Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
καλησπερα,με ποιο προγραμμα κανετε συνχρονησμο της συσκευης με τον υπολογηστη???

ευχαριστω

 

Τι θέλεις να συγχρονίσεις; Καλύτερη λύση από το συγχρονισμό με gmail δεν βρίσκω σε αυτές τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγα να κάνω s-Off και πήρα το παρακάτω error. Ξέρει κανείς τι είναι;
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom θες να κατεβάσεις, την stable ή την RC1?

Δεν χρειάζεται να κρατήσεις nandroid απο την στιγμή που η υπάρχουσα ROM σου σου κάνει χαζομάρες (υποθέτω ότι μια που έχεις ήδη την CM7 έχεις κρατήσει με nandroid την froyo)

 

1. Κράτα τις εφαρμογές σου με το mybackup ή κάποιο άλλο πρόγραμμα (μονο τα APKs)

Μην κρατήσεις τα application data (αν κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί το πρόβλημα λόγω λάθος ρυθμίσεων απλά με το restore θα το επαναφέρεις)

2. Βάλε την ROM στο ROOT της κάρτας μνήμης σου (δηλαδή "πάνω πάνω" χύμα, όχι σε κατάλογο)

3. Κάνε WIPE (system, cache)

4. Μέσω του CWM πήγαινε στο advanced, και κάνε install from zip -> Επέλεξε την ROM

Η ROM θα στηθεί, θα σου κάνει restart (θα κρατήσει πολύ ώρα και θα είσαι κομπλέ)

Πιο αναλυτικά τα γράφει ο Villys στο 1ο πόστ

 

Προτείνω αρχικά να στήσεις ΜΟΝΟ τις απαραίτητες εφαρμογές σου...

Οταν δείς ότι η συσκευή δεν κάνει restarts τότε σιγά σιγά στήσε και τα υπόλοιπα...

 

Ξαναπερασα την stable και εκανα wipe system & cache . Παρ'ολα αυτα,χωρις να εχω εγκαταστησει καμια εφαρμογη αφου ξαναπερασα την ρομ,οταν ανοιγω την καρτα μνημης βρισκω τους φακελους και τα αρχεια απο τις παλιες μου εφαρμογες.Δεν θα επρεπε να ειχαν σβηστει ολα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά μετρητής δεδομένων στο κινητό ή πρέπει να κατεβάσουμε καμιά εφαρμογή κι αν ναι ποια;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει πουθενά μετρητής δεδομένων στο κινητό ή πρέπει να κατεβάσουμε καμιά εφαρμογή κι αν ναι ποια;

 

Θα χρειαστεί να κατεβάσεις. Πχ. Traffic counter pro.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Σαν νέος χρήστης smartphone και έχοντας συνήθεια από τα κλασσικά κινητά να τα βάζω στην τσέπη του παντελονιού με αυτό θα πρέπει να προσέχω?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω s-Off και πήρα το παρακάτω error. Ξέρει κανείς τι είναι;

Sam_GR καλο θα ηταν να περιμενεις λιγο.Ειμαι σιγουρος οτι μολις το δουν αυτοι που ΞΕΡΟΥΝ θα προσπαθησουν να λυσουν το προβλημα.Μην πιεζεις κανοντας τοσα posts γιατι μετα γινεται δυσκολο για οποιον που εχει καποιο προβλημα να παρακολουθησει το συγκεκριμενο τοπικ.

 

Απο την προσωπικη μου εμπειρια s-off, δυο πραγματα μπορω να σου πω να προσεξεις.

- Να εγκαταστησεις το HTC Sync και να το ξανασβησεις κατευθειαν ωστε να μεινουν οι drivers.

- Nα φροντισεις να εχεις μετατρεψει την microsd σε FAT32.Καποιο το θεωρουν περιττο αλλα σε μενα επαιξε καθοριστικο ρολο.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει τα παραπάνω που αναφέρεις και δεν γίνεται τίποτα.
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

που εννοεις?

που το λεει?

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα post. Χρησιμοποίησε το κουμπί "τροποποίηση" ενναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Και απο rom ποια προτείνεις;

 

ΥΓ: Βασική προϋποθεση να παίζει το ράδιο.

Rom που να παίζει το radio είναι όλες οι sense roms καθώς και η cm7. Kαμία άλλη! Οπότε διαλέγεις και παίρνεις. Γενικότερα πάντως αν δεν κατανοείς αυτούς τους όρουμ θα σου πρότεινα να διαβάσεις τα links στη υπογραφή μου ;)

 

Πήγα να κάνω s-Off και πήρα το παρακάτω error. Ξέρει κανείς τι είναι;

Όπως σου ειπώθηκε, μην κάνεις σε παρακαλώ τόσα μηνύματα λέγοντας το ίδιο πράγμα. Αν/όταν κάποιος γνωρίζει, θα σου απαντήσει είτε το γράψεις μια είτε 10 φορές. Τα μηνύματά σου αυτά αφαιρέθηκαν ;)

 

Στα δια ταύτα τώρα... To πρόβλημα αυτό το έχουν αντιμετωπίσει και άλλοι άνθρωποι στο εξωτερικό (φαντάζομαι κι εδώ αλλά δεν έχω feedback). Koίτα εδώ κι εδώ! Κάποια λύση δεν έχει πάρει το μάτι μου. Απλά να σε ρωτήσω. Το τηλέφωνό σου είναι branded; Ποιο hboot έχεις (για να το δεις άναψε το wildfire πατώντας το vol down) ;

 

Ξαναπερασα την stable και εκανα wipe system & cache . Παρ'ολα αυτα,χωρις να εχω εγκαταστησει καμια εφαρμογη αφου ξαναπερασα την ρομ,οταν ανοιγω την καρτα μνημης βρισκω τους φακελους και τα αρχεια απο τις παλιες μου εφαρμογες.Δεν θα επρεπε να ειχαν σβηστει ολα αυτα?

To wipe system/cache δεν έχει να κάνει με τους φακέλους στην κάρτα μνήμης. Αν θές κάνε format την sdcard αλλά δε βρίσκω το λόγο μιας και θα σβήσεις και φωτογραφίες ή οτιδήποτε δεδομένα έχεις περάσει εσύ στην κάρτα...

 

 

που εννοεις?

που το λεει?

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum!

Επειδή δε βλέπω που ακριβώς αναφέρεσαι, θες να γίνεις λίγο πιο σαφής; :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Villis έχει απόλυτο δίκιο και ζητώ συγνώμη για τα συνεχόμενα posts. Οσον αφορά το hboot είναι το 1.01.001. Το τηλέφωνο δεν ειναι branded.
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα ;)

όπως σου είπα και παραπάνω, δυστυχώς λίγα μπορείς να κάνεις μιας και απ'ότι διάβασα οι alpharev είναι ενήμεροι για το πρόβλημα, οπότε περιμένουμε για λύση...

Δοκίμασε πάντως - αν σου βρίσκεται ένα δεύτερο καλώδιο- να κάνεις τη δουλειά μ'εκείνο ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση που πήρα απο το irc των alpharevx είναι η εξής

you have bad blocks on your nand. no workaround at this time

 

Οπότε δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

 

 

To wipe system/cache δεν έχει να κάνει με τους φακέλους στην κάρτα μνήμης. Αν θές κάνε format την sdcard αλλά δε βρίσκω το λόγο μιας και θα σβήσεις και φωτογραφίες ή οτιδήποτε δεδομένα έχεις περάσει εσύ στην κάρτα...

 

Ειχα ενα προβλημα με την ρομ και το κινητο εκανε reboot αρκετες φορες.Μου ειπαν να ξαναπερασω την ρομ χωρις να κρατησω nandroid backup ή backup απο τα aplication data,γιατι θα ξανεμφανιστει το προβλημα.Ετσι κρατησα μονο τα APKs,φωτογραφιες και ενα backup των επαφων.

Πιστευεις οτι δεν παιζει ρολο η καρτα μνημης στο αν θα ξανεμφανιστει το προβλημα ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα προβλημα με την ρομ και το κινητο εκανε reboot αρκετες φορες.Μου ειπαν να ξαναπερασω την ρομ χωρις να κρατησω nandroid backup ή backup απο τα aplication data,γιατι θα ξανεμφανιστει το προβλημα.Ετσι κρατησα μονο τα APKs,φωτογραφιες και ενα backup των επαφων.

Πιστευεις οτι δεν παιζει ρολο η καρτα μνημης στο αν θα ξανεμφανιστει το προβλημα ή οχι?

 

Η κάρτα μνήμης δεν παίζει ρόλο. Από τη στιγμή πού έκανες wipe system & partition cache είσαι καθαρός... Ελπίζω να εστησες την rc1, είναι κορυφαία!

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μνήμης δεν παίζει ρόλο. Από τη στιγμή πού έκανες wipe system & partition cache είσαι καθαρός... Ελπίζω να εστησες την rc1, είναι κορυφαία!

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

Ξαναπερασα την stable γιατι την θεωρησα πιο "σιγουρη".Λαθος εκτιμηση?

Edited by giorgisantw
Link to comment
Share on other sites

Όχι λάθος απαραίτητα απλά με την rc υπάρχουν άλλα/νέα features. Δεν υπάρχει λόγος τώρα να κάθεσαι να αλλάζεις μιας και όπως και να'χει είμαστε εν αναμονή rc2 αρχικά και μετά stable 7.1. Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρουμε το χρονοδιάγραμμα, οπότε μόνο εκτιμήσεις μπορούμε να κάνουμε...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

για όποιων ενδιαφέρετε πάντως έχω βάλει την 7,1 rc από τις πρώτες μέρες που βγήκε και μέχρι τώρα δεν μου έχει εμφανιστεί κανένα πρόβλημα!!

είναι αρκετά σταθερή ήδη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εχω την εξής ερώτηση. Μου χάλασαν τα ακουστικά. Ξέρεις κανείς που

μπορώ να βρώ άλλα; Θα ήθελα να έχει πάνω και τον δέκτη ραδιοφώνου. Αν κάποιος γνωρίζει

και κάποιο eshop θα ήταν ευπρόσδεκτο καθώς μετά απο ψάξιμο έχω βρεί μόνο απλά ακουστικά.

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

για όποιων ενδιαφέρετε πάντως έχω βάλει την 7,1 rc από τις πρώτες μέρες που βγήκε και μέχρι τώρα δεν μου έχει εμφανιστεί κανένα πρόβλημα!!

είναι αρκετά σταθερή ήδη!!!

Όντως κι εγώ δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα μέχρι τώρα, απλά πάντα μια καινούρια έκδοση, είναι μια καινούρια έκδοση :p

 

Καλημέρα σε όλους. Εχω την εξής ερώτηση. Μου χάλασαν τα ακουστικά. Ξέρεις κανείς που

μπορώ να βρώ άλλα; Θα ήθελα να έχει πάνω και τον δέκτη ραδιοφώνου. Αν κάποιος γνωρίζει

και κάποιο eshop θα ήταν ευπρόσδεκτο καθώς μετά απο ψάξιμο έχω βρεί μόνο απλά ακουστικά.

Μα το wildfire έχει ραδιόφωνο, γιατί θες ακουστικά με ραδιόφωνο;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις της ρυθμησεις τον mms γιατι στο σαιτ της vodafone κολαει η σελιδα και δεν μπορω να της δω. htc wildfire
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Villis ο δέκτης του ραδιοφώνου είναι πάνω στο hands free.
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Villis ο δέκτης του ραδιοφώνου είναι πάνω στο hands free.

 

Αυτό δεν ισχύει αν βάλεις απλά ακουστικα πάλι θα ακούς ραδιόφωνο ... Παρε από ένα mp3 και δοκίμασε ..

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο. Δικό μου λάθος. Επηρεασμένος απο το παλιό μου Diamond 2.
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...