Jump to content

Nokia N900 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις εκανα την αναβαθμηση με overclocked n900 χωρις κανενα προβλημα over the air.

πρωτη αποψη το κινητο μου σερνεται ... παω για overclock...

πως ειπαμε μπαινουν ελληνικα στο hardware πληκτ. παλι ?

 

*που πηγε το search στο application manager ??? και πατωντας οποιοδηποτε πληκτρο δε ξεκιναει αναζητηση .

** το wifi μολις "κρεμασε" οπως εκανε και παλια με το που το αφηνες λιγο idle πριν τα πρωτα updates

Edited by lucifsg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μολις εκανα την αναβαθμηση με overclocked n900 χωρις κανενα προβλημα over the air.

πρωτη αποψη το κινητο μου σερνεται ... παω για overclock...

πως ειπαμε μπαινουν ελληνικα στο hardware πληκτ. παλι ?

 

*που πηγε το search στο application manager ??? και πατωντας οποιοδηποτε πληκτρο δε ξεκιναει αναζητηση .

** το wifi μολις "κρεμασε" οπως εκανε και παλια με το που το αφηνες λιγο idle πριν τα πρωτα updates

 

Ναι ειδες η βλακεια......δεν εχει πλεον search στο app manager,τι χαζομαρα.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα την αναβαθμηση με overclocked n900 χωρις κανενα προβλημα over the air.

πρωτη αποψη το κινητο μου σερνεται ... παω για overclock...

πως ειπαμε μπαινουν ελληνικα στο hardware πληκτ. παλι ?

 

*που πηγε το search στο application manager ??? και πατωντας οποιοδηποτε πληκτρο δε ξεκιναει αναζητηση .

** το wifi μολις "κρεμασε" οπως εκανε και παλια με το που το αφηνες λιγο idle πριν τα πρωτα updates

Το wifi δεν έχει κανένα πρόβλημα , και έχω κάνει το update από χθες στης 3 το πρωί .

Τολμώ να πω ότι η μπαταρία κραταιέ περισσότερο , από της 7 το πρωί συνεχώς με wifi πολλά downloads / installs , browsing , sms και είναι στο 65-70 % .

Link to comment
Share on other sites

*που πηγε το search στο application manager ??? και πατωντας οποιοδηποτε πληκτρο δε ξεκιναει αναζητηση .

 

Ναι ειδες η βλακεια......δεν εχει πλεον search στο app manager,τι χαζομαρα.

 

Το search έγινε ακόμα πιο εύκολο και χρηστικό.

Από το download μπαίνοντας σε μια από τις κατηγορίες, π.χ. desktop αρχίζουμε να πληκτρολογούμε το όνομα της εφαρμογής που ψάχνουμε.... δεν είναι δύσκολο!

Link to comment
Share on other sites

Το search έγινε ακόμα πιο εύκολο και χρηστικό.

Από το download μπαίνοντας σε μια από τις κατηγορίες, π.χ. desktop αρχίζουμε να πληκτρολογούμε το όνομα της εφαρμογής που ψάχνουμε.... δεν είναι δύσκολο!

 

και ειναι καλυτερα που σε αναγκαζει να πσαχνεις καθε κατηγρια κσεχωριστα ?

 

εκανα παλι overclock με αυτον τον οδηγο http://wiki.maemo.org/Kernel_Power#Verification_of_proper_installation και εχω βαλει μαχ freq 900000 και min freq 250000.

το προβλημα μου ειναι οτι στο conky παει μεχρι 900 οπως εχω βαλει αλλα δε λεει να πεσει με τιποτα κατω απο 500mhz. καμια ιδεα για το τι παει στραβα ?

Link to comment
Share on other sites

και ειναι καλυτερα που σε αναγκαζει να πσαχνεις καθε κατηγρια κσεχωριστα ?

Μπορεις να πας στο All και να αρχισεις τα πληκρολογείς... ετσι ψαχνει σε ολα τα apps

εκανα παλι overclock με αυτον τον οδηγο http://wiki.maemo.org/Kernel_Power#Verification_of_proper_installation και εχω βαλει μαχ freq 900000 και min freq 250000.

το προβλημα μου ειναι οτι στο conky παει μεχρι 900 οπως εχω βαλει αλλα δε λεει να πεσει με τιποτα κατω απο 500mhz. καμια ιδεα για το τι παει στραβα ?

 

Γιατι πειραξες το minfreq? by default είναι 250... δοκιμασε να του δωσεις 249999 να δεις τι γίνεται...

Επισης μπορεις να εγαταστησεις την εφαρμογη cpufreqUI και να αλλαζεισ τις συχνοτητες απο εκεί και οχι απο x-terminal

Link to comment
Share on other sites

Το fm transmitter το βγάλανε γιατί δεν το βρίσκω κάπου;Είναι λογικό στο κεντρικό μενού όταν θέλω να κατέβω προς τα κάτω να βρώ μια εφαρμογή να ρολλάρω συνέχεια ενώ μέσα στις εικόνες ή στα βίντεο με την μία να φτάνει στο τέλος;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Το fm transmitter το βγάλανε γιατί δεν το βρίσκω κάπου;Είναι λογικό στο κεντρικό μενού όταν θέλω να κατέβω προς τα κάτω να βρώ μια εφαρμογή να ρολλάρω συνέχεια ενώ μέσα στις εικόνες ή στα βίντεο με την μία να φτάνει στο τέλος;

ναι εχει αφαιρεθει,εχει αναφερθει εδω και μερες απο χρηστες που ειχαν περασει τη beta εκδοση της αναβαθμισης

αν θελεις να τον ενεργοποιησεις θα πρεπει να εγκαταστησεις την εφαρμογη που τον ενεργοποιει συν το widget για την homescreen

Link to comment
Share on other sites

Το search έγινε ακόμα πιο εύκολο και χρηστικό.

Από το download μπαίνοντας σε μια από τις κατηγορίες, π.χ. desktop αρχίζουμε να πληκτρολογούμε το όνομα της εφαρμογής που ψάχνουμε.... δεν είναι δύσκολο!

 

Ουπςςςςςςς δεν το ειχα προσεξει καθολου αυτο,ευχαριστω για την πληροφορια :D:D:D

για το ραδιο ποια προγραμματα κατεβαζω?

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πας στο All και να αρχισεις τα πληκρολογείς... ετσι ψαχνει σε ολα τα apps

 

 

Γιατι πειραξες το minfreq? by default είναι 250... δοκιμασε να του δωσεις 249999 να δεις τι γίνεται...

Επισης μπορεις να εγαταστησεις την εφαρμογη cpufreqUI και να αλλαζεισ τις συχνοτητες απο εκεί και οχι απο x-terminal

 

σωστος για το app manager το χα ξεχασει οτι γινεται κ αυτο.

 

το συγκεκριμενο (cpufrequi) ειναι για τα κερνελ που εδωσα λινκ ? τα περναει δηλαδη οπως θα τα περναγα απο το χ τερμ ? πειραξα το min freq γιατι αν δε κανω λαθος , ετσι οπως μου γραφει να τα περασω μου δειχνει πως να περασω και να πειραξω το ideal κερνελ και αν θυμαμαι σωστα ειχε min freq 125

 

**το ξανακοιταξα και το κερνελ ειναι ετσι :

MINFREQ=250000

# maximum frequency to use

MAXFREQ=900000

# list of frequency configurations: each "frequency:volt,dsprate"

FREQS=" 500:30,360 550:33,400 600:38,430 700:45,430 750:45,430 805:48,430 850:48,500 900:54,500 950:54,500 1000:60,500 1100:72,520 1150:72,520"

 

τα freqs κσεκινανε απο 500 για αυτο εκανε idle στα 500. προσθεσα 250:20,300 και κανει idle στα 250 τωρα. το μονο που δε ξερω ειναι αν τα ρευματα που εβαλα ειναι σωστα γιατι τα βαλα στο λοτο κοιταζοντας πως πανε τα υπολοιπα. αν ξερει καποιος ας μου πει pls πριν το καψω

Edited by lucifsg
Link to comment
Share on other sites

σωστος για το app manager το χα ξεχασει οτι γινεται κ αυτο.

 

το συγκεκριμενο (cpufrequi) ειναι για τα κερνελ που εδωσα λινκ ? τα περναει δηλαδη οπως θα τα περναγα απο το χ τερμ ? πειραξα το min freq γιατι αν δε κανω λαθος , ετσι οπως μου γραφει να τα περασω μου δειχνει πως να περασω και να πειραξω το ideal κερνελ και αν θυμαμαι σωστα ειχε min freq 125

 

**το ξανακοιταξα και το κερνελ ειναι ετσι :

MINFREQ=250000

# maximum frequency to use

MAXFREQ=900000

# list of frequency configurations: each "frequency:volt,dsprate"

FREQS=" 500:30,360 550:33,400 600:38,430 700:45,430 750:45,430 805:48,430 850:48,500 900:54,500 950:54,500 1000:60,500 1100:72,520 1150:72,520"

 

τα freqs κσεκινανε απο 500 για αυτο εκανε idle στα 500. προσθεσα 250:20,300 και κανει idle στα 250 τωρα. το μονο που δε ξερω ειναι αν τα ρευματα που εβαλα ειναι σωστα γιατι τα βαλα στο λοτο κοιταζοντας πως πανε τα υπολοιπα. αν ξερει καποιος ας μου πει pls πριν το καψω

 

Ναι το cpufrequi ειναι για τον kernel του τιταν που εγκαθιστας απο τον app manager

Edited by pcgodxxx
Link to comment
Share on other sites

πως τον βρισκουμε το πυρηνα του titan μεσα στο app manager?πως τον αναγραφει?
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Enhanced linux kernel for power user

 

Μολις τον εβαλα και ακομα ειναι στα 600Μhz,θελει να κανω κατι αλλο??

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Μολις τον εβαλα και ακομα ειναι στα 600Μhz,θελει να κανω κατι αλλο??

 

 

Καταρχην κανε ενα restart...

Μετα δες εδω http://wiki.maemo.org/Kernel_Power

 

Για να αλλαξεις τη συχνοτητα του επεξεργαστη υπαρχουνε 2 τροποι:

 

1) απο x-terminal

 

sudo gainroot (πρεπει να εχεις εγκαταστησει το rootsh)

echo 900000 > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_max_freq

cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_max_freq

 

ετσι θα πας το max_freq απο 600 στα 900MHz

τωρα που κανει ζεστες προτεινω τα 800 MHz για σιγουρια(εγω το έχω στο 1 GHz και δουλευει ρολοι)

 

2) μεσω τις εφαρμογης cpufrequi με γραφικο περιβαλλον...

 

Μπορει μετα το overclock οταν κανεις restart το κινητο να επιστρεψει στα 600ΜHz

Για να γινει μονιμο τηα πρεπει να κανεις edit το αρχειο /etc/pmconfig

τη γραμμη "scaling_max_freq 600000" και να τη κανεις πχ "scaling_max_freq 900000" για τα 900ΜHz

 

Επισης μπορείς να πειραξεις αντιστοιχα τον min_freq και να το πας απο 250MHz sta 125

αλλα δε το προτείνω γιατι γινεται laggy το κινητο

 

 

Προτείνω πριν κανεις το οτιδήποτε να διαβασεις το λινκ που σου εδωσα...

και αν είσαι ευχαριστημενος απο την ταχυτητα του κινητου σου να μην κανεις

overclock... Καμια ευθύνη δε φερω σε περιπτωση που κανεις κατι λαθος και κανεις το κινητο τουβλο....:X

Edited by pcgodxxx
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλοι!! έκανα κιεγω την αναβάθμιση, είχα κιεγώ το πρόβλημα πυ δεν γινοταν,αλλα μετα την επενργοποιηση ολων των καταλογων εγινε κανονικα.

 

ναι ειναι οντως πιο γρηγορο, καπια αλλη σημαντικη διαφορα δεν είδα...δυστυχως ουτε mms k 3g video calls ειδα... :(

 

επισησ τωρα δεν δουλευει ο πομπος fm.....εχει κανεισ κατι στα υποψην?

[αξιζει να κανουμε overclockin sta 800μηζ ασπουμε? θα φανει η διαφορα?]

 

ευχαριστω καλη συνεχεια σε ολους!!!

http://www.LetsDate.gr

[Η 1η Polysexual ιστοσελίδα!!!]

 

http://www.eMediaShop.gr

[Τα φθηνότερα πακέτα Filehosting, Easybytez,Zevera κτλ...]

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα ετσι εκανε´ελεγε οτι δεν εχει μνημη´απενεργοποιησε τους φακελουσ ολουσ,κανε επανεκινηση κ προσπαθησε παλι να κανεισ update to maemo prwta. αν γινει,ενεργοποιησε τους φακελους παλι κ κανε κ τα αλλα προγραμματα

http://www.LetsDate.gr

[Η 1η Polysexual ιστοσελίδα!!!]

 

http://www.eMediaShop.gr

[Τα φθηνότερα πακέτα Filehosting, Easybytez,Zevera κτλ...]

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα.. Μου βγάζει και μένα το not enough memory in target location..

Απενεργοποίησα τους καταλόγους, restart, πάλι τα ίδια.

Εκτός των άλλων ότι εφαρμογή έω προσπαθήσει να απεγκαταστήσω μου βγάζει unable to unistall selected application. Ήμαρτον.

 

Έχει κανείς την παραμικρή ιδέα? Κυρίως για το unistall. Δεν θέλω να κάνω flasharisma αν δεν εξαντλήσω τα πάντα..

Link to comment
Share on other sites

Πριν αναβαθμίσω απενεργοποίησα όλους τους καταλόγους πλην του nokia updates και απεγκατάστησα μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιώ σπάνια ή καθόλου για να ελευθερωθεί πολύτιμος χώρος στο rootfs (από 35 το πήγα στα 45ΜΒ). Αυτό είναι μια διαδικασία που πρέπει να γίνεται από όλους πριν από κάθε νέο update.

 

Χρησιμοποιώ την έκδοση 10.2010.19.1 από χθες και δεν έχω ανακαλύψει κάποιο πρόβλημα. Το μενού είναι εξίσου ταχύτατο (με μια μικρή βελτίωση), η απόκριση της οθόνης άψογη (εμφανής διαφορά με πριν) αλλά εκεί που είδα μεγάλη διαφορά είναι ότι έχουν εξαφανιστεί τα τυχαία lag έναρξης εφαρμογών καθώς και τα ψιλοκολημματάκια που συναντούσα αραιά-πυκνά.

 

Πολύ ευχάριστη η προσθήκη επιλογής αποστολής αρχείων από τον file manager, η δυνατότητα αναδιάταξης των εικονιδίων του μενού (παρόλο που είχα συνηθίσει την παλιά διάταξη) αλλά βρίσκω εντελώς ανόητο να μας δίνεται η δυνατότητα να χρησιμοποιήσουμε μερικές εφαρμογές σε portrait χωρίς αυτές να έχουν δεχτεί την κατάλληλη προετοιμασία για τέτοια χρήση. Για παράδειγμα, η αριθμομηχανή και το ξυπνητήρι για ποιον λόγο περιστρέφονται από την στιγμή που γίνονται μη λειτουργικά; Ίσως δεχτούν τις απαραίτητες τροποποιήσεις σε μελλοντικές minor updates.

 

Επίσης, στον application manager, στο update εφαρμογών έχει επιλογή update all που, απ'ότι θυμάμαι δεν υπήρχε πριν.

 

Τρομερή δουλειά έγινε στο boot της συσκευής αφού ο χρόνος μειώθηκε σχεδόν στο μισό.

 

Υπάρχουν αρκετές ακόμα λεπτομέρειες που διορθώθηκαν στο νέο αυτό πολυαναμενόμενο update αλλά, προσωπική άποψη, καμία δεν είναι τόσο σημαντική. Η συσκευή δουλεύει άψογα και απροβλημάτιστα. Θα ήμουν ο τελευταίος που θα γκρίνιαζε αν δεν κυκλοφορούσε κανένα νέο update. Το μόνο που θα ζητούσα θα ήταν ίσως καλύτερη διαχείριση της ενέργειας, το αναλυτικό μητρώο κλήσεων των s60, άντε και τους 160 χαρακτήρες στα sms. Για όλα τα υπόλοιπα, δηλώνω κατευχαριστημένος από το Ν900.

Link to comment
Share on other sites

αν εξαιρεσεις το οτι δεν μπορω να εγκαταστήσω ούτε το rootsh (που είναι ελαχιστα kb) το κινητό δουλεύει πραγματαικα καλύτερα...

 

ο "πολύτιμος χώρος στο rootfs " είναι το "memory for installable applications" ???

 

πάντως παλαιότερα που η παραπάνω μνήμη ήταν γύρω στα 80ΜΒ - οταν με καλούσαν δεν κρατούσε στη μνήμη τις κλήσεις που είχα...

 

εγώ πιστεύω πως κάτι στραβοφόρτωσε στο κινητό μου και γι αυτό πρέπει να ξαναεγκαταστήσω όλα τα προγράμματα (αλλα με το φλασάρισμα δεν έγινε τιποτα...)

Link to comment
Share on other sites

Μερικά προβληματάκια που διάβασα σε προηγούμενα μηνύματα, δεν τα έχω αντιμετωπίσει στην δική μου συσκευή. Πχ η αναδιοργάνωση των εικονιδίων του μενού μου δουλεύει κανονικά και κρατάει τις ρυθμίσεις. Στον application manager η ταξινόμηση των εφαρμογών γίνεται με αλφαβητική σειρά και όχι κατά μέγεθος.

 

Επίσης, όμορφη η διάταξη του νέου εικονικού qwerty αν και δεν το χρησιμοποιώ ποτέ ενώ μεγάλο μειονέκτημα είναι η αντικατάσταση του εικονιδιου κινητού/σταθερού με ένα κοινό. Πριν μπορούσα να καταλάβω αν με παίρνει κάποιος από το σταθερό του ή το κινητό του, τώρα, με το μπλε ακουστικό σε όλες τις κλήσεις, δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενεργοποιησει τη δονηση στην οθονη και παρατηρησα οτι μερικεσ φορες η δονηση ειναι κανονικη (απαλη οπως πρεπει) και αλλες φορες πολυ δυνατη σε ενοχλητικο βαθμο. μπορει να φταει το κερνελ και τα ρευματα που εχω πειραξει στο idle ?

 

 

 

 

ελπιζω να βοηθησω να καταλαβουν και αλλοι τι παιζει μ αυτα:

το εχω φλασαρει με τα καινουρια κερνελ του τιταν που τα βρισκεις εδω

http://wiki.maemo.org/Kernel_Power

ο αθρωπος λεει αν θες να πειραξεις πραγματα φτιαξε δικο σου config και μη πειραξεις τα δικα μου (προφανως για να μπορεισ ανα πασα στιγμη να επιστρεψεις σε κατι ασφαλες.) παρολα αυτα εγω δε το διαβασα καν αυτο και το πειραξα... εβαλα το ideal μια που εχει ετοιμα αυτα που πρεπει να γραψεις και εβλεπα απ το conky οτι idle εκανε στα 500 και κορυφονε στα 850... λεω (ο εξυπνος) μλκια θα χει κανει ο φιλος τι idle sta 500 πλακα κανεις ? παω λοιπον και τ αλλαζω με μαχ 900 και μιν 250 , τα τρεχω , τιποτα κολλημενο στα 500 παλι... κοιταζω λιγο πιο προσεκτικα το κερνελ.τχτ και βλεπω οτι δεν εχει δωσει ρευματα για κατω απο 500 (και για αυτο εμενε μεχρι εκει). βλεπω πως πανε τα υπολοιπα ρευματα και συμπληρωνω στα 250mhz να χει 38 η 33 (δε θυμαμαι τι ειχα ). αποτελεσμα ηταν ναι να κανει idle στα 250 αλλα ολο το extra ρευμα μαλλον πηγαινε στις δονησεις.

διαβαζοντας αυτο ¨

http://wiki.maemo.org/Overclocking#Undervolting_and_voltage_tables

το εριξα στα 30 και ειναι κουκλα και παλι τωρα.

 

best part

αναρωτιομουν πως γινεται ο τιταν να χε κανει λαθος αφηνοντας το idle τοσο ψηλα στα 500.. και απο λινκ σε λινκ και με λιγο τυχη ανοιξα αυτο

http://talk.maemo.org/showpost.php?p=628839&postcount=81

 

οπου ο φιλος εξηγει γιατι ειναι καλυτερο να κανει idle στα 500 απ οτιδηποτε αλλο και οτι μαλιστα η μπαταρια κραταει περισσοτερο !

 

οποτε 500-900 με βλεπω :)

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί μετά την αναβάθμιση στο κεντρικό μενού κατεβαίνει/ανεβαίνει σιγά σιγά η μπάρα προς τα κάτω/πάνω,ενώ στις εικόνες,βίντεο ή οπουδήποτε αλλού πάει σφαίρα πάνω κάτω;Γίνετε σε κανέναν άλλον αυτό; Edited by _dimdim_

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...