Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Θα του δωσω την ευκαιρια του και παλι λογω του κορυφαιου dark mode που δεν ξαναβρηκα πουθενα,

της πιθανης συνεχισης υποστηριξης του αφου του εκαναν εστω ενα απλο μικρο update και επειδη ο samsung

μου αρχισε πολλα φριζαρισματα

 

Αδερφε το dark mode του ειναι οτι καλυτερο υπαρχει.... Ειμαι κ λιγο περίεργος κ εστω κ μια γωνια να με χαλαει τον αλλαζω....

Αλλα σε αυτόν εκατσα καιρο....

Αν ειχε κ αυτοματη μετάφραση ιστοσελίδων ειλικρινά δεν θα τον αλλαζα με τπτ κ ας εχω battery drain !

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν και τώρα χρησιμοποιώ τον brave, πιστεύω ότι το dark mode του Opera δεν το έχει κανένας. Μέχρι και τη θερμοκρασία των χρωμάτων μπορείς να ρυθμίσεις.

 

Ωραιος ο οπερα... αλλα με χαλασε που δεν εχει ολες τις σελιδες μαύρες....

Πχ το myphone.gr το βγαζει λευκο...

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε το dark mode του ειναι οτι καλυτερο υπαρχει.... Ειμαι κ λιγο περίεργος κ εστω κ μια γωνια να με χαλαει τον αλλαζω....

 

Αλλα σε αυτόν εκατσα καιρο....

 

Αν ειχε κ αυτοματη μετάφραση ιστοσελίδων ειλικρινά δεν θα τον αλλαζα με τπτ κ ας εχω battery drain !

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ωραιος ο οπερα... αλλα με χαλασε που δεν εχει ολες τις σελιδες μαύρες....

 

Πχ το myphone.gr το βγαζει λευκο...

opera myphone.... με dark Mode 88b28de2a8f3eb001cf666a989261c9c.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

d2cb7a10ed8ce15d5df561d6307bc83b.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ποίος είναι ο καλύτερος για την μπαταρία και τις διαφημίσεις;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ποίος είναι ο καλύτερος για την μπαταρία και τις διαφημίσεις;
Αν εννοείς battery friendly adblocker σε non-rooted κινητό, από εμένα το dns66 και το Netguard (Το 2ο αν και προσφέρει αρκετές λειτουργίες, είναι λίγο μπελαλίδικο αν το θες μόνο ως adblocker). Και τα δύο είναι open-source για non-rooted κινητά.

https://f-droid.org/en/packages/org.jak_linux.dns66/

https://github.com/M66B/NetGuard/blob/master/ADBLOCKING.md

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αφήστε με τον edge έμεινα από μπαταρία, έβαλα τον Opera κι ησύχασα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει καλές κριτικές. Τον είχα δοκιμάσει κιόλας παλαιότερα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
O Edge βγήκε από την beta και πλέον μπορούν να τον κατεβάσουν όσοι επιθυμούν.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

O Edge βγήκε από την beta και πλέον μπορούν να τον κατεβάσουν όσοι επιθυμούν.

O edge ειναι καλυτερος στο android σε σχεση με τον chrome?

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο γρηγορος browser ειναι ο Bromite. Επισης ειναι ο μονος που κοβει οτι spam σε site μπορει να υπαρξει χωρις κοπο. Εχει παραμετροποιηση που δεν εχει κανεις αλλος εκει εξω. Επισης εχει πολυ καλο privacy protection σε λιγο θα φτασει και τον Tor. Δεν θα τον βρειτε στο playstore γιατι εκει μεσα κυκλοφορει μονο οτι συμφερει την google. Τα καλα πραγματα ειναι παντα εκτος google playstore. Μπειτε στο xda να τον κατεβασετε απο εκει. Ο μονος που αξιζει απο playstore ειναι ο opera. Καντε τον test.

 

https://www.bromite.org/

 

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-bromite-chromium-plus-adblocking-t3687258

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τις τελευταίες μέρες ο chrome μου κάνει μια κιτρινίλα μόλις επιλέξω κείμενο ή ρολάρω προς τα κάτω. Ξέρουμε αν απενεργοποιείται;

Ίσως σε κάποιο update να έγινε;

 

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 Samsung Note 10 έχοντας την ίδια έκδοση Chrome και τα 2 κινητά,γιατί εμφανίζει με διαφορετική διάταξη τις ανοικτές καρτέλες;Στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει κάτι να πειράξεις.

Θα μας τρελάνει η Google...0750b0f2c8ea9995128d4caf5f62f61d.jpg06fa99f2b7f01f8acbb6b7f1f9f4a296.jpg

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες ο chrome μου κάνει μια κιτρινίλα μόλις επιλέξω κείμενο ή ρολάρω προς τα κάτω. Ξέρουμε αν απενεργοποιείται;

Ίσως σε κάποιο update να έγινε;

 

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ το παρατήρησα και τρόμαξα στην αρχή. Όσο έψαξα δε βρήκα κάτι δυστυχώς. Θα το ξαναδώ.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το παρατήρησα και τρόμαξα στην αρχή. Όσο έψαξα δε βρήκα κάτι δυστυχώς. Θα το ξαναδώ.
Το βρήκα. Μπες στα chrome://flags και βρες το Dynamic color gamut. Κάνε το disable και μετά επανεκκίνηση στον chrome. Παρεμπιπτόντως. Τί συσκευή έχεις;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε όπερα να τον χαρείτε.

Σταθερός, γρήγορος, χωρίς προβλήματα, έχει speed dial, ad block, καλη παραμετροποίηση, με λίγα λόγια τα έχει όλα.

Βέβαια προσωπικά γούστα είναι αυτά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε όπερα να τον χαρείτε.

 

Σταθερός, γρήγορος, χωρίς προβλήματα, έχει speed dial, ad block, καλη παραμετροποίηση, με λίγα λόγια τα έχει όλα.

 

Βέβαια προσωπικά γούστα είναι αυτά.

Έχει 2-3 opera (touch, mini κτλ)

Ποιον από όλους προτείνεις;

 

Ξέρεις τις διαφορές που έχουν;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα. Μπες στα chrome://flags και βρες το Dynamic color gamut. Κάνε το disable και μετά επανεκκίνηση στον chrome. Παρεμπιπτόντως. Τί συσκευή έχεις;
Γίγαντας, ευχαριστώ!

Oneplus 8 Pro.

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει 2-3 opera (touch, mini κτλ)

Ποιον από όλους προτείνεις;

 

Ξέρεις τις διαφορές που έχουν;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο όπερα browser για android ο κλασικός, είναι ο πρώτος που βγήκε και αυτός που προτιμούν οι περισσότεροι.

Είναι πάρα πολύ καλός.

Opera touch είναι πιο σύγχρονος σε εμφάνιση και επιτρέπει πλοήγηση με το ένα χέρι.

Ειναι πάρα πολύ καλός και αυτός.

Ο Opera Mini προορίζεται για συσκευές που δεν έχουν πολλές δυνατότητες και επίσης κάνει μεγάλη οικονομία δεδομένων, βέβαια εξοικονόμηση δεδομένων κάνουν και οι άλλοι δύο.

Θα σου πρότεινα να δουλέψεις τους δύο πρώτους και να καταλήξεις ποιος σου αρέσει περισσότερο. Μπορείς να έχεις και τους δύο βέβαια στη συσκευή σου εάν θέλεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γίγαντας, ευχαριστώ!

Oneplus 8 Pro.

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλώ. Φαίνεται ότι είναι πρόβλημα που εμφανίζεται στα OnePlus. Γι'αυτό σε ρώτησα. Κι εγώ OnePlus έχω.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο όπερα browser για android ο κλασικός, είναι ο πρώτος που βγήκε και αυτός που προτιμούν οι περισσότεροι.

 

Είναι πάρα πολύ καλός.

 

Opera touch είναι πιο σύγχρονος σε εμφάνιση και επιτρέπει πλοήγηση με το ένα χέρι.

 

Ειναι πάρα πολύ καλός και αυτός.

 

Ο Opera Mini προορίζεται για συσκευές που δεν έχουν πολλές δυνατότητες και επίσης κάνει μεγάλη οικονομία δεδομένων, βέβαια εξοικονόμηση δεδομένων κάνουν και οι άλλοι δύο.

 

Θα σου πρότεινα να δουλέψεις τους δύο πρώτους και να καταλήξεις ποιος σου αρέσει περισσότερο. Μπορείς να έχεις και τους δύο βέβαια στη συσκευή σου εάν θέλεις.

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Για χρόνια χρησιμοποίουσα τον chrome.

Από τότε που είδα το ποστ σου έβαλα όπερα (,classic) και φαίνεται ότι εδώ θα μείνω.

 

Κανένα καλυτερο πληκτρολογιο από το google, έχουμε;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμισεις του kiwi που επανηλθαν μετα απο ενα χρονο απουσιας, κανουν ουσιαστικη δουλεια και στην ασφαλεια?

Το εχει ψαξει κανεις περισσοτερο? Περα απο τα logs που δινει ο δημιουργος της.

Το εχω παραλληλα σε αλλη συσκευη και το εντελως μαυρο θεμα και μεσα στις σελιδες,ακομα δεν το βρηκα πουθενα αλλου.

Με samsung browser καπως σωζεται η κατασταση.

 

Πολυ ευχαριστη εκπληξη μου φαινεται ο Soul Browser που δοκιμαζω σημερα

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Για χρόνια χρησιμοποίουσα τον chrome.

Από τότε που είδα το ποστ σου έβαλα όπερα (,classic) και φαίνεται ότι εδώ θα μείνω.

 

Κανένα καλυτερο πληκτρολογιο από το google, έχουμε;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από το SwiftKey.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αντιμετώπιζα και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στον Chrome όταν μπαίνω σε συγκεκριμένο ιστότοπο και συγκεκριμένα στο

https://e-thessalia.gr/

Να εξηγήσω.

Είμαι κάτοχος εδώ και μια εβδομάδα ενος Realme 6s.

Οταν μπαίνω με τον chrome στον παραπάνω ιστότοπο σέρνετε να μην πω ότι κολάει... μόνο όμως στην κεντρική σελίδα, όταν μπω απο την αρχή σε οποιαδήποτε υποεπιλογή (τοπικά κλπ) δουλεύει κανονικά.... Πρόβλημα μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει με καμία άλλη διεύθυνση και η περιήγηση είναι ταχύτατη.

Μου το έκανε και η παλιά μου συσκευή (Lenovo C2 Power 2/16) το τελευταίο 20ημερο.... αλλά θεώρησα ότι ήταν φυσιολογικό λόγω παλαιότητας, μνήμης κλπ...βλέπω όμως ότι την ίδια συμπεριφορά έχει και η καινούρια συσκευή... σαν να μεταφέρθηκε το πρόβλημα....

Δεν είναι πρόβλημα router, wifi γιατί με άλλα κινητά δουλεύει κανονικά και το πρόβλημα υπάρχει και όταν δοκιμάσω με σύνδεση 4G.

Δέν έγινε κλωνοποίση και μεταφορά όλων από την παλιά συσκευή στην καινούρια αλλά μόνο ενημέρωση επαφών που τις κατέβασα από την Google και ο λογαριασμός Google είναι ο ίδιος.

Έχω σβήσει το ιστορικό cookies κλπ (πλήρη διαγραφή δεδομένων περιήγησης) αλλά και πάλι δεν διορθώθηκε....

Ο chrome είναι ενημερωμένος στην τελευταία έκδοση.

Τι άλλο μπορώ να ψάξω?

Edited by no_maniac
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...