Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως κανείς ξέρει πως να συνδέσουμε στην RC 7.... τις επαφές google με αυτές του Facebook? Παλαιότερα στην 2.2 και πριν ειχε ενα συνδετήρα πανω αριστερα στην κάθε επαφή όταν έκανες edit και μπορούσες να συνδέσεις του δυο λογαριασμούς τις επαφές του google και του facebook. Tώρα δεν μπόρεσα να το καταφέρω. Με αυτόν τον τρόπο γλιτώνεις πρώτον τις διπλοεγγραφές αλλά και ενημερώνεται η φωτογραφία της επαφής από το facebook. Ηταν πολύ καλή λειτουργία.

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό εδώ. Συνδέει τις επαφές google με τις επαφές facebook στον υπολογιστή σου. Και απλά όταν κάποιος αλλάζει φώτο απλά κάνεις μια ανανέωση!

 

http://heartofangel.com/google-contact-sync/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγες στις ρυθμίσεις -> γλώσσα και πληκτρολόγιο και έσβησες την αυτόματη διόρθωση;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

οταν γυριζω τη γλωσσα στο κινητο στα αγγλικα τοτε στα μυνηματα με ελληνικους χαρακτηρες μου δινει μονο 70 χαρακτηρες και επανερχεται ξανα στους 160 οταν το επαναφερω στην ελληνικη …. ειναι αναμενομενο ή παιζει κατι αλλο?

 

Επισης πως λενε την εφαρμογη που σου δειχνει σε ποια εταιρεια ειναι ο καθε αριθμος που καλεις γιατι με τις φορητοτητες εχω χασει τη μπαλα !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οταν γυριζω τη γλωσσα στο κινητο στα αγγλικα τοτε στα μυνηματα με ελληνικους χαρακτηρες μου δινει μονο 70 χαρακτηρες και επανερχεται ξανα στους 160 οταν το επαναφερω στην ελληνικη …. ειναι αναμενομενο ή παιζει κατι αλλο?

 

Ναι, είναι λογικό να σου δουλεύει έτσι μιας και στην ελληνική γλώσσα περιλαμβάνεται και η ανάλογη κωδικοποίηση που απαιτείται για 160 ελληνικούς χαρακτήρες/sms.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισης πως λενε την εφαρμογη που σου δειχνει σε ποια εταιρεια ειναι ο καθε αριθμος που καλεις γιατι με τις φορητοτητες εχω χασει τη μπαλα !

Όσο γι'αυτό, υπήρχε μια εφαρμογή η οποία δε λειτουργεί πλέον. Υπάρχει υπηρεσία που παρέχει η vodafone και κάνει αυτή τη δουλειά, αλλά πρέπει να είσαι συνδρομητής ;)

 

Τέλος, για εφαρμογές συζητάμε εδώ, οπότε καλύτερα να απευθύνεσαι εκεί :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το προσπαθώ, αλλά δεν....

Υπάρχει άλλος τρόπος?????

 

Κοίταξε κι εδώ, αν και είναι ο ίδιος τρόπος!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

για ενημερώσει το δεν λειτουργη για windows http://revolutionary.io/ κατεβαζης κανονικα το zip αλλα η εφαρμογη ανοιγη και κλεινει αμέσως !!!!!!!!!!!!!!:mad: Edited by tasos80
Link to comment
Share on other sites

γιατί το google maps μας δεν είναι όπως άλλων κινητών που έχουν πάνω ψηλά μια μπάρα για search και δίπλα η απίστευτη επιλογή με εικονίδιο την πυξίδα που αν το πατήσεις γίνεται σαν gps κανονικό (η βελόνα που κοιτάει το κινητό είναι ευθεία συνέχεια) και αν το ξαναπατήσεις γίνεται πάλι north faced; Είχα την έκδοση για ένα φεγγάρι που είχα μόνο την μπάρα για search αλλά αυτό με την πυξίδα το βλέπω μόνο σε άλλα κινητά
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να κάνει με την έκδοση του google maps; Έχεις την τελευταία; Εγώ έχω μείνει στην 5.0 μιας και δουλεύει ταχύτερα στο wildfire απ'ότι οι άλλες. Βασικά δεν έχω δοκιμάσει με sense rom κάποια πιο καινούρια, αλλά στη cm κολλάει ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες που είναι η επιλογή για το calibration του accelerometer στην CM7 (RC1)

Δεν μπορώ να την βρώ με τίποτα... (εκτός και αν δεν υπάρχει, βεβαίως βεβαίως! :rolleyes: )

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δε θυμάμαι ούτε στις sense roms κάτι τέτοιο, αλλά έχω και πολύ καιρό χωρίς sense. Νομίζω κάθε εφαρμογή έχει δικό της setting για calibration. Σου χρειάζεται για κάτι συγκεκριμένο;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δε θυμάμαι ούτε στις sense roms κάτι τέτοιο, αλλά έχω και πολύ καιρό χωρίς sense. Νομίζω κάθε εφαρμογή έχει δικό της setting για calibration. Σου χρειάζεται για κάτι συγκεκριμένο;

 

Στην μανίσια ROM το calibration είναι στα settings > οθόνη...

Απλά θέλω να κεντράρω την φουσκάλα... απλό πείσμα είναι :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα μια ερωτηση. τι ρυθμισεις να κανω για να εχω ιντερνετ απο το δικτυο μου (vodafone)....

 

http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/apn-internet-mms-android.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση. τι ρυθμισεις να κανω για να εχω ιντερνετ απο το δικτυο μου (vodafone)....

 

εχω την κανονικη οχι root....

Link to comment
Share on other sites

εχω την κανονικη οχι root....

 

σορυ νομιζα πως ειναι για root.... ολα αυτα για να μπω στο ιντερνετ..... καπου διαβασα στο vodafone.gr μαλον λεει οτι δεν κανεις τιποτα μπενει μονο του αλλα τιποτα...

οκ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό που διάβασες ισχύει κανονικά. Έχεις ανοιχτή τη σύνδεση στο internet; Στις ρυθμίσεις κινητής τηλεφωνίας βλέπεις τον πάροχο σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να κάνει με την έκδοση του google maps; Έχεις την τελευταία; Εγώ έχω μείνει στην 5.0 μιας και δουλεύει ταχύτερα στο wildfire απ'ότι οι άλλες. Βασικά δεν έχω δοκιμάσει με sense rom κάποια πιο καινούρια, αλλά στη cm κολλάει ;)

πάντα έκανα το update του maps και έχω την τελευταία. Όντως στην sense το θυμάμαι αυτό, από τότε που έβαλα cm ήταν απλή η έκδοση. Σε blade που έβαλα cm (έφυγε δλδ από official) είχε ακόμα το ωραίο feature της πυξίδας/προσανατολισμού με βάση που "κοιτάει" το κιν.

 

any clues? :worry:

Link to comment
Share on other sites

σορυ νομιζα πως ειναι για root.... ολα αυτα για να μπω στο ιντερνετ..... καπου διαβασα στο vodafone.gr μαλον λεει οτι δεν κανεις τιποτα μπενει μονο του αλλα τιποτα...

οκ ευχαριστω

δεν μπορω να μπω παω ασυρματα δικτυα παταω δικτυο κινητης τηλεφωνιας , μετα δικτυα κινητης τηλεφωνιας , ονοματα σημειου προσβασης και μου βγαζει 5 επιλογες......vodafone internet.vodafone.gr 2 φορες και μετα vodafone internet (webonly.vodafone.gr)

kai vodafone wap kai vodafone mms.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...