Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Αυτο που φαίνεται στο αβαταρ Xiaomi hongmi
Το μονο που μπορει να φταιει στο κινητο σου -γιατι ειναι πολυ καλο- ειναι η ραμ του 1gb.μηπως επειδη ειναι βαρυς οπως λες το 1 γιγα να μην επαρκει?εμενα με 2 γιγα ειναι το huawei honor 3c γιαυτο ισως να μην εχω θεμα!
Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταίο update ο UC έγινε ακόμα καλυτερος

Έχεις απόλυτο δίκιο. Για μένα και μετά τα κολλήματα του boat UCLA κορυφή

Link to comment
Share on other sites

Παίδες και εγω επαθα την πλάκα μου με τον uc browser... Πραγματικά τα έχει όλα μιλάμε..(και το περιβόητο text wrapping) Είναι σαν ένας εξελιγμένος Chrome.. Επίσης στο pc συγχρονίζει και με Firefox αλλά και με Chrome...

Πραγματικά άψογος.

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Παίδες και εγω επαθα την πλάκα μου με τον uc browser... Πραγματικά τα έχει όλα μιλάμε..(και το περιβόητο text wrapping) Είναι σαν ένας εξελιγμένος Chrome.. Επίσης στο pc συγχρονίζει και με Firefox αλλά και με Chrome...

Πραγματικά άψογος.

Sent from my note3

Οντως πολυ καλος επιβεβαιωνω τωρα που τον ξανα δοκιμαζω

Link to comment
Share on other sites

Παίδες και εγω επαθα την πλάκα μου με τον uc browser... Πραγματικά τα έχει όλα μιλάμε..(και το περιβόητο text wrapping) Είναι σαν ένας εξελιγμένος Chrome.. Επίσης στο pc συγχρονίζει και με Firefox αλλά και με Chrome...

Πραγματικά άψογος.

Sent from my note3

 

Οντως πολυ καλος επιβεβαιωνω τωρα που τον ξανα δοκιμαζω

Μιλάτε για τον απλό ή τον HD ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

εγώ απλό.

by the way , exit κουμπί δεν έχει;

Αν πατήσεις το πλήκτρο κάτω δεξιά του μενού θα δεις ψηλά το εικονίδιο με το τετράγωνο και το βελάκι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες και εγω επαθα την πλάκα μου με τον uc browser... Πραγματικά τα έχει όλα μιλάμε..(και το περιβόητο text wrapping) Είναι σαν ένας εξελιγμένος Chrome.. Επίσης στο pc συγχρονίζει και με Firefox αλλά και με Chrome...

Πραγματικά άψογος.

Sent from my note3

Με Firefox πως συγχρονίζει? Δεν το βλέπω πουθενά, μόνο για Chrome λέει.

Link to comment
Share on other sites

έφτιαξα account στον uc.τώρα δεν μπορώ να βρω τα sync settings! του account μου κλπ! που είναι ρε παιδιά ;

 

Επίσης που είναι η επιλογή Γρηγόρης εναλλαγής από mobile σε desktop μορφή της σελίδας;

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

έφτιαξα account στον uc.τώρα δεν μπορώ να βρω τα sync settings! του account μου κλπ! που είναι ρε παιδιά ;

 

Επίσης που είναι η επιλογή Γρηγόρης εναλλαγής από mobile σε desktop μορφή της σελίδας;

Την δεύτερη επιλογή που ζητάς νομίζω δεν την έχει.

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις το πλήκτρο κάτω δεξιά του μενού θα δεις ψηλά το εικονίδιο με το τετράγωνο και το βελάκι. ;)

Σωστά να το και να το κάνεις να μην σε ξαναρωταει.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά να το και να το κάνεις να μην σε ξαναρωταει.

τελικά που μπορούμε να δούμε τις ρυθμίσεις του τι να συγχρονίζει τώρα που γράφτηκα με uc account? δεν θέλω να συγχρονίζει με chrome.αλλά όταν γράφτηκα είχε επιλογές για να συγχρονίζει bookmarks, tabs κλπ.αυτές οι ρυθμίσεις πού είναι ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Όπως ρώτησε ένα παλικάρι πιο πάνω , στον UC browser δεν έχει να επιλέξουμε desktop mode ;

 

Δεν βρίσκω κάτι στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όπως ρώτησε ένα παλικάρι πιο πάνω , στον UC browser δεν έχει να επιλέξουμε desktop mode ;

 

Δεν βρίσκω κάτι στις ρυθμίσεις.

τους έστειλα εμεηλ και μου απάντησαν ότι πρέπει να μπω μενού, add ons, speed mode και κάτω κάτω να το αλλάζω από εκεί για όλα τα σάιτ! Jesus Christ που λεν και στο χωριό μου δηλαδή! τέσσερα κλικ.

Link to comment
Share on other sites

Με Firefox πως συγχρονίζει? Δεν το βλέπω πουθενά, μόνο για Chrome λέει.

 

ψαξε στο google για firefox add on ...

εγω ετσι το βρηκα δεν υπαρχει στο site του firefox...

 

τελικά που μπορούμε να δούμε τις ρυθμίσεις του τι να συγχρονίζει τώρα που γράφτηκα με uc account? δεν θέλω να συγχρονίζει με chrome.αλλά όταν γράφτηκα είχε επιλογές για να συγχρονίζει bookmarks, tabs κλπ.αυτές οι ρυθμίσεις πού είναι ξέρει κανείς;

 

συγχρονίζει ολα τα bookmark απο firefox και chrome και αν θελεις και το αντιθετο ..(να προσθεσεις κατι απο κινητο δηλαδη ...)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Για το συγχρονισμο των σελιδοδείκτων στο UC Browser κατεβάστε τα add on από εδώ:

http://cloud.ucweb.com/download

Τον UC Browser τον δοκιμάζω απο χτές μετα τις καλές κριτικές που άκουσα εδώ και τον βρισκω πολύ γρήγορο σε σημείο που να μη μπορώ να το πιστέψω, βέβαια προς το παρών τον έχω δοκιμάσει μόνο σε σύνδεση με wifi, γενικώς προς το παρών μου έχει αφήσει καλές εντυπώσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός αλλά έχω ένα πρόβλημα

Θέλω να δω βιντεακια YouTube μέσα από κάποιες σελίδες και δεν μου τα παίζει.

Ο μόνος τρόπος να τα παίξει είναι να κάνω ρειφρες τη σελίδα και τα παίζει με την δεύτερη φορά κάτι που είναι πολύ εκνευριστικό.

Δίνω ένα λινκ να μου πείτε αν το κάνει και σε εσάς η αν έχω εγώ το πρόβλημα.

http://www.tilestwra.gr/kani-to-giro-tou-diadiktiou-dite-ti-gkolara-petiche-o-pechtaras-vinteo/

Link to comment
Share on other sites

Με chrome σε μένα το παίζει κανονικά μέσα στην σελίδα.

 

Την πρώτη φορά που δεν στα παίζει βλέπεις προεπισκόπηση του βίντεο ή είναι μαύρο?

Link to comment
Share on other sites

Με chrome σε μένα το παίζει κανονικά μέσα στην σελίδα.

 

Την πρώτη φορά που δεν στα παίζει βλέπεις προεπισκόπηση του βίντεο ή είναι μαύρο?

 

Για τσέκαρε λίγο και αυτό εδω.Με chrome δεν το παίζει. Με όπερα το παίζει.

http://m.gsmarena.com/htc_one_m8_for_windows-review-1151p4.php

Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρε λίγο και αυτό εδω.Με chrome δεν το παίζει. Με όπερα το παίζει.

http://m.gsmarena.com/htc_one_m8_for_windows-review-1151p4.php

 

Όντως. Είναι λοιπόν θέμα κωδικοποίησης του κάθε βίντεο. Και ο κάθε browser έχει κάποια δικά του στάνταρ ανάγνωσης.

Link to comment
Share on other sites

Το αποτέλεσμα για εμένα που με ενδιαφέρει να βλέπω τέτοια βίντεο αλλά να υποστηρίζει και γκεστουρες στην αναπαραγωγή βίντεο δλδ με σουιπ φωτεινότητα και ήχο μου το κάνει ο CM Browser. Ο οποίος δεν παίζει ούτε αυτός το βίντεο του φίλου glofiish.

Μα να μην υπάρχει ένας να τα κάνει όλα;;

Link to comment
Share on other sites

Το αποτέλεσμα για εμένα που με ενδιαφέρει να βλέπω τέτοια βίντεο αλλά να υποστηρίζει και γκεστουρες στην αναπαραγωγή βίντεο δλδ με σουιπ φωτεινότητα και ήχο μου το κάνει ο CM Browser. Ο οποίος δεν παίζει ούτε αυτός το βίντεο του φίλου glofiish.

Μα να μην υπάρχει ένας να τα κάνει όλα;;

 

Εγώ κάποια περίοδο τους είχα δοκιμάσει όλους τους browsers γιατί σερφαρω πολύ με το κινητό.Μετά από πολλές δοκιμές κατέληξα στον όπερα.

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο είναι flash, μην κουραζεστε....

Δεν λέμε για το συγκεκριμένο που σωστά το λες λέμε και για το ποιο πάνω λινκ που δεν το παίζει και φλας δεν είναι σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...