Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Εγώ έχω κολλήσει τελευταία με τον όπερα. Κάτι ετοιμάζουν για συγχρονισμό αγαπημένων και μετά για μένα θα είναι άψογος και σφαίρα....

 

Τα reloads εξαρτώνται και από το κινητό παιδιά. και το πόσο καλογραμένη είναι η ρομ του καθώς και από το πόση ραμ έχει.

Π.χ στο lg g3 και στο flex τα reloads ήταν συνεχή .Sto M8 ο chrome είναι πάντα ανοικτός.

 

Έτσι όπως τα λες είναι. Και εγώ στο nexus 5 με android L έχω ελάχιστα reloads. Ευχαριστιέμαι browsing.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σε Note επίσης δεν βλέπω reloads στον Chrome. Μακάρι κάποια στιγμή να μπορέσουμε να χρησιμοποιήσουμε τα extensions.

 

ΥΓ. Και ο Firefox που δοκίμασα μου φάνηκε ωραίος. Είναι όμως περισσότερο ενεργοβόρος ή είναι η ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα θέμα με τον chrome.

Πληκτρολογώντας σε forums μένει κολλημένο το κείμενο μέχρι ένα σημείο και μετά μόλις πατήσω στο κενό μου δείχνει την τελευταία λέξη η πρόταση πού έχω πληκτρολογήσει.

Γιατί αυτό το κόλλημα?

Και το θέμα είναι ότι δεν θέλω άλλον browser.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες μετά από το τρελό real world benchmarking που ΞΑΝΑεκανα σε γνωστούς και άγνωστους, κατεληξα:

 

Για πολύ ελαφριούς browsers έχουμε

- aosp browser

-naked browser

-lighting browser

 

Για αυτούς που θέλουν κάτι παραπάνω τότε έχουμε:

-Baidu browser

-Cm browser

 

Ειδικά ο baidu με εξεπλιξε διότι έχει την καλύτερη υποστήριξη σε html5 και ένα πολύ λειτουργικό floating video player

 

-Υπ'οψιν, κανένας από τους παραπάνω δεν κάνει τα εκνευριστικα reloads

Edited by aftergr
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες μετά από το τρελό real world benchmarking που ΞΑΝΑεκανα σε γνωστούς και άγνωστους, κατεληξα:

 

Για πολύ ελαφριούς browsers έχουμε

- aosp browser

-naked browser

-lighting browser

 

Για αυτούς που θέλουν κάτι παραπάνω τότε έχουμε:

-Baidu browser

-Cm browser

 

Ειδικά ο baidu με εξεπλιξε διότι έχει την καλύτερη υποστήριξη σε html5 και ένα πολύ λειτουργικό floating video player

 

-Υπ'οψιν, κανένας από τους παραπάνω δεν κάνει τα εκνευριστικα reloads

 

Ο Chrome πουθενά ;; :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο chrome πουθενά μιας και κάνει reloads τα οποία εμφανίζονται ακόμα και σε κινητά με 3gb ram, και αυτό ισχύει και για αλλους browsers

 

Βαλτε τον baidu και θα εκπλαγειτε

Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμάσω και τον baidu.. Γιατι ομως κολλάει το κατεβασμα του flash player? Και οταν κατεβει με το καλο, θα δουλευει;

Εγω θελω εναν browser με 3 πραγματακια, να εχει reload button εμφανές, να εχει καρτέλες εμφανεις κιαυτες για πατημα, να ειναι γρηγορος και να εχει flash player (4 πραγματακια). Μεχρι στιγμης σαν τον chrome κανείς.

Αν τον αφησω ανοιχτο και σβησω την οθόνη, τοτε παντα μενει ετσι. Αν δουλεψω άλλες εφαρμογές, τοτε αλλες φορές κανει reload άλλες δεν κανει, ακομα και μετα απο πολλη ωρα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα εχει, αυτον εχω χρόνια.. Ο flash δεν παιζει σε ολα, αλλα στους αλλους δεν παιζει σε κανενα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμάσω και τον baidu.. Γιατι ομως κολλάει το κατεβασμα του flash player? Και οταν κατεβει με το καλο, θα δουλευει;

Εγω θελω εναν browser με 3 πραγματακια, να εχει reload button εμφανές, να εχει καρτέλες εμφανεις κιαυτες για πατημα, να ειναι γρηγορος και να εχει flash player (4 πραγματακια). Μεχρι στιγμης σαν τον chrome κανείς.

Αν τον αφησω ανοιχτο και σβησω την οθόνη, τοτε παντα μενει ετσι. Αν δουλεψω άλλες εφαρμογές, τοτε αλλες φορές κανει reload άλλες δεν κανει, ακομα και μετα απο πολλη ωρα

 

Εκτός από τα εμφανή tabs, στα άλλα σε καλύπτει μια χαρά ο Lightning.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και Εγώ τον lighting χρησιμοποιώ καμία.βδομάδα τώρα.. δοκιμάζω και τον baidu τώρα αλλά.βαρύς μου φαίνεται.. βασικά τρώει πολύ στην ραμ
1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όντως τρώει πολύ μνήμη αλλά όσο τον λειτουργεις τρέχει κανονικά, δηλαδή είναι προς όφελος του

Το καλό είναι ότι έχει quit και έτσι την δίνει όλη πίσω

 

Εγώ βασικά αυτή την περίοδο χρησιμοποιώ baidu λόγω του floating video που με βολευει και δίνει μια desktop νότα στο περιβάλλον, και φυσικά λόγω του ότι δεν κάνει reload ποτε

Έχω κάνει δοκιμή με σελίδα Facebook και άνοιξα ακόμα 7!!! σελίδες οι οποίες μόνο ελαφριές δεν ήταν, όπως YouTube με βίντεο να παίζει, newsbeast,news it κα

Edited by aftergr
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα εχει, αυτον εχω χρόνια.. Ο flash δεν παιζει σε ολα, αλλα στους αλλους δεν παιζει σε κανενα

Κι εγώ αυτόν έχω, γιατί δεν έχω βολευτεί κάποιον άλλο. Αλλά ούτε εμφανή tabs έχω, ούτε refresh button μετά το τελευταίο update, ούτε flash player υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω, μονο στο κινητο με το τελευταίο update εφαγαν το refresh button και γυρισα σε προηγούμενο backup που ειχα. Στο ταμπλετ ομως τα εχει ολα. Αλλα αν ξεχωριζει καπου ο chrome ειναι οτι εχει εμφανη tabs... Αυτα δε μου αλλαξαν

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορα θα ξεχάσουμε το flash και δεν θα μας απασχολεί άλλο

Ήδη με html5 & css3 είναι θέμα χρόνου, δεν είναι τυχαίο που πλέον δεν υποστηρίζεται από το αντροιντ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ξαναγυρισα σε dolphin 10.3.1 εκδοση η οποια ειναι απλα η καλυτερη! Σφαιρα με το καλυτερο scroll!

Συμφωνώ .Τη 10άρα κρατώ και εγώ ακόμη.

Για όποιον τη θέλει https://www.dropbox.com/s/rwzg4wne8p3h40v/dolphin%20browser%20-v10.1.0.apk?dl=0

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ξαναγυρισα σε dolphin 10.3.1 εκδοση η οποια ειναι απλα η καλυτερη! Σφαιρα με το καλυτερο scroll!

Μπορείτε να την ανεβάσετε κάπου να την πάρουμε κι εμείς πλιζ;

Συμφωνώ .Τη 10άρα κρατώ και εγώ ακόμη.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να την ανεβάσετε κάπου να την πάρουμε κι εμείς πλιζ;

Έγινε ήδη .Γύρνα πίσω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έγινε ήδη .Γύρνα πίσω.

οκ ευχαριστώ! κατέβασα και το jetpack αλλά που είναι η επιλογή στο μενού να το ενεργοποιήσω;

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ .Τη 10άρα κρατώ και εγώ ακόμη.

Για όποιον τη θέλει https://www.dropbox.com/s/rwzg4wne8p3h40v/dolphin%20browser%20-v10.1.0.apk?dl=0

Σωστος νικ! Ειναι ο δυνατος browser θα μπορουσα να πω σε αυτο το version!

Link to comment
Share on other sites

οσο δεν βαζει text wrapping δεν θα γινει ποτε αγαπημενος μου....

Παρέα με το m8 χρησιμοποιώ τον στοκ που έχει τέλειο text wrap

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παρέα με το m8 χρησιμοποιώ τον στοκ που έχει τέλειο text wrap
μια και ακουω συχνα για τον στοκ.ας πουμε ο δικος μου στοκ στο huawei honor 3c ειναι ιδιος με του m8 σου?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...