Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Είναι ιδέα μου ή ο καινούργιος Dolphin λαγκάρει χωρίς λόγο?

 

Δεν έχω δει τέτοιο πρόβλημα ούτε στο tv box ούτε στο κινητό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή ο καινούργιος Dolphin λαγκάρει χωρίς λόγο?

 

Για αυτό ψάχνω για άλλο....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος αν στον Dolphin μπορουμε να βαλουμε τη συντομευση για τα gestures κατω δεξια οπως ηταν πριν την αναβαθμιση? Πηραν κατι που λειτουργουσε σωστα και του αλλαξαν τα φωτα κατα τη γνωμη μου με το νεο ui γενικα :mad:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι καταλήγω στον opera. Μόλις κάνουν να δουλεύει και το opera link για sync θα είναι άψογος για μένα.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να περαστεί και ο opera mini ή με την επιλογή "λειτουργία συμπίεσης" είναι το ίδιο από άποψη χρήσης δεδομένων;
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να περαστεί και ο opera mini ή με την επιλογή "λειτουργία συμπίεσης" είναι το ίδιο από άποψη χρήσης δεδομένων;

 

Αν ρωτάς εμένα δεν ξέρω. Δεν το έχω δει ακόμα γιατί μπαίνω με Wi-Fi.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Γενικά ρωτάω. Στο faq λέει πως "χρησιμοποιεί τη βασισμένη στο νέφος τεχνολογία συμπίεσης από το πρόγραμμα περιήγησης Opera mini". Άρα είναι το ίδιο σε κατανάλωση data;
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

εγώ με τη σειρά μου πάντως προτείνω τον CM browser ο οποίος εκτός από εξαιρετικά ελαφρύς , μικρό σε μέγεθος περιέχει ειδική επιλογή για Online προστασία από κακόβουλες πηγές, ανωνυμη περιήγηση, όμορφο interface και γενικά είναι αρκετά γρήγορος
Link to comment
Share on other sites

εγώ με τη σειρά μου πάντως προτείνω τον CM browser ο οποίος εκτός από εξαιρετικά ελαφρύς , μικρό σε μέγεθος περιέχει ειδική επιλογή για Online προστασία από κακόβουλες πηγές, ανωνυμη περιήγηση, όμορφο interface και γενικά είναι αρκετά γρήγορος

ωραίος αλλά χωρίς text wrapping που πας ωρε;

Link to comment
Share on other sites

ποιον Browser Θα μου προτεινατε για tablet αλλα να καταναλωνει οσο γινετε λιγοτερα δεδομενα, μιας και εχω περιορισμενα

εχω τωρα τον firefox και τον εχω συνηθισει πολυ...θα μπορεσω να τον συγχρονισω με καποιον καινουργιο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τα φώτα σας. Στον Boat browser καμιά φορά βλέπω βιντεάκια στο YouTube, χωρίς να χρειαστεί να ανοίξω την εφαρμογή YouTube. Εδώ και 1-2 μέρες, όταν παίζει βίντεο από YouTube μέσα απ' τον Boat, έχουν εξαφανιστεί τα κουμπιά για play/pause, δεν υπάρχει μπάρα προόδου, ούτε κουμπί για fullscreen. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να πάω πίσω ή να κλείσω την καρτέλα. Φταίει κάτι στην εφαρμογή ή στο κινητό μου; :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σ'εμένα Πάνο. Δεν το είχα προσέξει. Με opera που δοκίμασα δουλεύει κανονικά.

 

Edit: Τους έστειλα mail.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σ'εμένα Πάνο. Δεν το είχα προσέξει. Με opera που δοκίμασα δουλεύει κανονικά.

 

Edit: Τους έστειλα mail.

 

Λέω κι εγώ... Ο Dolphin ανοίγει κατευθείαν την εφαρμογή YouTube, αλλά κάποιες φορές μου αρέσει να ανοίγει το βίντεο μέσα στον browser. Κι ο Opera έχει αυτή τη δυνατότητα, είναι πολύ καλή σαν επιλογή.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Λέω κι εγώ... Ο Dolphin ανοίγει κατευθείαν την εφαρμογή YouTube, αλλά κάποιες φορές μου αρέσει να ανοίγει το βίντεο μέσα στον browser. Κι ο Opera έχει αυτή τη δυνατότητα, είναι πολύ καλή σαν επιλογή.

 

Αυτό είναι θέμα του flash, εάν δεν σου ανοίγει το βίντεο στον browser μάλλον δεν έχεις τον κατάλληλο flash player. Όταν το βλέπεις με εικόνα μέσα στην σελίδα πρέπει να στο ανοίγει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

γινεται συγχρονισμος opera με firefox ή chrome?

Νομίζω πως ο μόνος τρόπος είναι μέσω υπολογιστή. Να συγχρονίσεις τις desktop versions δηλαδή, και μετά να βάλεις όποιον θες στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ο μόνος τρόπος είναι μέσω υπολογιστή. Να συγχρονίσεις τις desktop versions δηλαδή, και μετά να βάλεις όποιον θες στο κινητό.

 

ευχαριστω, θα το δοκιμασω:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα του flash, εάν δεν σου ανοίγει το βίντεο στον browser μάλλον δεν έχεις τον κατάλληλο flash player. Όταν το βλέπεις με εικόνα μέσα στην σελίδα πρέπει να στο ανοίγει εκεί.

 

Μα δεν άλλαξα flash player. Τον ίδιο είχα μέχρι προχτές που έπαιζε κανονικά τα βίντεο του YouTube μέσα από τον Boat.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν άλλαξα flash player. Τον ίδιο είχα μέχρι προχτές που έπαιζε κανονικά τα βίντεο του YouTube μέσα από τον Boat.

 

Άλλο ο Boat, άλλο ο Dolphin. O Dolphin θέλει δικό του flash.

Link to comment
Share on other sites

ο dolphin εγώ είχα συνδεθεί με το dolphin connect με ένα email,μετά από hard rest του κινητού συνδέθηκα με το ίδιο λογαριασμό αλλά δεν συγχρονισε τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά λύθηκε το θέμα με τα βίντεο του YouTube μέσα απ' τον Boat. Τώρα παίζουν κανονικά, με όλα τα κουμπιά ελέγχου.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πώς φεύγει από τον dolphin ένα εικονίδιο που εμφανίζεται για να σου αλλάζει τη full screen ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...