταση του χεριου σου εαν δεν εχεις χρησιμοποιήσει ποτε σου smartphone η προγραμματισμο ??? Α και για το αλλο υποβαθμίζεις το Ν900 συγκρινοντας το με ενα android των 300euro :X ??? εγω δεν μπορω να το συγκρινο ουτε καν με το καλυτερο android της αγορας το n900 δεν ειναι smartphone αλλα ενα mobile PC η ενα mobile(Τερας) !!! :happy:

Edited by artzas
Link to comment
Share on other sites

βασικα στην ουσια και οι δυο το ιδιο πραγμα λετε :p

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγω υποστηριζω οτι ολοι εχουμε το δικαιωμα να αποκτησουμε μια high end συσκευη. High end χρηστης δεν εγινε καποιος παιζοντας με τα 3210 και τα K500. Πηρε μια καλη συσκευη στα χερια του καποια στιγμη. Την τουβλοποιηησε κανα δυο φορες, εκανε 5-6 Format για να στρωσει, μετα απο σκαλισμα και εμαθε. Θα μορουσε καποιος να εχει πολυ καλους φιλους που του δινουν να σκαλισει τα ακριβα κινητα τους και παλι να εμαθε, γιατι δεν ειχε τα χρηματα να παρει ενα High end(σε αυτη τη κατηγορια ειμαι και εγω, αλλα ειχα και κανα δυο mid end smartphones). Το θεμα ειναι αν θα παρεις το high end , θα σε ωθησει να το "εξευρευνησεις" 'η θα θα το χρησιμοποιεις οπως ενα τηλεφωνο low end; Εγω ειμαι υπερ των φτηνων high end. Ναι ναι, μπορει να συνυπαρξει αυτος ο ορος που μονο marketing ειναι. Γιατι αν κρινουμε ενα τηλεφωνο ως high end απο την τιμη του τοτε το iphone θα επρεπε να ειναι το καλυτερο και το Ν900 να το εχουμε για ψηφιακη κορνιζα...High end ειναι αυτο που εχει την τελευταια λεξη της τεχνολογιας επανω του. Αν ολα χαρακτηριζονται high end που κανουν 600+ το Ν8 τι ειναι; Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

θα τρελαθουμε δλδ :wacko: !! Δειτε εδω στο e-shop εχουν το Ν900 329euro !!! τωρα και ο καθε ασχετος θα εχει και ενα Ν900 !! :X http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000448&sid=1

Πολύ καλή κίνηση κατά την γνώμη μου , αν και νομίζω ότι θέλουν απλά να στείλουν το stock τους .

@ artzas αυτό που λες φιλέ μου είναι στην καλύτερη περίπτωση λάθος , δεν θέλω να το χαρακτηρίσω αλλιώς ..

 

Εγω υποστηριζω οτι ολοι εχουμε το δικαιωμα να αποκτησουμε μια high end συσκευη. High end χρηστης δεν εγινε καποιος παιζοντας με τα 3210 και τα K500. Πηρε μια καλη συσκευη στα χερια του καποια στιγμη. Την τουβλοποιηησε κανα δυο φορες, εκανε 5-6 Format για να στρωσει, μετα απο σκαλισμα και εμαθε. Θα μορουσε καποιος να εχει πολυ καλους φιλους που του δινουν να σκαλισει τα ακριβα κινητα τους και παλι να εμαθε, γιατι δεν ειχε τα χρηματα να παρει ενα High end(σε αυτη τη κατηγορια ειμαι και εγω, αλλα ειχα και κανα δυο mid end smartphones). Το θεμα ειναι αν θα παρεις το high end , θα σε ωθησει να το "εξευρευνησεις" 'η θα θα το χρησιμοποιεις οπως ενα τηλεφωνο low end; Εγω ειμαι υπερ των φτηνων high end. Ναι ναι, μπορει να συνυπαρξει αυτος ο ορος που μονο marketing ειναι. Γιατι αν κρινουμε ενα τηλεφωνο ως high end απο την τιμη του τοτε το iphone θα επρεπε να ειναι το καλυτερο και το Ν900 να το εχουμε για ψηφιακη κορνιζα...High end ειναι αυτο που εχει την τελευταια λεξη της τεχνολογιας επανω του. Αν ολα χαρακτηριζονται high end που κανουν 600+ το Ν8 τι ειναι;

 

+1 αλλά να ποσό νομίζεις ασχολείται ένας μέσος χρήστης με το high-end κινητό του ? ( να βλέπει ταινίες να κατεβάζει τορρεντς κτλ , αν και δεν έχω κάνει κάτι από αυτά ) έναν μηνά ? δυο ? μετά η πλειονότητα το έχει απλά ως κινητό τηλέφωνο .

Edited by LuckyStriker
Link to comment
Share on other sites

Εγω υποστηριζω οτι ολοι εχουμε το δικαιωμα να αποκτησουμε μια high end συσκευη. High end χρηστης δεν εγινε καποιος παιζοντας με τα 3210 και τα K500. Πηρε μια καλη συσκευη στα χερια του καποια στιγμη. Την τουβλοποιηησε κανα δυο φορες, εκανε 5-6 Format για να στρωσει, μετα απο σκαλισμα και εμαθε. Θα μορουσε καποιος να εχει πολυ καλους φιλους που του δινουν να σκαλισει τα ακριβα κινητα τους και παλι να εμαθε, γιατι δεν ειχε τα χρηματα να παρει ενα High end(σε αυτη τη κατηγορια ειμαι και εγω, αλλα ειχα και κανα δυο mid end smartphones). Το θεμα ειναι αν θα παρεις το high end , θα σε ωθησει να το "εξευρευνησεις" 'η θα θα το χρησιμοποιεις οπως ενα τηλεφωνο low end; Εγω ειμαι υπερ των φτηνων high end. Ναι ναι, μπορει να συνυπαρξει αυτος ο ορος που μονο marketing ειναι. Γιατι αν κρινουμε ενα τηλεφωνο ως high end απο την τιμη του τοτε το iphone θα επρεπε να ειναι το καλυτερο και το Ν900 να το εχουμε για ψηφιακη κορνιζα...High end ειναι αυτο που εχει την τελευταια λεξη της τεχνολογιας επανω του. Αν ολα χαρακτηριζονται high end που κανουν 600+ το Ν8 τι ειναι;

 

Ρε φιλε εχεις κολλησει στν τιμη ετσι ??αν θελει καποιος να αγορασει μια high-end σησκευη και δεν εχει τν οικονομικη ανεση ας τν αγορασει μεταχειρισμένη :) και εγω 260ευρο το αγορασα απο ενα γνωστο και τι ?? θελω να πω πως ειναι καποιοι που αγοραζουν σησκευες και δεν ξερουν ποιες ακριβως ειναι οι δυνατοτητες τους !! και μετα απο κανενα μηνα τους βλεπεις και τους λες "που ειναι το κινητακι" και αυτοι σ λενε "το πουλησα επειδη δν με βολεψε !!!" Εγω ποτε ειπα οτι μια σησκευη high-end ειναι αυτη που κανει 600+ και ταξινομουντε με βαση την τιμη ?high-end ειναι αυτες οι σησκευες που εχουν ονομασθει απο τν εταιρια ως high-end !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή κίνηση κατά την γνώμη μου , αν και νομίζω ότι θέλουν απλά να στείλουν το stock τους .

@ artzas αυτό που λες φιλέ μου είναι στην καλύτερη περίπτωση λάθος , δεν θέλω να το χαρακτηρίσω αλλιώς ..

 

 

+1 αλλά να ποσό νομίζεις ασχολείται ένας μέσος χρήστης με το high-end κινητό του ? ( να βλέπει ταινίες να κατεβάζει τορρεντς κτλ , αν και δεν έχω κάνει κάτι από αυτά ) έναν μηνά ? δυο ? μετά η πλειονότητα το έχει απλά ως κινητό τηλέφωνο .

 

Και εγω ετσι πιστευω οτι εχουν δωσει τα stock τους !! Αλλα δν ειμαι καθολου λαθος σε αυτο που λεω δλδ για φαντασου αντι για ενα vivaz να ειχαν ολοι ενα Ν900 και να το ειχαν απλα ως κινητο τηλεφωνο !!χωρις παρεξιγηση

Edited by artzas
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι πιστευω οτι εχουν δωσει τα stock τους !! Αλλα δν ειμαι καθολου λαθος σε αυτο που λεω δλδ για φαντασου αντι για ενα vivaz να ειχαν ολοι ενα Ν900 και να το ειχαν απλα ως κινητο τηλεφωνο !!χωρις παρεξιγηση

Τι σε χαλάει αν έχουμε όλοι από ένα Ν900 ?

Δεν με απασχολεί ως τι θα το χρησιμοποιεί ο κάθε ένας , ας το έχει και ως τοστιέρα ..

Προσωπικά αν εξαιρέσεις 4-5 ώρες την εβδομάδα ως κινητό το έχω και εγώ , περιστασιακά θα ανοίξω κάποια σελίδα emails κτλ ..

 

 

ps : Πιστεύω ότι το ποσό που μπορεί να διαθέσει κάποιος δεν αντικατοπριζει της γνώσεις του και το αντίστροφο ..

Edited by LuckyStriker
Link to comment
Share on other sites

Τι σε χαλάει αν έχουμε όλοι από ένα Ν900 ?

 

ps : Πιστεύω ότι το ποσό που μπορεί να διαθέσει κάποιος δεν συμβαδίζει με της γνώσεις του και το αντίστροφο ..

 

Ναι με χαλαει !! Δεν θα ηθελα να εχω ιδια σησκευη με 10εκκ ατομα :cool: Γιατι εσυ θα ηθελες να εχουμε ολοι απο ενα Ν900 ?

Link to comment
Share on other sites

10 εκατ ατομα?

 

τι λες βρε....

 

οταν ο @LuckyStriker θετει το ερωτημα (σε χαλάει αν έχουμε όλοι από ένα Ν900) εγω τι να καταλαβω ??

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι "καλό" να πάρει κάποιος που δεν έχει ιδέα περί του αντικειμένου μία συσκευή σαν το Ν900 γιατί θα αρχίσει να ρωτάει από δω κι απο κει(forums καλή ώρα) για το πως να κάνει απλά πράγματα και αν δεν τα καταφέρει ή δεν βρει βοήθεια ή στο κάτω κάτω δεν έχει όρεξη να μάθει θα αρχίζει να το κράζει κανονικά και με το νόμο. Αν βέβαια έχει χρόνο να διαθέσει τη φαιά ουσία που χρειάζεται ώστε να κάτσει να διαβάσει τότε μεγιά του με χαρά του.

 

Όσοι έχουν το Ν900 υποτίθεται ότι ξέρουν 5 πράγματα είτε από πριν είτε αφότου το αγόρασαν όπως είπε κι ο songless_bird.

 

ps: Το να ασχοληθεί η Nokia περισσότερο με τη συσκευή επειδή θα εξαντλήσει το στοκ της είναι τουλάχιστον απίθανο.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Μα η τιμή δεν έχει να κάνει με όλα αυτά που λέμε .. υπάρχουν συσκευές και συσκευές , άλλος δίνει κοντά 1 χιλιάρικο και παίρνει το iphone ΠΧ , το ότι έπεσε η τιμή του οφείλεται σε πολλούς παράγοντες .

Είπα ότι είναι θετικό γιατί πολύ απλά δεν μπορούν να διαθέσουν όλοι 600 ευρο να πάρουν συσκευή , από εκεί και περά όπως είπα και πιο πάνω το ότι κάποιος μπορεί να διαθέσει 600 ευρο δεν τον κάνει power user η ότι άλλο θέλετε να το ονομάσετε , το ότι ένα μεγάλο ποσοστό που θα πάρει την συσκευή δεν θα έχει την όρεξη η τον χρόνο να μάθει είναι σίγουρο , έξαλλου αν δείτε και το maemotalk θα καταλάβετε ότι 7/10 που έχουν την συσκευή ψάχνονται , το ίδιο και εδώ αν ψάξετε λίγο το φόρουμ θα δείτε ότι αρκετοί ρωτανε για πολύ απλά πράγματα “ για τον μέσο χρήστη “ που θα μπορούσαν να τα βρουν απλά ψάχνοντας στο Google.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε εχεις κολλησει στν τιμη ετσι ??αν θελει καποιος να αγορασει μια high-end σησκευη και δεν εχει τν οικονομικη ανεση ας τν αγορασει μεταχειρισμένη :) και εγω 260ευρο το αγορασα απο ενα γνωστο και τι ?? θελω να πω πως ειναι καποιοι που αγοραζουν σησκευες και δεν ξερουν ποιες ακριβως ειναι οι δυνατοτητες τους !! και μετα απο κανενα μηνα τους βλεπεις και τους λες "που ειναι το κινητακι" και αυτοι σ λενε "το πουλησα επειδη δν με βολεψε !!!" Εγω ποτε ειπα οτι μια σησκευη high-end ειναι αυτη που κανει 600+ και ταξινομουντε με βαση την τιμη ?high-end ειναι αυτες οι σησκευες που εχουν ονομασθει απο τν εταιρια ως high-end !!! :)
Εγω; Εσυ σκαλωσες με την τιμη. Οτι και καλα πρεπει το Ν900 να μην ειναι φτηνο για να μην μπορει αν το αγορασει ο "καθενας". Πιστεψε με εχω δει πολλους να πετανε 1000€ για το Ε90 και να μην εχουν ανοιξει το πληκτρολογιο...Γιατι; Ηθελαν ενα "καλο" τηλεφωνο και μπορουσαν να το παρουν. Οπως οι χρηστες Iphone. Λες μπατηρακια να το αγοραζουν ή ολοι τους ξερουν τι κρατανε στα χερια τους; Εγω δηλαδη που ξερω 5-6 πραγματακια αλλα δεν εχω τα λεφτα, γιατι να μην μπορω να παρω μια καλη συσκευη οταν πεσει η τιμη του; Και δεν αγοραζω μεταχειρισμενα. Πες το κολλημα. Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται είναι χριστουγεννιάτικος κράχτης ..

Εξαντλημένο. Αποστολή ενημέρωσης με email μόλις ξαναγίνει διαθέσιμο > eshop

Το ίδιο και στο saturn , πήγα με έναν φίλο να το πάρει ..

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο saturn; Γιατι δεν εχουν την ιδια αποθηκη. Η τιμη που το αγορασα εγω ισχυει μονο στης Σταυρουπολης Θεσασλονικης και το αγορασα χτες. Σαββατο που ειχαμε ρωτησει ειχαν αρκετα κομματια εκει.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο saturn; Γιατι δεν εχουν την ιδια αποθηκη. Η τιμη που το αγορασα εγω ισχυει μονο στης Σταυρουπολης Θεσασλονικης και το αγορασα χτες. Σαββατο που ειχαμε ρωτησει ειχαν αρκετα κομματια εκει.

Το είχαν στον σταθμό Λαρίσης αλλα μόνο εκθεσιακό κομμάτι μάλλον ..

Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαισιο ομως... τα ζωα το εχουν ως "Φρεσκο"!!! και στα 500κατι (οπως και στο saturn Καλλιθεα που το εχω δει Live)

 

2-3 σελιδες πιο πριν ειχα δωσει την photo, τσεκαρετε και γελαστε!

 

...η απλα μπειτε στην ιστοσελιδα και δειτε τον καταλογο τους....

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

To usb host mode για το Ν900 είναι εδώ, σε beta release.

 

Ήταν λίγο πριν τις 11 χτες το βράδυ όταν ο γνωστός πλέον MohammadAG απ το maemo άνοιξε ένα thread με την παραπάνω ανακοίνωση. Υπάρχουνε αναλυτικότατες οδηγίες που μπορείτε να τις βρείτε στο 1ο post του. Από θέμα hardware το μόνο που θα χρειαστείτε είναι ένας μετατροπέας usb από θηλυκό σε θηλυκό και το καλώδιο που είχε η Nokia στη συσκευασία του Ν900 (micro usb to usb).

 

Θέλετε κάτι άλλο από το Ν900; Εγώ πάντως όχι.

 

edit: Το δοκίμασα και διάβασε κανονικά ένα HP usb flash. 2 bugs προς το παρόν, δεν κάνει auto mount και με τον default file manager το φλασάκι είναι read-only.

 

εγω θα ηθελα να εχει capacitive touchscreen.κριμα πραγματικα για ενα τετοιο κινητο.ερωτηση???η οθονη του ειναι παρομοια σε αισθηση και κατασκευη με του 5800???

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ηθελα να εχει capacitive touchscreen.κριμα πραγματικα για ενα τετοιο κινητο.ερωτηση???η οθονη του ειναι παρομοια σε αισθηση και κατασκευη με του 5800???

 

καλυτερη...

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ηθελα να εχει capacitive touchscreen.κριμα πραγματικα για ενα τετοιο κινητο.ερωτηση???η οθονη του ειναι παρομοια σε αισθηση και κατασκευη με του 5800???

 

 

 

Καμία απολύτως σχέση!!!

Είχα (και ακόμα έχω) το 5800 και μετά από αρκετά firmware updates βελτιώθηκε πολύ η ευαισθησία και απόκρισή της.

Ακόμα και με το τελευταίο firmware που έβαλα την προηγούμενη εβδομάδα, η οθόνη του είναι πολύ πίσω σε σχέση με του Ν900. Δραματικά μεγάλη διαφορά.....

 

 

Την γραφίδα στο Ν900 την χρησιμοποιώ ελάχιστα.

Μπορεί η οθόνη του να μην είναι capacitive (και δεν βρίσκω λόγο να είναι) αλλά είναι πάντα ενεργή επιφάνεια 3.5" ακόμα κι αν γράφεις σε ένα forum αφού το hardware πληκτρολόγιο δουλεύει χωρίς να χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις virtual που θα σου κάλυπτε τη μισή οθόνη....

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...