Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και απλά να αναφέρω ότι βγήκε το skype για android :)

Το βραδάκι θα δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Και απλά να αναφέρω ότι βγήκε το skype για android :)

Το βραδάκι θα δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις!

 

:)

Θα είχε ενδιαφέρον να μας μεταφέρεις αν μπορείς αν κάνει μικρο-διακοπές η φωνή του test call.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μηπως ξερετε τι θα βελτιωση η 2.2 στο wildfire?

 

Τα πάντα.Καταρχάς θα μπορούμε να αποθηκεύουμε εφαρμογές στην sd.

Θα έχουμε φωνητικές εντολές(μέχρι και το κείμενο του sms),πολύ ποιο γρήγορo browser κλπ.Αυτά θυμάμε απο την κινέζικη έκδοση που δοκίμασα

Link to comment
Share on other sites

:)

Θα είχε ενδιαφέρον να μας μεταφέρεις αν μπορείς αν κάνει μικρο-διακοπές η φωνή του test call.

 

Εμένα πάντως δεν μου δουλεύει...

Βγάζει σφάλμα όταν πάω να μιλήσω με κάποιον. "The application Skype (process com.skype.raider) has stopped unexpextendly.Please try again." :(

HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ άπαντες στο φόρουμ. είμαι νέος χρήστης του κινητού και καταευχαριστημένος

δοκίμασα και εγώ να βρώ το skype και δεν το βρίσκω στο market. Βέβαια έχει πέσει ο σερβερ απο τα πολλά download αλλά και πάλι δεν ξέρω αν φταίει κάτι που δεν την βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα και εγώ να βρώ το skype και δεν το βρίσκω στο market. Βέβαια έχει πέσει ο σερβερ απο τα πολλά download αλλά και πάλι δεν ξέρω αν φταίει κάτι που δεν την βρίσκω?

 

και εγω απο το appbrain το κατεβασα με web install. δεν υπαρχει στο market για το wildfire...λογικά επειδή δεν τρέχει...:mad:

HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

και εγω απο το appbrain το κατεβασα με web install. δεν υπαρχει στο market για το wildfire...λογικά επειδή δεν τρέχει...:mad:

 

έχεις δίκιο. τώρα μόλις το δοκίμασα και μου λέει ότι δεν είναι έτοιμο ακόμα για το κινητό μας. ελπίζω να βγεί σύντομα....:(

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θήκη.Δεν είναι φτηνή σιλικόνη.

Σήμερα την αγόρασα από το ίδιο το κατάστημα.

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44714

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω περίπου 10 μέρες και απο την πρώτη φορά κρατάει περίπου 3 μέρες. Μια φορά μάλιστα μου κράτησε στο κόκκινο η μπαταρία 9 ώρες, με πιο λογική χρήση βέβαια. Αν έχεις κατεβάσει το task killer και το χρησιμοποιείς συνέχεια τότε κρατάει περισσότερο
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θήκη.Δεν είναι φτηνή σιλικόνη.

Σήμερα την αγόρασα από το ίδιο το κατάστημα.

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44714

 

Φίλε καλησπέρα..Τρείς ερωτησούλες..

Στη τιμή που αναφέρει στο site είναι set με το screen protector ???

Όταν λες δεν είναι φτηνή σιλικόνη τι εννοείς, είναι σκληρό πλαστικό ??

Εμφανησιακά σε καλύπτει¨???,:happy:γιατί οι θήκες σιλικόνης που έχω δει το χαλάνε πολύ το τηλέφωνο...:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω περίπου 10 μέρες και απο την πρώτη φορά κρατάει περίπου 3 μέρες. Μια φορά μάλιστα μου κράτησε στο κόκκινο η μπαταρία 9 ώρες, με πιο λογική χρήση βέβαια. Αν έχεις κατεβάσει το task killer και το χρησιμοποιείς συνέχεια τότε κρατάει περισσότερο

 

Καλα το ποσο κραταει η μπαταρια ειναι σχετικο με την χρηση που του κανεις. 3 μερες κραταει με -πολυ- μικρη χρηση.

 

Οταν φτασει στο κοκκινο οντως κραταει αρκετα παντως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σε εμενα παντως με λογικη χρηση 5-10λεπτα ομιλιας και στο internet αρκετες φορες την μερα μ κραταει η μπαταρια 5 με 6 μερες. Εχω διαβασει οτι η μπαταρια για να κραταει περισσοτερο δεν πρεπει να την αφηνεις να αποφορτισει τελειως
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σε εμενα παντως με λογικη χρηση 5-10λεπτα ομιλιας και στο internet αρκετες φορες την μερα μ κραταει η μπαταρια 5 με 6 μερες. Εχω διαβασει οτι η μπαταρια για να κραταει περισσοτερο δεν πρεπει να την αφηνεις να αποφορτισει τελειως

 

5-6 μερες? Μονο στην αναμονη θα μου φαινοταν ψιλολογικο. Τοσο δεν κραταγανε ουτε τ'ασπρομαυρα...!

 

Τι να πω...Μπραβο!

 

Εμενα παντως με αρκετο σκαλισμα, wi-fi, εγκαταστασεις app κτλ κτλ μια εβδομαδα που το εχω μου κραταει 1.5 μερα και κατι λιγα.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις γιατι ορισμενα e-mail με εικονες, εμφανιζονται σαν κινεζικα?δηλαδη εχω βαλει ενα λογαριασμο hotmail kαι καποια email που περιεχουν εικονες δεν τις δειχνει αλλα βλεπεις κατι κινεζικα γραμματα. για παραδειγμα σε ενημερωτικο mail του e-shop που ειναι ολο εικονα και σε ελληνικη γλωσσα,δεν μπορει να διαβασει ουτε εικονες ουτε την ελληνικη γλωσσα,μονο κατι περιεργα γραμματα εμφανιζει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλησπέρα..Τρείς ερωτησούλες..

Στη τιμή που αναφέρει στο site είναι set με το screen protector ???

Όταν λες δεν είναι φτηνή σιλικόνη τι εννοείς, είναι σκληρό πλαστικό ??

Εμφανησιακά σε καλύπτει¨???,:happy:γιατί οι θήκες σιλικόνης που έχω δει το χαλάνε πολύ το τηλέφωνο...:thanks:

 

Φίλε είναι ελαφρά σκληρό, ματ μαύρο αλλά πολύ λεπτό πλαστικό.

Δεν καλύπτει την μπροστινή επιφάνεια και αυτό για μένα είναι το πλεονέκτημα.

Περιλαμβάνει καλής ποιότητας screen protector.

Αμερικάνικη εταιρία είναι.

http://img836.imageshack.us/i/casemate.png/

Eίχα αγοράσει από το ebay κινέζικες θήκες σιλικόνης αλλά κατέστρεφαν αισθητικά το κινητό και η ποιότητα ήταν.....Να φανταστείς πως χαλάρωσαν σε μια εβδομάδα!

Υπάρχουν θήκες, αντίγραφα case mate, και στο ebay πολύ φτηνότερες αλλά δεν με πείθουν.

Προσοχή στις θήκες gel από το ebay και από εγγλέζικα eshops.Πήρα μία και ήταν τόσο σκληρή στα πλάγια που τα καλυμμένα κουμπιά δεν πατιόντουσαν με τίποτα!

Edited by spyrdano
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα κ εγω στα χερια μου τελικα.

με εσκασε η βοντα αλλα οκ.

παιδια χαθηκα τελειως στο μενου του.

ουτε εναν ηχο κλησης απο την καρτα μνημης δεν μπορω να βαλω, ουτε ταχειες κλησεις.

sos λεμε.

 

οκ με ηχο κλησης το καταφερα.

με τα μνμτα τι γινεται? πως ρυθμιζουμε να ειναι σιωπηλο η αναφορα παραδοσης?

Edited by Nikos_s3
δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα bluetooth για να μπορώ να μιλάω στο κινητό άνετα χωρίς να το έχω συνέχεια κολλημένο στο αυτί μου και παρατήρησα ένα τρελό πρόβλημα.Αν την ώρα που έχεις συνδεδεμένο το bluetooth σε καλέσει κάποιος και για να απαντήσεις τραβήξεις την οθόνη και δεν πατήσεις το κουμπακι του bluetooth τότε ο ήχος μεταφέρεται στο κινητό...

 

Είναι λίγο χαζό να γίνεται αυτό...

 

Έχει βρει κανείς κάποια λύση ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι ελαφρά σκληρό, ματ μαύρο αλλά πολύ λεπτό πλαστικό.

Δεν καλύπτει την μπροστινή επιφάνεια και αυτό για μένα είναι το πλεονέκτημα.

Περιλαμβάνει καλής ποιότητας screen protector.

Αμερικάνικη εταιρία είναι.

http://img836.imageshack.us/i/casemate.png/

Eίχα αγοράσει από το ebay κινέζικες θήκες σιλικόνης αλλά κατέστρεφαν αισθητικά το κινητό και η ποιότητα ήταν.....Να φανταστείς πως χαλάρωσαν σε μια εβδομάδα!

Υπάρχουν θήκες, αντίγραφα case mate, και στο ebay πολύ φτηνότερες αλλά δεν με πείθουν.

Προσοχή στις θήκες gel από το ebay και από εγγλέζικα eshops.Πήρα μία και ήταν τόσο σκληρή στα πλάγια που τα καλυμμένα κουμπιά δεν πατιόντουσαν με τίποτα!

Tην είχα και γω.Πολύ πρακτική,εφαρμόζει τέλεια στο κινητό και επίσης καλής ποιότητας screen protector

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με αρκετο σκαλισμα, wi-fi, εγκαταστασεις app κτλ κτλ μια εβδομαδα που το εχω μου κραταει 1.5 μερα και κατι λιγα.

 

αδερφέ τι να σου πώ. έχω εταιρικό πακέτο, που σημαίνει δωρεάν τηλέφωνα με όλη την εταιρία και την οικογένεια. Όπως καταλαβαίνεις οι κλήσεις πάνε φουλ και παρόλα αυτά με ιντερνετ και παιχνίδια η μπαταρία είναι στάνταρ στις 2 μέρες γεμάτες και απο εκεί και πέρα παίζει με την χρήση για να φτάσει τις 3.εγώ έχω χαμηλώσει λίγο την φωτεινότητά της οθόνης και σχεδόν όποτε το πειράζω τρέχω το task killer.

Επίσης έχω κάνει αναβάθμιση στο firmware απο το site της htc, χωρίς να ξέρω αν παίζει τόσο ρόλο.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...