Jump to content

Nokia N900 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοεις δεν τις παιρνει τις εντολες; τι βγαζει δηλαδη; πρεπει πρωτα να πας στον φακελο του flasher απο την κονσολα και μετα να δωσει τις εντολες.

 

θα δωσεις τις εντολες και θα σου βγαλει suitable device not found, τοτε θα το συνδεσεις κλειστο (πατωντας το u νομιζω ταυτοχρονα απο το πληκτρολογιο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον την εντολη δεν την επερνε γιατι εχω 64βιτο συστημα και μαλλον πρεπει να πατησω μαζι και (x86) στο program files...αλα εκτος αυτου δεν συνδεετε η συσκευη με τον ιπολογιστη δεν το αναγνωριζει καν...οποτε δεν μπορει να προχωρησει η διαδικασια...μηπως οντος θελει αλλα windows? xp?
Link to comment
Share on other sites

λοιπον την εντολη δεν την επερνε γιατι εχω 64βιτο συστημα και μαλλον πρεπει να πατησω μαζι και (x86) στο program files...αλα εκτος αυτου δεν συνδεετε η συσκευη με τον ιπολογιστη δεν το αναγνωριζει καν...οποτε δεν μπορει να προχωρησει η διαδικασια...μηπως οντος θελει αλλα windows? xp?

ναι χρειαζεται το (x86)

 

δες εδω για τους drivers http://wiki.maemo.org/Updating_the_firmware#Issues_with_64-bit_Windows_and_Workarounds

option 5

Link to comment
Share on other sites

δεεεν τιποτα...τα κανω ακριβως οπως λενε οι οδηγιες και τα βιντεο...σε αυτους μια χαρα ολα...σε εμενα τα προβληματα...αι σηχτιρ τα παραταω...
Link to comment
Share on other sites

δεεεν τιποτα...τα κανω ακριβως οπως λενε οι οδηγιες και τα βιντεο...σε αυτους μια χαρα ολα...σε εμενα τα προβληματα...αι σηχτιρ τα παραταω...

πηγαινε σε κανενα nokia care να στο κανουν.17€ κοστιζει (αν θυμαμαι καλα) για να ησυχασεις.κι εγω τα ιδια τραβουσα μεχρι περισυ και τελικα τα δωσα και ησυχασα

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Θέλει 32μπιτο pc

 

Με xp 32 bit θα το κανεις ανετα. Με την πρωτη προσπάθεια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://thehandheldblog.com/2010/02/05/how-to-hard-reset-the-n900-to-the-factory-state/

 

Δες αυτό τον οδηγό. Είναι άψογος και απλούστατος.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω...εσυ με το n900 στο internet δεν εχεις καποια προβλημα ετσι? να κολαει και να κανεις επανεκινησεις...ας πουμε στο youtube παιζει κανονικα ενα βιντεο...εγω μολις παταω να παιξει καλα οτι κολαει το βιντεο γενικα μετα απο λιγο παγωνει και του κανω επανεκινηση οπως και σε facebook...δεν ξερω μη φταιει τιποτε αλλο γιαυτο και να μην μπω σε τετοια διαδικασια επαναφορα συστηματος...αλλα πιστευω πως θα ειναι καλυτερα αμα ειναι οπως βγεικε απο το εργοστασιο
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε, εχει γεράσει το κινητό. Ή μάλλον τα sites έχουν βαρύνει.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ναι ειδα αρκετα τετοια σημερα απο τα πιο απλα μεχρι και τα πιο δυσκολα..οοολοι μα οοοολοι το εκαναν με την μια στα video που ειδα..εμενα μου βγαλε το λαδι και δουλεια δεν καναμε κιολας...παντως πιστευω πως θα ειναι γενικα καλυτερο να το γυρισω στις εργοστασιακες ρυθμισεις
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα όταν βγήκε (και για κάνα χρόνο ακόμα) ήταν το καλύτερο κινητό για σερφάρισμα (και όχι μόνο).

όμως τα χρόνια πέρασαν...

 

Ναι, γύρνα το σε εργοστασιακές ρθυμίσεις (φλασάρισμα από τον όδηγο που έδωσα πιο πάνω) και μετά πέρνα του το CSSU. Το update της κοινότητας δηλαδή. Θα γίνει αρκετά γρηγορότερο. Βάλε την stable flavor όμως.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

το πηγα στην nokia τελικα και το επανεφερα δεν ασχοληθηκα παλι να το κανω μονος μου...εδωσα 15 ευρο και ησυχασα...τωρα που γυρισε στις εργοστασιακες ρυθμισεις τι ειναι καλο να βαλω σαν εφαρμογη? παρατηρησα επισης πως τα βιντεο στο youtube και παλι κολλανε αρκετα...ενα video δεν μου εχει τυχει να παιξει χωρις κολλημα...βεβεα δεν ειναι το χαλι το πρωτο που δεν ανοιγαν καν...γενικα σαν εφαρμογη τι ειναι καλο να εχει το τηλεφωνο απο εδω και περα να κανω εγκατασταση?
Link to comment
Share on other sites

Για το youtube βάλε το cutetube είναι ένας πολύ καλός client σου δίνει και την επιλογή να κατεβάσεις το βίντεο ακόμη και σε μορφή ήχου μόνο. Από εκεί και πέρα με το τι εφαρμογές θα περάσεις εξαρτάται από το τι θες. Μια ωραιά και χρήσιμη εφαρμογή είναι το pierogi μια εφαρμογή που μετατρέπει το κινητό σε τηλεκοντρόλ.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο...περασα μια ταινια μεσα να παιξει και δεν την παιζει...νομιζω ειναι mpeg....υπαρχει κατι σαν codec οπως στους υπολογιστες για να παιζει γενικα οποια ταινια του περναω μεσα και να μην ταλεπορουμε να ζιπαρω μια ταινια με αναλογα το τι υποστηριζει το n900 για να παιξει? η καποιος player που να υποστιριζει διαφορα format??..
Link to comment
Share on other sites

μεσα στον app manager θα βρεις το Extra decoder support και Ogg support.Εγκατεστησε τα και εισαι ετοιμος.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Επισης δεν μπορει να συνδεθει μεσω facebook το widget...ενω βαζω κωδικους και ολα μου βγαζει συνεχεια το μηνυμα unable to connect..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Προχθές χρησιμοποίησα το Ν900 μου για μια κλήση, μετά από 20 λεπτά περίπου το touch panel άρχισε να μην αποκρίνεται καθόλου σωστά, σαν να το πατούσα συνέχεια σε ένα σημείο και τα μόνα σηεμία που καταλάβαινε ήταν το 3 και λίγο το 1 στο μενού που ζητάει το PIN. Έλυσα λοιπόν την συσκευή -αλλά για κάποιο λόγο οι βίδες έχουν κολήσει στο slideer και δεν μπορώ να διαχωρίσω το slider από το touch panel- έτσι το ξανάέκλεισα και μετά λειτουργούσε κανονικά. Πάλι μετά από 15 λεπτά κλήσεις το touch panel σταμάτησε να αποκρίνεται, απογοητεύτηκα και άφησα το κινητό στην άκρη ως "χαλασμένο" το επόμενο πρωί το panel λειτουργούσε πάλι κανονικά. Τι μπορεί να φταίει και γίνεται αυτό; Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Θέλει 32μπιτο pc

 

Με xp 32 bit θα το κανεις ανετα. Με την πρωτη προσπάθεια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://thehandheldblog.com/2010/02/05/how-to-hard-reset-the-n900-to-the-factory-state/

 

Δες αυτό τον οδηγό. Είναι άψογος και απλούστατος.

 

 

 

 

 

Θέλει 32μπιτο pc

 

Με xp 32 bit θα το κανεις ανετα. Με την πρωτη προσπάθεια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://thehandheldblog.com/2010/02/05/how-to-hard-reset-the-n900-to-the-factory-state/

 

Δες αυτό τον οδηγό. Είναι άψογος και απλούστατος.

Καλημερα φιλε,φοβερός και αναλυτικός ο οδηγός αλλά τα links είναι νεκρά!Εψαξα αλλά όλα οδηγούν σε dead links!

Μήπως έχεις υπόψιν να κοιτάξουμε κάπου αλλου η αν μπορείς να μας δώσεις τα αρχεία μέσω Dropbox η όπως εσύ μπορείς?

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι θεός!Κατεβάζουμε το 0585168 rx -51 Montenegro Greece αρχείο 163.08mb,και τα αλλά αρχεία που υπαρχουν .dcp ,signature.bin και .vpl?

Επίσης στον οδηγό που ανέβασε ο Prodigy αναφέρει και vanilla eMMC image(.bin)from the same page.Αυτό που το βρίσκουμε?

Ευχαριστω!

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις όλα τα αρχεία της έκδοσης 21.2011.38.1, η οποία είναι η τελευταία, τα βάζεις μέσα σε ένα φάκελο και φλασάρεις σύμφωνα με τις οδηγίες. Τον flasher όλο και κάπου θα τον βρεις αν δεν τον έχεις ήδη, κυκλοφορεί.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι απαγορεύεται η δημοσίευση συνδέσμων προς αρχεία firmware.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Rx-51 Montenegro Greece θα κατεβάσεις. Την vanilla την είχα ξεχάσει σε ένα θαμμένο φάκελο και μετά από format την έχασα. Κάπου θα τη βρούμε όμως.

 

@impreza_sti μου διέφυγε τελείως:O

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Rx-51 Montenegro Greece θα κατεβάσεις. Την vanilla την είχα ξεχάσει σε ένα θαμμένο φάκελο και μετά από format την έχασα. Κάπου θα τη βρούμε όμως.

 

@impreza_sti μου διέφυγε τελείως:O

 

Ευχαριστω για ολα!Αν βρουμε και το vanilla image ειμαστε super!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...