Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ioathe

Γιάννη,

Όταν με το καλό βρεις χρόνο να ασχοληθείς πάλι, 2 θεματάκια που εντόπισα (αν και φοβάμαι ότι δεν εξαρτώνται από εσένα αλλά από το build - office :( - είμαι με v. 18.3 ) :

1. Ενώ όπως έγραψα νωρίτερα γενικά δεν έχω πρόβλημα με τη σύνδεση internet, ανακάλυψα μία εξαίρεση : όποτε κάνω ενημέρωση στο tab του καιρού, δεν αποσυνδέεται μόνο του με βάση το χρόνο που έχω ορίσει στο Dial up enabler, και πρέπει να το αποσυνδέσω χειροκίνητα (αυτό δεν μου συμβαίνει σε κανένα άλλο "εξωτερικό" πρόγραμμα που φορτώνει στοιχεία από internet ούτε όταν ενημερώνω άλλο manila tab πχ τιμές μετοχών στο Stock Tab).

Μπορεί άραγε αυτό να σχετίζεται με το πρόβλημα της μόνιμης σύνδεσης που αντιμετωπίζουν κάποιοι ? :worry:

2. Στο word,όταν επιλέξω πχ μία λέξη και πάω Μορφή>Γραμματοσειρά για να αλλάξω χρώμα, ενώ εμφανίζει όλα τα χρώματα σε 2 κολώνες, δεν σε αφήνει να επιλέξεις από τη 2η κολώνα (σε αφήνει, αλλά δεν το λαμβάνει υπόψη του)- στο Excel δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα. Είναι βέβαια καθαρά "καλλωπιστικό":rolleyes:, αλλά αν μπορεί να λυθεί ... (χρησιμοποιώ συχνά το κοκκινάκι :wink:)

Αυτό το έχω εντοπίσει και σε προηγούμενες Rom, δεν είμαι σίγουρη σε ποια ξεκίνησε, πάντως στην official 1.66 δεν υπήρχε. Μάλλον δεν είναι δική σου παράβλεψη, αλλά μια και είναι από τις ελάχιστες μέρες που έχω λίγο χρόνο, είπα να στο αναφέρω, μήπως και κάνεις ...κανένα μαγικό.

Ευχαριστώ και πάλι για την εξαιρετική δουλειά σου.

Φιλικά

Δέσποινα

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Συγνώμη αν αυτό που λέω είναι προφανές, αλλά εγώ τουλάχιστον καμμιά φορά ψάχνω τα πιο απίθανα όταν έχω πρόβλημα, ενώ η λύση μπορεί να είναι πολύ πιο απλή, μπροστά στα μάτια μου! ;)

 

Συμφωνώ απόλυτα με τη λογική σου. Εντούτοις, το περίεργο είναι ότι σε άλλες συσκευές εμφανίζεται το πρόβλημα και σε άλλες όχι αμέσως μετά από το πρώτο start after flash.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτή πρέπει να είναι η τελική έκδοση του CHT 2. cht v2.10

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=792178

Μάγειρα βάλε το τσουκάλι στη φωτιά.

 

ΥΓ. και μόλις πέρασα τη 18:lol:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτη φιλε νικολαε ειναι η τελικη εκδοση του CHT Scheduler .

Φανταζομαι οτι και η τελική εκδοση του CHT δεν αργει.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αλλά και αυτό πρέπει να μπει στη rom.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Co0kie's Home Tab v2.0.0 - Final Released

 

Είμαστε σε αναμονή για νέες rom αλλά και με τα καινούργια builds (23698 & 28244)

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι άρχοντας!!!

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Και σημερα μια απο τα ιδια. Παλι το κινητο ηταν κολλημενο το πρωι. Δεν ξερω τι μπορει να φταιει.

Η 18 ωμεγα δεν μου εκατσε καθολου καλα. Ελπιζω συντομα για καινουργια εκδοση και να μην εχω τετοια προβληματα. ;)

Παμε για ωμεγα 19! :)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα την 17.3 και μπορουσα να επιλεξω στο coocies home tab το κινητο μετα απο μια κληση ειτε εισερχομενη ειτε εξερχομενη να κλεινει κατευθειαν!

 

τωρα που εχω βαλει την Omega v17 ELL Dinik και κατεμε καλυτερη:)

 

δεν μπορω να βρω που μπορω να το επιλεξω ωστε να κλεινει αυτοματα η οθονη μετα απο κλησεις...με συνεπεια οταν μιλαω απο το hands free και κλεινω την κληση και ειναι το κινητο στην τσεπη να περνει τηλεφωνα και οτι αλλη μ$$κια πατηθει!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα την 17.3 και μπορουσα να επιλεξω στο coocies home tab το κινητο μετα απο μια κληση ειτε εισερχομενη ειτε εξερχομενη να κλεινει κατευθειαν!

 

 

καλήμερα σε όλους.μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ πως γίνεται ακριβώς?

Edited by koulis1grk

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα την 17.3 και μπορουσα να επιλεξω στο coocies home tab το κινητο μετα απο μια κληση ειτε εισερχομενη ειτε εξερχομενη να κλεινει κατευθειαν!

 

 

καλήμερα σε όλους.μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ πως γίνεται ακριβώς?

 

δεν την φοραω τωρα για να θυμαμαι φιλε αλλα καπου ειχε επιλογη και ελεγε after calls κτλ:wacko:

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Co0kie's Home Tab v2.0.0 - Final Released

 

Είμαστε σε αναμονή για νέες rom αλλά και με τα καινούργια builds (23698 & 28244)

 

Καλημέρα!

Και μια δίχως το default messaging της HTC αν δεν είναι ταλαιπωρία και αν γίνετε :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα την 17.3 και μπορουσα να επιλεξω στο coocies home tab το κινητο μετα απο μια κληση ειτε εισερχομενη ειτε εξερχομενη να κλεινει κατευθειαν!

 

τωρα που εχω βαλει την Omega v17 ELL Dinik και κατεμε καλυτερη:)

 

δεν μπορω να βρω που μπορω να το επιλεξω ωστε να κλεινει αυτοματα η οθονη μετα απο κλησεις...με συνεπεια οταν μιλαω απο το hands free και κλεινω την κληση και ειναι το κινητο στην τσεπη να περνει τηλεφωνα και οτι αλλη μ$$κια πατηθει!

 

H 17.3 που είχες είχε το CHT2 που έχει αυτή την επιλογή που θέλεις.

Η |Dinik που έβαλες έχει το CHT 1.8 που δεν έχει αυτή την επιλογή.

Μπορείς να βάλεις την v 18 Dinik που έχει το CHT 2.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Co0kie's Home Tab v2.0.0 - Final Released

 

Είμαστε σε αναμονή για νέες rom αλλά και με τα καινούργια builds (23698 & 28244)

 

Ελληνικα θα εχει αυτο γνωριζει κανεις? ρωταω γιατι ειναι final

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα θα εχει αυτο γνωριζει κανεις? ρωταω γιατι ειναι final

Αν βάλεις το language pack θα έχει κι ελληνικά...;)

 

Καλά τέλειο είναι!! :D:p:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα!

Και μια δίχως το default messaging της HTC αν δεν είναι ταλαιπωρία και αν γίνετε :)

 

Επειδή υπάρχουν πολλοί με το συγκεκριμένο request, ο Γιάννης σκέφτεται πολύ σοβαρά να φτιάξει και rom χωρίς το htc messaging.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H 17.3 που είχες είχε το CHT2 που έχει αυτή την επιλογή που θέλεις.

Η |Dinik που έβαλες έχει το CHT 1.8 που δεν έχει αυτή την επιλογή.

Μπορείς να βάλεις την v 18 Dinik που έχει το CHT 2.

 

thanks niko θα περιμενω να δω αν πανε ολα καλα με την ρομ 18 και μπορει να προχωρησω στην αναβαθμιση!

 

γιατι με την 17αρα που ειμαι μεχρι στιγμης ολα ειναι τελεια!!!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα έλεγα να μην βάλεις την 18 ακόμα γιατί φοράει την beta έκδοση του CHT2.0. Θα συνιστούσα να περιμένεις για τις επόμενες εκδόσεις που θα έχουν την final έκδοση του προγράμματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να περιμενω την εκδοση χωρις htc messages και με final cht 2,η να βαλω καποια απο τις υπαρχουσες?θελω να δοκιμασω και εγω omega!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έβαλα την omega 16 και συγχρόνως το office 2010 στον υπολογιστή

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να γίνει συγχρονισμός επαφών ημερολογίου κλπ.

Μήπως φταίει το outlook 2010;

 

Αν έχεις την 64-bit έκδοση υπάρχει πρόβλημα ασυμβατότητας, θα χρειαστεί να βάλεις την 32-bit έκδοση.

 

Έβαλα πάλι το office 2007 και δεν έκανε συγχρονισμό.

Τα κατάφερα τελικά αφού διέγραψα όλα τα προφίλ του outlook.

 

 

Λόγω των συνεχών φλασαρίσματων που θα προκύψουν έχω την εξής απορία:

 

Σε προγράμματα που χρειάζονται ρυθμίσεις, όπως το Magicall, αν το εγκαταστήσουμε στην κάρτα μνήμης, στο επόμενο φλασάρισμα θα χρειαστεί πάλι να περάσουμε τις ρυθμίσεις ή όχι; :confused:

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειπα να αλλαξω την οθονη κλειδωματος και δεν μου φορτωνει την εικονα!

και τωρα εκει που ειχα ενα χρωματακι μπλε ωραιο εγινε μαυρη η οθονη κλειδωματος!

 

και οτι φωτογραφια βαζω απο ρυθμισεις-προσαρμογη-ταπετσαρια οθονης κλειδωματος-φωτο....

 

μονο μαυρο φοντο!

 

ps. το εκανα επαννεκινησης!:(

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε προγράμματα που χρειάζονται ρυθμίσεις, όπως το Magicall, αν το εγκαταστήσουμε στην κάρτα μνήμης, στο επόμενο φλασάρισμα θα χρειαστεί πάλι να περάσουμε τις ρυθμίσεις ή όχι; :confused:

 

Στα περισσότερα δεν έχεις πρόβλημα. Στο συγκεκριμένο δεν έχω δοκιμάσει αλλά αν πειράζει τη registry... θα έχεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητήριά μου στον μάγειρα και σε όλη την ομάδα.

Από χθες το απόγευμα έχω περάσει την ν 18.3 με cht2 και την έχω ξεζουμίσει στις ρυθμίσεις στις προσθαφαιρέσεις προγραμμάτων, skins κ.λ.π.

Δεν έχει κολλήσει ούτε μία φορά !!! :D:D Δουλεύει απίστευτα ομαλά.

 

Η μοναδική μου παρατήρηση είναι ότι σε κάποια free links που έχω ορίσει συντομεύσεις επαφών οι οποίες έχουν φωτογραφία, μετά από soft reset δεν επανέρχονται πάντα όλες οι φωτογραφίες στα εικονίδια. Αυτό όμως είναι πρόβλημα του CHT.

 

Και πάλι τα συγχαρητήριά μου.:clap::up:

 

edit: άλλαξα και το radio γιατί κάτι δεν μου πήγαινε και βλέπω διαφορά στο σήμα προς το καλύτερο.

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να μην βάλεις την 18 ακόμα γιατί φοράει την beta έκδοση του CHT2.0. Θα συνιστούσα να περιμένεις για τις επόμενες εκδόσεις που θα έχουν την final έκδοση του προγράμματος.

Εμεις, δηλ. που μολις περασαμε την 18 με την beta εκδοση την πατησαμε;

Πρεπει να ξαναστηνουμε απο την αρχη;

Νομισω στο thread του cht λεει οτι μπορουμε να περασουμε απο πανω τη τελικη εκδοση.

Δεν ισχυει αυτο;

:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...