Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"...Για να διαλέξετε ένα τραγούδι ως ήχο κλήσης μπορείτε να κάνετε τα εξής

2ος τρόπος (γενικότερος): Δημιουργήστε στην κάρτα μνήμης ένα φάκελο με όνομα "media" και μέσα σ'αυτόν ένα φάκελο με όνομα "audio". Μέσα στο φάκελο “audio”, δημιουργήστε άλλους 3 υποφακέλους με ονόματα "alarms", "notifications" και "ringtones". Σε αυτούς τους φακέλους, αναλόγως με το αν θέλετε ήχο ξυπνητηριού, ειδοποιήσεων, ή ήχο κλήσης αντίστοιχα, περνάτε τα .mp3 που θέλετε και μπορείτε στη συνέχεια να τα επιλέξετε ως ήχο κλήσης από τις ρυθμίσεις..."

 

Καλησπέρα σας,

 

Έχω ακολουθήσει τον 2ο συνιστώμενο τρόπο αλλα χωρίς αποτέλεσμα. Στις αντίστοιχες ρυθμίσεις για ορισμό ringtone, notification και alarm tone, δεν εμφανίζονται το .mp3s που έχω αποθηκεύσει στους αντίστοιχους φακέλους παρά μόνο τα αρχικά εργοστασιακά. Σημειώνω πως σε ότι αφορά τους ήχους κλήσης ο πρώτος τρόπος (μέσω της αναπαραγωγης από την εφαρμογή "Μουσική") λειτουργεί κανονικότατα αλλά δεν καλύπτει notifications και alarm tones. Καμιά ιδέα/υπόδειξη.?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτι που δε γνωρίζω για το android λογισμικό και τα htc ειδικότερα, είναι αν έχει ξεχωριστά προφίλ όπως τα ΝΟΚΙΑ, δηλ: "Αθόρυβο", "Διακριτικό", "Γενικό".
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα,εχτες πυρα το wildefire,εχω εξεις προβλημα,συνδεο μεσο της κινητης τηλ.,συνδεο αμεσος, ο καιρος,gps,google mail,ολα μια χαρα δοθλευουν,το προβλημα ειναι εξεις,οτι δεν ανοιγη καμια,καμια σελιδα στο browser,τι κανο παιδια,πος γυναιτε αυτο? αφου ειμαι συνδεμρνος
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δε γνωρίζω για το android λογισμικό και τα htc ειδικότερα, είναι αν έχει ξεχωριστά προφίλ όπως τα ΝΟΚΙΑ, δηλ: "Αθόρυβο", "Διακριτικό", "Γενικό".

 

Ναι, έχει.

 

SMS να τα παρακολουθεί με τον κλασσικό τρόπο κι όχι σαν threads (όπως το gmail) γίνεται κάπως?? Αν γίνεται με 3ο πρόγραμμα, ποιό είναι καλό γι αυτή τη δουλειά?

Ξέρει κανείς αν γίνεται στο pad του τηλεφώνου, στα κουμπιά με τους αριθμούς να εμφανίζονται τα ελληνικά γράμματα?

Αν όχι, η υπάρχουσα αντιστοίχηση, πχ το "Γ" βρίσκεται εκεί που είναι το "G" και όχι εκεί που είναι το "Α", αλλάζει κάπως?

 

Στην πρώτη απορία σου (για το αν γίνεται να μην είναι threaded τα sms), χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, η απάντηση είναι αρνητική. Δεν ξέρω αν γίνεται μέσω του chomp sms (εφαρμογή του market), αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δε γίνεται.Μακάρι να είμαι λάθος...

Την δεύτερη σου απορία, δεν την κατάλαβα δυστυχώς... Αν θες εξήγησέ το λίγο καλύτερα :)

 

Ευχαριστώ πολύ Βασίλη.

 

Για τα SMS, κι εγώ όσο έψαξα, δεν βρήκα κάτι. Περίεργο, αλλά μάλλον έτσι είναι.

 

Στο 2ο θέμα βρήκα λύση. Τι εννοούσα: Να υπάρχει στο dial pad (στον dialer), εκεί που σε κάθε νούμερο έχει και 3 ή 4 αγγλικά γράμματα, η κλασσική αντιστοίχηση με τα Ελληνικά. Δηλαδή το "Γ" να είναι στο πλήκτο με το "2" και όχι στο πλήκτρο με το "4" (εκεί που είναι το "G".

 

Τελικά εγκατέστησα το dialer one από το market που έχει επιλογή για Ελληνικό dial pad και τα γράμματα είναι στην θέση τους και μάλιστα Ελληνικά. Επίσης έχει και τρελές δυνατότητες παραμετροποίησης!

 

Απορία.

Όταν ανοίξουμε το τηλέφωνο μετά από κλείσιμο (στιγμιαίο) ή απενεργοποίξηση, πάντα μπαίνει στο κλείδωμα, όπως συμβαίνει σε μένα?

Ή υπάρχει επιλογή να ανοίγει σε ξεκλείδωτο mode?

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

μα πως γινεται ξυπνητηρι με ανοικτο κινητο....πρωτη φορα το ακουω....

 

Φίλε είναι η λογική του Android.

Πως λέμε 'η λογική του στρατού'..

& εμένα στην αρχή μου φαίνονταν πολλά πράγματα παράξενα.

Περιμένω πλέον την 2.2, μήπως και..

& μετά να έρθει η επόμενη επιδότηση & σε άλλη παραλια.

 

Δεν υπάρχει κινητό που να στέλνει μικρά ελληνικά και να στέλνει 160 χαρακτήρες. Αν στην οθόνη φαίνονται μικρά και στέλνει με 160 χαρακτήρες, στον παραλήπτη πάει σε κεφαλαία ;)

 

Υπάρχουν τα Nokia.

Αν & δεν είμαι φίλος, στα sms & τον κατάλογο απέχουν έτη φωτός από τα αλλα κινητά.

Από το Android μερικούς γαλαξίες.

 

@ Paschos76 Και γιατί δεν τον χώνεις τον αριθμό σε άλλη κατηγορία; Εγώ τουλάχιστον τα δεύτερα κινητά τα βάζω στο "βομβητής" ή στο "βοηθός" πλέον.

 

Εχωσα λοιπόν τους 'άλλους' αριθμους, στην κατηγορία 'βοηθός'.

Για έναν ανεξήγητο λόγο, το Wildfire δε μπόρεσε ούτε αυτή τη φορά ,

να συγχρονισει την κατηγορία 'βοηθός',

παρότι υπάρχει κανονικά & στο Outlook & στο κινητό.

Έτσι πέρασα όλους αυτους τους αριθμους, έναν προς έναν,

ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ!!!!!!!!

Αρχίζω να αισθάνομαι τυχερός, που κατάφεραν να εκσυγχρονιστούν χωρίς προβλήματα,

οι κατηγορίες 'κινητό', 'οικία', 'εργασία'.

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Μια χαζή μάλλον ερώτηση, έχω το κινητο εδώ και 4 μέρες.. με πολύ χαλαρή χρήση... και παρατηρώ οτι στις γωνίες του κινητού στο καπάκι μπαταρίας δημιουργούνται μικρά μαύρα στίγματα.. σαν να φεύγει η επίστρωση του χρώματος... χωρίς καμία πτώση και με πολύ λεπτούς χειρισμούς όσο έχω προλάβει να παίξω...

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα απάντηση σήμερα από τον Γερμανό, ΔΕΝ θα το φέρει:

 

Αξιότιμε κ. ...,

 

Ευχαριστούμε για την προτίμηση που δείχνετε στο Δίκτυο Καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

 

Σας ενημερώνουμε ότι το κινητό τηλέφωνο που επιθυμείτε δεν θα διατίθεται από την γκάμα μας.

 

Η επικοινωνία σας με εμάς είναι πάντοτε ευπρόσδεκτη και αποτελεί ευκαιρία για να γινόμαστε συνεχώς καλύτεροι.

 

Εάν χρειάζεστε περισσότερες πληροφορίες, επισκεφτείτε ένα από τα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ ή την " on-line επικοινωνία " στην ιστοσελίδα μας http://www.germanos.gr ή καλέστε τη Γραμμή Επικοινωνίας Καταναλωτή (χωρίς χρέωση από σταθερό τηλέφωνο) : 800-11-40000 ή 210-8006000 (από κινητό με χρέωση) και θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε.

 

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία,

 

Τμήμα Διαχείρισης Πελατών

Δικτύου Καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ

 

Οπότε τι κάνω που το θέλω, έχω cosmote και το θέλω με επιδότηση;

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα απάντηση σήμερα από τον Γερμανό, ΔΕΝ θα το φέρει:

 

Οπότε τι κάνω που το θέλω, έχω cosmote και το θέλω με επιδότηση;

 

ή δοκιμαζεις στο Πλαισιο (εχω παρει κινητο με επιδοτηση vodafone) ή παιρνεις καποιο αλλο κινητο απο Cosmote, το πουλας και αγοραζεις το Wildfire.

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote δεν το περιλαμβάνει στα κινητά που δίνει με επιδότηση.

 

Άρα μόνο χωρίς επιδότηση μπορείς να το αγοράσεις.

Ρώτα στο πλαίσιο που αντιπροσωπεύει μεταξύ των άλλων και την cosmote, μήπως μπορούν να στο δώσουν και τα λεφτά της επιδότησης να στα κάνουν έκπτωση ή να σου δώσουν άλλα προιόντα που χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό θα κάνω και ελπίζω να γίνει... Λογικά γίνεται, μιας και στο Γερμανό τουλάχιστον, μπορείς να εκμεταλλευθείς την επιδότηση σου για άσχετες αγορές από εκεί.

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,και εγω το εχω απο το σαββατο,και εχο παρατηρειςι το ιδιο,ξεβαφει το χρομα του στης γονειες :-(
Link to comment
Share on other sites

παδια σκεφτομαι να το παραγγειλω απο το πλαισιο... διαβασα οτι καποιος δεν εβρισκε στο πλαισιο που πηγε για να το αγορασει... δε νομιζω να υπαρξει προβλημα σωστα? αλλιως δεν θα εγραφε οτι δεν ειναι διαθεσιμο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,ξερει κανεις πος μπορο θα μαθω ποσα mb εχω κατεβασει μεσα στην συσκεωη,να μη ξεπερασο τα 10 την μερα,εχο το προγραμμα της vodafone 10mb me 1 euro,η παρχει κανενα μετρητη?
Link to comment
Share on other sites

παδια σκεφτομαι να το παραγγειλω απο το πλαισιο... διαβασα οτι καποιος δεν εβρισκε στο πλαισιο που πηγε για να το αγορασει... δε νομιζω να υπαρξει προβλημα σωστα? αλλιως δεν θα εγραφε οτι δεν ειναι διαθεσιμο?

εγω το εχω παραγγειλη απο την πεμπτη και ακομα δεν μου το εχουν στειλει

Link to comment
Share on other sites

Android 2.1 Internet & MMS Settings

Επιλέγουμε Ρυθμίσεις > Ασύρματα Δίκτυα > Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας >

Ονόματα Σημείων Πρόσβασης

 

Ρυθμίσεις Internet

Πατάμε το πλήκτρο του μενού Νέο APN και συμπληρώνουμε τα παρακάτω στοιχεία:

 

Όνομα (Name): Internet

APN: internet.vodafone.gr

(εάν είστε χρήστης καρτοκινητής πληκτρολογήστε: webkarta.vodafone.gr)

Όνομα Χρήστη (username): user

Κωδικός Πρόσβασης (password): pass

MCC: 202

MNC: 05

Τύπος APN (APN type): Default

 

*Αφήνουμε κενά όλα τα άλλα πεδία*

 

Πατάμε το πλήκτρο του μενού> Αποθήκευση (Save)

 

Ρυθμίσεις MMS

Πατάμε το πλήκτρο του μενού> Νέο APN και συμπληρώνουμε τα παρακάτω στοιχεία:

 

Όνομα (Name): VF MMS

APN: mms.vodafone.net

MMSC: http://mms.vodafone.gr

Διακομιστής Μεσολάβησης MMS: 213.249.19.49

Θύρα MMS: 9201

Πρωτόκολλο MMS: WAP 1.2

MCC: 202

MNC: 05

Τύπος APN: MMS

 

*Αφήνουμε κενά όλα τα άλλα πεδία*

 

Πατάμε το πλήκτρο του μενού> Αποθήκευση (Save)

Link to comment
Share on other sites

Mόλις παρήγγειλα και εγώ το Wildfire σε κοκκινάκι. Μπορεί κάποιος να μου στείλει το Ndrive σε pm?? To θέλω επειδή θα φύγω ταξίδι το επόμενο διάστημα. Υπάρχει κάτι σε must που πρέπει να κατεβάσω απο εφαρμογές χρήσιμες?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα σε μαύρο και η γυναίκα μου σε κόκκινο!

Ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια μου!!! :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Από που παραγγείλατε τα άλλα χρώματα ρε παιδιά? Να προλάβω να ακυρώσω την παραγγελία άμα είναι...

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το ndrive κ μου κολλησε 1-2 φορες....με αποτελεσμα να "δουλευει " το προγραμμα στο παρασκηνιο κ να μην κλεινει το gps.οποτε εκανεκινηση...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,ξερει κανεις πος μπορο θα μαθω ποσα mb εχω κατεβασει μεσα στην συσκεωη,να μη ξεπερασο τα 10 την μερα,εχο το προγραμμα της vodafone 10mb me 1 euro,η παρχει κανενα μετρητη?

 

3g Watchdog απο το market φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα σε μαύρο και η γυναίκα μου σε κόκκινο!

Ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια μου!!! :lol:

 

Φέρανε και τα υπόλοιπα χρώματα???

 

Στο πλαίσιο και στην vodafone μόνο στο καφέ το έχουν...

 

Φίλε DimitriAndNiki πές και σε μας πού βρήκες μάυρο και κόκκινο χρώμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το appbrain.com market δν μπορώ να δω τίποτα από το κινητό! ότι πάω να ανοίξω μου λέει "Δεν Βρέθηκε" .. "Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του αντικειμένου για το οποίο πραγματοποιήσατε αίτημα"!

 

Έχω κάνει account κ τα λοιπά! Πάτησα install από το pc κ μετά πήγα να το κατεβάσω από το appbrain.com market κ πάλι τίποτα!

 

 

 

 

EDIT:

Επίσης υπάρχει τρόπος να βγάλω από τα μενού κάποιες άχρηστες για μένα εφαρμογές? Όχι να τις σβήσω απλά να μην φαίνονται!

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

hidd3n σου υπενθυμίζω ότι σύμφωνα με τους ΟΠΧ, η γραφή τύπου sms (τπτ,τ,π,δλδ) απαγορεύεται και τα ποστ που είναι γραμμένα με αυτόν τον τρόπο διαγράφονται..

thanks..:)

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα ειμαι εκτος θεματος αλλα θα ηθελα αν μπορουσατε να βοηθησετε...αναμεσα σε ενα καινουργιο wildfire και σε ενα μεταχειρισμενο iphone 3... τι μου προτεινετε?!??! Μιας και η τιμη τους θα ειναι η ιδια πανω-κατω...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...