Jump to content

Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε περισσότερο;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε;  

979 members have voted

  1. 1. Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε;

    • Apple
      185
    • BlackBerry
      27
    • HTC
      194
    • LG
      22
    • Motorola
      19
    • Nokia
      312
    • Samsung
      68
    • Sony Ericsson
      114
    • ...άλλον κατασκευαστή
      5
    • ...κανέναν ιδιαίτερα
      33


Recommended Posts

Nokia φυσικα...

 

Απορω με την "επιτυχια" της SE στην Ελλαδα παντως.... Στο εξωτερικο παει ΑΠΑΤΗ. Εδω για ενα λογω την εχουμε δευτερο-τριτη. Απορω....

 

 

edit: Απ' ο,τι φαινεται και ο φιλος απο πανω την ιδια απορια με εμενα εχει

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 176
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

HTC DIAMOND 2 ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!!:rolleyes:

Έχει τα πάντα και δεν θέλει τσάντα laptop:lol:,χωράει στην τσέπη του τζιν μου...:p

και κυρίως για τα i-phone επειδή τα εχω δουλέψει η δουλεία της htc με το touch-flo 3d δεν είναι και άσχημη

ειδικά για όσους ξέρουν από wm αν τους βάλεις και μια cooked rom πάνω πετάνε!!!!!:cool:

όσο για τις symbian συσκευές ανήκουν σε άλλη κατηγορία...:shifty:

Edited by djs

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Να πω καταρχήν, οτι στο poll θα έπρεπε να έχει δύο επιλογές, γιατι έτσι όπως ειναι τώρα είναι λίγο περιοριστικό.

Προτίμησα να επιλέξω samsung για τη σταθερή ανοδική πορεία τελευταία στα smartphones και γενικός την τεχνολογία που χρησιμοποιεί (βλ. οθόνες)

Link to comment
Share on other sites

Apple γιατί μετά από μια πορεία χρήσης διάφορων συσκευών από το 1993 έως τώρα, είναι η μόνη εταιρία που μπορεί να προσφέρει την εμπειρία που απαιτώ από μία προσωπική συσκευή επικοινωνίας (τηλέφωνο λεγόταν έως περίπου το 2000-2001).

 

Ασφαλώς η γνώμη του κάθε χρήστη είναι διαφορετική όπως και οι ανάγκες του ώστε να επιλέγει κάποια από όλες τις θαυμάσιες άλλες συσκευές που κυκλοφορούν στην αγορά από ένα σωρό κατασκευαστές, έτσι λοιπόν πρέπει ο καθένας να γράφει για τον εαυτό του και όχι για το τι νομίζει ότι συμβαίνει στο σπίτι του διπλανού του, πολύ δε περισσότερο όταν δεν έχει μπει καν μέσα και γράφει με βάση ότι νομίζει ότι βλέπει πίσω από τον τοίχο ... :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει τα παντα εκτος απο android OS και blackberry.μονο με τα νοκια series 60 εμεινα ευχαριστημενος και φυσικα οχι με ολα .α και windows mobile το λεω εδω ....δεν προκειτε να ξαναπαρω ποτε:rolleyes:
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 χρονια "μανιας" με τα Νοκια και χαλοντας ενα σωρο χρηματα, ψαχνοντας το κατι διαφορετικο στις νεες συσκευες Νοκια(ο θεος να τις κανει νεες), μου την εδωσε καποια στιγμη και πηρα το HTC Desire...Εχω παθει πλακα...(και με την συσκευη και με το λειτουργικο).Επιτελους καταλαβα ποσο κοροιδο ημουν τοσο καιρο με την Νοκια ....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να έκανα πάλι στην ΝΟΚΙΑ επέστρεφα.

Και θα ξαναφύγω αλλά και πάλι στην ΝΟΚΙΑ θα επιστρέψω.

Link to comment
Share on other sites

NOKIA! !

αν και τα SE κατα την γνωμη μου εχουν καλυτερη camera ....μου την δινουν τα μενου τους........οχι τιποτε αλλο..ειμαι στο τσακ να ξαναπαρω SE :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι κολλημένος με την ΝΟΚΙΑ λέμε:lol:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν και από τα έντεκα χρόνια που έχω κινητό στα χέρια μου τα εννέα είχα Nokia, τον ενάμησι HTC και μόλις 6 μήνες Apple, την ψήφο μου θα τη δώσω για Apple. Υποκειμενική η άποψη μου αλλά παιδιά το τηλέφωνο απλά είναι κορυφαίο!!!!!
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Motorola και απο μενα και βλεπω πως ειμαστε λιγοι.Δεν πειραζει λιγοι και καλοι :p.

Για μενα ειναι μια εταιρεια (αν εξαιρεσεις το παρρον που ουσιαστικα δεν εχει εκπροσωπηση στην Ευρωπη ) που παντα θα ηταν διαφορετικη σε σχεση με τον ανταγωνισμο.Δεν λεω οτι ειχε καινοτομιες που και απο αυτες ειχε αλλα ηταν διαφορετικη.

 

 

Ακομα και το κουμπι κοκκινο πρασινο στα πιο παλια μοντελα το ειχε αναποδα :lol:

Μου αρεσε γιατι προσεχε παντα το design στα κινητα της και οποτε βαριομουν με τα χαρακτηριστικα που "οπωςδηποτε επρεπε " να εχω και εμενα με ενα τηλεφωνο μονο για τηλεφωνα, τα Μοτορολα ηταν τα πιο ομορφα και καλυτερης ποιοτητας υλικων κατασκευης και ειναι κατι που μου αρεσε.Εχουν χαρακτει στη μνημη μου τα e398,v3,v80,e8 που πραγματικα ηταν κουκλια και ειχαν και κατι διαφορετικο.Δυστυχως ή ευτυχως η εταιρεια πλεον προσανατολιζεται στα επαγγελματικα τηλεφωνα μεσω του android=touchscreens οπου εκει δε χωραει πολυ σχεδιαση και η αγορα ηδη εχει παικτες με καλη ποιοτητα κατασκευης.

 

Ποτε δε συμπαθησα τα samsung και ενω περασαν 3 απο τα χερια μου.Δεν ειχα ποτε σημα (κατι που δε συναιβει με κανενα μοτορολα μου :D ) και μου εσβηναν απο μονα τους.Ξερω ξερω ετυχε.Γενικα οι κορεατες οταν βγαζουν ενα προιον φροντιζουν το δεικτη αποδοση/τιμη πιο πολυ απο τα υπολοιπα φτιαχνοντας απλα καταναλωτικες συσκευες και οχι προιοντα που απευθυνονται σε σενα.Ειτε φτιαξουν πλυντηρια ειτε αμαξια ειτε κινητα το αποτελεσμα ειναι απροσωπο.Βλεπε hiundai,lg,kia,samsung κλπ,κλπ.

 

Kαι η Νοκια ειναι μια χαρα τωρα ειδικα που εστρωσαν οι τιμες της και δεν εχει κανενα μοντελο κραχτη :happy:

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα επιλέξω μόνο με τα 2 βασικότερα κριτήρια για εμένα.

Πρώτον, μου αρέσουν και πάντα μου άρεσαν οι συσκευές της Νόκια.

Δεύτερον, μόνον η Νόκια στα πληκτρολόγια των συσκευών της αναγράφει και το Ελληνικό αλφάβητο εκτός του Αγγλικού. Για εμένα, αυτός ο δεύτερος λόγος σημαίνει πως η συγκεκριμένη εταιρία με σέβεται σαν καταναλωτή και δεν με θεωρεί απλώς ως ένα "παγκοσμιοποιημένο" άβουλο ον που του αρκεί μόνο η Λατινική γραφή στο πληκτρολόγιο του κινητού του. Λες και θα γράψω τα μηνύματά μου στα απαίσια (και δυανάγνωστα) γκρίκλις ή τον τηλεφωνικό κατάλογο του κινητού μου με Λατινικούς χαρακτήρες.

Αυτά, ευχαριστώ.

Edited by achillefs76
Τροποποίηση (επιδιόρθωση) νοήματος.
Link to comment
Share on other sites

samsung forever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! δεν ειναι τυχαια δευτερη στον κοσμο, παρολο που εχει λιγοτερα χρονια στο ενεργητικο της απο την νοκια...ποιοτητα κατασκευης, μοναδικες στο ειδος τους οθονες, επεξεργαστες. design, αξιοπιστια!!!!! και μετα απο samsung προτιμω htc...
Link to comment
Share on other sites

Nokia φυσικά, μακράν η καλύτερη σε όλες τις κατηγορίες, από τα φτηνά feature phones μέχρι τα πιο προηγμένα smartphones. Από το 2006 που έχω στραφεί στο Symbian (N80, N95 και τώρα N97), έχω έναν υπολογιστή στην τσέπη μου, με απίστευτες δυνατότητες που άλλα τηλέφωνα δεν μπορούσαν ούτε καν να ονειρευτούν. Για τα iPhone δε θα μιλήσω, είναι απλά παιχνιδάκια για γκομενίτσες και ποζεράδες που δεν ξέρουν ούτε καν τι είναι application, με τεράστιες ελλείψεις σε βασικούς τομείς, ενω τα Android είναι σε σαφώς καλύτερο επίπεδο, όμως ούτε αυτά φτάνουν την πληρότητα και τις δυνατότητες του Symbian. Μου αρέσει που η Nokia βγάζει συσκευές για κάθε γούστο, με αριθμητικό πληκτρολόγιο, με qwerty, με οθόνη αφής, με οθόνη αφής και qwerty. Μετά το N97 (και παρόλο που με ταλαιπώρησε με τις αρχικές buggy εκδόσεις του firmware), δεν μπορώ πλέον να χρησιμοποιήσω τηλέφωνο χωρίς οθόνη αφής και qwerty πληκτρολόγιο. Μιλάμε για απίστευτη ευκολία. Εκτός από το Symbian, γλυκοκοιτάζω τελευταία και το MeeGo (πρώην Maemo), και ίσως στραφώ προς τα εκεί αν η Nokia βγάλει μια ολοκληρωμένη συσκευή (το N900 είναι πραγματικά εκπληκτικό, ένας πραγματικός υπολογιστής, όμως είναι ακόμη ανώριμο για χρήση ως τηλέφωνο, με βασικότερη την έλλειψει portrait mode). Μου αρέσει επίσης που η Nokia δεν αφήνει ποτέ παραμελημένους τους πελάτες της, αλλά βγάζει firmware updates ακόμη και 2 χρόνια μετά την κυκλοφορία της κάθε συσκευής, ενώ υλοποιεί πάντα πρωτοπορειακές ιδέες στο software και τις υπηρεσίες (Ovi Maps, δωρεάν πλοήγηση, SportsTracker, κλπ).
Link to comment
Share on other sites

HTC.Μονο η *****-apple ειναι αντιστοιχα δυνατη κατα τη γνωμη μου αλλα την μισω τοσο πολυ που ουτε ψηφο δεν θα της εδινα ποτε! Edited by TN97
Τροποποίηση απρεπούς λέξης.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Nokia, HTC-Samsung. Δεν υπάρχει τίποτε άλλο. SE για παιδιά του γυμνασίου , Αpple για ποζεράδες καθαρά όπως είπε και πιο πάνω κάποιος, τα υπόλοιπα δεν αξίζει να τα αναφέρω κάν :P
Link to comment
Share on other sites

ψηφισα νοκια αλλα μετα απο απο τα τελευταια ναυαγια (ν97 και ν900, το ενα λογω hardware και δευτερο λογω software η να πω καλυτερα καθυστερηση απο τη νοκια για αναβαθμισεις) εχω αρχισει να κοιτω και αλλου αλλα οχι καπου συγκεκριμενα...

Μιλας πολυ σωστα,ειχα ν97 εχω ν900.

Οτι πάρεις 100...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...