Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν900 (Γενικός Σχολιασμός)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η λύση στο θέμα της μπαταρίας είναι απλή. Δίνεις 30 ευρώ και έχεις μια δεύτερη πάντα μαζί σου.

 

εγω αυτο κανω....:)

εχω 2 την μια του n900 και μια απο το 5800.......μου.....

φορτιζω και τα 2 ταυτοχρονα......και οταν ξεμενω βαζω την αλλη κτλ κτλ κτλ...

διαφορετικα θα εισαι με το φορτιστη στο χερι συνεχεια.....δεν υπαρχει λυση....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 539
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nokia N900 - using it without a battery

 

:blink::blink::blink:

αυτο πως γινεται ρε παιδια....???

αιντεεε πολλα θα δουν ακομη τα ματια μας....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink::blink:

αυτο πως γινεται ρε παιδια....???

αιντεεε πολλα θα δουν ακομη τα ματια μας....:rolleyes:

 

Φοβαρο ετσι?! Και εγω "εμεινα" οταν το ειδα... τι να λεμε πλεον..

 

Κανονικο PC το Ν900 και μαλιστα desktop, χωρις μπαταρια δηλαδη:happy:

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

FoneArena Smartphone Champion: Nokia N900

http://www.fonearena.com/blog/24094/fonearena-smartphone-champion-nokia-n900.html

 

(δεν ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα η αναφορά στη συγγεκριμένη ιστοσελήδα)

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστη εξέλιξη : MeeGo on Nokia N900

Και για περισσότερα στο παρακάτω link

http://www.nokian900applications.com/ :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να παρω το κινητο και εχω μερικες ερωτησης,

1 εχει fm radio?

2 απο οθονη τι λεει γιατι ειδα οτι εχει μονο 65κ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να παρω το κινητο και εχω μερικες ερωτησης,

1 εχει fm radio?

2 απο οθονη τι λεει γιατι ειδα οτι εχει μονο 65κ?

 

1. Ναι

2. Η οθόνη αν και 65000 χρωμάτων είναι πολύ μπροστά από άλλες συσκευές

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

1. Ναι

2. Η οθόνη αν και 65000 χρωμάτων είναι πολύ μπροστά από άλλες συσκευές

 

σε ποιο τομεα ειναι πολυ μπροστα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να παρω το κινητο και εχω μερικες ερωτησης,

1 εχει fm radio?

2 απο οθονη τι λεει γιατι ειδα οτι εχει μονο 65κ?

 

Αυτα για τα χρωματα της οθονης τα κοιταγαμε το 2003. Ελα λιγο στο σημερα, το ματι δεν καταλαβαινει διαφορες αν ειναι 65,256 η 16.7m χρωματα.

 

Το θεμα ειναι να ειναι ποιοτικη και αποκρισιμη.

 

υγ: Ολα τα WM (ακομα και σημερα) εχουν 65κ οθονες.;)

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Nokia N900 - using it without a battery

 

 

εγώ το δοκίμασα αλλά σε εμένα δεν δουλεύει. Μήπως θα πρέπει να πληκτρολογίσουμε κάτι στον x-terminal?

Link to comment
Share on other sites

Αυτα για τα χρωματα της οθονης τα κοιταγαμε το 2003. Ελα λιγο στο σημερα, το ματι δεν καταλαβαινει διαφορες αν ειναι 65,256 η 16.7m χρωματα.

 

Το θεμα ειναι να ειναι ποιοτικη και αποκρισιμη.

 

υγ: Ολα τα WM (ακομα και σημερα) εχουν 65κ οθονες.;)

 

Δηλ αξιζει σαν τηλεφωνω;συγνωμη που ρωταω τοσα πολλα θελω να το παρω αυριο

Link to comment
Share on other sites

Δηλ αξιζει σαν τηλεφωνω;συγνωμη που ρωταω τοσα πολλα θελω να το παρω αυριο

 

 

Λοιπον, πες μου συνοπτικα τι θες να κανεις.

Το Ν900 ειναι πρωτα PC και μετα τηλεφωνο. Μπορεις να κανεις τα παντα, ασε που παιρνει και αλλα λειτουργικα πανω...

 

Αν το θες για απλη χρηση, τηλ, sms, καμια φωτο και αυτο ηταν, τοτε οχι δεν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα. Οχι γιατι δεν μπορει να τα κανει αλλα γιατι κανει ΠΟΛΛΑ περισσοτερα!

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

για το ραδιο παντος ειναι σιγουρο;γιατι λενε οτι δεν εχει ,Flash player υποστιρηζει;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να παρω το κινητο και εχω μερικες ερωτησης,

1 εχει fm radio?

2 απο οθονη τι λεει γιατι ειδα οτι εχει μονο 65κ?

 

μη το παρεις αν δε βιαζεσαι. σε κανενα τριμηνο θα κυκλοφορησει ο αντικαταστατης του(Ν9)

Link to comment
Share on other sites

μου λενε οτι το n900 εχει ελλειψης σαν τηλεφωνω,αυτο ισχυει?

 

ναι.......

δεν μπορεις να στειλεις sms σε 160 χαρακτηρες.....μονο με εφαρμογη και μονο αν γραφεις με την οθονη αφης οχι με το πληκτρολόγιο....

δεν εχει φωνητικες κλησεις.....

λειτουργει μονο σε οριζοντια φαση.......(καθετα οχι...)..... σημαντικό αυτο γιατι σχεδον παντα θα χρησιμοποιείς το κινητο σου και με τα 2 χερια....

δεν εχει βιντεο κληση ουτε mms(μονο με εφαρμογη και παλι και μονο για εικονες...)και γενικα δεν ειναι πολυ βολικο σαν τηλέφωνο...

σαν συσκευη ομως μαμαει και δερνει...

σερφαρεις σχεδον σε ολες τις σελιδες σαν να εισαι στο pc.....:):)

μπορει να παιξει σχεδον την καθε μορφη βιντεο χωρις μετατροπη....

ειναι ταχυτατο εχει απιστευτη οθονη με τρομερη αποκριση στην αφη και εχει ενα λειτουργικο που κυριολεκτικα μπορεις να του αλλαξεις τα φωτα...και να το κανεις οτι θες...:)

γενικα φιλε το n900 ειναι για πολυ ψάξιμο.....

στα αλλα που λες...

ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΡΑΔΙΟ.......εχει καλη καμερα(5mp) ..

επισης εχει μεγαλη εσωτερικη μνημη αλλα και FM transmitter...ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΑ MP3 ΣΤΟ ΡΑΔΙΟ(στο αμαξι σου με την παρεα σου κτλ κτλ ) ΧΩΡΙΣ ΚΑΛΩΔΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ.....

αυτα τα λιγα.....γιατι οτι και να γραψεις για το n900 ειναι λιγο/.....:p

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Xωρις καμια παρεξηγηση , το Ν900 απο οσα κανει και απο τον "τυπο" ανθρωπων που εχω δει/διαβασει να το χρησιμοποιουν, ειναι τηλεφωνο για πολυ ψαγμενα ατομα.

 

Τηλεφωνο για λιγους με την πολυ θετικη εννοια του ορου.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Xωρις καμια παρεξηγηση , το Ν900 απο οσα κανει και απο τον "τυπο" ανθρωπων που εχω δει/διαβασει να το χρησιμοποιουν, ειναι τηλεφωνο για πολυ ψαγμενα ατομα.

 

Τηλεφωνο για λιγους με την πολυ θετικη εννοια του ορου.

 

σωστα..αμα απλα το παιρνεις κυριως για τηλεφωνο θα σε απογοητευσει 100%.

εμενα εχει αντικαταστησει σε πολλες στιγμες το φορητο μου..πηρα galaxy s, ειχε προβληματακι στις 3 μερες και το δωσα πισω..δεν πηρα αλλο, πηρα πιστωτικο τελικα γιατι πολυ απλα για εργαλειο ειναι ο απολυτος ελβετικος σουγιας. καλυτερο και απο android για αυτο που θελω εγω..καλυτερο απο iOS..γενικα..οτι καλυτερο..(οταν χρησιμοποιεις και τα 2 χερια βεβαια!!!)

Link to comment
Share on other sites

Xωρις καμια παρεξηγηση , το Ν900 απο οσα κανει και απο τον "τυπο" ανθρωπων που εχω δει/διαβασει να το χρησιμοποιουν, ειναι τηλεφωνο για πολυ ψαγμενα ατομα.

 

Τηλεφωνο για λιγους με την πολυ θετικη εννοια του ορου.

 

κολλας απιστευτα μαζι του....:) και πιστεψε με εγω απο linux ημουν ασχετος εντελως...

μπαινεις σε τετοια "τριπακια" με αυτο το κινητο που πολυ δυσκολα θα πας σε αλλο κινητο...οσο και αν μερικες φορες η δυσκολια του σε βασικα θεματα(πχ sms) σε σπαει τα νευρα......:lol:

πραγματικα εγω με το n900 δεν κοιταω καν n8 κτλ(αν δεν ειχα το 900 θα ηταν το επομενο κινητο μου 100% τωρα μου ειναι σχεδον αδιαφορο....:) ).....

το maemo ακομη και αν δεν το προσεξε η νοκια οσο επρεπε ειναι τρομερα εθιστικο....

 

γενικα αυτη η αισθηση οτι εχεις το pc σου μαζι ειναι απίστευτη......(και οχι μονο εχεις ενα λειτουργικο που κυριολεκτικα το σκαλιζεις μεχρι εκει που δεν παιρνει.....)

δεν μπορω να φανταστω καν τι κόλλημα θα φαω με την "συνεχεια" του ν900 οποτε θα ερθει με το καλο......

Link to comment
Share on other sites

σωστα..αμα απλα το παιρνεις κυριως για τηλεφωνο θα σε απογοητευσει 100%

 

Γι αυτο ειπα οσα ειπα.

Ο μονος λογος που δεν το εχω παρει τοσο καιρο ειναι η απεχθεια μου στα touch κινητα (ειναι ολα πανω κατω ιδια εμφανησιακα).

 

Αλλα αν μου εβαζες το μαχαιρι στο λαιμο και μου ελεγες "μετα το Ν95 πιο κινητο σε εξιτάρει περισσοτερο?", θα απανταγα ευκολα "Ν900".

 

Δεν κανει για μενα οχι γιατι του λειπουν πραγματα αλλα για το αντιθετο, αν το παρω θα παει στραφι το καημενο. Καλυτερα ετσι...να το θαυμαζω απο αποσταση.

 

Ελπιζω μετα την κουβεντα μας , ο φιλος που ψηνεται για Ν900 να εγινε "σοφοτερος".

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο ειπα οσα ειπα.

Ο μονος λογος που δεν το εχω παρει τοσο καιρο ειναι η απεχθεια μου στα touch κινητα (ειναι ολα πανω κατω ιδια εμφανησιακα).

 

Αλλα αν μου εβαζες το μαχαιρι στο λαιμο και μου ελεγες "μετα το Ν95 πιο κινητο σε εξιτάρει περισσοτερο?", θα απανταγα ευκολα "Ν900".

 

Δεν κανει για μενα οχι γιατι του λειπουν πραγματα αλλα για το αντιθετο, αν το παρω θα παει στραφι το καημενο. Καλυτερα ετσι...να το θαυμαζω απο αποσταση.

 

Ελπιζω μετα την κουβεντα μας , ο φιλος που ψηνεται για Ν900 να εγινε "σοφοτερος".

 

πιστεψε με αν το παρεις ποτε.....δεν θα το μετανοιώσεις....:)

εγω στην αρχη μετα απο χρονια στο symbian(λατρεμένο n95 n82 και ολα τα σχετικα) το κοιτουσα σαν "χαζος".........:lol:

τωρα το εχω κυριολεκτικά ερωτευτει...για μενα απο τα πιο δυνατα χαρτια της nokia ever.......

βρε το κόλλησα βρε του αλλαξα τα φωτα βρε το εκανα ΤΟΥΒΛΟ πανω απο 2 φορες αυτο εκει ΒΡΑΧΟΣ.....:lol::lol::lol:

και που εισαι ακομη θα δουμε πολλα ακομη απο το n900........

ηδη απο οτι διαβασα στο μελλον θα μπορουμε να διαβαζουμε usb στικακια κτλ κτλ κτλ(αυτο που κανει το n8 τωρα....)...

αντε αλλαξε κινητο μετα απο ολα αυτα....:)

Link to comment
Share on other sites

Koιτα, καποια στιγμη με βλεπω να το δοκιμαζω και ας ειναι παλιο ως τοτε που θα το παρω. Δεν με νοιαζει.

 

Αλλωστε σαν παλιος "εραστης" του 7710, το βλεπω ως τον πραγματικο διαδοχο του.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Koιτα, καποια στιγμη με βλεπω να το δοκιμαζω και ας ειναι παλιο ως τοτε που θα το παρω. Δεν με νοιαζει.

 

Αλλωστε σαν παλιος "εραστης" του 7710, το βλεπω ως τον πραγματικο διαδοχο του.

 

βασικα με ολα αυτα και με το λειτουργικό που εχει δυσκολα το βλεπω το n900 να παλιώνει......:)

οπως ειπα και πιο πανω θα δουμε πολλα ακομη απο αυτο το κινητο...εστω και αν αυτα δεν ειναι απο την νοκια αλλα απο τα παιδια που ασχολούνται με αυτο......:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...