Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Το vpn που προσφέρει ο Opera είναι καλό;

Μου αρέσει αρκετά ο Opera και κάνει όσα θέλω.Αντε επιτέλους να φύγω από τον Chrome...Κι αν έμενα ήταν μόνο λόγο σελιδοδεικτών και κωδικών.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επανήλθα μετά από πολύ καιρό σε Firefox,τον έχω sync και με το PC. Έχει βελτιωθεί πολύ σε σχέση με το παρελθόν

Έβαλα και uBlock Origin για ad-blocker.

 

_N3IrEB1gni1tAuZ4Kzi8wD2ccD5J8BOTR2W-MbU1XzWFS6n902KqSd4j4XMk1D9LtZi=w1920-h937-rw

Edited by vasileios13
Link to comment
Share on other sites

Έβαλαν speed dials στον Firefox ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mεσα στις σελιδες;

Edit: το βρηκα και σκοτεινιασε αρκετα,νομιζα ρυθμιζες μονο θερμοκρασια χρωματος. Θενξ

Πώς γίνεται αυτό;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σκοτεινο θεμα + νυχτερινη λειτουργια στην οποια πηγα τερμα αριστερα την αποχρωση,προς λευκο δλδ και απο κατω με το ρυθμιστικο,παιζεις φωτεινοτητα.
Link to comment
Share on other sites

OK, ευχαριστώ πολύ

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

στον Opera ρε παιδια το "ιστορικο" απο κινητο με pc μονο σε μενα δεν κανει sync ? σε εσας δουλεύει κανονικα?

ειναι το μονο προβλημα που εχω

Link to comment
Share on other sites

Ώρες ώρες κάνει κάτι κόλπα και σε μένα

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μπορώ να εμφανίσω το ιστορικό από το κινητό στο PC με τίποτα.. κάτι τέτοια είναι που με κουράζουν και γυρνάω πάλι στον Chrome.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκοτεινο θεμα + νυχτερινη λειτουργια στην οποια πηγα τερμα αριστερα την αποχρωση,προς λευκο δλδ και απο κατω με το ρυθμιστικο,παιζεις φωτεινοτητα.

 

Ωραιο!!! Δεν το είχα κάνει μέχρι τώρα.

Σε μένα ο Chrome είχε γίνει παντελώς απαράδεκτος. Έπρεπε να κλείνω την εφαρμογή για να ξεκολλάει. Και δεν είναι θέμα κινητού γιατί γενικώς δεν κολλαει.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο μειονέκτημα του Opera είναι ότι σε ορισμένες σελίδες δεν αποθηκεύει τους κωδικούς πρόσβασης, ενώ πατάω να τους αποθηκεύσει
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εμένα μου το έκανε ο Chrome.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το myphone.gr παντως δεν παιζει σωστα σε πολλους browsers σε dark/night mode.

Ο via ειναι απιστευτα smooth, βουτυρενιος και δεν κανει εκεινη την αλλοιωση στα μαυρα χρωματα(ακρες) σε oled panel. Πολυ ευχαριστημενος οσο τον δουλευω.

Το speed dial θα ηταν καλυτερο αν μπορουσα ανα το κανω ανακαταταξη ωστοσο επειδη τα εικονιδια-bookmars ειναι κατω απο την search bar και στο κατω μισο της οθονης, ειναι τελειως βολικα για χρηση με ενα χερι.

 

Δοκιμασα samsung,chrome,kiwi,opera,soul στα 120ΗΖ και συνολικα ο via μαζεψε τα περισσοτερα θετικα στο κινητο και τα γουστα μου.

Θα δοκιμασω yandex,firefox,dolphin,brave κλπ που αναφερονται εδω και θα επανελθω αν βρω κατι πιο ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

Ο via έχει έκδοση για desktop; Αν δεν έχει τρώει άκυρο από εμένα, αν και φαίνεται καλός στο Android
Link to comment
Share on other sites

Αναφερουν μια διαδικασια μεσω ενος αλλου προγραμματος για pc αλλα δεν το εψαξα παραπανω. Υπαρχει και σχετικο βιντεο στο youtube
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Στον opera υπάρχει η δυνατότητα να συγχρονίζεται σε όλα το desktop με το κινητό; Εννοώ ότι αλλαγή κάνω στο πισί να γίνεται και στο κινητό και το αντίστροφο; Δηλαδή προσθλετω speed dial ή extension και ταυτόχρονα γίνεται και στο κινητό.

Μέχρι στιγμής ο συγχρονισμός δεν γίνεται πολύ καλά αφού τα speed dial του πισι μου τα πέρασε ως tab στα speed dial του κινητού και έπρεπε να τα φτιάξω χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Ο via έχει έκδοση για desktop; Αν δεν έχει τρώει άκυρο από εμένα, αν και φαίνεται καλός στο Android

συμφωνω και για μενα δεν εχει κανενα νοημα αν δεν λειτουργεί και σαν desktop ! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναφερουν μια διαδικασια μεσω ενος αλλου προγραμματος για pc αλλα δεν το εψαξα παραπανω. Υπαρχει και σχετικο βιντεο στο youtube

φιλε μου δεν βολευει αυτη η λυση καθως δεν μπορεις να το κανεις χρηση σε καθε pc ! πχ οταν ειμαι στην δουλεια θελω να ανοιγω το broswer και να γινεται sync (μετα φυσικα κανω log out ) !

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση. Στον opera υπάρχει η δυνατότητα να συγχρονίζεται σε όλα το desktop με το κινητό; Εννοώ ότι αλλαγή κάνω στο πισί να γίνεται και στο κινητό και το αντίστροφο; Δηλαδή προσθλετω speed dial ή extension και ταυτόχρονα γίνεται και στο κινητό.

Μέχρι στιγμής ο συγχρονισμός δεν γίνεται πολύ καλά αφού τα speed dial του πισι μου τα πέρασε ως tab στα speed dial του κινητού και έπρεπε να τα φτιάξω χειροκίνητα.

 

θα συμφωνησω ! ενω ο Opera μου αρεσει πολυ το οτι δεν μπορεσα ακομη να κανω sync το ιστορικο μου απο το κινητο με προβληματισε! και γενικα εχει θεματακια διαφορα με τον συγχρονισμό οπως λες ! οποτε τον αφηνω λιγο στην ακρη και δοκιμαζω τον firefox

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που είχα πάρει το S20 plus και το δούλεψα για καμιά 15αρια μέρες ενθουσιάστηκα - εντυπωσιάστηκα στα 120 ας είχα στην κατοχή μου ταυτόχρονα και το 1+ 7( Pro (90Hz). Τον τελευταίο μήνα είμαι με το ίδιο 1+ και το Mi 10 T στα 144.

Όντως ο πιο σμουθ, βούτυρο είναι ο Via browser και για τα παιδιά που ρωτάνε έχει φυσικά λειτουργία desktop. Παναλαφρος , μαζί με τον kiwi οι must browsers μου . Ο chrome δείχνει να τον περπατάει εξαιρετικά μονάχα το 1+ από όλα τα κινητά που έχω το τελευταίο διάστημα. Να τονίσω επίσης ότι ο via δουλεύει αξιοπρεπέστατα μέχρι και εξαιρετικά θα έλεγα και στα 60hz και γενικότερα σε υποδεέστερα κινητά ακόμη και παλιότερα τα διευκολύνει πολύ επειδή είναι ελαφρύς. Για παράδειγμα redmi 5 plus κι ένα Xperia Z που έχω. Δεν το συζητώ για τα redmi note 9s & 9 Pro... αυτά πυροβολούν....

Ο Samsung ενώ τον χρησιμοποιούσα πάρα πολύ δείχνει να κομπιαζει και έχει βαρύνει έχω την αίσθηση. Τον έχω για 4η επιλογή.

Αυτά από μένα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν μπορείς και τον brave και πες μας εντυπώσεις στα 120hz. Υπάρχει έκδοση του via για pc?
Link to comment
Share on other sites

Τον δοκιμασα εγω στα 120 ΗΖ στο κινητο. Στο κοματι smoothness δεν... Ο πιο κοντινος φανηκε ο opera touch αλλα εχει αλλα πραγματα που δεν μ αρεσουν.
Link to comment
Share on other sites

Μονο full screen μεσα στα tools εχει και δυνατοτητα αποκρυψης μπαρας κατα την κυλιση στις γενικες ρυθμισεις (αυτο λειτουργω εγω)
Link to comment
Share on other sites

Το myphone.gr παντως δεν παιζει σωστα σε πολλους browsers σε dark/night mode.

Ο via ειναι απιστευτα smooth, βουτυρενιος και δεν κανει εκεινη την αλλοιωση στα μαυρα χρωματα(ακρες) σε oled panel. Πολυ ευχαριστημενος οσο τον δουλευω.

Το speed dial θα ηταν καλυτερο αν μπορουσα ανα το κανω ανακαταταξη ωστοσο επειδη τα εικονιδια-bookmars ειναι κατω απο την search bar και στο κατω μισο της οθονης, ειναι τελειως βολικα για χρηση με ενα χερι.

 

Δοκιμασα samsung,chrome,kiwi,opera,soul στα 120ΗΖ και συνολικα ο via μαζεψε τα περισσοτερα θετικα στο κινητο και τα γουστα μου.

Θα δοκιμασω yandex,firefox,dolphin,brave κλπ που αναφερονται εδω και θα επανελθω αν βρω κατι πιο ενδιαφερον.

 

dolphin??:confused: απο πότε ειναι αυτη η εφημεριδα ρε παιδια;;; :lol:

αν ειναι να τα δοκιμασεις ολα βαλε και vivaldi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά.Μιας και παράτησα τον chrome για κάτι σκαλωματα που τρώει και για την μορφή που έχουν οι καρτέλες του‚δοκιμασα διάφορους τελευταία που θεωρούνται πολυ καλοι και έχω πάθει την πλάκα μου με τον via browser.

Το πόσο smooth είναι στα 90hz σε πίξελ 4 δεν λέγεται.

Επισης μου αρέσει που είναι τόσο απλός και πολύ βολικος με όλα τα gestures χωρίς να καλύπτεται σχεδόν καθόλου μέρος της οθόνης από τίποτα.

Ερωτηση τώρα κατά πόσο είναι ασφαλής ξέρουμε;μιας και από τι διάβασα τον έχει φτιάξει ένας Κινέζος και όχι καμία εταιρία μεγάλη.θα μου πείτε γιατί με τους άλλους μπορεί να είσαι σίγουρος;μάλλον όχι αλλά εκεί ποντάρεις στα εκατομμύρια χρηστών που τους χρησιμοποιούν.

Όταν λέω ασφαλής πχ να βάλουμε σε σελίδα την κάρτα μας να αγοράσουμε κάτι πχ θα τον εμπιστευσοσταν ή θα πήγαινατε σε ,firefox που από ότι λένε είναι πιο ασφαλής ακόμη και από chrome.

Τώρα βέβαια όλα αυτά μπορεί να είναι και υπερβολικα αλλά κουβέντα να γίνεται.

Επειδη δοκίμασα αρκετούς τον τελευταίο μήνα και ο opera touch και όχι ο κανονικός μου άφησε πολύ καλή εντύπωση.

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Eχει πανω απο 5000000 ληψεις οποτε πολυς κοσμος τον χρησιμοποιει.

Ενημερωνεται συχνα οποτε κατι αλλο ειναι δυσκολο να το ξερουμε με τις γνωσεις μας.

Σε καθε περιπτωση σε πληρωμες δεν χρησιμοποιεις paypal κλπ ή επιβεβαιωση μεσα των e-banking apps

για μεγαλυτερη ασφαλεια? Οπου μπορω,προτιμω αυτους τους δυο τροπους.

Στα αλλα συμφωνω,οπως εχω γραψει και σε πιο πισω ποστ,ειναι ο πιο βουτυρενιος και ευχαριστος σε χρηση συνολικα

και ακολουθει ο opera touch.

Και δουλευει αψογα και στα 120ΗΖ του Xperia 5 ii που εχω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...