Jump to content

Ποιο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε (για οποιονδήποτε λόγο);  

1.063 members have voted

  1. 1. Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε (για οποιονδήποτε λόγο);

    • Cosmote
      405
    • Vodafone
      366
    • Wind
      292


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 334
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eγώ είχα κοσμοκάρτα,μετά whats up και μια μέρα μας μοίρασαν σε μια καφετέρια που καθόμουν με την γκόμενα sim F2G έτσι free!Αυτό ήταν!Όταν έγω μιλούσα με την γκόμενα μου συνέχεια με nonstop οι υπόλοιποι έβαζαν κάρτα κάθε 3 μέρες!Από τότε με όποια ήμουν έπερνε και εκείνη F2G!Kαι η τωρινή και σίγουρα και η επόμενη γιατί η προσφορά με 1500sms 1500λεπτά και 1.5GB internet είναι μακράν η καλύτερη και δεν πρόκειται ν'αφήσω τη wind τουλάχιστον μέχρι το τέλος της χρονιάς!

Όσο για το σήμα είμαι αρκετά ευχαριστημένος,ειδικά αν το συγκρίνω με της μάνας μου(whats up) που κάθε 3 και λίγο ή δεν βγάζει γραμμή ή πέφτει και πάει λέγοντας.Τί να το κάνεις το σήμα μπανάνα ουπς! καμπάνα ήθελα να πω αν δεν το σηκώνεις?

Το 3g πολύ γρήγορο!

Βασικά είναι τι ταιριάζει στις ανάγκες του καθενός...εμένα ως φοιτητής που είμαι(δεν είμαστε και για πολλά έξοδα) με καλύπτει πλήρως!

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Cosmote λόγο σήματος (είμουν συνδομητής πάνω απο 10 χρόνια) , αν και το τελευταίο εξάμηνο είμαι συνδρόμητης στην wind λόγο φθηνότερου κόστους (εταιρικό πρόγραμμα). Κατά τα άλλα είμαι απογοητευμένος από την κάλυψη και από την εξυπηρέτηση της wind.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ολες οι εταιρίες έχουν τα αρνητικά τους και τα θετικά τους. Έχω περάσει και από τις τρεις εταιρίες σαν συνδρομητής είτε συμβολαίου είτε καρτοκινητης. Λίγο πολύ εκεί που πιάνει η μια δεν πιάνει η άλλη και πάει λέγοντας. Το μόνο κοινό τους σημείο (και δυστυχώς αρνητικό) είναι το γεγονός ότι και οι 3 κύριες εταιρίες κινητής τηλεφωνίας είναι στελεχωμένες, είτε σε επίπεδο καταστημάτων είτε σε επίπεδο Τηλεφωνικής Εξυπηρέτησης, από παντελώς άσχετα άτομα που δεν γνωρίζουν τπτ απολύτως από τεχνολογία κινητών τηλεφώνων. Ειδικά αν τους μιλήσεις για BlackBerry κινητά και BIS είναι που σε κοιτάνε με ανοιχτά τα μάτια και βλέμμα αγελάδας λες και θέλεις να σου τετραγωνίσουν τον κύκλο...

Είναι απαράδεκτο για μια εταιρία, οι υπάλληλοι της να μην γνωρίζουν τις υπηρεσίες που προσφέρει. Όπως είναι απαράδεκτο η κάθε εταιρία μεσώ των υπαλλήλων-κορακιών να προσπαθεί να προωθεί προγράμματα χρήσης που πραγματικά δεν έχουν καμία σχέση με τις ανάγκες του Καταναλωτή...

Θα μπορούσα να συνεχίσω για ώρες αλλά νομίζω ότι ξεφεύγω λίγο από το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω υπερβολικά πολλούς λόγους να μην είμαι στο δίκτυο της Cosmote και μη μου πείτε ότι δουλεύω σε δίκτυο κινητής τηλεφωνίας γιατί θα τρελαθώ...

Αρχίζω από το after sales support το οποίο είναι άθλιο,τόσο από τα καταστήματα γερμανός όσο και από τα καταστήματα cosmote... Καμία γνώση για υπηρεσίες και οι πιστώσεις από λάθη των υπαλλήλων τους είναι άγνωστες...

Επιδοτήσεις... ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ να κάνεις 100Ε λογαριασμό το μήνα και να σου δίνουν 150Ε επιδότηση; Για ποιον λόγο;

 

Πάμε τώρα στα του δικτύου :

1) Που να με πλήρωναν το βασικό νούμερο Cosmote δε το έχω... Τo what's up(ναι και αυτοί συνδρομητές είναι κύριοι "υπεύθυνοι" της Cosmote,όχι παιδιά κατώτερου θεού) πραγματικά υπάρχουν "πολλές" ώρες που είναι εκτός λειτουργίας!

2) Έχει άθλιες ταχύτητες 3ης γενιάς... Σε καταστάσεις φόρτου η ταχύτητα φτάνει τα μερικά kbps...

3) Ας ρυθμίσουν λίγο τα handover στο δίκτυό τους για να μπορέσω να μιλήσω επιτέλους σωστά με κάποιον που έχει συσκευή 3ης γενιάς στο Βόλο χωρίς να πέσει η γραμμή σε 2 λεπτά...

4) Το BIS σε COSMOTE δε δουλεύει... ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ! Τα e-mail έρχονται καθυστερημένα, στο internet δε μπαίνει πολλές φορές... Επιπλέον είναι το μόνο δίκτυο στο οποίο μέσω του blackberry messenger στέλνεις μήνυμα και παραδίδεται μετά από 5 λεπτά με full 3g...

 

Ελλειπέστατο δίκτυο κατά τη γνώμη μου και ειδικά στα data αν δε κάνουν κάτι γρήγορα θα χτυπήσουν καμπάνες για το σήμα,και όχι "σήμα καμπάνα"...

Τι να τα κάνω τα -85dBm στο σπίτι μου αν το κανάλι είναι νεκρό 4 ώρες την ημέρα και τις υπόλοιπες πέφτει η γραμμή...

 

Δε θα είχα κανένα πρόβλημα να πάω σε Vodafone αν κάλυπτε λίγο καλύτερα τα μέρη που κινούμαι! Αλλά έχουν πρόβλημα με άδειες...

 

Με Wind τι να σας πω... κανένα πρόβλημα,πραγματικά... Ούτε με data rates,ούτε με κλήσεις,ούτε με BIS! Ίσως μου κάθεται καλά αυτή η εταιρεία αλλά από σήμα δε με άφησε ποτέ... Έστω -95dBm στο πιο κουλό μέρος θα μου δώσει :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καμία γνώση για υπηρεσίες

+1000

Έχω ακριβώς την ίδια γνώμη από προσωπική εμπειρία, όπως κι από φίλους.

 

άθλιες ταχύτητες 3ης γενιάς... Σε καταστάσεις φόρτου η ταχύτητα φτάνει τα μερικά kbps...

+1000

Πράγμα απαράδεκτο με τόσες κεραίες που έχει στήσει παντού...

 

handover στο δίκτυό

+1000

Σε ακτίνα 50χλμ από Αθήνα προς Κινέτα (με αυτοκίνητο εν κινήσει φυσικά), γύρω στα 7-8 handover disconnections με Cosmote συμβόλαιο, μόνο ένα με vodafone. Με wind δεν έχω δοκιμάσει....

 

BIS σε COSMOTE δε δουλεύει.

+1000

BIS και cosmote έχουν πάρει διαζύγιο πριν καλά καλά παντρευτούν... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι ολοι αυτοι που μας επριζαν οτι κλεινει η wind? μεχρι το καλοκαιρι θα ειναι μακραν πρωτη εταιρεια γιατι απλα ειναι πολυ πιο οικονομικη και εχει πολυ καλυτερες υπηρεσιες απο τις αλλες δυο!

 

Μια ματια να ριξεις στα οικονομικα της και στα αποτελεσματα του τελευταιου τριμηνου θα καταλαβεις γιατι η wind λεμε οτι παει για κλεισιμο

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία χρόνια είχα momad.

Πρίν 3 μήνες γύρισα σε vodafone καρτοκινητό αλλά πλήρωνα πάρα πολλά και πλέον γύρισα σε Q-telecom για 3 λόγους:

-οχι ελάχιστη χρέωση

-Μονο 0,21 βασική

-"απεριόριστα" wind+q

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη επιλογή cosmote δευτερη wind τριτη voda
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πλέον στην Vodafone εδώ και περίπου 1.5 έτος, για 2 λόγους:

 

-Στα μέρη που κινούμαι, η Cosmote και η Wind έχουν πρόβλημα σήματος( ή χαμηλή στάθμη στο gsm είτε ανυπαρξία 3g). Απ'τη στιγμή λοιπόν που δεν μπορώ να μιλήσω σωστά( διότι υπήρξα συνδρομητής και στις 2, αρχής γενομένης της Wind) ή να χρησιμοποιήσω data υπηρεσίες σωστά, δεν υπάρχει και λόγος να τις πληρώνω και προτίμησα Vodafone.

 

-Η εξυπηρέτηση της Vodafone στις περισσότερες των περιπτώσεων ήταν υποδειγματική. Καλές εντυπώσεις είχα και από την εξυπηρέτηση πελατών της Wind, ενώ για Cosmote έχω κακές εντυπώσεις.

 

Αυτό που θα ήθελα να πω είναι πως καλό θα είναι να μην είμαστε απόλυτοι με την κάλυψη ή την εξυπηρέτηση μιας εταιρίας. Όλοι μας έχουμε αρνητικές και θετικές εμπειρίες. Δεν μπορώ να καταλάβω όσους γράφουν για σήμα παντού ή για πρόβλημα παντού, για καμία από τις 3 εταιρίες. Προς Θεού βρε παιδιά, για ασύρματες επικοινωνίες μιλάμε, όχι για ενσύρματες ώστε όπου υπάρχει χαλκός ή οπτική ίνα να υπάρχει επικοινωνία. Ας μετριάσουμε λίγο την υπερβολή μας ;) Και δεν είναι απόλυτο ότι μια εταιρία θα έχει καλύτερη κάλυψη στις πόλεις ή στην επαρχία. Όπου μια εταιρία δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα αδειοδοτήσεων και έχει έτοιμο δίκτυο κορμού( για επαρχία κυρίως αναφέρομαι) να είστε σίγουροι ότι θα στήσει σταθμό βάσης.

 

Τα ίδια ισχύουν και για την εξυπηρέτηση πελατών, αν και εκεί τα κριτήρια αξιολόγησης ενδεχομένως να είναι πιο «αντικειμενικά». Αλλά και εκεί δεν είναι δυνατόν να είμαστε απόλυτοι! :)

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

Cosmote "γιατι εχει σημα! ! ......σημα καμπανα!......":lol:

"σε λόφους,βουνά και πεδιάδα''...γιατί για περιοχές που υπάρχουν άνθρωποι χτυπάνε πολλές καμπάνες τώρα τελευταία!

Πραγματικά, ή έχουν τόσο πολλούς συνδρομητές ή κάτι δεν έχουν κάνει σωστά! Ειδικά στα data υπάρχει πρόβλημα...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

"σε λόφους,βουνά και πεδιάδα''...γιατί για περιοχές που υπάρχουν άνθρωποι χτυπάνε πολλές καμπάνες τώρα τελευταία!

Πραγματικά, ή έχουν τόσο πολλούς συνδρομητές ή κάτι δεν έχουν κάνει σωστά! Ειδικά στα data υπάρχει πρόβλημα...

 

Ειμαι 24, απο τη γ'γυμνασιου οταν πρωτοπηρα κινητο δηλαδη το 1999 ποτε μεχρι και σημερα δεν ακουω αυτους που εχουν κοτε να ειναι ευχαριστημενοι, ειδικα παιδια της ηλικιας μου που ειναι λιγο ψαγμενοι. Θυμαμαι τοτε που οταν σου τελειωνε η καρτα μετα εβαζες καινουρια και για να στειλεις μνμ πραγματικα επρεπε να κανεις αιτηση η το αλλο εστελνες μνματα η εστελναν προς εσενα και ερχοντουσαν οποτε να ναι, ακομη και τωρα υπαρχουν αυτα τα προβληματα! Η πρωτη μου εταιρεια ηταν η Panafon τωρα εχω wind απο την εποχη της tim και με τις 2 εταιρειες δεν εχω συναντησει ποτε τετοια κοληματα οπως αυτα στη cosmote. Τωρα χρησιμοποιο ενα ΝΟΚΙΑ Ε52 και εχω καποιες εφαρμογες εγκατεστημενες οπως ο opera mobile, msn και κατι αλλες με το cu και το F2G ανοιγουν και δουλευουν αψογα ---ειδικα ο opera με το cu πεταει γιατι εδω στη Ναξο εχει φοβερη καλυψη 3,5G η vodafone μεχρι και στο τελευταιο χωριο--- οταν βαζω τη κοτε ανοιγουν με το ζορι και αν ανοιξουν.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω για δεύτερη φορά, πως το θέμα αφορά κυρίως το πιο δίκτυο προτιμάει ο καθένας. Επειδή στα πλαίσια τέτοιων συζητήσεων αναπόφευκτα θα υπάρξουν και σχεδόν off-topic διαφωνίες, όποιος θέλει να συμμετάσχει σε αντιπαραθέσεις ας φροντίσει να έχει τεκμηριωμένες και ουσιαστικές απαντήσεις. Σκοπός είναι να γίνει να γίνει ομαλός και ουσιαστικός διάλογος, όχι να προσβάλλουμε και να προσπαθούμε να πείσουμε τον άλλο οτι έχουμε δίκιο.

 

Όποιο post εμπίπτει στην παραπάνω κατηγορία θα σβήνεται χωρίς καμία προειδοποίηση.

 

Μεγάλοι άνθρωποι είστε οι περισσότεροι, θέλω να πιστεύω οτι μπορείτε να συζητήσετε όμορφα κι ωραία χωρίς να φανατίζεστε :)

Edited by gkr41
Link to comment
Share on other sites

Cosmote καθώς όλη η παρέα μου έχει what's up και σχεδόν όλοι στην σχολή μου...

Έτσι δεν σύμφερε να έχω κάτι άλλο....

Link to comment
Share on other sites

wind βέβαια, την έχω εδώ και 8 χρόνια σε προσωπικό συμβόλαιο, πριν είχα ένα χρόνο κοσμοτέ και δύο πάναφον(τότε ήταν καλή εταιρία πελατοκεντρική, όχι τώρα που σαν βόδαφον, έχει το "μυαλό" της μόνο στο πως να αυξήσει τις τιμές.

 

Λόγω δουλειάς είχα -παράλληλα με το προσωπικό wind- και εταιρικό, για τρία χρόνια cosmote, και ΔΥΣΤΥΧΩΣ εδώ και έξι μήνες vodafon.

 

Η cosmote, έλεγε έχει σήμα... ειλικρινά στην Σαγιάδα θεσπρωτίας, εκεί που είναι και η δουλειά μου, δεν έχει τόσο αξιόπιστο σήμα, εν αντιθέση με την wind, που όχι ότι είχε τέλειο σήμα, αλλά όταν την χρειαζόμουν ήταν εκεί. Στο χωριό μου έξω διδύμα στην Χίο η cosmote πάλι είναι απών, εκτός βέβαια και αν βρίσκομαι έξω στους δρόμους, όπου εκεί θα έχω 2 γραμμές. Η wind έχει 3 γραμμές μέσα στο σπίτι και μιλάμε για σπίτι με πέτρινους τοίχους 50+ πόντους πάχος. Εννοείτε και στις άλλες περιοχές πρόβλημα δεν έχω με wind και ας της έχει μείνει η ρετσινιά.

 

Η vodafone, που δυστυχώς μεταφέρθηκαν τα εταιρικά, στην Σαγιάδα... δεν υπάρχει... είτε το πιστέψατε είτε όχι, προμηθευτήκαμε ασύρματους (cb) για να μπορέσουμε να κάνουμε την δουλειά μας...και υπόψην ήρθαν από την vodafone και μας έβαλαν και αναμέταδότη(repeater- δεν ξέρω πως ακριβώς λέγεται) στις χερσαίες εγκαταστάσεις μας, αλλά και πάλι τζίφος, μόνο την ακτινόβολία τρώμε, αλλά όπως φαίνεται ούτε και το δικό τους μηχάνημα, μπορεί να βρει το σήμα για να κάνει δουλειά. Το παράξενο είναι ότι στα κινητά η ένδειξη του σήματος, είναι 4 με 5 γραμμές, αλλά μάλλον τα κινητά μας, είναι ανεπαρκή το να στείλουν το σήμα στην κεραία της voda. βέβαια ούτε και η κεραία τα καταφέρνει, γιατί τουλάχιστον τα κινητά θα χτυπούσαν, ακόμα και αν δεν μπορούσαν να επικοινωνήσουν με ομιλία, αλλά τζίφος, 9,5 στις 10 κλήσης, είναι είτε εκτός δικτύου, είτε κλειστό.

Στην Χίο τα ίδια με την κοσμοτέ και ίσως λίγο χειρότερη.

 

Όσο αφορά την wind, εγώ τουλάχιστον είμαι πολύ ευχαριστημένος και από σήμα και από χρεώσεις, συν ότι πολλές προσφορές της, είναι και για υπάρχοντες συνδρομητές και ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ, όπως συνηθίζουν οι άλλες. Και στην τελική η wind είναι πάντα η πρώτη που θα ρίξει τις τιμές, φτιάχνοντας διάφορα πακέτα ή κάνοντας προσφορές και μετά την ακολουθούν οι άλλες, όπως επίσης είναι και η τελευταία που ακολουθεί τις αυξήσεις που ξεκινάει η κόκκινη εταιρία!!!

 

Για σκεφτείτε το, αν δεν υπήρχε η wind (και ακόμα πιο σωστά, αν η Telestet, δεν είχε κάνει τις βλάκειες που είχε κάνει, έτσι ώστε η σημερινή wind, να είναι αναγκασμένη, να ακολουθεί τέτοια πολιτική) ακόμα θα είχαμε τιμές όπως όταν πρωτοξεκίνησε η κινητή. Πάλι καλά να λέμε, γιατί αν είχαμε μόνο vodafone που είναι φραγκοφονιάς και την αδιάφορη cosmote τότε οι τιμές δεν νομίζω πως θα ήταν σε αυτό το σημείο!

Link to comment
Share on other sites

wind διοτι:

 

Στην καρτοκινητη

- Δωρεαν 5 ευρω οι αλλες εταιριες θα δωσουν μονο σε περιπτωση χουντας και τους το επιβαλει η πολιτεια!

- Γιατι ειναι η μονη που δεν φοβαται και τολμα να ξεκινησει και το 2009 την "δωρεαν επικοινωνια και τερμα οι καρτες" αλλα και την τελειοτερη προσφορα που δινει πραγματικα δωρεαν το 2010 οπως επισης και την συνεχεια του δωρεαν με καθε καρτα ανανεωσης για οσους δεν προλαβαν την ενεργοποιηση!

- Γιατι ειναι η μονη που ειχε και εχει σε οσους το ενεργοποιησαν το f2go2 με τις χαμηλοτερες χρεωσεις που εχει δει ποτε η αγορα!

- Γιατι φυσικα οταν πας να καλεσεις μπορεις να παρεις τηλεφωνο με την πρωτη φορα και οχι να ξαναπροσπαθησεις ακομα 20-30 φορες...!

- Γιατι εχουν ολοι οι φιλοι μου και μιλαμε απολυτως τσαμπα!

- Γιατι ειναι η μονη που δινει internet δωρεαν (και ομιλια) οταν οι αλλοι ζητανε 5 ευρω για να σου δωσουν μονο λεπτα χωρις ιντερνετ!!!!

- Γιατι ειναι η μονη που προσφερει στο καρτοκινητο πραγματικο ιντερνετ με το ADSM2 και το ADSM7.

- Γιατι εχει την Q καρτοκινητη που ΜΟΝΟ αυτην σου δινει με 1 ευρω απεριοριστα προς ολα τα κινητα της εταιριας της ενω οι αλλοι ζητανε 5-10 ευρω για ανανεωση!!!!!

 

Στο συμβολαιο

- Διοτι ειναι η μονη που συνδιαζεις με εκπτωση την σταθερη σου

- Διοτι ειναι η μονη που δινει ενιαιο λογαριασμο με το σταθερο

- Διοτι δινει τον περισσοτερο χρονο ομιλιας προς ολους και τις περισσοτερες παροχες στα συμβολαια της (πχ wind Μ vs cosmote απεριοριστα με internet 45 vs vodafone unlimited με ιντερνετ 45)

- Διοτι δινει δωρεαν κλησεις και σε σταθερα σε ανιθεση με vofafone.

- Διοτι εχει αποκλειστικες συσκευες (galaxy, LG crystal, milistone) που φυσανε!!!!

- Διοτι μπορω να καλεσω με την πρωτη φορα χωρις να ... πεφτει η κληση μου!

- Διοτι δινει την υπηρεσια wallet που μπορεις να εκμεταλευτεις την επιδοτηση σου μεχρι και για hands free η για θηκη η οτιδηποτε αλλο!

- Διοτι εχει σημα οπου και αν πηγα!

- Διοτι δεν ετρεξε να δωσει σταθερη με home zone και να γεμισει το δυκτιο της με προβληματα!

- Γιατι εχει την Q που ειναι μακραν το φτηνοτερο συμβολαιο που υπαρχει! μπορεις να μιλας μεχρι και με 0,10 ευρω το λεπτο χωρις ελαχιστο χρονο κλησης!!!!!!!! Δεν υπαρχει φτηνοτερο συμβολαιο!

 

 

Για ολους αυτους τους λογους λοιπον! WIND ΔΑΓΚΩΤΟ!

Edited by teof95

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω Γουίντ επειδή έχω Κιού.

 

Καλύτερη σχέση τιμής/απόδοσης για χρόνους ομιλίας μέχρι 3μιση ώρες τον μήνα δεν έχει καμία άλλη πέραν της Κιού. Και αν κι άλλοι γνωστοί ή φίλοι έχουν Γουίντ ή Κιού, η διαφορά είναι χαώδης. Ποιό φ2γ2 (το οποίο είναι αντίγραφο της Κιού) και ποιό Γουάτς απ;

 

Πραγματικά απορώ γιατί η Γουίντ δεν ενοποιεί τα καρτοκινητά της υπό την ομπρέλα της Κιού και με τους όρους της Κιού. Θα γονάτιζε την αγορά. Και θα βλέπαμε αν τον περισσότερο κόσμο τον έχει το Γουάτς απ.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω Γουίντ επειδή έχω Κιού.

 

Καλύτερη σχέση τιμής/απόδοσης για χρόνους ομιλίας μέχρι 3μιση ώρες τον μήνα δεν έχει καμία άλλη πέραν της Κιού. Και αν κι άλλοι γνωστοί ή φίλοι έχουν Γουίντ ή Κιού, η διαφορά είναι χαώδης. Ποιό φ2γ2 (το οποίο είναι αντίγραφο της Κιού) και ποιό Γουάτς απ;

 

Πραγματικά απορώ γιατί η Γουίντ δεν ενοποιεί τα καρτοκινητά της υπό την ομπρέλα της Κιού και με τους όρους της Κιού. Θα γονάτιζε την αγορά. Και θα βλέπαμε αν τον περισσότερο κόσμο τον έχει το Γουάτς απ.

 

Αν ήταν να έχει και τα προβλήματα που έχει η Cosmote στο What's up καλύτερα που είναι έτσι τα πράγματα... ;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ wind πλέον. Είχα cosmote χρόνια αλλά πλέον η παραμύθα με το σήμα κλπ. δεν ισχύει. Έχω δει διαφορά μεγάλη στον λογαριασμό μου πλέον και δεν σκοπεύω να το αλλάξω, εκτός αν υπάρξει κάτι φθηνότερο!
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω Γουίντ επειδή έχω Κιού.

 

Καλύτερη σχέση τιμής/απόδοσης για χρόνους ομιλίας μέχρι 3μιση ώρες τον μήνα δεν έχει καμία άλλη πέραν της Κιού. Και αν κι άλλοι γνωστοί ή φίλοι έχουν Γουίντ ή Κιού, η διαφορά είναι χαώδης. Ποιό φ2γ2 (το οποίο είναι αντίγραφο της Κιού) και ποιό Γουάτς απ;

 

Πραγματικά απορώ γιατί η Γουίντ δεν ενοποιεί τα καρτοκινητά της υπό την ομπρέλα της Κιού και με τους όρους της Κιού. Θα γονάτιζε την αγορά. Και θα βλέπαμε αν τον περισσότερο κόσμο τον έχει το Γουάτς απ.

 

δεν ειναι ετσι. Ακομα και να ενοποιουσε οπως λες τα καρτοκινητα της υπαρχουν αυτοι που λενε: "μα εχουν οι φιλοι μου!". Ανοητο βεβαια απο την πλειψηφια των ατομων ηλικιας 14-20! Θα μπορουσαν ολοι μαζι να το γυρισουν σε q η f2go για να μιλανε δωρεαν η πολυυυυ φτηνα! Δυσκολα ομως το κανουν...

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω Γουίντ επειδή έχω Κιού.

 

Καλύτερη σχέση τιμής/απόδοσης για χρόνους ομιλίας μέχρι 3μιση ώρες τον μήνα δεν έχει καμία άλλη πέραν της Κιού. Και αν κι άλλοι γνωστοί ή φίλοι έχουν Γουίντ ή Κιού, η διαφορά είναι χαώδης. Ποιό φ2γ2 (το οποίο είναι αντίγραφο της Κιού) και ποιό Γουάτς απ;

 

Πραγματικά απορώ γιατί η Γουίντ δεν ενοποιεί τα καρτοκινητά της υπό την ομπρέλα της Κιού και με τους όρους της Κιού. Θα γονάτιζε την αγορά. Και θα βλέπαμε αν τον περισσότερο κόσμο τον έχει το Γουάτς απ.

 

βασικα το F2G2 ειναι αντιστοιχο του frog και ειναι φτηνοτερο απο καθε αλλο πακετο στην ομιλια γιατι χρεωνει 0.10ευρω/λεπτο(ουτε καν το frog εχει αυτη τη χρεωση) ενω στην Q η χρεωση ειναι 0.21ευρω/λεπτο νομιζω!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μια εταιρία φαίνεται καλή όχι όταν την πληρώνεις αλλά όταν αυτή σου ανταποδίδει την εμπιστοσύνη, εξαιρώ την cosmote. Οι επιδοτήσεις της είναι αστείες, το σήμα στην Αθήνα σε πάρα πολλές περιοχές υστερεί των άλλων.

 

Οπότε είμαι στην vodafone απλώς επειδή το πρώτο μου κινητό το πήρα με σύνδεση από αυτούς και επειδή δεν μπορώ να πω ότι με έχει δυσαρεστήσει σε κάτι. Σήμα αρκετά ικανοποιητικό, επιδοτήσεις καλές και τιμες ισάξιες τουλάχιστον του ανταγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

εχω δυο γραμμες μια Wind και μια Vodafone και η γυναικα μου Cosmote

 

Ψηφιζω λοιπον Wind γιατι παρολο που το Vodafone ειναι το εταιρικο οι πιο πολλες κλησεις μου γινονται απο το Wind, μονο σε καποιο χωριο χρησιμοποιησα το Cosmote γιατι οι αλλες δυο δεν ειχαν σημα.

Eπισης και μεσα στο σπιτι μου η επικοινωνια με το Vodafone ειναι προβληματικη....

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...