Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

συμφωνώ και έχω αυτόν για φλας και όλα καλά

Δεν ξέρω αλλά λίγο που το τσεκάρισμα παίζει βιντεάκια YouTube & Vimeo μέσα σε ιστοσελίδες o chrome. Και χωρίς να έχω τρέξει εγώ κάποιον flash.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά λίγο που το τσεκάρισμα παίζει βιντεάκια YouTube & Vimeo μέσα σε ιστοσελίδες o chrome. Και χωρίς να έχω τρέξει εγώ κάποιον flash.

Μα όλοι παίζουν αυτά τα βιντεακια αλλά που θέλει φλας δεν παίζουν πχ livestriming...

 

Δοκίμασα τον cm browser και είναι αυτό ακριβώς που έψαχνα γρήγορος αλλά έχει στα βιντεακια μέσα από τον μπροουσερ να πειράζεις φωτεινότητα και ήχο το έχει και ο ντολφιν αλλά έχει γίνει τραγικός τελευταία.

Cm browser λοιπών....... Δοκιμάστε

Link to comment
Share on other sites

Μα όλοι παίζουν αυτά τα βιντεακια αλλά που θέλει φλας δεν παίζουν πχ livestriming...

 

Δοκίμασα τον cm browser και είναι αυτό ακριβώς που έψαχνα γρήγορος αλλά έχει στα βιντεακια μέσα από τον μπροουσερ να πειράζεις φωτεινότητα και ήχο το έχει και ο ντολφιν αλλά έχει γίνει τραγικός τελευταία.

Ο dolphin δεν έπαιζε ούτε αυτά και ήθελε δικό του flash. Και θα συμφωνήσω ότι έγινε τραγικός...

 

Ο chrome πάντως αυτή τη στιγμή είναι πολύ γρήγορος.

Link to comment
Share on other sites

Τον έχω δοκιμάσει και τον cm.

Την έχω βρει καιρό τώρα με τον uc browser

Και πώς σου φάνηκε;

Δεν έχω βρει κάτι αρνητικό εκτός από την απλότητα του.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπες. Πολύ απλός.

Άμα ήθελα απλό και γρήγορο, πέρα του cm, δες τον naked browser

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Guys αυτο το tweak στον chrome που βαζεις max tiles for interested area στο 512 ,, λετε να λειτουργει να τον κανει οντως πιο γρηγορα και καλυτερο?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κολλήσει τελευταία με τον όπερα. Κάτι ετοιμάζουν για συγχρονισμό αγαπημένων και μετά για μένα θα είναι άψογος και σφαίρα....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κολλήσει τελευταία με τον όπερα. Κάτι ετοιμάζουν για συγχρονισμό αγαπημένων και μετά για μένα θα είναι άψογος και σφαίρα....

κι εγώ μετά από "γύρα" σε όλους σχεδόν τους browsers επέστρεψα στον όπερα λόγω, όχι τόσο της εμφάνισης αλλά του πολύ καλού text wrapping που σε κινητά θεωρώ ότι είναι απαραίτητο όταν ζουμαρεις αρκετά.

 

τι διάβασες για τα αγαπημένα που τώρα δεν συγχρονίζονται;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος κάπου έγραφε ότι ετοιμάζουν κάτι διαφορετικό για συγχρονισμό... Τους έκραζαν γενικώς που δεν λειτουργεί και το ότι αλλάζουν browser για αυτό το λόγο και τους απάντησε οτι κάτι ετοιμάζουν...

 

Τελευταία απάντηση εδώ

https://forums.opera.com/discussion/1830570/opera-link-still-not-working-or-am-i-too-/p1

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ το παράπονό μου. Τελευταίες 2 εβδομάδες βλέπω το δελφίνι να κολλάει και να ανταποκρίνεται αργά. εχω μέσα και opera mini αλλά το δελφίνι το έχω φέρει στα μέτρα μου με αρχικές σελίδες, φακέλους και είναι δύσκολη η μετάβαση.

 

Θα του δώσω λίγο χρόνο μήπως και βγει κάποια αναβάθμιση αλλά αν δεν, με βλέπω να φεύγω προς boat.

Link to comment
Share on other sites

Για τρίτη φορά έκανα γύρα σε όλους άλλα ΚΑΙ ΠΆΛΙ κατεληξα στους aosp browser, naked, lighting

 

Δεν βρίσκω λόγω γιατί πρέπει να έχω τον cm,οι υπόλοιποι μια από τα ίδια βαριοί σαν μπετόν αρμέ, οι mini εκδόσεις τα βγάζουν όλα πετσοκομενα, μονο ο chrome δείχνει να έχει βελτιωθεί σε σύγκριση με το παρελθόν

 

Αν οπωσδήποτε πρεπει να ψηφίσω τότε δίνω τη ψήφο στον lighting για την ταχύτητα και στους άλλους δύο για το σωστό μαμισιο wrapping σε διάφορα φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

Για τρίτη φορά έκανα γύρα σε όλους άλλα ΚΑΙ ΠΆΛΙ κατεληξα στους aosp browser, naked, lighting

 

Δεν βρίσκω λόγω γιατί πρέπει να έχω τον cm,οι υπόλοιποι μια από τα ίδια βαριοί σαν μπετόν αρμέ, οι mini εκδόσεις τα βγάζουν όλα πετσοκομενα, μονο ο chrome δείχνει να έχει βελτιωθεί σε σύγκριση με το παρελθόν

 

Αν οπωσδήποτε πρεπει να ψηφίσω τότε δίνω τη ψήφο στον lighting για την ταχύτητα και στους άλλους δύο για το σωστό μαμισιο wrapping σε διάφορα φόρουμ

Thx for reviewing dude! Gonna try them !

Link to comment
Share on other sites

Έγινε update το flynx και δεν κρασάρει πλέον σε cm

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης update στο ποστ μου

 

ΠΕΤΑΞΤΕ όλους τους ηλιθιοδως βαριούς browsers και βαλτε ή lighting ή vanilla browser που είναι ουσιαστικά ο aosp browser

Θα τα βρείτε στο play

 

Νομίζω μερικοί devs δεν ξέρουν τι θέλει ο χρηστης

Link to comment
Share on other sites

Έγινε update το flynx και δεν κρασάρει πλέον σε cm

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης update στο ποστ μου

 

ΠΕΤΑΞΤΕ όλους τους ηλιθιοδως βαριούς browsers και βαλτε ή lighting ή vanilla browser που είναι ουσιαστικά ο aosp browser

Θα τα βρείτε στο play

 

Νομίζω μερικοί devs δεν ξέρουν τι θέλει ο χρηστης

 

Ίσως έχουμε βαριούς browsers για κάποια features που δεν έχουν οι ελαφριοί... εγώ προσωπικά θέλω τον Chrome για τα καλούδια του και ας είναι πιο βαρύς.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχουμε βαριούς browsers για κάποια features που δεν έχουν οι ελαφριοί... εγώ προσωπικά θέλω τον Chrome για τα καλούδια του και ας είναι πιο βαρύς.

Ο chrome έχει βελτιωθεί πολύ τελευταία.Νομίζω ότι αυτη τη στιγμή είναι ο καλυτερος.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ο chrome έχει βελτιωθεί πολύ τελευταία.Νομίζω ότι αυτη τη στιγμή είναι ο καλυτερος.

 

Συμφωνώ και εγώ σε αυτό.

 

Απλά να πούμε ότι παίζει ρόλο και η συσκευή. Μία πιο αδύναμη συσκευή μπορεί να τρέχει πιο ευχάριστα τον aosp πχ σε σχέση με τον chrome που είναι πιο φορτωμένος.

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν προσφέρει παραπάνω ο chrome πχ από τον aosp browser

Μάλλον προσφέρει... Άπειρα reloads και αναμονή στο φόρτωμα των σελίδων

 

Δικαίωμα του καθενός να έχει ότι θέλει, όμως και η apple(την οποία σιχαινομαι) 1gb έβαλε στο 6 ίσως γιατί..... Δεν χρειάζεται περισσότερο

 

Και μην ακούσω εγώ έχω 2gb μνήμη και δεν μασαει

Ο καλογραμμενος browser θα δουλέψει πιο γρήγορα παντού

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχουμε βαριούς browsers για κάποια features που δεν έχουν οι ελαφριοί... εγώ προσωπικά θέλω τον Chrome για τα καλούδια του και ας είναι πιο βαρύς.

Ο chrome φιλε ειναι πολυ γρηγορος ομως εχει ενα μειονεκτιμα....δεν περνει addons στο κινητο...τραγικο για την φημη του...

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν προσφέρει παραπάνω ο chrome πχ από τον aosp browser

Μάλλον προσφέρει... Άπειρα reloads και αναμονή στο φόρτωμα των σελίδων

 

Δικαίωμα του καθενός να έχει ότι θέλει, όμως και η apple(την οποία σιχαινομαι) 1gb έβαλε στο 6 ίσως γιατί..... Δεν χρειάζεται περισσότερο

 

Και μην ακούσω εγώ έχω 2gb μνήμη και δεν μασαει

Ο καλογραμμενος browser θα δουλέψει πιο γρήγορα παντού

 

Καλά ηρέμησε.. εκτός αν σε πληρώνει ο aosp browser για να τον προμοτάρεις. Να σου πω, όταν ο aosp κάνει sync open tabs, passwords, bookmarks με τον chrome στο PC, πες μου. Μέχρι τότε, μη μου λες ότι δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω. Όσον αφορά τα reloads, έχεις δίκιο, και είναι κρίμα. Ελπίζω να το βελτιώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Τα reloads θα γίνονται όπως γίνονται σε όλα τα ίδια επειδή τρώνε πολύ μνήμη

 

Προσωπικά δεν με απασχολεί ο συγχρονισμός για αυτό και δεν έχω πρόβλημα

 

Δεν τα παίρνω από κανέναν, αλλά θεωρώ απαράδεκτο τα reloads με τόσο μνήμη που έχουν τα κινητά πια, και βασικά τρώνε και MB

Link to comment
Share on other sites

Τα reloads θα γίνονται όπως γίνονται σε όλα τα ίδια επειδή τρώνε πολύ μνήμη

 

Προσωπικά δεν με απασχολεί ο συγχρονισμός για αυτό και δεν έχω πρόβλημα

 

Δεν τα παίρνω από κανέναν, αλλά θεωρώ απαράδεκτο τα reloads με τόσο μνήμη που έχουν τα κινητά πια, και βασικά τρώνε και MB

Τα reloads εξαρτώνται και από το κινητό παιδιά. και το πόσο καλογραμένη είναι η ρομ του καθώς και από το πόση ραμ έχει.

Π.χ στο lg g3 και στο flex τα reloads ήταν συνεχή .Sto M8 ο chrome είναι πάντα ανοικτός.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...