Jump to content

Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε περισσότερο;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε;  

979 members have voted

  1. 1. Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε;

    • Apple
      185
    • BlackBerry
      27
    • HTC
      194
    • LG
      22
    • Motorola
      19
    • Nokia
      312
    • Samsung
      68
    • Sony Ericsson
      114
    • ...άλλον κατασκευαστή
      5
    • ...κανέναν ιδιαίτερα
      33


Recommended Posts

Εννοεί ότι έγιναν της μόδας λόγω iphone.

Στην περίπτωση αυτή θα έπρεπε να μιλήσει για το marketing της Apple. Εκεί έστειλε τις άλλες εταιρίες αδιάβαστες, και όχι στην τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 176
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην περίπτωση αυτή θα έπρεπε να μιλήσει για το marketing της Apple. Εκεί έστειλε τις άλλες εταιρίες αδιάβαστες, και όχι στην τεχνολογία.

 

Δυστυχώς το marketing είναι τόσο ισχυρό σε σημείο να συγχέεται, από πολλούς, με την ουσία και σε ορισμένες περιπτώσεις να την υπερκαλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι iphoneκιας...Αλλά μπορεί να έβγαλαν αφής ενώ προυπήρχε, αλλά αυτοί που ανέφερες είχαν capacitive;;;;Μετά από πόσο καιρό βγήκε αντίστοιχη οθόνη;;;Δεν ανακάλυψαν την Αμερική αλλά είναι αυτό που μου έλεγε το παιδί που έλεγαν και στην διαφήμηση...Είναι και κινητό τηλέφωνο.Τώρα αν αξίζει μετά από πόσο καιρό να έχει αυτή την τιμή δεν με αφορά...Και σαν κινητό για μένα δεν αξίζει να το πάρει κάποιος και να το κάνει jb...

 

Αν είναι να δώσω κάπου ψήφο, μάλλον θα την έδινα στην samsung καθώς παίζει μπάλα παντού με ποιοτικές συσκευές και δείχνει πολύ καλά αντανακλαστικά στις προτάσεις άλλων.

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία, το πρώτο τηλέφωνο με capacitive touchscreen ήταν το LG Prada, μερικούς μήνες πριν το iPhone. Επίσης σαν τεχνολογία έγινε οικονομικά προσιτή μόνο τα τελευταία 4-5 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

sony ericsson και είμαι ικανοποιήμενος με την walkman σειρά,αρκετά με τις κάμερες που βγάζουν,με την αντοχή και την ποιότητα τους...σε "συμβατικά" τηλέφωνα που επιλέγω!!

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ειμαι πιστοσ στην htc και θα παραμεινο οσο βγαζει παντα κατι καλυτερο και το servise του ειναι καλοο .. πιστευω καλυτερεσ οθονεσ αφης δεν υπαρχουν σαν της htc
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Προτιμώ την άπλ , γιατί δίνει και δωρεάν θήκη:p:p

 

Χαχαχαχα!

 

Sony Ericsson απο άποψη design και χειρισμού τηλεφώνου. Όσο για την απόδοση και τιμή πάντα σε όλα είναι σχετικό, είμαι πολύ ευχαριστημένη με το w960 μου (και με όλα τα άλλα SE που πέρασαν απτα χέρια μου) και ας μην είχε τρελή επιτυχία.

Και ξέρω ότι το επόμενο κινητό μου θα είναι SE...! :shifty:

Link to comment
Share on other sites

εγω προτιμω... αυτον που θα ανοιξει μοναδα παραγωγης και εγκαταστασεις στην Ελλαδα!:p

 

...το αλλο με τον τοτο,το ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα!

Θεωρώ πως από άποψη αντοχής και ποιότητας και τα nokia αλλά και τα sony ericsson είναι πολυ καλά...Από άποψη ευκολίας μενού θεωρώ τα nokia λίγο πιο εύχρηστα. Τα sony ericsson όμως συνήθως μου αρέσουν περισσότερο εξωτερικά. Είναι ανάλογα τι ανάγκες θες να καλύψεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Είναι υποκειμενικό.. Ανάλογα με το τι ψάχνει ο καθένας και τα πόσα αποφασίζει να διαθέσει..
Link to comment
Share on other sites

Nokia

Siemens (RIP)

(Sony) Ericsson

Sharp

 

Αυτες αξιζουν απο εμενα. Οι εταιριες με τις μεγαλυτερες καινοτομιες στην κινητη τηλεφωνια.

 

(δεν αναφερω την Motorolla παρολο που ανακαλυψε το κινητο τηλεφωνο το 1983)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

(δεν αναφερω την Motorolla παρολο που ανακαλυψε το κινητο τηλεφωνο το 1983)

 

Συγνώμη για το μικρό off topic...

Είσαι σίγουρος ότι ήταν η Motorolla?? Έχω δει και διαβάσει ότι η Nokia -φιλανδική εταιρία ξυλουργείας τότε- ήταν η εταιρία που κατασκεύασε τα πρώτα κινητά τηλέφωνα...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το μικρό off topic...

Είσαι σίγουρος ότι ήταν η Motorolla?? Έχω δει και διαβάσει ότι η Nokia -φιλανδική εταιρία ξυλουργείας τότε- ήταν η εταιρία που κατασκεύασε τα πρώτα κινητά τηλέφωνα...

 

Oταν η Moto ανακαλυψε το κινητο (1983) η Νοκια ηταν εταιρια χαρτοποιίας / ξυλουργειας. Η νοκια το γυρισε στα κινητα πολυ αργοτερα (αρχες δεκαετιας 90):)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Oταν η Moto ανακαλυψε το κινητο (1983) η Νοκια ηταν εταιρια χαρτοποιίας / ξυλουργειας. Η νοκια το γυρισε στα κινητα πολυ αργοτερα (αρχες δεκαετιας 90):)

Ααααααα... Μάλιστα... Ευχαριστώ για την πληροφορία! :happy: :)

Link to comment
Share on other sites

Nokia μία ζωή, αν και παλιότερα ένα φεγγάρι είχα και 1-2 Siemens. Κρίμα που εγκατέλειψαν την αρένα οι Γερμανοί. Είχαν βγάλει ορισμένες καλές συσκευές, ανάμεσα στις οποίες και το θηρίο SX-1 (Symbian).
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω περάσει από Ericsson (Ericsson PH 388 και κάτι άλλα που δε θυμάμαι, T18,Τ28s,T36m-BEST SIGNAL EVER σε κινητό,έπιανε και στον Άρη GSM-,T68,T610) και σταμάτησα κάπου εκεί γιατί ενώ ως τότε θεωρούσα την Ericsson καλύτερη εταιρεία μετά με τη Sony άρχισε να με απογοητεύει. Σαν hardware τα κινητά της είναι ιδιαίτερα καλά αλλά σαν software,ιδιαίτερα από τότε που εγκατέλειψε UIQ+Symbian το θεωρώ τραγικό... Τα ενσωματωμένα λειτουργικά της Ericsson είναι πλέον χαλαρά χειρότερα από το S40 της ΝΟΚΙΑ.

 

Από ΝΟΚΙΑ είχα ΝΟΚΙΑ 5110,3310,8210(!), 6288, Ε66, 5800 και άλλα που δε θυμάμαι λογικά (Α το Ν80,ναι,κορυφαίο απλά...). Ας όψεται το εταιρικό για το πόσα κινητά περνάνε από τα χέρια μου τα τελευταία χρόνια :lol: και πλέον θεωρώ ότι η ΝΟΚΙΑ καλύπτει όσα θέλω και δύσκολα θα έφευγα από Symbian.

 

Κορυφαία του χώρου θεωρούσα και τη SIEMENS (SL45i,M55,CX65,SX1) αλλά έφυγε πολύ μα πολύ νωρίς από το παιχνίδι. Κορυφαίες οθόνες και πάντα ήταν ένα βήμα μπροστά από τις άλλες σε software/hardware. Πραγματικά ΓΙΑΤΙ ΕΦΥΓΕ; Ακόμα θυμάμαι τα κινητά της.... Το SX1 πχ είχε περισσότερες λειτουργίες από το iphone :):lol:

 

Από motorola, οκ, ήταν η χειρότερη που είχα από όλες τις πλευρές-ειδικά το SAR τους ήταν τραγικό- ενώ από Apple έχω περάσει ένα αξέχαστο μήνα - με προσπάθειες να το συνδέσω με το λίνουξ, να συγχρονίσω mp3 - με ανταλλαγή ώσπου έφαγε σουτ. Ξουτ...

 

Andoid δεν έχω δοκιμάσει ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ εννοώντας ότι έχω χειριστεί το Χ10 του αδελφού μου αρκετά αλλά για προσωπική χρήση δε το έχω κάνει... Η εμπειρία μου από εκεί ήταν "απογοήτευση" αλλά στο μέλλον θα ήθελα να του δώσω μια ευκαιρία!

 

ΝΟΚΙΑ χαλαρά,ακόμα κι αν δεν υπάρχει η SIEMENS :cry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πάρα πολλα χρονια λατρης της SE.. και μετα ηρθε στα χερια μου το Dual Sim της samsung.. Μολις βγαλει Dual Sim και η SE, θα ξαναγυρισω πισω.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...