Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Δεν λέμε για το συγκεκριμένο που σωστά το λες λέμε και για το ποιο πάνω λινκ που δεν το παίζει και φλας δεν είναι σίγουρα.

 

Ούτε το δικό σου λινκ ούτε αυτό που εστειλα εγώ είναι flash. Άλλωστε κι ο Opera δεν υποστηρίζει flash.

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω δεν εχω καταλαβει τι παιζει. Ο Chrome μου ανοιγει τα βιντεο του youtube που ειναι ενσωματωμενα στο enikos.gr, αλλα οχι άλλα.. Αν ειναι youtube δεν εννοειται οτι ειναι flash?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποτέ μην λες ποτέ

Ο UC μετά την τελευταία αναβάθμιση έγινε τέλειος, μπήκε προσωρινά default και βλέπουμε

ξέρεις πως γίνεται-εάν γίνεται-στον uc όταν κάνω διπλό ταπ να κάνει ζουμ, ενώ κάνει ωραίο text wrapping κάνει μεγάλο ζουμ.δηλαδή θα ήθελα να μην μεγαλώσει τόσο τα γράμματα.Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω βρει;

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω δεν εχω καταλαβει τι παιζει. Ο Chrome μου ανοιγει τα βιντεο του youtube που ειναι ενσωματωμενα στο enikos.gr, αλλα οχι άλλα.. Αν ειναι youtube δεν εννοειται οτι ειναι flash?

Μπακαλίστικα θα το πω και όχι με απόλυτη σιγουριά, νομίζω ότι τα βίντεο του youtube είναι html5 και όχι flash γι'αυτό και τα παίζουν οι browsers που δεν υποστηρίζουν flash..

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο UC, αλλά έχω συνηθίσει να κάνω αναζήτηση με τη μπάρα των διευθύνσεων, όπως στον chrome. Στον UC ναι μεν κάνει αναζήτηση, αλλά όχι στο ελληνικό google. Αλλάζει κάπως αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο UC, αλλά έχω συνηθίσει να κάνω αναζήτηση με τη μπάρα των διευθύνσεων, όπως στον chrome. Στον UC ναι μεν κάνει αναζήτηση, αλλά όχι στο ελληνικό google. Αλλάζει κάπως αυτό;

εμένα με βολεύει να έχει ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΉ μπάρα αναζήτησης και διευθύνσεων γιατί με κάποιους browsers δεν αφήνει κενό μεταξύ των λέξεων ! Αυτό είναι καλό εάν γράφεις διεύθυνση αλλά κακό εάν γράφεις απλά λέξεις για να κάνεις αναζήτηση!

Link to comment
Share on other sites

εμένα με βολεύει να έχει ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΉ μπάρα αναζήτησης και διευθύνσεων γιατί με κάποιους browsers δεν αφήνει κενό μεταξύ των λέξεων ! Αυτό είναι καλό εάν γράφεις διεύθυνση αλλά κακό εάν γράφεις απλά λέξεις για να κάνεις αναζήτηση!

 

Δεν με ενοχλεί αυτό, αλλά το ότι γράφω στο search κάποιο ελληνικό site, και δεν βγαίνει στα αποτελέσματα, ή βγαίνει αρκετά χαμηλά, γιατί προφανώς κάνει αναζήτηση στο google.com κι όχι στο google.gr

Link to comment
Share on other sites

Και γω πλέον χρησιμοποιώ UC, είναι απίστευτα smooth στο NOTE 3,και το πιο σημαντικό, κάνει Text wrapping. Το μόνο θέμα που έχει ο UC και ο Baidu(που κάνει επίσης Text wrapping) είναι ότι δεν κάνει Share με pushbullet τα links, μου τα στέλνει ως εικόνες.

 

 

Επίσης,έχει limit 10 tabs max. Λύνεται αυτό με κάποιο τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ρε παιδιά πλέον τα λινκ από το Facebook δεν ανοίγουν με τον προεπιλεγμενο Browser?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε δημοψήφισμα με όλους τους δημοφιλής browsers.

 

Άλλοι παίζουν flash, άλλοι τρέχουν σφαίρα, άλλοι απλά δεν τρώνε μνήμη και άλλοι κάνουν άλλα τόσα. Αλλά παρ' όλα αυτά κανείς δεν φαίνεται να τα κάνει όλα τέλεια. Γι'αυτό και και η δημοσκόπηση σας επιτρέπει παραπάνω από μία ψήφους, μιας και οι περισσότεροι χρήστες χρησιμοποιούν παράλληλα δύο ή περισσότερους, είτε δοκιμάζουν και αλλάζουν συνέχεια. Ποιόν προτιμάτε λοιπόν και γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε δημοψήφισμα με όλους τους δημοφιλής browsers.

 

Άλλοι παίζουν flash, άλλοι τρέχουν σφαίρα, άλλοι απλά δεν τρώνε μνήμη και άλλοι κάνουν άλλα τόσα. Αλλά παρ' όλα αυτά κανείς δεν φαίνεται να τα κάνει όλα τέλεια. Γι'αυτό και και η δημοσκόπηση σας επιτρέπει παραπάνω από μία ψήφους, μιας και οι περισσότεροι χρήστες χρησιμοποιούν παράλληλα δύο ή περισσότερους, είτε δοκιμάζουν και αλλάζουν συνέχεια. Ποιόν προτιμάτε λοιπόν και γιατί;

 

Το ''δημοψήφισμα'' είναι προαιρετικό, και αυτό σημαίνει ότι δεν βγάζει και νικητή...!!! Αλώστε δεν τρέχουμε 2-3 browsers. Αν κάποιοι τρέχουν παραπάνω απο ένα δυο, κάποιος απο τους δυο θα είναι και ο αγαπημένος τους για τους δικούς του λόγους...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Και γω πλέον χρησιμοποιώ UC, είναι απίστευτα smooth στο NOTE 3,και το πιο σημαντικό, κάνει Text wrapping. Το μόνο θέμα που έχει ο UC και ο Baidu(που κάνει επίσης Text wrapping) είναι ότι δεν κάνει Share με pushbullet τα links, μου τα στέλνει ως εικόνες.

 

 

Επίσης,έχει limit 10 tabs max. Λύνεται αυτό με κάποιο τρόπο?

 

M A M A E Ι σε Note 3 ......εχω παθει ζημια ....:)

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια για τον UC αυτή τη στιγμή, πραγματικά ότι καλύτερο. Εγινε και σε μένα default. Πολύ smooth, και επιτέλους για πρώτη φορά ένα σωστό και σαφές back!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση ναι μεν με double tap να κάνει ζουμ την σελίδα με text wrapping αλλά η γραμματοσειρά να μην μεγαλώνει τόσο; στον yandex κάνει την ίδια μεγέθυνση στην σελίδα αλλά δεν κάνει τόσο μεγάλα τα γράμματα της!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση ναι μεν με double tap να κάνει ζουμ την σελίδα με text wrapping αλλά η γραμματοσειρά να μην μεγαλώνει τόσο; στον yandex κάνει την ίδια μεγέθυνση στην σελίδα αλλά δεν κάνει τόσο μεγάλα τα γράμματα της!

Για δες λίγο εδώ;

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

εχει απλα δεν ειναι ενα κλικ.θελει τρια τεσσερα .τους το εστειλα και θα το κοιταξουν μου ειπανε

 

Σε ευχαριστώ. Μιλάτε πάντως για τον απλό όχι τον HD, έτσι δεν είναι;

Στο tablet μου ο απλός δεν είναι γρήγορος σε αντίθεση με τον Hd που πάει σφαίρα.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Μιλάτε πάντως για τον απλό όχι τον HD, έτσι δεν είναι;

Στο tablet μου ο απλός δεν είναι γρήγορος σε αντίθεση με τον Hd που πάει σφαίρα.

ε ναι ο HD νομιζω ειναι μονο για ταμπλετ
Link to comment
Share on other sites

αν εχετε βαρεθει τα ads στο ιντερνετ και δεν θελετε να κανετε root για να βαλετε adblock δοκιμαστε τον atlas.εχει δικο του adblock που δουλευει τελεια.και εχει εισαγωγη bookmarks απο html αρχειο,πολυ βολικο για να περασεις bookmarks απο το pc

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...