Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Έχω μια ερώτηση να σας κάνω, αν μπορείτε να βοηθήσετε.

Έβαλα αγγλική ROM omega 30, ελληνικό πληκτρολόγιο, όλα δουλεύουν άψογα, εκτός από ένα: Το interface για τη σύνδεση σε wifi είναι διαφορετικό. Φτάνει σε ένα σημείο όπου πρέπει να δημιουργήσω το προφίλ χρήστη (με username και κωδικό) για το δίκτυο του πανεπιστημίου. Πατάω το Enroll και δεν προχωράει. Δεν κάνει τίποτα.

Έχει κανείς κάποια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει; Δεν αντιδρά καθόλου!!! :(

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά έχω περάσει 4 διαφορετικές ωμεγα ρομς στο τηλέφωνο αλλά καμμιά δεν συγχρονιζει τα δεδομένα του καιρού.χρειαζετε κάποια extra ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις έβαλα την omega και είμαι πολύ ευχαριστημένος όμως δεν μου κρατάει τις ρύθμισις στη πόρτας gps :(

Καλο σαββατοκυριακο :)

ROM Omega v30 Lite Radio 2.15.50.14 & NexusHD2-ICS-4.0.3-CM9-SD V1.3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις έβαλα την omega και είμαι πολύ ευχαριστημένος όμως δεν μου κρατάει τις ρύθμισις στη πόρτας gps :(

Καλο σαββατοκυριακο :)

 

Κάτι άλλο φταίει, τις κρατάει κανονικά.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο φταίει, τις κρατάει κανονικά.

 

πηγαίνω στο εξωτερικό gps και κάνω ρύθμιση και πατάω ok , όταν επανέλθω μετά από 1 λεπτό δεν έχει κράτηση τίποτα :X

 

http://www.bytheway.gr/images/curves/buttons/edit.gif

ROM 1.66

port=5 baud=38400

αφού δεν τις κρατάει άλλαξα την Sys.txt και ησύχασα

ROM Omega 30

Port=4 Baudrate=57600

Edited by michalis100
ROM Omega v30 Lite Radio 2.15.50.14 & NexusHD2-ICS-4.0.3-CM9-SD V1.3
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε που διακόπτω πάλι τη ροή του θέματος, αλλά μπορείτε να μου πείτε εάν υπάρχει τρόπος να λειτουργήσουν τα διάφορα εργαλειάκια για φλασάρισμα ROM κάτω από windows 7; Μου βγάζει πάντα πρόβλημα με την αναγνώριση της συσκευής.

Ευχαριστώ.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

στην rom Omega v30 Lite στην διαδρομή My Devices / Windows / Eκκίνηση θυμάστε τι πρέπει να είναι μέσα ώστε να ξεκινούν μονο τα άκρως απαραίτητα , διότι μου έχει γεμίσει λιγάκι και θέλω να το μαζέψω :D

Καλή σας μέρα :)

ROM Omega v30 Lite Radio 2.15.50.14 & NexusHD2-ICS-4.0.3-CM9-SD V1.3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα που μπορω να κατεβασω τα απαρετιτα αρχεια για να βαλω ομεγα 30?? εχω κατεβασει την ρομ αλλα δεν βρισκω να κατεβασω το ραδιο το mega upload εκελισε και στον οδηγο για φλασαρισμα στην πρωτη σελιδα με παρεπεμπει μονο εκει καμια βοηθεια??
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο άλλο θέμα του hd2 που ρώτησες, ότι έχεις πάνω android rom.Αρα έχεις ήδη συμβατό ράδιο με την omega wm rom,oπότε προχωράς στην εγκατάσταση της ρομ

παρόλα αυτά τα ράδιο 2.12 και 2.15 μπορεις να τα κατεβάσεις από http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21988711&postcount=1876

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

ωραια σε ευχαριστω πολλυ εβαλα την ωμεγα 30 πολ ομορφη εχει 3 οθονιες μπορουμε να της κανουμε περισοτερες?? επισεις το ρολοι θελω να φαινεται μονο στην πρωτη οθονη στης αλλες 2 δεν το θελω γιονεται να φυγει??
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς νομίζω ότι γίνεται μέσω του cookies home tab.Δε μπορώ να βοηθήσω παραπάνω μιας και πλέον τρέχω android
Link to comment
Share on other sites

ωραια σε ευχαριστω πολλυ εβαλα την ωμεγα 30 πολ ομορφη εχει 3 οθονιες μπορουμε να της κανουμε περισοτερες?? επισεις το ρολοι θελω να φαινεται μονο στην πρωτη οθονη στης αλλες 2 δεν το θελω γιονεται να φυγει??

 

Πάτα menu και στην συνέχεια άνοιξε το CHTEditor και πήγαινε στις καρτέλες αρχικής όθόνης όπου μπορείς να επιλέξεις μέχρι 7 οθόνες αν θυμάμε καλά.

Για να γυρνάει το ρολόι όταν αλλάζεις οθόνη, πάτα πάνω στο ρολόι και επέλεξε καρφίτσωμα ή κάπως έτσι (δεν έχω win στη συσκευή και στα γράφω όπως τα θυμάμε).

Πειραματίσου με το CHEditor και θα βρεις πολλές επιλογές και ρυθμίσεις.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλοι,

ξερει κανεις πως κανουμε εγκατασταση του skype στον λεοντα; το λεω γιατι μπηκα με τον browzer και κατεβασα την εφαρμογη ... αλλα δεν εγκαθισταται.

ευχαριστω και ελπιζω να συνεχίσετε να εξελισετε το λιονταρακι μας .....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους. Μάλλον θα έχετε παρατηρήσει κι εσεις πως υπάρχει πρόβλημα με την ανανέωση των δεδομένων του καιρού. Έχει βρει κανένας καμία λύση για τις omega roms;

Αυτό που παρατήρησα εγώ είναι πως το πρόβλημα δημιουργείται όταν προσθέτουμε ελληνικές πόλεις στο tab του καιρού. Η ανανέωση λειτουργεί κανονικά μόνο με λίγες ελληνικές πόλεις (μάλλον αυτές που έχει η μαμά rom).

Ξέρει κάποιος εαν είναι εγκατεστημένο στη rom το WeatherCitiesGr ή WeatherCities (δεν ξέρω ποιο είναι το σωστό); Αν είναι πως μπορούμε να το απεγκαταστήσουμε γιατί πιθανόν να είναι η αιτία που δεν κάνει ανανέωση ο καιρός.

Δείτε και το post #20663# στο επίσημο θέμα του HD2 .

 

Όσοι έχετε παρόμοιο πρόβλημα δοκιμάστε αυτό: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21579318&postcount=729

Σε εμένα δούλεψε.

 

Παιδιά μια ερώτηση. Έχω την βάλει την Omega XT v30 Με Co0kie's Home Tab v2.0 και δεν μπορώ να στείλω μύνημα 160 χαρακτήρων με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες. Με την v23 που είχα πριν μπορούσα. Εσείς μπρείτε; Μήπως θέλει καμία συγκεκριμένη ρύθμιση;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Φίλοι καλημέρα.

Μήπως έχει κάποιος το cab αρχείο για τα Ελληνικά κανάλια για το manila tv της rom

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ειναι ευκολο να μου δωσετε ενα link για το XDA uc_net γιατι στο 1 post το link εχει αφαιρεθει

Ευχαριστω

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Καλημέρα φίλοι του Forum.

Έχω το HTC HD2 με την ακόλουθη Rom : Omega v28 WWE και radio version 2.15.50.14 . Το πρόβλημα είναι το Wi-fi ανοίγει και κλείνει μόνο του. Υπάρχει καμία λύση για αυτό ?

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι του Forum.

Έχω το HTC HD2 με την ακόλουθη Rom : Omega v28 WWE και radio version 2.15.50.14 . Το πρόβλημα είναι το Wi-fi ανοίγει και κλείνει μόνο του. Υπάρχει καμία λύση για αυτό ?

Ευχαριστώ !

καλησπερα αντρεα αυτο το προβλημα δεν το ειχε η ρομ,αλλα νομιζω αν κανεις ενα hard reset θα διορθωθει.

αλλοιως μπορεις να βαλεις την 30version αν υπαρχει ακομα ανεβασμενη.οι οδηγιες ειναι στην πρωτη σελιδα του θεματος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

 

Καλησπέρα!

 

Έχω εγκαταστήσει την Omega_v30.29022_ELL_XT_with_CHT_v2.0 εδώ και χρόνια σε HD2 (παροχέας Vodafone).

 

Πριν λίγο καιρό σταμάτησε να δουλεύει ο καιρός στην αρχική τοποθεσία και στις έξτρα πόλεις.

Στις έξτρα πόλεις διορθώθηκε με αυτό:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila]
"Weather.ServerURLOverride"="htc.accuweather.com/widget/htc/forecast-data_v3.asp?ac=TR2cra9U&locCode=%25ls&version=1&device=innovation%25ls"

 

αλλά στην αρχική τοποθεσία δε δουλεύει πια.

 

Υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι;

 

και 2η ερώτηση και πιο σημαντική.

 

Επίσης, ξαφνικά σταμάτησε να δέχεται email από gmail/hotmail/yahoo ανεξάρτητα αν ήταν POP3/IMAP4.

 

και τα δύο προβλήματα που είπα πάνω δεν διορθώνονται με hard reset σε omega. ξέρω όμως ότι κάτοχοι άλλων

ROMs (ξένοι μάλλον, δεν ξέρω τί ROM έχουν) δεν έχουν πρόβλημα με τα εμαιλς τους. Οπότε υποθέτω ότι φταίνε τα πιστοποιητικά. Υπάρχει άραγε κάποια αλλαγή πιστοποιητικών από τις stock ROMs σε σχέση με την Omega?

 

Αν κάποιος ξέρει ένα σίγουρο τρόπο να κάνω Omega 30 -> Greek stock 3.14 -> Omega 30 χωρίς να μπρικάρω το τηλέφωνό

μου (HSPL και λοιπά κόλπα με bootloaders), μπορεί να μου πει τη διαδικασία για να δω έστω μήπως φταίει

η omega για τα εμαιλς; Και μετά ξαναγυρνάω σε omega που είναι πολύ καλή.

 

Αυτά,

θενξ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...