Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ όταν πήρα στην cosmote μου είπαν οτι το wildfire είναι αποκλειστικότητα της vodafone.

 

 

Απλά στο πλαίσιο το δείχνει κανονικά με συνδέσεις cosmote και το πλαίσιο παίρνει επιδοτήσεις cosmote και όταν επιλέγω να το δω αριστερά σου έχει επιλογή για συμβόλαια cosmote.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η Cosmote δεν φέρνει Wildfire..

 

Η cosmote σαν cosmote όχι σίγουρα δεν φέρνει όπως ούτε ο Γερμανός αλλά το πλαίσιο το έχει και παίρνει και επιδοτήσεις cosmote.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το καφέ...

το χρώμα του δεν έχει πάθει τίποτα

δεν χρησιμοποιώ θήκη, αλλά δεν το βάζω μέσα σε τσάντες και στην τσέπη είναι πάντα μόνο του, χωρίς κλειδιά ή κάτι άλλο που να μπορεί να το γρατζουνίσει... επίσης δεν το αφήνω ποτέ πάνω σε τραπέζια από καφετέριες κλπ γιατί συνήθως είναι βρεγμένα ή βρώμικα

Link to comment
Share on other sites

Μ ακουγεται πολυ κουφο να ξεβαφει τοσο γρηγορα δλδ πανω στον χρονο πως θα γινει??????? η θηκη της htc για το wildfire καλη ειναι? την εχει κανενας?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έχει βολέψει αυτή πολύ...

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/Golla-Case-Phone-Pocket-GAPHPOCKETBB02-B-GAPHPOCKETBB02.htm

 

Και του ταίριαζε ωραία και αυτή:

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/Golla-Case-Belt-Bag-GABELTBB02-Black-GABELTBB02.htm

 

2 βδομάδες το κόκκινο κανένα σημάδι με προσοχή στη θήκη της!

Προβλήματα όμως 1) στο ακουστικό και 2)η μπαταρία που κρατάει ελάχιστα.

Τα άφησα σήμερα στην αντιπροσωπία και μου παν 10 μέρες... :shock:

Link to comment
Share on other sites

Ε το ακουστικο θελει λιγο την ενταση πιο κατω γιατι τριζει εχει δυνατο ακουστικο. αλλα εγω απο την μπαταρια ειμαι πολυ ευχαριστημενος ανετα 4 με 5 μερες μ βγαζει με αρκετο ιντερνετ και νορμαλ τηλεφωνηματα

 

εχω του εβαλα αθτη την θηκη

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0509040&catid=100501

 

αλλα ρωατω για την δερματινη της htc που ειναι για το wildfire αν αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Ε το ακουστικο θελει λιγο την ενταση πιο κατω γιατι τριζει εχει δυνατο ακουστικο. αλλα εγω απο την μπαταρια ειμαι πολυ ευχαριστημενος ανετα 4 με 5 μερες μ βγαζει με αρκετο ιντερνετ και νορμαλ τηλεφωνηματα

 

Το ακουστικό τρίζει όντως στο δυνατό, αλλά και λίγο πιο χαμηλά!

 

ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ??? :p

 

4 με 5 μερες η μπαταρία?

Εγώ όταν συνδέθηκα στο wifi σπίτι κάθε 1,2 λεπτά έβλεπα και 1% να πέφτει.

Μέσα σε 26 ώρες έπεσα στο 8%, με 4% bluetooth και άλλο τοσό wifi με 20% Android και 28% Αναμονή... τα άλλα δε τα θυμάμαι... κλησεις και μηνύματα λίγα πράγματα. Δε ξέρω τι να πω... μου φαίνεται τρελο το 4 - 5 μέρες!

Το πιο πολύ που κράτησε ήταν 2 που το 2ο βράδυ ήθελε φόρτιση και το χα με ελάχιστη χρήση!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Σας στέλνω τη θήκη την οποία αγόρασα από το ίδιο ηλεκτρονικό κατάστημα που πήρα και το κινητό.. Βολική, δερμάτινη, και εμφανίσιμη.. Το κινητό το τραβάει μια χαρά με το λουράκι και δεν αφήνει σημάδια στο κινητό, ούτε έχει ξεβάψει το χρώμα.. Το έχω κανα μήνα.. ( η φωτό είναι τραβηγμένη από το wildfire! :D )

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

@c2byalex

 

4-5 μερες με αρκετο ιντερνετ-αρκετα τηλεφωνηματα και ανετα κιολας? Ποση ωρα internet και ποσα λεπτα τηλεφωνηματα? Εισαι σιγουρος οτι εχεις smartphone?

 

Θα σε παρακαλουσα να μας ακριβως την χρηση που κανεις και μετα να μας πεις και το κολπο σου γιατι τοσες μερες ουτε σε αναμονη δεν μου κραταει εμενα που λεει ο λογος.

 

Ετσι για να μην λεμε οτι θελουμε γιατι μας βλεπουν κι αλλοι και οταν πανε να το παρουν και τους κραταει 1.5 μερα με βαρια χρηση μετα θα λενε "τι λακαμιες ελεγαν αυτοι"

Link to comment
Share on other sites

Τελικα για την αναφορα που ειχα παραθεσει πριν λιγες ημερες για το service ηταν εν μερει σωστη...

Η arvato teleservice εξυπηρετει τα htc μονο της vodafone και τα τηλεφωνα της htc service στην Αγ.Παρασκευη : 210.6068674-79-82

 

Παρ'ολα'αυτα θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος αλλο προγραμμα αναπαραγωγης βιντεο εκτος του yxplayer ,με το οποιο ημουν ευχαριστημενη αλλα μετα την αναπαραγωγη καποιου βιντεο ,επρεπε να κανω επανεκινηση το κινητο για να μπορει να ξανακλειδωσει την οθονη ..κοιταξα στις ρυθμισεις ,ομως δεν υπηρχε κατι να το διορθωνει ..

Αλλο μου προβλημα ειναι οπως και σε αλλα μελη ..εδω και 5 ημερες δεν μπορει να εντοπισει τη σωστη μου τοποθεσια κ εχω ενεργοποιημενο παντα την ανιχνευση μεσω gps και wifi και φυσικα εχω κανει και επανεκινησεις :(

Link to comment
Share on other sites

Τότε μάλλον κατάλαβα λάθος..μπορείς να μου πεις ποιο είναι το widgetάκι αυτό? :)

 

Αν θυμάμαι καλά, ήθελες να ανοίγεις το ίντερνετ μέσω του δικτύου κι όχι μέσω του wifi... Πάτησε παρατεταμένα σε καποιο κενό στην οθόνη, κανε προσθήκη widget και μετά πήγαινε στις ρυθμίσεις και μετά δίκτυο κινητής τηλεφωνίας

 

Συγγνώμη ξέρει κανένας αν η cosmote σε αφήνει να το πάρεις με επιδότηση γιατί τους πήρα τηλέφωνο αλλά μου είπαν ότι επειδή δεν έχει ανοίξει ακόμα η επιδότηση μου δεν μπορούν να μου πουν.

Η αλήθεια είναι ότι μεχρι πριν λίγο καιρό, δεν το είχε η κοσμοτε. Καλύτερα να πάρεις στην κοσμοτε ένα τηλέφωνο...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

4-5 μέρες δεν κρατάει το iPhone 4 θα κρατήσει το μπρίκι aka Wildfire?

Δεν πάιζει...

 

Δεν ειναι θεμα μπρικιου η μη. Κανενα smartphone με χρηση για την οποια προοριζεται (και οχι 5 λεπτα ομιλια και 5 sms την μερα και τον υπολοιπο χρονο αναμονη π.χ) δεν αντεχει τοσες μερες.

 

Εκτος απο την συσκευη του φιλου c2byalex που αναμενουμε λεπτομερειες για το κατορθωμα του...

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

 

Η αλήθεια είναι ότι μεχρι πριν λίγο καιρό, δεν το είχε η κοσμοτε. Καλύτερα να πάρεις στην κοσμοτε ένα τηλέφωνο...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

 

Μωρέ τους πήρα αλλά επειδή ι επιδότηση μου δεν έχει ανοίξει ακόμα δεν μου είπαν.

Απλά στο πλαίσιο που δέχεται επιδοτήσεις μπορώ να το πάρω η επειδή δεν το έχει η cosmote και ο Γερμανός δεν μπορώ;

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ τους πήρα αλλά επειδή ι επιδότηση μου δεν έχει ανοίξει ακόμα δεν μου είπαν.

Απλά στο πλαίσιο που δέχεται επιδοτήσεις μπορώ να το πάρω η επειδή δεν το έχει η cosmote και ο Γερμανός δεν μπορώ;

 

Απο την στιγμη που η cosmote δεν εχει το wildfire τοτε δεν θα σου αναγνωρισουν την επιδοτηση απο το Πλαισιο. Δεν κανουν του κεφαλιου τους...

 

Οι επιδοτησεις ανγνωριζονται μονο στις συσκευες που παρεχει επισημα η cosmote

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

όταν κάνουμε μια σύνδεση επαφής με μια αντίστοιχη στο facebook, είναι δυνατόν σαν αρχική φωτογραφία να μην έχουμε απαραίτητα αυτήν που έχει ο χρήστης στο facebook αλλά κάποια από τις άλλες στα άλμπουμ του? και πως? ό,τι και αν προσπάθησα δεν πέτυχε..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το κινητάκι μας με προσεχμένη χρήση κράταει δυο άντε δυόμιση ημέρες το μέγιστο. Λογικό.... Το περιεργαζόμαστε, ε... θα ανoίξουμε και λίγο το wifi να κατεβάσουμε καμια εφαρμογή από το market, θα ανοίξουμε και το GPS, θα κάνουμε και τις κλήσεις μας, θα στείλουμε κανα mail, kana sms... δεν θα παίξουμε και κανα εθιστικό παιχνιδάκι; Τι άλλο θέλετε από έναν υπολογιστή (διότι περί υπολογιστή πρόκειται)... Ο φορητός μου δεν κρατάει με μπαταρία ούτε 1 ώρα.... Χαρείτε το λοιπόν όσο μπορείτε μέχρι να μας γυαλίσει σε κάμποσο καιρό κάτι άλλο πιο νέο και εξελιγμένο και το wildfire να απάει στα "αζήτητα" όπως γίνεται με όλα μας τα κινητά... Edited by gkagg
Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που η cosmote δεν εχει το wildfire τοτε δεν θα σου αναγνωρισουν την επιδοτηση απο το Πλαισιο. Δεν κανουν του κεφαλιου τους...

 

Οι επιδοτησεις ανγνωριζονται μονο στις συσκευες που παρεχει επισημα η cosmote

 

στο πλαίσιο εμένα μου είχαν πει ότι μπορώ να το πάρω(πριν από κανα μήνα, μπορεί και παραπάνω, όταν πήγα να το πάρω, αν και τελικά προτίμησα να βάλω την επιδότηση στο πάγιο και το πήρα από ένα ηλεκτρονικό μαγαζί)... άλλωστε στα μαγαζιά του πλαισίου εκεί που έχει τις τιμές, το δείχνει με μειωμένη με συνδεση cosmote(όπως και στο site http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/HTC-Wildfire-Red-99HLC115-00.htm)

οπότε γιατί να μην μπορεί να το πάρει και με την ανανέωση συμβολαίου? έχει κάποια διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικό τρίζει όντως στο δυνατό, αλλά και λίγο πιο χαμηλά!

 

ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ??? :p

 

4 με 5 μερες η μπαταρία?

Εγώ όταν συνδέθηκα στο wifi σπίτι κάθε 1,2 λεπτά έβλεπα και 1% να πέφτει.

Μέσα σε 26 ώρες έπεσα στο 8%, με 4% bluetooth και άλλο τοσό wifi με 20% Android και 28% Αναμονή... τα άλλα δε τα θυμάμαι... κλησεις και μηνύματα λίγα πράγματα. Δε ξέρω τι να πω... μου φαίνεται τρελο το 4 - 5 μέρες!

Το πιο πολύ που κράτησε ήταν 2 που το 2ο βράδυ ήθελε φόρτιση και το χα με ελάχιστη χρήση!!! :cry:

Όχι ότι πέφτει 1% με κάθε λεπτό, αλλά σε καμία περίπτωση 4-5 μέρες. Το περισσότερο που μου κράτησε ήταν 92 ώρες (!!!), όταν εκείνο το διάστημα δεν το χρησιμοποιούσα ΚΑΘΟΛΟΥ και απλά το άνοιγα το πρωι και το έκλεινα το βράδυ. Γενικότερα, με το να το έχω ανοιχτό τη νύχτα, μου κρατάει 2 μέρες με αρκετά βαριά χρήση!

4-5 μέρες δεν κρατάει το iPhone 4 θα κρατήσει το μπρίκι aka Wildfire?

Δεν πάιζει...

Χαχα από πότε το iphone 4 είναι ορόσημο για την μπαταρία του; Δε λέμε άλλης κλάσης κινητό από το wildfire, αλλά όχι και το στάνταρ όταν μιλάμε για τις μπαταρίες... Και επίσης πιο λογικό θα ήταν να κρατάει πολύ το wildfire και όχι το iphone, λόγω των specs τους. Δεν έχει την ίδια κατανάλωση η οθόνη ή ο επεξεργαστής του iphone με αυτόν του "ταπεινού" wildfire ;)

Παρ'ολα'αυτα θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος αλλο προγραμμα αναπαραγωγης βιντεο εκτος του yxplayer ,με το οποιο ημουν ευχαριστημενη αλλα μετα την αναπαραγωγη καποιου βιντεο ,επρεπε να κανω επανεκινηση το κινητο για να μπορει να ξανακλειδωσει την οθονη ..κοιταξα στις ρυθμισεις ,ομως δεν υπηρχε κατι να το διορθωνει ..

Αλλο μου προβλημα ειναι οπως και σε αλλα μελη ..εδω και 5 ημερες δεν μπορει να εντοπισει τη σωστη μου τοποθεσια κ εχω ενεργοποιημενο παντα την ανιχνευση μεσω gps και wifi και φυσικα εχω κανει και επανεκινησεις :(

Yπάρχουν αρκετοί video players για android. Ακούω καλά λόγια για τον rockplayer...

Μιλάνε σε αυτό το forum για διάφορους players... Μπορείς να δοκιμάσεις κάποιους ;)

Για το δεύτερο, φαντάζομαι ότι για να γίνεται και σε άλλους, μάλλον θα είναι πρόβλημα του accuweather ή του προγράμματος του καιρού και θα είναι παροδικό. Εγώ δεν έχω πάντως πρόβλημα ;)

 

Μωρέ τους πήρα αλλά επειδή ι επιδότηση μου δεν έχει ανοίξει ακόμα δεν μου είπαν.

Απλά στο πλαίσιο που δέχεται επιδοτήσεις μπορώ να το πάρω η επειδή δεν το έχει η cosmote και ο Γερμανός δεν μπορώ;

Απλά για σκέτη συσκευή δεν μπορείς να κάνεις ερώτηση;

Παίδες, το κινητάκι μας με προσεχμένη χρήση κράταει δυο άντε δυόμιση ημέρες το μέγιστο. Λογικό.... Το περιεργαζόμαστε, ε... θα ανoίξουμε και λίγο το wifi να κατεβάσουμε καμια εφαρμογή από το market, θα ανοίξουμε και το GPS, θα κάνουμε και τις κλήσεις μας, θα στείλουμε κανα mail, kana sms... δεν θα παίξουμε και κανα εθιστικό παιχνιδάκι; Τι άλλο θέλετε από έναν υπολογιστή (διότι περί υπολογιστή πρόκειται)... Ο φορητός μου δεν κρατάει με μπαταρία ούτε 1 ώρα.... Χαρείτε το λοιπόν όσο μπορείτε μέχρι να μας γυαλίσει σε κάμποσο καιρό κάτι άλλο πιο νέο και εξελιγμένο και το wildfire να απάει στα "αζήτητα" όπως γίνεται με όλα μας τα κινητά...

Exactly! ;)

Συμφωνώ σε όλα!

μηπως βρηκατε κανα προγραμα ωστε να μπαινει το flight mode αυτοματα καθε νυχτα?πχ απο 2 μεχρι 8

Υπάρχει το tasker που κάνει τέτοιες αυτοματοποιημένες διαδικασίες, αλλά δεν ξέρω αν θα κάνει αυ΄το με το flight mode (αν και φατνάζομαι ότι θα το κάνει).

στο πλαίσιο εμένα μου είχαν πει ότι μπορώ να το πάρω(πριν από κανα μήνα, μπορεί και παραπάνω, όταν πήγα να το πάρω, αν και τελικά προτίμησα να βάλω την επιδότηση στο πάγιο και το πήρα από ένα ηλεκτρονικό μαγαζί)... άλλωστε στα μαγαζιά του πλαισίου εκεί που έχει τις τιμές, το δείχνει με μειωμένη με συνδεση cosmote(όπως και στο site http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/HTC-Wildfire-Red-99HLC115-00.htm)

οπότε γιατί να μην μπορεί να το πάρει και με την ανανέωση συμβολαίου? έχει κάποια διαφορά?

Ο αδερφός μου πριν λίγο καιρό (το σεπτέμβρη αν δεν κάνω λάθος) ήθελε να πάρει ένα τηλέφωνο που δεν το φέρνει η κοσμοτέ και τελικά δεν του ο επέτρεψαν από το πλαίσιο, για ο λόγο ότι δεν το επιτρέπει η κοσμοτέ... Αν άλλαξε κάτι δεν ξέρω ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

εχω 2 ερωτήσεις που αφορούν το wildfire.

1) ο ήχος μηνύματος μπορεί να αλλάξει με κάποιον δικό μας, όπως γίνετε στον ήχο κλήσης?

και 2) μήνυμα με ελληνικους χαρακτήρες και 160 χαρακτήρες γίνετε? ή μόνο ελληνικά και 70 χαρ.?(ζητώ συγνώμη αν έχει βρεθεί λύση γιαυτό)

ευχαριστώ

Nergal
Link to comment
Share on other sites

στο πλαίσιο εμένα μου είχαν πει ότι μπορώ να το πάρω(πριν από κανα μήνα, μπορεί και παραπάνω, όταν πήγα να το πάρω, αν και τελικά προτίμησα να βάλω την επιδότηση στο πάγιο και το πήρα από ένα ηλεκτρονικό μαγαζί)... άλλωστε στα μαγαζιά του πλαισίου εκεί που έχει τις τιμές, το δείχνει με μειωμένη με συνδεση cosmote(όπως και στο site http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/HTC-Wildfire-Red-99HLC115-00.htm)

οπότε γιατί να μην μπορεί να το πάρει και με την ανανέωση συμβολαίου? έχει κάποια διαφορά?

 

Εγω οταν το ειχα παραγγειλει με πηραν τηλεφωνο την επομενη και μου ειπαν οτι η επιδοτηση ισχυει μονο στα κινητα που φερνει η comsote. Οπως και στην περιπτωση του villis. Οποτε το πηρα απο αλλου που ηταν πιο φτηνο.

 

Τωρα τι γραφουνε στο site τους... Εδω βγαζουν προσφορες που δεν υπαρχουν πολλες φορες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

εχω 2 ερωτήσεις που αφορούν το wildfire.

1) ο ήχος μηνύματος μπορεί να αλλάξει με κάποιον δικό μας, όπως γίνετε στον ήχο κλήσης?

και 2) μήνυμα με ελληνικους χαρακτήρες και 160 χαρακτήρες γίνετε? ή μόνο ελληνικά και 70 χαρ.?(ζητώ συγνώμη αν έχει βρεθεί λύση γιαυτό)

ευχαριστώ

Καλησπέρα φίλε μου!

Αν κοιτάξεις στο πρώτο ποστ θα βρείς χρήσιμες πληροφορίες...

1) Από το πρώτο μήνυμα:

Για να διαλέξετε ένα τραγούδι ως ήχο κλήσης μπορείτε να κάνετε τα εξής

1ος τρόπος: Πηγαίνετε στην εφαρμογή “μουσική”. Πιέστε το κάτω-αριστερό πλήκτρο (με τις 3 παύλες) για να μεταβείτε στη βιβλιοθήκη και επιλέξτε εκεί το τραγούδι που θέλετε να χρησιμοποιήσετε ως κουδούνισμα. Πατήστε αναπαραγωγή και την ώρα που παίζει το τραγούδι πατήστε το touch πλήκτρο menu και μετά “ορισμός ως κουδούνισμα”. Μπορείτε να διαλέξετε ανάμεσα σε κουδούνισμα τηλεφώνου, κουδούνισμα επαφής ή και περικοπή τραγουδιού (να κόψετε δηλαδή ένα κομμάτι από ολόκληρο τραγούδι για να το κάνετε ringtone).

2ος τρόπος (γενικότερος): Δημιουργήστε στην κάρτα μνήμης ένα φάκελο με όνομα "media" και μέσα σ'αυτόν ένα φάκελο με όνομα "audio". Μέσα στο φάκελο “audio”, δημιουργήστε άλλους 3 υποφακέλους με ονόματα "alarms", "notifications" και "ringtones". Σε αυτούς τους φακέλους, αναλόγως με το αν θέλετε ήχο ξυπνητηριού, ειδοποιήσεων, ή ήχο κλήσης αντίστοιχα, περνάτε τα .mp3 που θέλετε και μπορείτε στη συνέχεια να τα επιλέξετε ως ήχο κλήσης από τις ρυθμίσεις.

 

Αν κοιτάξεις το δεύτερο τρόπο, βάλε το αρχείο που θες στο φάκελο notifications και μετά μπορείς να τον αλλάξει από τους ήχους των μηνυμάτων...

 

2) Αν θες 160 ελληνικούς χαρακτήρες, γράφε μόνο με κεφαλαία και χωρίς τόνους. Η απλούστερη λύση είναι να εγκαταστήσεις την εφαρμογή handcent sms, με την οποία δε θα φοβάσαι μη σου ξεφύγει κανένας χαρακτήρας με τόνο...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...