Jump to content

Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε περισσότερο;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε;  

979 members have voted

  1. 1. Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε;

    • Apple
      185
    • BlackBerry
      27
    • HTC
      194
    • LG
      22
    • Motorola
      19
    • Nokia
      312
    • Samsung
      68
    • Sony Ericsson
      114
    • ...άλλον κατασκευαστή
      5
    • ...κανέναν ιδιαίτερα
      33


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 176
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Κατά τη γνώμη μου, θα είχες δίκιο, αν αυτό το έλεγες πριν ένα χρόνο.

Σήμερα υπάρχουν οθόνες ισάξιες σε αυτόν τον τομέα και πολύ ανώτερες στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά (μέγεθος, ανάλυση, φωτεινότητα κλπ).

Άλλωστε, είναι άδικο οι συγκρίσεις να γίνοται με βάση το 3gs που ήδη σιγά σιγά αποχωρεί...

 

Μα η ποιότητα της διεπαφης με τον χρήστη μέσω του multitouch δεν είναι θέμα μόνο hardware οθόνης και τεχνολογίας κατασκευής ( capacitive vs resistive ) αλλά επίσης είναι και θέμα αξοιοποιησης από το λειτουργικό. Εκεί πιστεύω πως υπάρχει η διάφορα και πλαστιγγα κλείνει υπέρ της apple. Δεν έχω δοκιμάσει όλα τα κινητά τηλέφωνα της αγοράς αλλά θα ήθελα μιας και το ανεφερες να μου υποδείξεις μερικά με ανώτερο UI και απόκριση στην επαφή με το χρήστη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω κατ αρχην οτι ψηφισα htc

Εχω αγορασει και δοκιμασει σχεδον τα παντα απο κορυφαια κινητα τα τελευταια χρονια(εκτος απο BB k Android)

Να πω για τη Νοκια οτι μας δουλευε με της πανακριβες τριζατες πλαστικουρες στυλ Ν95(που το ειχα πληρωσει..750 ευρωπουλα!!!)η Ν85 και παει λεγοντας!

Τα εγραφα στα φορουμ αλλα δυστυχως αντιδρουσαν επιθετικα εναντιον μου οι φαν του(πλαστικου)συμπιαν!!

Ευτυχως οι καιροι αλλαξαν και η Νοκια αρχισε να μας δινει λιιιγο πιο ποιοτηκα κινητα(εξαιρω τα κορυφαια Ε71/66)

Παντως το συμπιαν ειναι πλεον αργο με χαζοκαθυστερησεις αλλα εχει εφαρμογες που μπορεις να κανεις σχεδον τα παντα!

Απ ολα ειχα μεινη με το Ν86 αλλα το εδωσα και αυτο και τωρα κραταω το Navigator μονο για να εχω και 1 Sympian!

 

Η SE ειναι για μενα η επιλογη για καθημερινο απλο πρακτικο τηλεφωνο μιας και το μενου τους ειναι υποδειγμα απλοτητας αλλα και ευχρηστιας.

Βεβαια μας τα εχει χαλασει λιγο σε θεματα software αλλα και μετριων slide σε μερικα μοντελα

Παντως το w995 που εχω ειναι αψογο οπως και το Αινο προηγουμενος!

Και μη ξεχασω σε συνεργασια με το MPE ειναι πολυ πρακτικα!!

 

Η Aple εχει για μενα μια φιλοσοφια που αλλοι συμφωνουν και αλλοι οχι.

Παντως εβαλε το κοσμο στο πραγματικα ομορφο τατς και οχι στο βαλε νυχι η φερε γραφιδα να πατηση!

Αυτο οπως και το οτι,οτι εχει το τηλεφωνο δουλευει απροβληματιστα μου αρεσει..

Απ την αλλη δε μπορω τους ανοητους περιορισμους που εχει αυτη η φιλοσοφια!

 

Η Σαμυ για μενα βγαζει απ τα πιο ποιοτικα κινητα αλλα οι αδυναμοι πομποδεκτες και το μενου τους που δεν ειναι πληρες και πρακτικο οσο 1 SE π.χ. με κουραζουν!

Παντως απο οθονες παιδια ειναι ΑΛΛΟΥ!!!!!!!!!!

 

Τα LG ποτε δε τα συμπαθησα ωστε να τα ψαξω περισσοτερο!

Παντως και αυτα...Σαμσουνγκοφερνουν αν και δε τη φτανουν(ισως γι αυτο δεν ασχοληθηκα περισσοτερο!!)

 

Τα HTC εχουν πολυ καλη ποιοτητα τα αγοραζω ανελιπως απ την εποχη της qtek αλλα ΠΟΤΕ ως κυρια τηλεφωνα μιας και 1 το μεγεθος 1 η μη ευχρηστια για καθημερινη χρηση(αναγκη γραφιδας παλαιοτερα,χαλια ευκρινια οθονης κατω απ τον ηλιο κ.α.)με εκαναν και τα απολαμβανα τα πολλα συν τους στην ανεση του καναπε και οχι στις κακουχιες της εξωτερικης χρησης!!

Μια φορα θυμαμαι ειχα παρει το Touch Cruze καλοκαιρι σε παραλια και..αστα καλυτερα απ την οδηγηση,μεχρι την αποστολη sms που ειχα χρειαστει να κανω οπως και 2-3 φωτος που ειχα βγαλει...

Παντως το HD2 που εχω τωρα ειναι απλα ενας μικρος υπολογιστης τσεπης συν το απιστευτο GPS του!!

Και οσο για την αποκριση της οθονης του ΚΑΜΙΑ σχεση με το παρελθον..τα κινεζακια εχουν κανει καταπληκτικη δουλεια με τα παλια(πλην ομως σχεδον πληρες και τιμια)βαρια windows..μπραβο τους και οσοι λενε εχω περασει απ τα WM και δε ξαναγυριζω σε αυτα γιατι ξερω τι σπαστικα ειναι απλα ΔΕΝ εχουν δοκιμασει το LEO που το κυριως προβλημα για μενα ειναι το μεγεθος του που δεν ειναι να το εκθετεις σε καθημερινες κακουχιες ποσο μαλλον οταν ειναι πανακριβο!!

 

Τελος να πω για τα Μοτορολα οτι μου αρεσει που ειναι ποιοτηκα με καλο ντιζαιν και ακουστικη αλλα θελει οπωσδηποτε νεο λειτουργικο και συσκευες για να μη παθει οτι και η Siemens που παρεπιπτωντος να σας πω οτι το S65 ηταν το αγαπημενο μου κινητο και ακομα και τωρα που το κοιταω διπλα σε κατι πλαστικα συμπιαν που ειχα κατακαιρους το δεσιμο και τα υλικα του ηταν ανωτερα ασε που ειχε και το καλυτερο αν το εψαχνες proprietary λειτουργικο non smart!!!

 

Αυτα τα...ολιγα!!!:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Να πω για τη Νοκια οτι μας δουλευε με της πανακριβες τριζατες πλαστικουρες στυλ Ν95(που το ειχα πληρωσει..750 ευρωπουλα!!!)

Το Ν95 αν και τριζατο όπως λες, είναι ένα από τα πιο επιτυχημένα μοντέλα της εταιρίας, πέρασαν τρία χρόνια από την κυκλοφορία του και ακόμα κοντράρει στα ίσια πολλά αντίστοιχα σημερινά τηλέφωνα (με την 2.6" οθόνη του, το διπλό επεξεργαστή με τον επιταχυντή γραφικών, το A-GPS, το TV-Out, τα 5 MP camera). Για το λόγο αυτό η Nokia 3 χρόνια μετά βγάζει ακόμα αναβαθμίσεις!

Τώρα αν τρίζουν τα πλαστικά τότε μάλλον έχεις άλλα κριτήρια στην επιλογή κινητού επομένως θα πρέπει να επιλέγεις κάποιο στυλ iphone χωρίς καθόλου μηχανικά μέρη.

Link to comment
Share on other sites

Μα η ποιότητα της διεπαφης με τον χρήστη μέσω του multitouch δεν είναι θέμα μόνο hardware οθόνης και τεχνολογίας κατασκευής ( capacitive vs resistive ) αλλά επίσης είναι και θέμα αξοιοποιησης από το λειτουργικό. Εκεί πιστεύω πως υπάρχει η διάφορα και πλαστιγγα κλείνει υπέρ της apple. Δεν έχω δοκιμάσει όλα τα κινητά τηλέφωνα της αγοράς αλλά θα ήθελα μιας και το ανεφερες να μου υποδείξεις μερικά με ανώτερο UI και απόκριση στην επαφή με το χρήστη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μα και ποιός έχει χρησιμοποιήσει όλα τα κινητά που υπάρχουν...

 

Θα σου δώσω ένα παράδειγμα: Στο milestone (Android 2.1) που χρησιμοποιώ τελευταία, η απόκριση της οθόνης είναι - για μένα - άριστη.

Δηλαδή τι εννοώ: ότι όταν είμαι στο ίντερνετ, πχ στο site του myphone μπορώ να πατάω με την πρώτη και χωρίς να κάνω λάθος το τοξάκι (>) που σε πάει στην τελευταία σελίδα κάθε θέματος. Ενοοείται χωρίς να κάνω ζούμ.

Και αυτό σε μια οθόνη με ανάλυση 854*480 που όλα εμφανίζονται σαν ψείρες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν έχω λόγω να διαφωνησω την στιγμή μάλιστα που το έχεις δοκιμάσει. Πάντως κυκλοφορεί video στο YouTube στο οποίο τεσταρονται διάφορα smartphones σχετικά με την ακρίβεια της οθόνης. Ο χρήστης πτοσομοιωνεται με την βοήθεια ενός ρομπότ. Τα αποτελέσματα καταδικνυουν πως το iPhone έχει την καλύτερη απόκριση και ακρίβεια από τις συσκευές που λαμβάνουν μέρος στο τεστ. Εάν βρω το video θα το δώσω το link εδώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν έχω λόγω να διαφωνησω την στιγμή μάλιστα που το έχεις δοκιμάσει. Πάντως κυκλοφορεί video στο YouTube στο οποίο τεσταρονται διάφορα smartphones σχετικά με την ακρίβεια της οθόνης. Ο χρήστης πτοσομοιωνεται με την βοήθεια ενός ρομπότ. Τα αποτελέσματα καταδικνυουν πως το iPhone έχει την καλύτερη απόκριση και ακρίβεια από τις συσκευές που λαμβάνουν μέρος στο τεστ. Εάν βρω το video θα το δώσω το link εδώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Και το gsmarena έχει ένα τέτοιο βιντεάκι.

Και βέβαια βγάζουν πρώτο το άιφον, συγκρίνοντάς το με το motorola droid , την αμερικάνικη έκδοση του milestone (που όμως έχει οθόνη που απαιτεί πίεση:p).

 

Και πράγματι, μπορεί το άιφον να έχει όντως καλύτερη απόκριση ακόμα και από το milestone , που με έχει αφήσει τόσο ικανοποιημένο. Μπορεί ακόμα να ανοίγει μια σελίδα στο ίντερνετ ταχύτερα κατά 2 sec.

Αλλά, πραγματικά τώρα, μπορούν 2 sec να είναι κριτήριο για την αγορά τηλεφώνου? Τη στιγμή που hardwarικά (και σε επίπεδο software) υπάρχουν σοβαρές διαφορές?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και το gsmarena έχει ένα τέτοιο βιντεάκι.

Και βέβαια βγάζουν πρώτο το άιφον, συγκρίνοντάς το με το motorola droid , την αμερικάνικη έκδοση του milestone (που όμως έχει οθόνη που απαιτεί πίεση:p).

 

Και πράγματι, μπορεί το άιφον να έχει όντως καλύτερη απόκριση ακόμα και από το milestone , που με έχει αφήσει τόσο ικανοποιημένο. Μπορεί ακόμα να ανοίγει μια σελίδα στο ίντερνετ ταχύτερα κατά 2 sec.

Αλλά, πραγματικά τώρα, μπορούν 2 sec να είναι κριτήριο για την αγορά τηλεφώνου? Τη στιγμή που hardwarικά (και σε επίπεδο software) υπάρχουν σοβαρές διαφορές?

 

Οσον αφορά το video σε αυτό το site αναφερομουν.

Τώρα,

Τα κριτήρια που θέτει ο καθένας από εμάς όταν επιλέγει μια συσκευή είναι τελείως υποκειμενικα και ως εκ τούτου δεν υπάρχει κάτι σωστό η λάθος. Μπορεί σε επίπεδο τεχνικών χαρακτηριστικών πολλά κινητά να υπερέχουν αλλά προσωπικά πιστεύω πως στην ποιότητα αλληλεπίδρασης και διεπαφης με τον χρήστη το iPhone παίρνει άριστα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Το καναμε iphone vs all :p

Καλό μπορει να ειναι το iphone (touch αποκριση, pull moor σχέδιαση κτλ) αλλά ποτέ δεν θα έπερνα ένα "εμπορικά κλειδωμένο" τηλέφωνο. Ενώ θα μπορούσε να παίζει mp3 αλλα ΟΧΙ, πρέπει να τα περάσεις με itunes και μετά δεν ξαναβγαίνoυν από το τηλεφωνο να τα σώσεις στίλεις σε άλλον (δεν τα έχει ανακαλύψει ακόμα τα Mp3 βλέπεις αυτά δεν έχουν DRM). Δεν λειτουργεί η ανταλλαγή αρχείων μη τυχών και χάσουν κάνα δολάριο από το ιντερνετομάγαζό τους λες και λίγα βγάζουν από την συσκευή. κτλ κτλ.. Να μην μπούμε ότι για να περάσεις ανυπόγραφο λογισμικό τι θέλει να κάνεις (ξέρετε τι παίρνει για κάθε υπογραφή λογισμικού??).. Πολύ "τσφούτιδες" εκεί στην aple. Για κάθε 100$ συσκευής οικονομούν και άλλα 50$ σε "καλούδια".

 

Αυτό θα πεί " εμπορικά κλειδωμενο". Το εκανε παλιά και η Vodafone με το BT των συσκευών της (βλέπε Κ750v) που δεν ξέρα τι θα πεί ανταλλαγή mp3. έπρεπε να αλλάξεις firmware για να το κάνεις "κανονικό".. αλλιώς ούτε καν έπαιζε real tone που είχες φτιάξει εσύ. Ολοι deband κάναμε τότε.. Κάποιος λέει πέρασε (οχι καλα) android σε iphone. Αν το κάνει καλά ισως τότε να το σκεφτώ :p:p

 

To iphone ειναι για "καλά παιδια" (και μπράβο τους) με πιστωτική και paypal, για όλα τα άλλα κακά παιδάκια υπάρχουν τα "ξεκλείδωτα" εξυπνοτηλέφωνα (symbian, WM, android κτλ)..

 

Ολα καλά ειναι αν σε ικανοποιούν ;)

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τάσσομαι υπέρ της apple. Έχοντας στην κατοχή μου εδω και 2,5 χρόνια το 2G εξ Αμερικής και προ ολίγων ημερών το 3Gs συμφωνώ οτι έχει αρκετούς περιορισμούς σαν συσκευή, αλλά πέραν όσων ανέφερε ο DjArte να προσθέσω επίσης για την πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και αξιοπιστίας σαν συσκευή γενικά. Το 2G μου δεν εχει πάθει το παραμικρό ολα αυτά τα χρόνια και οσο και να θέλω να θυμηθώ όσες συσκευές είχα πριν αποκτήσω το iPhone δεν θυμάμαι καμία που αν μην ειχε βγάλει πρόβλημα.. πλην της Samsung.... και να αναφέρω οτι άλλαζα κάθε χρόνο με επιδότηση.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Λόγω του ότι είχα για πάρα πολλά χρόνια nokia και ήμου ΠΑΡΑ πολύ ευχαριστημένος (το τελεταίο μου slide 6500), θα ψηφίσω nokia και έπειτα HTC γιατί είναι η εταιρεία που εμπιστεύομαι από τον Δεκέμβρη και μετά.

 

Βέβαια θέλω να τονίσω πως ένα από αυτά που κρατάνε πίσω τη nokia (Ελλάδος) είναι το ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ service, δε ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από τον Δεκέμβρη και μετά.

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν τρίζουν τα πλαστικά τότε μάλλον έχεις άλλα κριτήρια στην επιλογή κινητού επομένως θα πρέπει να επιλέγεις κάποιο στυλ iphone χωρίς καθόλου μηχανικά μέρη.

 

Δε χρειαζεται να παρεις καποιο στυλ iphone για να μη τριζει(που εδω που τα λεμε δεν εχει και καμια super ποιοτητα)!Το Ε66 π.χ. που ειναι της Νοκια και ειναι ΚΑΙ slide!!!!!

Απλα οταν δινεις 700 τοσα ευρω και μαλιστα πριν τοσα χρονια για να αγορασεις 1 κινητο εχεις ΑΠΑΙΤΗΣΗ να ειναι ποιοτικο,ποσο μαλλον οταν η Νοκια μας εχει δειξει οτι μπορει να βγαλει ποιοτικα κινητα οπως π.χ. το Ε71 η το Ε66 που ανεφερα πριν!!:):D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη, όποιος απαιτεί ένα σούπερ ποιοτικό κινητό, δεν έχει παρά να αναζητήσει τη σειρά 8xxx της Νόκια, όπου μέσα από σχετικά μεγάλη ποικιλία μπορεί να επιλέξει ότι του κάθεται καλά στο μάτι, αλλά κ στο χέρι.. Με την ανάλογη τσέπη φυσικά..

Για αυτό σ'αγαπάμε Νόκια.. Δίνεις λύσεις σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη, όποιος απαιτεί ένα σούπερ ποιοτικό κινητό, δεν έχει παρά να αναζητήσει τη σειρά 8xxx της Νόκια, όπου μέσα από σχετικά μεγάλη ποικιλία μπορεί να επιλέξει ότι του κάθεται καλά στο μάτι, αλλά κ στο χέρι.. Με την ανάλογη τσέπη φυσικά..

Για αυτό σ'αγαπάμε Νόκια.. Δίνεις λύσεις σε όλους

 

Ε, τώρα μην τρελλαθούμε. Η σειρά 8χχχ είναι μια κακή ιδέα και τίποτε άλλο. Τα τηλέφωνα της σειράς έχουν το ίδιο εσωτερικό με συσκευές της ΝΟΚΙΑ που κάνουν κάτω από 200 ευρώ και πληρώνεις το κέλυφος 1000 ευρω. Κι από χρυσό να ήταν πιο φτηνό θα έβγαινε. Δεν είναι πιο ποιοτικά, απλά "γυαλίζουν" παραπάνω...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

@ bouss

μη μου θίγεσαι..

σε αυτό το thread του φόρουμ, ψηφίζει όποιος θέλει, για οποιονδήποτε λόγο.

κ φαντάζομαι, πως πολλά μέλη από εδώ, ζητούν το κάτι παραπάνω από απλές κλήσεις κ σύνταξη κειμένου.

Η σειρά 8xxx προσφέρει μια άριστη ποιότητα κατασκευής κ πολύ απλές λειτουργίες. Είναι αλήθεια πως το 6230i που είχα δεν υστερούσε σε τίποτα.

Να προσθέσω επίσης πως παίρνοντας τηλέφωνο στο Nokia CareLine, αυτοματοποιημένο μήνυμα σε καθοδηγεί σε άλλο τμήμα εξυμηρέτησης, ειδικά για την σειρά 8xxx.

Αυτή η συσκευή, δεν προορίζεται για εμάς, τους "ψαγμένους", αλλά για όσους βλέπουν στη συσκευή αυτή το απλό τηλεφωνικό εργαλείο με πάρα μα πάρα πολύ άριστη ποιότητα κατασκευής.

Κάτι ακόμα:

Αν διάβασες την πρόσφατη είδηση για την φινλανδική έρευνα, ένα μικρό ποσοστό των Νόκια χρηστών, έχει σαν κύρια συσκευή κάποιο S60 Smartphone. Όλος ο υπόλοιπος κόσμος, απλά θέλει να κάνει τις κλήσεις. Κάποιοι προτιμούν να το κάνουν, βάζοντας το χέρι στην τσέπη κ φτάνοντας μέχρι τον αστράγαλο..

Link to comment
Share on other sites

Το poll παντως αντικατοπτριζει πληρως την πραγματικοτητα.

 

Νοκια κουρυφαια εταιρια στον τομεα της , με την (παλια) Erricson να ερχεται δευτερη για 'μενα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

μεχρι σημερα μπορω να πω οτι εχω αλλαξει τουλαχιστον 3 συσκευες απο καθε εταιρια εκτος απο apple και blackberry που ειχα μονο ενα (3g και storm), ε λοιπον τετοια ποιοτητα που βρηκα στην ΗΤC με τα legend και desire δεν την εχω συναντησει πουθενα! Με χειροτερη για μενα την Νοκια που μετα απο 4 μηνες το κινητο φαινετε λες και το εχεις 2 χρονια.
Link to comment
Share on other sites

Αν και εχουν περασει απο τα χερια μου πολλες συσκευες, νομιζω οτι σαν αξιοπιστια και ποιοτητα κατασκευης η nokia ειναι απο τις καλυτερες..
Link to comment
Share on other sites

Αν και εχουν περασει απο τα χερια μου πολλες συσκευες, νομιζω οτι σαν αξιοπιστια και ποιοτητα κατασκευης η nokia ειναι απο τις καλυτερες..

 

Τώρα αυτό το πιστεύεις με βάση το 5800 που έχεις σαν αβαντάρ? Δηλαδή δεν αντιμετώπισες το παραμικρό πρόβλημα με αυτό το τηλέφωνο? Γιατί όσους άλλους ξέρω, έχουν αντίθετη άποψη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτό το πιστεύεις με βάση το 5800 που έχεις σαν αβαντάρ? Δηλαδή δεν αντιμετώπισες το παραμικρό πρόβλημα με αυτό το τηλέφωνο? Γιατί όσους άλλους ξέρω, έχουν αντίθετη άποψη.

 

Κανένα απολύτως πρόβλημα τα άτομα που γνωρίζω που το χαν στην κατοχή τους ή ακόμα το χουν .. Κινητάρα, αξίζει και το παραμικρό φράγκο ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την εποχή...Και δεν εννοώ χειμώνα-καλοκαίρι. Απλώς τα δεδομένα αλλάζουν...Παλιά δεν υπήρχαν apple-htc και ορισμένα άτομα μου λένε nokia και ξερό ψωμί έχουν sumbian και δεν έχουν περάσει ούτε μισό πρόγραμμα...

 

Εγώ είχα ξεκινήσει με 6210 (πάρα πολύ καλό κινητό σε όλα του, τότε που η 6ΧΧΧ θεωρούταν η επαγγελαμτική σειρά), 6610, S65 (μακράν το χειρότερο...), K750,w850 και u900.

 

Την εποχή που πήρα το k750 η sony έκανε κίνηση ματ καθώς έβγαλε κινητό με πολύ καλές επιδόσεις σε φωτογραφική, μπαταρία, μέγεθος και τιμή (αργότερα). Το iphone όταν βγήκε ακόμη και με τις ελείψεις που παρουσιάζει, είναι η αιτία των οθονών αφής και έστειλε τις εταιρίες αδιάβαστες.

 

Συνεπώς εγώ θα πω όλες και καμία...ανάλογα τις ορέξεις της κάθε εταιρίας όχι μόνο για το τι βγάζει αλλά και σε τι τιμή. Και εδώ παίζει μπάλα δυνατά η samsung με πολύ καλή ποιότητα, η nokia με τις χαμηλές τιμές που αρχίζει και βάζει στα symbian της. Βάλε μέσα και όσους βγάζουν android, HTC-Samsung-Sony....

Link to comment
Share on other sites

Το iphone όταν βγήκε ακόμη και με τις ελείψεις που παρουσιάζει, είναι η αιτία των οθονών αφής και έστειλε τις εταιρίες αδιάβαστες.

Καλά, μην τα παραλέμε... Οθόνη αφής είχαν και τα Qtek από το 2003, για να μη σε πάω ακόμα πιο πίσω στο Siemens SX45 (2001) ή στο ασπρόμαυρο R380 της Ericsson (2000). Δεν ανακάλυψε ο Jobs την Αμερική.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μην τα παραλέμε... Οθόνη αφής είχαν και τα Qtek από το 2003, για να μη σε πάω ακόμα πιο πίσω στο Siemens SX45 (2001) ή στο ασπρόμαυρο R380 της Ericsson (2000). Δεν ανακάλυψε ο Jobs την Αμερική.

Εννοεί ότι έγιναν της μόδας λόγω iphone.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...