Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια

εχω 2-3 αποριούλες για το πολυ όμορφο τηλέφωνο

ειμαι κάτοχος του touch3g και μπορώ να πω πολυ ικανοποιημενος

θέλω να ρωτήσω αν:

α ειναι ευκολο το android (λόγω windows)

β αν μπορει να χρησιμοποιηθεί ευκολα ενα προγραμμα πλοήγησης και αν "κλειδώνει" ευκολα

γ διαβαζω οτι δεν ειναι καλη η οθονη (επειδη δεν καταφερα να το δω απο κοντα) ειναι χειρότερη απο το δικό μου;

δ η μπαταρία μου κρατα περιπου 2 ημερες (χρηση με φειδώ) του widfire ειναι καλυτερη;

αυτα προς το παρόν

ελπίζω να τα λεμε και σαν κατοχος

 

 

 

κανεις;;;;;;

vageliskr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η arvato στα HTC; :confused:

 

Ειχα ρωτησει απο το καταστημα που ειχα αγορασει το κινητο και ειχα ενθουσιαστει και τωρα με εβαλες σε υποψιες και προσπαθω να επικοινωνησω με htc αλλα δεν απαντουν και η arvato ειναι κλειστα ,οποτε θα ξανακαλεσω τη δευτερα και θα ενημερωσω.:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

εχω 2-3 αποριούλες για το πολυ όμορφο τηλέφωνο

ειμαι κάτοχος του touch3g και μπορώ να πω πολυ ικανοποιημενος

θέλω να ρωτήσω αν:

α ειναι ευκολο το android (λόγω windows)

β αν μπορει να χρησιμοποιηθεί ευκολα ενα προγραμμα πλοήγησης και αν "κλειδώνει" ευκολα

γ διαβαζω οτι δεν ειναι καλη η οθονη (επειδη δεν καταφερα να το δω απο κοντα) ειναι χειρότερη απο το δικό μου;

δ η μπαταρία μου κρατα περιπου 2 ημερες (χρηση με φειδώ) του widfire ειναι καλυτερη;

αυτα προς το παρόν

ελπίζω να τα λεμε και σαν κατοχος

 

α)Ναι θεωρώ ότι ύστερα από μια βδομάδα χρήσης μπορείς να είσαι πλήρως εξοικειωμένος .

β)Και πρόγραμμα πλόήγησης μπορείς να χρησιμοποιήσεις εγώ χρησιμοποιώ Ndrive Και Navigon και λειτουργούν άψογα .

δ)Και το wildfire τόσο θα σου κρατήσει αν έχεις τις σωστές ρυθμίσεις που έχουν αναφερθεί και στο πρώτο post νομίζω

 

Για το γ δεν μπορώ να σ πω γιατί δεν ξέρω το κινητό που έχεις ... Αλλά για εμένα είναι μια χαρά η οθόνη εφόσον δν το θέλω για παιχνιδομηχανή...

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

εχω 2-3 αποριούλες για το πολυ όμορφο τηλέφωνο

ειμαι κάτοχος του touch3g και μπορώ να πω πολυ ικανοποιημενος

θέλω να ρωτήσω αν:

α ειναι ευκολο το android (λόγω windows)

β αν μπορει να χρησιμοποιηθεί ευκολα ενα προγραμμα πλοήγησης και αν "κλειδώνει" ευκολα

γ διαβαζω οτι δεν ειναι καλη η οθονη (επειδη δεν καταφερα να το δω απο κοντα) ειναι χειρότερη απο το δικό μου;

δ η μπαταρία μου κρατα περιπου 2 ημερες (χρηση με φειδώ) του widfire ειναι καλυτερη;

αυτα προς το παρόν

ελπίζω να τα λεμε και σαν κατοχος

 

εμένα είναι το πρώτο μου smartphone,η χρήση του μετά από μία μέρα μου φαίνεται εύκολη.. για μένα (έχω και μια α εξοικείωση με την τεχνολογία γενικά βέβαια) είναι θέμα συνήθειας.

ndrive και copilot είναι μια χαρά

οι περισσότεροι χρήστες απότι έχω διαβάσει εδώ δεν έχουν κάποιο πρόβλημα με την οθόνη. εμένα μου φαίνεται μια χαρά.. οκ, αν τη συγκρίνεις πχ με το desire καταλαβαίνεις μεγάλη διαφορά, αλλά καταλαβαίνεις και τη διαφορά στη τσέπη σου. σου προτείνω να το ψάξεις καλά και να βρεις κάποιο μαγαζί ή γνωστό που να το έχει για να δεις αν σε ικανοποιεί.

όσο για τη μπαταρία, εγώ το φορτίζω όλη μέρα, αλλά, ακούω αρκετή μουσική, ξεχνάω σχεδόν συνέχεια το wifi ανοιχτό, χωρίς να το χρησιμοποιώ για αρκετή ώρα και στη σχολή μου, μου περνάω 4-6 ώρες κάθε μέρα τουλάχιστον δεν έχει καθόλου καλό σήμα + κλήσεις, μηνύματα και κανα παιχνιδάκι που και που.... κάπως έτσι, όταν το βράδυ γυρίζω σπίτι έχει πάει η μπατάρια γύρω στο 30-50%... θεωρητικά μπορεί να αντέξει άλλη μια μέρα, αλλά εγώ δεν θέλω να το ρισκάρω, οπότε το φορτίζω.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν το igo για πλοήγηση είναι συμβατό me android περιβάλλον? αν όχι τι εναλλακτικές υπάρχουν..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξέρει κανείς αν το igo για πλοήγηση είναι συμβατό me android περιβάλλον? αν όχι τι εναλλακτικές υπάρχουν..

 

Υπάρχει το iGO My Way για Android και δουλεύει άψογα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το 3G Watchdog αν και είχα κάποιες επιφυλάξεις όσον αφορά την αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας.Πολλά έχουν γραφτεί για αυτό.

Το ερώτημα μου είναι: καταναλώνει μπαταρία ακόμα και αν δεν είμαι συνδεδεμένος μέσω mobile internet;

Link to comment
Share on other sites

παιδια συνδεω το κινητο μου με το pc μεσω usb αλλα δεν μου το αναγνωριζει στο pc.Εχω κατεβασει το HTC Sync αλλα μου λεει πως δεν βρισκει το Sync στο pc.Ακομη και οταν παταω για αναγνωριση ως μοναδα δισκου παλι δεν μου το αναγνωριζει!Καμια ιδεα????
Link to comment
Share on other sites

απο που μπορω να κανω εκαθαριση δεδομενων στην εφαρμογη Barcode scanner???Μου βγαζει και μενα το μνμ για αναγκαστικο κλεισιμο αλλα δεν βρισκω απο που να κανω την εκαθαριση μηπως και στρωσει!

 

Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές

Settings -> Applications

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως μπορώ στα μηνύματα να μην έχει τόνους και μειώνει τους χαρακτήρες??

 

Βάλε το handcent sms.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

handcent sms για την ακρίβεια

(διορθωνω το μικρό ορθογραφικό για να μην ψάχνει άδικα σε περίπτωση που δεν έχει ακούσει για την εφαρμογή)

Link to comment
Share on other sites

Την είχα βάλει, αλλά την έβγαλα διότι έπρεπε να διαβάζω δυο φορες το μήνυμα! μια στο πρόγραμμα και μία στο κινητό! λύση χωρίς το πρόγραμμα δεν υπάρχει δηλαδή ε?

Ευχαριστώ πολύ! :D

Link to comment
Share on other sites

Την είχα βάλει, αλλά την έβγαλα διότι έπρεπε να διαβάζω δυο φορες το μήνυμα! μια στο πρόγραμμα και μία στο κινητό! λύση χωρίς το πρόγραμμα δεν υπάρχει δηλαδή ε?

Ευχαριστώ πολύ! :D

Νομίζω πως υπάρχει, απ'τις τυθμίσεις, απενεργοποιείς το να σου βρίσκει εναλλακτικό κείμενο για πιο γρήγορη γραφή, βάζεις unicode 16bit και πατάς διπλό κλικ στο caps ώστε να γράφει με κεφαλαία..και είσαι έτοιμος, γράφεις μήνυμα 160 χαρακτήρων με κεφαλαία

Link to comment
Share on other sites

παιδια συνδεω το κινητο μου με το pc μεσω usb αλλα δεν μου το αναγνωριζει στο pc.Εχω κατεβασει το HTC Sync αλλα μου λεει πως δεν βρισκει το Sync στο pc.Ακομη και οταν παταω για αναγνωριση ως μοναδα δισκου παλι δεν μου το αναγνωριζει!Καμια ιδεα????

Επίλεξε ως προεπιλεγμο τύπο σύνδεσης το HTC Sync από τις ρυθμίσεις του κινητού.

 

"Μενού" -> "Ρυθμίσεις" ->"Συνδέστε σε PC" -> "Προεπιλεγμένος τύπος σύνδεσης"

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Την είχα βάλει, αλλά την έβγαλα διότι έπρεπε να διαβάζω δυο φορες το μήνυμα! μια στο πρόγραμμα και μία στο κινητό! λύση χωρίς το πρόγραμμα δεν υπάρχει δηλαδή ε?

Ευχαριστώ πολύ! :D

 

Υπάρχει η δυνατότητα να απενεργοποιήσεις την εμφάνιση του μηνύματος από την default εφαρμογή και να ενημερώνεσαι μόνο από το handcent. Βέβαια αν σου δουλέψει αυτό που προτείνει ο nik0las6600... ακόμα καλύτερα. Δοκίμασε το αν θέλεις και ενημέρωσε μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίλεξε ως προεπιλεγμο τύπο σύνδεσης το HTC Sync από τις ρυθμίσεις του κινητού.

 

"Μενού" -> "Ρυθμίσεις" ->"Συνδέστε σε PC" -> "Προεπιλεγμένος τύπος σύνδεσης"

 

 

το εχω κανει αλλα δεν το βρισκει παλι!Λεει πως δεν βρησκει καποια εκδοση HTC Sync στον υπολογιστη μου.Και οταν επιλεγω το "μοναδα δισκου" λεει : Υπερβαση ενιαιου σειριακου διαυλου.Ο διανομεασ δεν διαθετει επαρκη ενεργεια για τη λειτουργια συνθετης σησκευησ USB

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ κινητό τηλέφωνο από το 1998, πέρασαν από τα χέρια μου πολλές συσκευές,

αλλά το σημέρινό δεν το έχω δει ούτε σε ταινία.

Πήρε κάποιος φίλος τηλέφωνο το πρωί & ενώ έχω απαντήσει & έχει ξεκινήσει η συνομιλία,

η δόνηση συνεχίζει να χτυπάει!!!!!!!!! :knife:

Ο άνθρωπος ρώτησε: "ξυριστική μηχανή είναι αυτό?"

Ειλικρινά δεν ήξερα τι απάντηση να δώσω.. :clap:

Καλημέρα σε όλους!

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

παιδια συνδεω το κινητο μου με το pc μεσω usb αλλα δεν μου το αναγνωριζει στο pc.Εχω κατεβασει το HTC Sync αλλα μου λεει πως δεν βρισκει το Sync στο pc.Ακομη και οταν παταω για αναγνωριση ως μοναδα δισκου παλι δεν μου το αναγνωριζει!Καμια ιδεα????

Δοκίμασε απο "Ρυθμίσεις-εφαρμογές-ανάπτυξη-(τσεκάρεις το) "εντοπισμός σφαλμάτων usb..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια. Τις τελευταίες μέρες σ όποιον έχει αλλάξει φωτογραφία στο προφίλ του στο facebook δεν μου εμφανίζει την εικόνα του στις επαφές. Μπορείτε να μου πείτε τι φταίει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια. Τις τελευταίες μέρες σ όποιον έχει αλλάξει φωτογραφία στο προφίλ του στο facebook δεν μου εμφανίζει την εικόνα του στις επαφές. Μπορείτε να μου πείτε τι φταίει...

 

είχα το ίδιο πρόβλημα και εκτός των άλλων δεν είχαν περάσει όλα τα γενεθλια στο ημερρολόγιο... έστειλα μήνυμα στην htc και η απάντησή τους ήταν:

 

1) Please go to Home>Menu>Settings>Accounts & Sync, remove the Facebook account and try to add it again and check if the same issue will persists or not.

2) Please make sure there is enough free memory on the “Phone memory”, to check the available memory kindly go to Home>Menu>Settings>SD card & Phone storage, make sure that there is at least 5.0 free MBs on the phone memory, if not kindly delete some applications to free memory.

3) Please turn off the handset and restart it again while pressing and holding the "Trackball" button to open the handset in safe mode, and check if the issue persists or not.

4) If you can access the handset on Safe mode, then the issue will be a result of a 3rd party application, kindly uninstall any 3rd party application that you have on the device, to remove 3rd party applications please open the device in “Safe Mode” and delete the applications.

5) If the issue is still not solved you can kindly try to perform a soft reset to the device by turning the device off, removing the battery and putting it back in again then turning on.

6) If the last step didn't solve the issue, kindly backup all the information on your handset either by synchronizing to a PC/laptop or by using a data backup software to back the information up on the memory card of the handset then perform a Hard Reset to your handset, kindly follow the steps below to perform the Hard Reset: Go To Home>Menu>Settings>Privacy>Factory data reset, Tap "Reset Phone" then tap "Erase everything"

 

με λίγα λόγια, το πιο πιθανό, όπως και σε μενα είναι να μην υπάρχει ελεύθερος χώρος... βγάλε την εφαρμογή και ξαναβάλτη και... περίμενε... παίζει να γίνει αποσύνδεση των επαφών σου με το fb και να πρέπει να τις ξανακάνεις μετά, αλλά δεν είμαι σίγουρος...

 

 

Χρησιμοποιώ κινητό τηλέφωνο από το 1998, πέρασαν από τα χέρια μου πολλές συσκευές,

αλλά το σημέρινό δεν το έχω δει ούτε σε ταινία.

Πήρε κάποιος φίλος τηλέφωνο το πρωί & ενώ έχω απαντήσει & έχει ξεκινήσει η συνομιλία,

η δόνηση συνεχίζει να χτυπάει!!!!!!!!!

Ο άνθρωπος ρώτησε: "ξυριστική μηχανή είναι αυτό?"

Ειλικρινά δεν ήξερα τι απάντηση να δώσω..

Καλημέρα σε όλους!

 

νομίζω πως είσαι ο πρώτος που αναφέρει κάτι τέτοιο...

μήπως η δόνηση προερχόταν από κάποιο ξυπνητήρι, ή μήνυμα ή κάποια άλλη ειδοποίηση? γιατί μερικές εφαρμογές έχουν την δυνατότητα δόνησης για ειδοποίηση, ακόμα και όταν τηλεφωνείς...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε απο "Ρυθμίσεις-εφαρμογές-ανάπτυξη-(τσεκάρεις το) "εντοπισμός σφαλμάτων usb..

 

τα εχω τσεκαρισμενα ολα αυτα....δεν μπορω να βρω με τιποτα τι μπορει να φταιει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...