Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

και σε εμενα κανει κολληματα ο chrome στη τελευταια εκδοση του.

εικαζω οτι αυτος φταιει.

μεχρι το update επαιζε σωστα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα κανει κολληματα ο chrome στη τελευταια εκδοση του.

εικαζω οτι αυτος φταιει.

μεχρι το update επαιζε σωστα

 

Δεν εχω πρόβλημα σε άλλο ιστότοπο παρά μόνο στην κεντρική σελίδα του

https://e-thessalia.gr/

σε όποια άλλη σελίδα έχω δοκιμάσει δουλεύει κανονικά.

Επίσης το πρόβλημα εμφανίστηκε από την πρώτη μέρα λειτουργίας του νέου κινητού που η έκδοση του Chrome ήταν η 80 και μετά δυο, τρεις ημέρες πήρε αναβάθμιση στην 86

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν στον όπερα μπορώ στην αρχική σελίδα να μου εμφανίζει ειδήσεις από ελληνικά σαιτ και όχι από εξωτερικού που κάνει τώρα;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν στον όπερα μπορώ στην αρχική σελίδα να μου εμφανίζει ειδήσεις από ελληνικά σαιτ και όχι από εξωτερικού που κάνει τώρα;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα με ενδιέφερε και εμένα αυτό. Ξαναγύρισα σε Opera μετά από πολλά χρόνια γιατί ο Chrome δεν παλεύεται με τίποτα. Βρήκα την υγεία μου με τον Opera.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά και εγω τόσα χρόνια με Chrome.

Βρήκα και εγώ την υγεία μου με τον όπερα.

 

Αν λύσουμε και το πρόβλημα είναι Ε την γλώσσα των ειδήσεων θα είναι σούπερ.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tsagod123

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνεται αυτό.

Εγώ προσωπικά τις έχω απενεργοποιημένες τις ειδήσεις, όμως θα ήταν ενδιαφέρον να βρισκόταν τρόπος εξατομίκευσής τους.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τα τελευταία χρόνια αποκλειστικά τον Opera. Με έχει βολέψει αφάνταστα, χωρίς να έχω το παραμικρό πρόβλημα. Τον θεωρώ κορυφαίο browser.

Δυστυχώς όμως, στο θέμα των ειδήσεων δεν υπάρχει τρόπος να εμφανίζει ειδήσεις στα ελληνικά. Ίσως προσθέσουν μελλοντικά αυτή την δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν έχετε θέματα με την μπαταρία, είναι από τον edge. Βελτιώθηκε τώρα που βγήκε από την beta, αλλά τρώει αρκετή μπαταρία.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπιζα και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στον Chrome όταν μπαίνω σε συγκεκριμένο ιστότοπο και συγκεκριμένα στο

https://e-thessalia.gr/

Να εξηγήσω.

Είμαι κάτοχος εδώ και μια εβδομάδα ενος Realme 6s.

Οταν μπαίνω με τον chrome στον παραπάνω ιστότοπο σέρνετε να μην πω ότι κολάει... μόνο όμως στην κεντρική σελίδα, όταν μπω απο την αρχή σε οποιαδήποτε υποεπιλογή (τοπικά κλπ) δουλεύει κανονικά.... Πρόβλημα μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει με καμία άλλη διεύθυνση και η περιήγηση είναι ταχύτατη.

Μου το έκανε και η παλιά μου συσκευή (Lenovo C2 Power 2/16) το τελευταίο 20ημερο.... αλλά θεώρησα ότι ήταν φυσιολογικό λόγω παλαιότητας, μνήμης κλπ...βλέπω όμως ότι την ίδια συμπεριφορά έχει και η καινούρια συσκευή... σαν να μεταφέρθηκε το πρόβλημα....

Δεν είναι πρόβλημα router, wifi γιατί με άλλα κινητά δουλεύει κανονικά και το πρόβλημα υπάρχει και όταν δοκιμάσω με σύνδεση 4G.

Δέν έγινε κλωνοποίση και μεταφορά όλων από την παλιά συσκευή στην καινούρια αλλά μόνο ενημέρωση επαφών που τις κατέβασα από την Google και ο λογαριασμός Google είναι ο ίδιος.

Έχω σβήσει το ιστορικό cookies κλπ (πλήρη διαγραφή δεδομένων περιήγησης) αλλά και πάλι δεν διορθώθηκε....

Ο chrome είναι ενημερωμένος στην τελευταία έκδοση.

Τι άλλο μπορώ να ψάξω?

 

Δεν εχω πρόβλημα σε άλλο ιστότοπο παρά μόνο στην κεντρική σελίδα του

https://e-thessalia.gr/

σε όποια άλλη σελίδα έχω δοκιμάσει δουλεύει κανονικά.

Επίσης το πρόβλημα εμφανίστηκε από την πρώτη μέρα λειτουργίας του νέου κινητού που η έκδοση του Chrome ήταν η 80 και μετά δυο, τρεις ημέρες πήρε αναβάθμιση στην 86

 

 

Σημερα πηρε αναβαθμιση .... πηρε την 87 αλλα το προβλημα παραμένει

Link to comment
Share on other sites

και εγω πλεον με Opera παιδια ! και στο κινητο αλλα και στο pc ειναι φοβερος ! ο καλύτερος νομιζω με διαφορα !
Link to comment
Share on other sites

Καλός ο Opera, αλλά σε εμένα μου φαίνεται πιο smooth ο brave. Ο Opera κάνει κάποια κολληματάκια σε κάποια sites. Ο brave είναι ένας βελτιωμένος Chrome
Link to comment
Share on other sites

Καλός ο Opera, αλλά σε εμένα μου φαίνεται πιο smooth ο brave. Ο Opera κάνει κάποια κολληματάκια σε κάποια sites. Ο brave είναι ένας βελτιωμένος Chrome
sync κάνει τα bookmarks, open tabs ΜΕ αυτά του chrome?

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

sync κάνει τα bookmarks, open tabs ΜΕ αυτά του chrome?

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Κάνει sync τα bookmarks και ανοικτές καρτέλες με την εφαρμογή του Brave για υπολογιστή. Με αυτά του chrome όχι. Μπορείς όμως να περάσεις από τον Chrome του υπολογιστή στον brave τα bookmarks.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν έχετε θέματα με την μπαταρία, είναι από τον edge. Βελτιώθηκε τώρα που βγήκε από την beta, αλλά τρώει αρκετή μπαταρία.
Υπάρχει θέμα γενικότερο και αν ναι από πότε? Γιατί δεν είδα κάτι διαφορετικό στην κατανάλωση το τελευταίο διάστημα.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις ποιοι browsers υποαστηριζουν 90HZ ή και 120ΗΖ ?

Και να δουλευουν απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα κατάφεραν έτσι, είναι απορίας άξιο!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aφου αρχισε να κανει καποια χαζα ο kiwi και ο soul και μιας και ο opera δεν εχει dark mode μεσα στην σελιδα(εκτος αν εχει και δεν το βρηκα) διαβασα λιγο για ΗΖ οθονης και τον Via και σκαλιζοντας τον, φαινεται πολυ καλος. Μαυρο κατραμι παντου με night mode, παραμετροποιηση εμφανισης ακομα και με φωτογραφια σου για αρχικη οθονη ή/και logo,μπαρα κατω με δυνατοτητα αποκρυψης κλπ, σκρολαρισμα smooth και εισαγωγη bookmarks που τους εχω κατεβασμενους σε αρχειο μεσω chrome pc.

 

Εχει ξαναγινει αναφορα σε αυτον σε προηγουμενες σελιδες.

Link to comment
Share on other sites

Ο Via είναι ανέλπιστα καλός, αλλά όχι σαν τον Όπερα.

Έχει όμως dark mode.

Ρυθμίσεις ... Εμφάνιση ... Θέμα σκοτεινό

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mεσα στις σελιδες;

Edit: το βρηκα και σκοτεινιασε αρκετα,νομιζα ρυθμιζες μονο θερμοκρασια χρωματος. Θενξ

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Mεσα στις σελιδες;

Όχι, δυστυχώς. Μόλις το δοκίμασα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα απλα δυστυχως το σκρολαρισμα του ειναι χειροτερο απο τον via. Ανοιξα ιδιες σελιδες ακριβως.

Εχω συσκευη με 120ΗΖ και προσπαθω να βρω τη χρυση τομη σε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Yandex δοκίμασες;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...