Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Eπειδή κι εγώ έχω τον puffin paid για το θέμα των διαφημίσεων βάλε blockada και τέλος.

 

Ευχαριστώ, αν και δεν έχω πρόβλημα με τις διαφημίσεις (εφόσον δεν είναι pop-up). Τι διαφορές έχει η paid version; Μια φορά την είχα δοκιμάσει και δεν παρατήρησα κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αν και δεν έχω πρόβλημα με τις διαφημίσεις (εφόσον δεν είναι pop-up). Τι διαφορές έχει η paid version; Μια φορά την είχα δοκιμάσει και δεν παρατήρησα κάποια διαφορά.

 

Έχει adblocker αλλά χωρίς adaway και blockada δουλειά δεν γίνεται.

Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Μακρυα απο UC και μη ψαρωνετε με τις βαθμολογιες και τα Downloads. Ειτε ειναι φουσκωμενοι οι αριθμοι, ειτε βοηθησαν οι κινεζοι. Ειναι γεματο διαφημισεις και τρωει αρκετα την μπαταρια..

 

18M downloads.. Μας δουλευουν; Διπλασια απο google maps και τριπλασια απο google chrome.

Link to comment
Share on other sites

Καμία επίπτωση στην μπαταρία και καμιά διαφήμιση σε μένα πάντως.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μακρυα απο UC και μη ψαρωνετε με τις βαθμολογιες και τα Downloads. Ειτε ειναι φουσκωμενοι οι αριθμοι, ειτε βοηθησαν οι κινεζοι. Ειναι γεματο διαφημισεις και τρωει αρκετα την μπαταρια..

 

18M downloads.. Μας δουλευουν; Διπλασια απο google maps και τριπλασια απο google chrome.

χαχα θα συμφωνήσω αν και τον δούλευα καιρό, είναι πολύ δημοφιλής στην Ινδία

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αν και δεν έχω πρόβλημα με τις διαφημίσεις (εφόσον δεν είναι pop-up). Τι διαφορές έχει η paid version; Μια φορά την είχα δοκιμάσει και δεν παρατήρησα κάποια διαφορά.

 

o puffin δεν σου πεταει pop-ups?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως επισκέπτομαι συγκεκριμένα sites που ξέρω ότι δεν έχουν pop-ups

 

Τωρα μιλας σωστα.Μολις εβαλα ξανα τον puffin με blokada και μπηκα σε site με επιθετικα pop-ups και εγινε μακελειο :lol:

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα αφού έχει δικό του server ο puffin, όλες οι σελίδες έρχονται έτοιμες, σερβιρισμενες από εκεί
Link to comment
Share on other sites

χαχα αφού έχει δικό του server ο puffin, όλες οι σελίδες έρχονται έτοιμες, σερβιρισμενες από εκεί

 

Ακριβως γιαυτο το ανεφερα επειδη μου εκανε εντυπωση αυτο που ειπε ο Αλεξανδρος. Αυτο που ζηταω με λιγα λογια απο εναν browser ειναι να μπορει να καθαριζει ολα τα επιθετικα pop-ups απο τσοντες,ταινιες και αθλητικα οπως ο blade τα vampire :lol::lol::lol:

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

ε δεν θα το πετυχεις αυτο με τον puffin ομως, πρεπει να αλλαξεις browser

 

Εχω δοκιμασει τα παντα φιλε.Τωρα ειμαι στον brave.Δεν με νοιαζει να πεταει παραθυρα,αυτο που θελω ειναι να τα κλεινει αυτοματα ομως.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μιλας σωστα.Μολις εβαλα ξανα τον puffin με blokada και μπηκα σε site με επιθετικα pop-ups και εγινε μακελειο :lol:

 

Η εφαρμογή όπως και κάθε εφαρμογή έχει ρυθμίσεις όπως ακριβώς και οι adblockers για pc.Τα adblockers λειτουργούν με hosts που σημαίνει ότι ανανεώνονται και προσθέτονται καινούρια πράγματα στις λίστες.Επίσης υπάρχουν λίστες που έχουν φτιαχτεί για να μπλοκάρουν συγκεκριμένο περιεχόμενο γι αυτό και δίνεται η δυνατότητα στα adblockers να προσθέτεις όποια λίστα σε καλύπτει.

Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή όπως και κάθε εφαρμογή έχει ρυθμίσεις όπως ακριβώς και οι adblockers για pc.Τα adblockers λειτουργούν με hosts που σημαίνει ότι ανανεώνονται και προσθέτονται καινούρια πράγματα στις λίστες.Επίσης υπάρχουν λίστες που έχουν φτιαχτεί για να μπλοκάρουν συγκεκριμένο περιεχόμενο γι αυτό και δίνεται η δυνατότητα στα adblockers να προσθέτεις όποια λίστα σε καλύπτει.

 

Exω δοκιμασει τα παντα,δεν βρηκα το απολυτο δυστυχως.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Exω δοκιμασει τα παντα,δεν βρηκα το απολυτο δυστυχως.
Με ULTREX λουστηκες;;

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,Θελω να ρωτησω πως μπλοκαρουμε διαφημισεις στον chrome.Μπορει να βοηθησει καποιος φιλος..?
Αν δεν είσαι ρουτ Βάλε blolada ή dns66

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-blokada-fire-forget-root-ad-blocker-t3503374/page2

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-dns66-source-host-ad-blocker-root-t3487497

Αν είσαι ρουτ βαλε adaway

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είσαι ρουτ Βάλε blolada ή dns66

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-blokada-fire-forget-root-ad-blocker-t3503374/page2

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-dns66-source-host-ad-blocker-root-t3487497

Αν είσαι ρουτ βαλε adaway

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Μπορεί κάποιος να μου πεις πως ρυθμίζω το blokada;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή όπως και κάθε εφαρμογή έχει ρυθμίσεις όπως ακριβώς και οι adblockers για pc.Τα adblockers λειτουργούν με hosts που σημαίνει ότι ανανεώνονται και προσθέτονται καινούρια πράγματα στις λίστες.Επίσης υπάρχουν λίστες που έχουν φτιαχτεί για να μπλοκάρουν συγκεκριμένο περιεχόμενο γι αυτό και δίνεται η δυνατότητα στα adblockers να προσθέτεις όποια λίστα σε καλύπτει.

 

Δεν ισχυει.

Τα browsers extensions δεν λειτουργουν μεσω hosts. (ειναι καθαρο content filtering)

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πεις πως ρυθμίζω το blokada;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχει και πολλές ρυθμίσεις. Αν απλά πατήσεις activate, με τις default ρυθμίσεις είσαι ΟΚ. Απλά στο κινητό να ρυθμίσεις να αφήνει την εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο και να την εξαιρέσεις από το battery optimization. Από εκεί και πέρα στις ρυθμίσεις του blokada είναι καλό να έχεις ενεργοποιημένο το start on boot και επιλέγεις αν θες να παραμένει ενεργή η εφαρμογή όταν κλείνεις το WiFi. Για τα hosts files όπως είπα η default επιλογή είναι ΟΚ, αν θες να ενεργοποιήσεις και κάποιο άλλο έχει αναλυτικές πληροφορίες, αλλά όσο πιο πολλά ενεργοποιήσεις τόσο πιο μεγάλη η κατανάλωση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει.

Τα browsers extensions δεν λειτουργουν μεσω hosts. (ειναι καθαρο content filtering)

 

Πες μας τα add-ons των browsers με φίλτρα αέρα ή απορροφητήρα κάνουν το μπλοκάρισμα;

Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Brave έχω, είμαι ευχαριστημένος

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...